Ako povoliť tlačiarni, ak je stav „zakázaný“?

Nedávno, žiadna tlačiareň nerobí žiadnu kanceláriu, je a takmer každý dom, pretože technika je potrebná na vytvorenie archívov, hlásenia a dokumentácie, tlačových správ a oveľa viac. Niekedy však s tlačiarňou. Jeden z nich: Vzhľad stavu „zakázaný“, keď je skutočne zahrnutý, ale prestane byť aktívny. Ako to vyriešiť, pochopíme.

Čo to znamená?

Ak v normálnom stave tlačiarne na ňom objaví nápis „Disabled“, toto je problém, pretože tento stav by sa mal zobraziť len vtedy, keď vypnete napájacie zariadenie. Najčastejšie používatelia v tomto prípade sa okamžite pokúšajú reštartovať tlačiareň, zapnúť a vypnúť, ale nepomôže to zvládnuť s úlohou, ale naopak, môže len zhoršiť.

Napríklad, ak je táto tlačiareň v kancelárii, kde viaceré zariadenia sú pripojené o jednu sieť, potom pri reštarte jedného zariadenia, všetci ostatní tiež dostanú stav „Disabled“ a problémy sa zvýšia.

Ak v tej istej miestnosti súčasne, niekoľko tlačiarní dostalo príkaz „Print“, ale nevykonávajte ho kvôli stavu „Disabled“, môže existovať niekoľko dôvodov.

 1. Tam bolo porušenie procesu tlačového programu, niektoré nastavenia pre vypnutie informácií. A jeden alebo viac zariadení by mohlo byť infikované vírusom.
 2. Zariadenie bolo fyzicky škodlivé, čo ho priviedlo z objednávky, bol poškodený vnútorný dizajn.
 3. Papier má príliš ďaleko alebo ukončil zásobu tonera (ak je atramentová tlačiareň) alebo prášok (ak je laserová tlačiareň). V tomto prípade je všetko jasné: Program špecificky chráni vaše zariadenie pred možným poškodením.
 4. Offline prevádzka bola pripojená.
 5. Kazety Kontaminované, Toner skončil.
 6. Zastavila službu tesnenia.

Čo robiť?

NEPOUŽÍVAJTE, aby ste okamžite zadali sekciu Nastavenia pre zmenu parametrov inštalácie. Ak chcete začať, mali by ste vykonať niekoľko akcií.

 1. Skontrolujte, či sú všetky vodiče bezpečne pripojené, nezmiznú, neexistovali žiadne chyby.
 2. Ak to nepomôže, otvorte zariadenie a skontrolujte, či je dostatok tonera vo vnútri, a papier nebol zaseknutý alebo nejako zariadenie upínal. Ak ste zistili niektoré z týchto problémov, je ľahké odstrániť sami. Potom si tlačiareň zarobí.
 3. Uistite sa, že tlačiareň nemá žiadne fyzické poškodenie, ktoré by mohli ovplyvniť jeho prácu tak negatívne.
 4. Získajte všetky kazety a potom ich vložte – niekedy to funguje.
 5. Skúste pripojiť tlačiareň na iné počítače, možno na nich bude fungovať. To je skvelý spôsob, ako dočasne vyriešiť problém, ak sa tlačiareň používa v kancelárii, pretože nie je čas vyskúšať všetky metódy a existuje mnoho počítačov.

Reštartujte službu tesnenia

Tam je prípad, že tlačiareň vo všeobecnosti neexistuje žiadna škoda a zlyhania v nastaveniach a seba Problém vznikol práve z dôvodu porušenia tlačovej služby. Potom musíte reštartovať tlačovú službu v sekcii menu, ktorú tam nájdete.

Ak to chcete urobiť, musíte zadať príkaz služby. MSC (to môžete implementovať v sekcii s názvom „RUN“ alebo jednoducho pomocou tlačidiel WIN + R). Ďalej budete musieť nájsť časť „Print Manager“, v niektorých prípadoch Spooler tlačiarne (názov závisí od typu zariadenia, niekedy sa môže líšiť) a vypnúť zariadenie z napájania za minútu a potom povoliť.

Ak naraz pracuje niekoľko tlačiarní, vypnite všetky zariadenia, ktoré sa tento problém objavil. Po niekoľkých minútach ich znova zapnite.

Mnohé moderné Systémy sa automaticky diagnostikujú a zbavujú sa posledného problému, Ani nemusíte robiť nič.

Korekcia problémov s ovládačmi

Snáď dôvodom Vodiči (Sú zastarané, ich práca sa zlomila, spôsobili akékoľvek súbory). Ak chcete pochopiť, že problém je v ovládači, musíte prejsť na „Štart“, potom v „Zariadeniach a tlačiarňach“ a nájsť zariadenie. Ak sa objavila výkričná značka, ktorá hlási, že sa vyskytla chyba v softvéri, alebo ste nenašli tlačiarni vedľa ovládača, mali by ste vykonať niekoľko akcií.

 1. Skúste aktualizovať ovládače. Ak to chcete urobiť, musíte ich úplne vylúčiť zo systému, odstrániť zo správcu zariadení „. Ak sa ovládače zobrazia v nainštalovaných programoch, musíte prejsť na „Programy a komponenty“ a odstrániť ich odtiaľ.
 2. Potom umiestnite disk disk so softvérom. Tento disk by mal byť pripojený k zariadeniu, keď ho kúpite. Ak tento disk nezostane, nájdite najnovší ovládač na oficiálnej stránke, stiahnite si ho a nainštalujte. Stojí za zmienku, že spravidla sú všetky najnovšie ovládače moderných zariadení pomerne jednoduché v obehu a sú archív. Avšak, keď si ho stiahnete, bude obsahovať mnoho súborov. Aby ste ich mohli stiahnuť, musíte otvoriť časť „Zariadenia a tlačiarne“, kde sa môžete dostať kliknutím na „Štart“, ako už bolo spomenuté. Potom musíte kliknúť na „inštaláciu – pridať miestne“ a urobiť všetko, čo bude v pokynoch. Nezabudnite zadať na disku, v ktorom priečinku ste boli vybaňované prevzaté do týchto ovládačov. Potom potrebujete reštartovať tlačiareň a počítač a potom skontrolujte, v ktorom je počítač počítač. Ak ste to umožnili, a stále ukazuje, že tlačiareň je vypnutá – problém je niečo iné.
 3. Existuje ešte jednoduché riešenie: Ak sa vodič, skutočne stal dosť starý alebo prestal sa blížiť k vášmu typu zariadenia, skúste použiť špeciálne programy na aktualizáciu ovládačov. Tieto programy sú automatizované, a je oveľa jednoduchšie pracovať s nimi.

Použite nástroje ficussers

Ak chcete aktualizovať ovládače, budete potrebovať Špeciálne programy (Utility), Ak chcete nájsť problém problému nastal automaticky a samotné zariadenie odhalilo, prečo táto situácia vznikla.

Najčastejšie po vykonaní vyššie opísaných opatrení, problém stavu „zdravotne postihnutých“ musí zmiznúť.

Ak nič nepomohlo, poďme sa čudovať iné akcie, aby ste mohli aktivovať tlačiareň. Vezmite si napríklad zariadenie v systéme Windows 10.

 1. Nájdite tlačidlo Štart na pracovnej ploche. Kliknite naň: Takže otvoríte hlavné menu.
 2. Potom vo vyhľadávacej linke, ktorá sa zobrazí, písať, pretože vaša tlačiareň sa nazýva – presný názov modelu. Ak chcete napísať všetko a prevenciu chýb, môžete jednoducho otvoriť zoznam zariadení obvyklým spôsobom, prejdite na časť „Ovládací panel“, potom v časti „Zariadenia a tlačiarne“.
 3. Zo zoznamu, ktorý sa objaví ďalej, musíte nájsť zariadenie, ktoré potrebujete, a zistiť všetky hlavné informácie o ňom kliknutím naň. Potom sa musíte uistiť, že stojí za to „štandardne“, takže súbory, ktoré sú odoslané na tlač, sú z neho výstup.
 4. Potom sa objaví dialógové okno, budú informácie o tom, aký stav je technikou. Tam je potrebné zrušiť začiarkavacie políčka z položiek, ktoré hovoria o odloženej tlači a offline.
 5. Možno budete mať potrebu vrátiť sa k predchádzajúcim nastaveniam alebo uistite sa, že zariadenie prechádza do režimu offline. Ak to chcete urobiť, stačí vykonať rovnaké kroky v opačnom poradí. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť na časť „Zariadenia a tlačiarne“ a kliknite na typ technológie, ktorú potrebujete, a potom odstráňte kliešte potvrdenia s predvolenou hodnotou, ktorá bola vybratá predtým. Po vykonaní tejto akcie musíte starostlivo zastaviť párovacie zariadenia a potom zariadenie vypnite z napájania.

Odporúčania

Ak vám žiadna z vyššie uvedených metód pomohla zbaviť stavu „Disabled“, možno problém súvisí s programom v programe, ktorý sa tiež deje pomerne často. Ako už bolo spomenuté, môžete Zadajte nastavenia a odstráňte začiarkavacie políčko potvrdenia z príkazu „DEFERRED PRINT“ (Ak tam stojí), pretože ak máte potvrdenie tejto funkcie, tlačiareň nemôže vykonať príkaz tlače. A tiež môžete Vymazať tlačový front.

Potom môžete skontrolovať stav tlačiarne v zariadeniach. Ak to chcete urobiť, vykonajte nasledujúce príkazy: „Štart“, „Zariadenia a tlačiarne“ av tejto časti skontrolujte, ako sa tlačiareň zobrazí.

Ak je stále v autonómnom stave, je to potrebné Kliknite pravým tlačidlom myši na jeho skratku a vyberte príkaz Online Printer Online. Tento príkaz znamená, že vaše zariadenie sa použije v prevádzkovom režime. Takéto akcie však budú relevantné len pre počítače v operačných systémoch Windows Vista a Windows XP. Ak máte systém Windows 7, potom po kliknutí na ikonu tlačiarne, musíte kliknúť na „tlačový front“ av časti „Printer“, ak je to potrebné, odstráňte označte označenie „Použiť tlačiareň Offline“.

Potom sa môže stať, že zariadenie Uveďte oznámenie o stave pozastavenej, To znamená, že jeho práca bude pozastavená. Ak chcete zmeniť tento a vykonajte tlačiareň pokračovať v tlači, musíte nájsť vhodnú položku, ktorá ju umožní. Môžete ho nájsť po kliknutí na ikonu tlačiarne alebo odstrániť potvrdenie z príkazu „Suspenzia tlačovej správy“, ak bola začiarknutá značka.

Spoločnosť Microsoft Developers sami radia všetci používatelia zariadení na operačnom systéme Windows 10 vždy používajú najnovšie aktualizácie. Avšak, ak nie je možné vyriešiť problém sami, je lepšie zavolať majster, ktorý dobre demontoval, alebo sa obráťte na servisné stredisko, ktoré sa špecializujú na tlačiarenské zariadenia. Takže vy a problém správne, a vírusy sa neuchopujú.

Čo keď je tlačiareň vypnutá, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: