Ako pripojiť a aktivovať bezdrôtové slúchadlá?

V poslednej dobe viac a viac ľudí uprednostňuje používať bezdrôtové slúchadlá namiesto káblových. Samozrejme, existuje mnoho výhod v ňom, ale niekedy pri pripojení vznikajú problémy. V tomto článku sa budeme zaoberať akým druhom problémov a ako sa s nimi vyrovnať.

Ako povoliť telefón?

Aby ste mohli pripojiť bezdrôtové slúchadlá do telefónu, musíte urobiť Niekoľko akcií:

 1. Skontrolujte, či sú slúchadlá úplne nabité a sú zahrnuté;
 2. Nakonfigurujte hlasitosť zvuku a mikrofónu zabudovaného do headsetu (ak je tam);
 3. Pripojte sa cez Bluetooth smartphone a slúchadlá;
 4. Posúdenie toho, ako dobre je zvuk počuť pri volaní a počúvaní hudby;
 5. V prípade potreby znova vytvorte všetky potrebné nastavenia gadget;
 6. Ak v zariadení nie je k dispozícii automatické ukladanie, uložte nastavené parametre sami nezávisle, aby ste vykonali rovnakú akciu zakaždým.

Je dôležité si všimnúť, že pre mnohé zariadenia existujú špeciálne aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť pre telefón, potom sa nastavujú priamo cez ne.

Ak ste pripojili headset, ale potom sme sa rozhodli zmeniť ho na novú, budete musieť zrušiť párovanie na zariadení. Ak chcete urobiť, prejdite na nastavenia telefónu, vyhľadajte pripojil model headsetu, potom možnosť „Zrušiť konjugácia“, kliknite na ňu a potvrďte svoje akcie jediným kliknutím na „OK“.

Potom môžete ľahko pripojiť ďalší model na rovnaké zariadenie a uložiť ho ako konštantu, pričom ste urobili rovnaké kroky opísané nižšie.

Pokyny na pripojenie Bluetooth

Aby ste mohli pripojiť slúchadlá cez Bluetooth, musíte sa najprv skontrolovať, či je na vašom zariadení Bluetooth. S najväčšou pravdepodobnosťou, ak je telefón moderný, bude tam, pretože takmer všetky nové modely a v mnohých starej táto technológia je postavená, vďaka ktorej sú slúchadlá pripojené bez vodičov.

Pravidlá pripojenia sa skladajú z niekoľkých položiek.

 • Zapnite modul na smartfóne, ktorý je určený pre Bluetooth.
 • Aktivujte režim pripojenia na slúchadlách.
 • Prineste náhlavnú súpravu do zariadenia s Bluetooth, ktorý chcete pripojiť, ale nie viac ako 10 metrov. Ex: Čítajte čítaním Sprievodcu nastavením slúchadiel, zahrnuté v súprave pri nákupe, alebo na oficiálnej webovej stránke výrobcu.
 • Zapnite slúchadlá.
 • Nájdite v zozname zariadení na vašom zariadení vášho modelu slúchadiel. Najčastejšie sa zaznamenávajú rovnakým spôsobom, ako sa nazývajú.
 • Kliknite na toto meno a zariadenie sa k nemu pokúsi pripojiť. Potom to môže vyžadovať heslo od vás. Zadajte 0000 – najčastejšie tieto 4 číslice sú konjugačným kódom. Ak sa nezhoduje – prejdite na používateľskú príručku a nájdite tam správny kód.
 • Potom, keď sa spojenie stalo úspešne, musia byť slúchadlá vyplnené, alebo kontrolka svetla jednoducho rozsvieti, čo bude úspešný signál pripojenia.
 • Niektoré slúchadlá, ktoré sa predávajú s prípadom skladovania a nabíjania, majú špeciálne miesto na použitie smartfónu tam. To by malo byť tiež napísané v príručke. Tento postup je jednoduchý a každý sa s ním vyrovná.
 • Po podarí sa aspoň raz pripojíte týmto spôsobom, iným časom samotné zariadenie uvidí samotné slúchadlá, a nemusíte ich pripojiť zakaždým – všetko sa stane automaticky.

Ako aktivovať?

Aby ste aktivovali prácu slúchadiel, musíte nájsť zaradenie na puzdre alebo na samotných slúchadlách. Potom umiestnite jeden alebo oba zárobky do uší. Potom, čo ste našli tlačidlo a stlačíte ho, udržujte prst po niekoľkých sekundách, až kým sa spojenie nezvolí v uchu, bude zasiate, alebo indikátor nesvieti na slúchadlách.

Headset má často 2 ukazovatele: modré a červené farby. Modrý indikátor signalizuje, že zariadenie sa zaplo, ale nie je pripravené na vyhľadávanie nových zariadení, ale môže sa pripojiť k týmto zariadeniam, ku ktorým predtým pripojený. Blikanie červeného indikátora znamená, že zariadenie sa zaplo a je už pripravené na vyhľadávanie nových zariadení.

Ako povoliť na notebooku?

Ak väčšina smartfónov spočiatku vložila funkciu Bluetooth, čo vám umožní ľahko a rýchlo pripojiť bezdrôtový headset, potom je komplikovanejší s počítačmi a notebookmi. Všetko bude závisieť od toho, aký nový váš notebook je, a čo má nastavenia.

Výhodou notebookov je, že v neprítomnosti potrebných nastavení v systéme sa môžete vždy pokúsiť inštalovať nové ovládače z internetu a ďalšie aktualizácie vhodné pre váš notebook.

Nastavenie pripojenia headsetu na notebooku je celkom jednoduchý.

 1. Otvorí sa ponuka notebooku a vyberie sa možnosť Bluetooth. Má rovnaký vzhľad ako v smartfóne, len štítok je častejšie modrý. Musíte kliknúť na to.
 2. Potom je potrebné zapnúť headset.
 3. Po zapnutí samotného notebooku začne hľadať váš model. Aktivujte rozlíšenie vyhľadávania – aby ste to urobili, pridajte headset na „povolený“ – uloží čas vyhľadávania a urýchľuje nasledujúce pripojenia.
 4. V prípade potreby zadajte PIN kód.
 5. Keď je spojenie schválené, malo by sa automaticky uložiť a nabudúce nastaviť rýchlejšie – bude potrebné znova kliknúť na znamenie Bluetooth.

Ako sa pripojiť k prehrávaču?

Pripojte bezdrôtový headset na prehrávač, v ktorom nie je vstavaný Bluetooth, prípadne prostredníctvom špeciálneho adaptéra Bluetooth. Typicky majú takéto adaptéry analógový vstup, a dvojitá konverzia nastane cez ňu: z čísel do analógu a druhýkrát na obrázku.

Všeobecne platí, že je lepšie vidieť pokyny a prehrávač a slúchadlá. Možno bude opísaná v metódach pripojenia, alebo sa môžete obrátiť na servisné stredisko, kde skúsení majstri preskúmajú obidve zariadenia a budú môcť vyriešiť váš problém.

Možné problémy

Ak sa nepodarí pripojiť k Bluetooth, Existuje množstvo dôvodov.

 • Zabudli ste zapnúť slúchadlá. Ak nie sú zahrnuté, smartfón nebude schopný rozpoznať tento model. Toto sa najčastejšie stane týmito modelmi, ktoré nemajú svetlo indikátor signalizuje ich na ich zaradení.
 • Slúchadlá nie sú v režime pripojenia. Napríklad štandardné 30 sekúnd, pod ktorými slúchadlá sú k dispozícii pre párovanie s inými zariadeniami. Mohli by ste sa rozbiť príliš dlho s nastaveniami Bluetooth v smartfóne a slúchadlá sa podarilo vypnúť. Pozrite sa na svetlo indikátor (ak existuje) a pochopíte, či sú zahrnuté.
 • Veľká vzdialenosť medzi headsetom a druhým zariadením je neprijateľná, takže ich zariadenie nevidí. Je možné, že ste vo vzdialenosti menej ako 10 metrov, napríklad v miestnosti vedľa dverí, ale medzi vami stenu, a to môže tiež zasahovať do pripojenia.
 • Slúchadlá boli pomenované, ktoré nie sú menované. Tak často sa deje s Čínskymi slúchadlami, napríklad s AliExpress. Môžu byť dokonca označené Hieroglyfy, takže budete musieť zlomiť hlavu, či sa zariadenie pokúšate pripojiť. Aby to bolo jednoduchšie a rýchlejšie, kliknite na tlačidlo „Hľadať“ alebo „Update“ v telefóne. Niektoré zariadenie zmizne, ale zostane to, čo potrebujete.
 • Droid Batériu Slúchadlá. Modely často varujú, že indikátor sedí, ale nestane sa s každým, takže takýto problém je tiež možný. Nabite zariadenie cez prípad alebo USB (v závislosti od toho, ako model poskytuje), potom sa pokúste znova pripojiť.
 • Reštartujte smartphone. Ak nejaký problém vznikol s telefónom, a ste sa rozhodli reštartovať, môže negatívne ovplyvniť pripojenie bezdrôtových zariadení k tomuto telefónu. Môžu sa automaticky pripojiť, a budete musieť vykonať vyššie uvedené akcie, opäť.
 • Ďalším spoločným problémom: Telefón sa nezobrazí žiadne zariadenia po aktualizácii OS (platí len pre iPhones). Je to spôsobené tým, že najnovšie verzie ovládačov nemusia byť kombinované s firmvérom slúchadiel. Ak chcete opraviť a úspešne pripojiť, musíte sa vrátiť do starej verzie OS alebo prevziať nový firmvér pre slúchadlá.
 • Niekedy sa tiež stáva, že signál Bluetooth je ukončený z dôvodu skutočnosti, že Bluetooth v headsete av smartfóne nezodpovedajú sebe. To možno vyriešiť iba kontaktovaním servisného strediska, ale tieto záručné slúchadlá môžete vrátiť a získať nové, ktoré sa zmestia na vaše zariadenie.
 • Pri pripájaní bezdrôtového headsetu na notebook je niekedy taký problém: PC nevidí zariadenie, ktoré sa snažíte pripojiť. Ak chcete vyriešiť, budete musieť skenovať niekoľkokrát, pričom odpojenie a vrátane komunikačného protokolu.
 • Niekedy nie je v notebooku žiadny modul na pripojenie iných zariadení a bude potrebné ho zakúpiť samostatne. Môžete si kúpiť adaptér alebo USB port – je to lacné.
 • Niekedy nie je zariadenie spojené kvôli tomu, že v operačnom systéme smartfónu bol zlyhanie. Takéto problémy sa zriedka stanú, ale niekedy sú stále. V tomto prípade musíte telefón vypnúť a znova ho povoliť. Potom sa pokúste znova pripojiť headset.
 • Stáva sa to, že iba jedno slúchadlo je pripojené k telefónu, A chceli ste sa pripojiť dva naraz. Je to spôsobené tým, že užívateľ sa ponáhľal a nemal čas synchronizovať slúchadlá so sebou. Najprv musíte počuť upozornenie z oboch slúchadiel, ktoré sú navzájom spojené. Môže to byť krátky signál alebo textový upozornenie v ruštine alebo angličtine. Potom zapnite iba Bluetooth a pripojte headset na smartfón.

Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá do notebooku a počítača, pozri nižšie.

Všetky možné spôsoby pripojenia bezdrôtových slúchadiel na rôzne zariadenia, ako aj problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť s procesom.

Ak si starostlivo prečítate pokyny, a každý sa neponáhľa, každý sa s týmto procesom vyrovnať, pretože problémy pri pripájaní bezdrôtových slúchadiel, vo všeobecnosti je to veľmi zriedkavé.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár