Ako pripojiť Android na TV?

V storočí moderných technológií nikto nezobrazí obsah telefónu prezeranie na veľkej televíznej obrazovke. Pripojenie smartfónu sa vykonáva rôznymi spôsobmi. Pred pripojením musíte skontrolovať kompatibilitu OS a charakteristiky televíznej knihy.

Ako pripojiť Android do televízora, a ktoré existujú možnosti pre bezdrôtové a káblové pripojenia – to pôjde o konverzáciu nižšie.

Metódy pripojenia káblom

Pripojenie telefónu k televízoru Otvorí širokú škálu možností. Na širokouhlej obrazovke sú možné televízne showroom, video a fotky, filmy a obľúbené programy. Môžete tiež prehrávať a prenášať súbory. Možnosti pripojenia pre televízor. Po prvé, stojí za to hovoriť o káblovom pripojení telefónu k televízoru.

HDMI

Skoršie svetové značky Výrobcovia vyrábali telefóny, ktoré boli vybavené portom HDMI. Neskôr spoločnosť začala vyrábať mobilné zariadenia len s USB konektorom.

HDMI port výrazne zvýšil náklady na zariadenia. Okrem toho, prebytočný konektor umiestnený na bývanie a pokazil vzhľad niektorých modelov.

Ak má telefón stále konektor pre kábel HDMI, potom sa pripojenie vykonáva jednoducho.

 1. V nastaveniach televíznej knihy musíte otvoriť ponuku a vybrať položku „Zdroj signálu“ (HDMI).
 2. Nasledujúci kábel HDMI PripojiťNa mobilný gadget.
 3. Po týchto krokoch začne automatické ladenie obrazu. Ak sa na obrazovke nič nestalo, musíte nastaviť požadované rozlíšenie obrázka v ponuke Nastavenia telefónu.

A to by malo byť tiež na pamäti Pri práci cez vodič HDMI musíte pripojiť nabíjačku. Proces práce prostredníctvom HDMI neznamená nabíjanie gadget.

Usb

Táto možnosť pripojenia je optimálna a najčastejšia. Všetky moderné smartfóny a televízory sú vybavené konektormi USB. Preto konjugácia zariadení bude vyžadovať obyčajný USB kábel, ktorý je súčasťou balenia s telefónom.

Pre párovanie musíte vykonať niekoľko krokov.

 1. Vypnite televízny prijímač, pripojte kábel USB.
 2. Pripojte drôt do smartfónu s konektorom MINI-USB. Potom sa ponuka otvorí a musíte kliknúť na tlačidlo „Povoliť USB-Drive“.
 3. Potom musíte zapnúť televízny prijímač, prejdite na časť pripojenia a vyberte výstup USB.

Po týchto akciách sa otvorí okno vo forme vodiča so súbormi. Potom vyberte požadovaný súbor a otvorte. Sekvencia nastavenia pripojenia pomocou USB sa môže líšiť v závislosti od modelov zariadenia.

Treba poznamenať, že Nie všetky telefónne súbory sa môžu zobraziť na veľkej obrazovke. Je to spôsobené tým, že aj tie najchytrejšie televízne modely nemajú možnosť podporovať niektoré formáty videa, obrázkov a hier. Aby televízor prijímač prečítal všetky potrebné súbory, musíte previesť obsah do požadovaného formátu. Podporované televízne formáty nájdete v návode na obsluhu.

RCA

Pripojenie smartfónu je tiež možné prostredníctvom „tulipánov“. Táto metóda sa používa v zastaraných modeloch televízorov, kde nie je žiadny konektor HDMI. Aby ste mohli použiť túto možnosť, nebudete potrebovať len kábel RCA, ale adaptér s drôtom RCA na kábli HDMI a HDMI-HDMI.

Spojenie sa vykonáva niekoľkými akciami.

 1. Jeden koniec drôtu musí byť pripojený k smartfónu, druhý – do adaptéra.
 2. Na výstupoch na zadnom paneli televízora je potrebné pripojiť tri konektory. Žltá zástrčka pre video, biela s červeným – pre zvuk.
 3. Vykonajte postupnosť krokov ako pri pripojení HDMI.

Táto možnosť pripojenia zariadení výrazne zhoršuje kvalitu obrazu. Toto by sa malo zvážiť.

MHL (alebo SLIMPORT)

Ak nie je v telefóne žiadny port HDMI, potom by ste mali použiť špeciálny adaptér na pripojenie. Adaptér MHL kombinuje funkčnosť prvkov HDMI a USB.

Ak chcete zobraziť obrázok z telefónu na širokouhlom obrazovke, Musím najprv pripojiť adaptér MHL k smartfónu. Potom je k adaptéru pripojený konvenčný kábel HDMI. Druhá strana drôtu je pripojená k televízoru. Ďalej by ste mali automatické ladenie, a obrázok sa zobrazí na veľkej obrazovke. V rôznych modeloch televízora sa môže proces nastavenia líšiť. Ak sa automatické ladenie nevykonalo, potom v diaľkovom ovládači televízora musíte stlačiť zdrojový kľúč a vybrať HDMI.

Po týchto akciách bude obrázok z telefónu duplikovaný na televízore.

Zoznam zariadení, ktoré sú kompatibilné s adaptérom MHL, je možné zobraziť na oficiálnej webovej stránke na internete. Pripojenie adaptéra k smartfónu nevyžaduje inštaláciu ovládačov, prístroj nemusí predkonfigurovať. V mobilných pomôckach je už špeciálny kódovací čip, ktorý je zodpovedný za rýchlosť prenosu a signálu.

Slimport je alternatívou k MHL adaptéra. Takéto rozhranie sa začalo stretávať v softvéri zlepšených modelov smartfónov. Rozdiel medzi SlimPortom z MHL leží v zariadení tela so štandardnými vstupmi pre video stream: VGA a HDMI. Cez adaptér môže byť pripojený k telefónu nielen smartfónu, ale aj monitor počítača.

Existujú dva odrody adaptéra.

 1. Normálny adaptér. Jedna strana je pripojená k prijímaču TV a druhá – ku konektoru telefónu pre telefón.
 2. Adaptér, vybavený niekoľkými konektormi. Okrem vstupu / výstupu je nabíjací konektor. Pri práci s smartfónom môžete pripojiť nabíjačku a nebojte sa, že gadget sa rýchlo vypúšťa. Výhody takéhoto adaptéra stojí za zmienku Malé množstvo spotrebovanej energie a možnosť podpory obrazu Full HD.

Stojí to za zmienku Adaptér nie je príliš bežný v kruhu užívateľov kvôli malým množstvom svojich podporovaných pomôcok.

Možnosti bezdrôtovej siete

Existujú aj bezdrôtové možnosti pripojenia smartfónov na televízne prijímače.

Bluetooth

Ak televízor nie je vybavený touto modulom, môžete si kúpiť externý adaptér, ktorý je vložený do konektora USB. Na párovanie cez Bluetooth musíte urobiť nasledovné:

 • Stiahnite si špeciálny program pre správu televízneho prijímača;
 • Povoliť funkciu Bluetooth na oboch zariadeniach;
 • Spustite aplikáciu na telefóne;
 • Vyberte kontrolu dostupných zariadení;
 • Konjugát.

Po pripojení obrazu z obrazovky mobilného zariadenia bude vysielanie na zozname televíznej knihy.

Wi-Fi

Táto možnosť pripojenia je optimálna a jednoduchšia, ak obe zariadenia majú možnosť Wi-Fi-Fire. Ak chcete pripojiť, musíte vykonať niekoľko akcií.

 1. Otvorte ponuku nastavení telefónu, Prejdite na adresu Wi-Fi a aktivujte funkciu.
 2. Povoliť rovnakú možnosť na televízore. Názov menu sa môže líšiť v závislosti od modelu TV. Spravidla musíte nájsť položku „Sieť“ a povoliť Wi-Fi. TV začne vyhľadávať mobilné zariadenie. Potom sa vyskytne detekcia telefónu, a malé okno sa otvorí s nápisom „Connect“. Je potrebné potvrdiť činnosť na oboch zariadeniach.

Miracast

Ďalší typ bezdrôtového pripojenia. Vykonané s Wi-Fi, tak Ak chcete začať, je potrebné zahrnúť adresár Wi-Fi na televíznej knihe a smartfóne.

Ak chcete zobraziť obrázok na televíznej obrazovke, budete potrebovať mierne odlišné kroky. Princíp činností závisí od verzií modelov Android a televíznych programov. Presné nastavenie je možné zobraziť na internete alebo v pokynoch.

Všeobecné pravidlá pripojenia prostredníctvom Miracast:

 1. V ponuke telefónu musíte nájsť časť „Pripojenie. Iné siete „a umožňujú funkciu mirakátu;
 2. Umožnite Miracast na televízore, Pre-Zapísať sa v „Menu. „;
 3. Obrazovka Smartphone zobrazí zoznam nájdených zariadení, z ktorých je potrebné vybrať požadovaný model televízora – a spustite pripojenie.

Po tom sa má obrázok z telefónu zobrazený na obrazovke televíznej knihy.

Treba však zvážiť, že táto funkcia funguje len na moderných modeloch Smart TV TV.

Ako riadiť?

Riadenie televízora prijímača cez smartfón závisí od typu spojenia medzi zariadeniami. Všetky vyššie uvedené, Uvedené možnosti pripojenia televízora a telefónu otvoria skvelé možnosti používateľa. Súbory z telefónu sa zobrazia na veľkej obrazovke. Prostredníctvom rôznych typov pripojení sa televízor používa ako externý displej, ktorý je určený na sledovanie filmov, hier alebo surfovanie na internetových stránkach, možnosť čítať knihu alebo hrať hudbu, video, prenášať súbory.

Tam sú tiež Špeciálne programy pre smartfóny. Pomocou aplikácií sa televízor spravuje pohodlnejšie. Veľký počet takýchto aplikácií je reprezentovaný operačným systémom Android. Okrem toho niektorí výrobcovia nominálnych značiek špecificky vyvíjajú aplikácie pre vlastnú líniu technológie. Softvér obsahuje jedinečné funkcie, ktoré ponúkajú používateľovi maximálnu interakciu telefónu s TV.

Pomocou ovládacej aplikácie môžete povoliť funkciu zobrazenia televízora na obrazovke Mobile. Program umožňuje prepínať kanály, vybrať potrebné prenosy. Niektorí vývojári vytvárajú softvér pre pokročilejší používateľa. S pomocou špeciálnej aplikácie je možné sledovať vaše obľúbené kanály dokonca aj preč od televízie. Je potrebné známe, že použitie takýchto programov je možné prostredníctvom pripojenia Wi-Fi.

Moderné technológie umožňujú prenos súborov z smartfónu do televízora. Pomocou programu ES dirigent môžete prekročiť video alebo fotografie na televízro prijímač. Ak nie je na televízore žiadny program, môžete si ho stiahnuť.

Na Smart Models si môžete stiahnuť program, napríklad v službe Google Play, App Store.

Názov programu programu závisí od modelu televízora prijímača. Po prevzatí a nainštalovaní programu je potrebné spustiť. Potom musíte prejsť na sekciu „Sender“ a dať menu zariadeniu. Ak otvoríte sekciu „Získanie“, potom môžete vidieť okno s nápisom „Čakanie na odosielateľa“ a jeho meno.

Ďalej na smartfóne otvorí es dirigent, kde sú súbory vybraté na odosielanie. Niekoľko súborov je možné zaškrtnúť. Potom musíte kliknúť na tlačidlo „Odoslať“. Na televízore musíte vybrať sekciu „Získanie“. V tomto okne môžete vidieť prijaté súbory. Všetky tieto akcie sa vykonávajú bezdrôtovým pripojením Wi-Fi alebo prostredníctvom kábla USB.

Možné problémy

Pri pripájaní smartfónu sa používatelia môžu stretnúť s niektorými problémami. Stojí za to zvážiť množstvo možných problémov.

 1. Nehrajte hry, aplikácie, video. Takéto poruchy sú možné prostredníctvom pripojenia USB. Táto možnosť pripojenia nepodporuje schopnosť zobrazovať hry a aplikácie na veľkej obrazovke. Možná príčina môže byť tiež v type súboru. TV show jednoducho nepodporuje zadané formáty. Ak sú všetky rovnaké zariadenia kompatibilné, stojí za to starostlivo kontrolovať nastavenie pripojenia.
 2. Obrázok visí pri pripájaní cez Miracast. Prenos videa streamingu alebo obrázkov ovplyvňuje rýchlosť siete. Preto pre lepší signál je potrebné, aby boli zariadenia čo najbližšie k sebe.
 3. Žiadny zvuk pri pripojení HDMI. Ak chcete vyriešiť problém, musíte prejsť na nastavenia TV a vybrať HDMI ako zdroj zvuku.
 4. TV prijímač sa nevidí telefón. Môže existovať veľa dôvodov: z nekompatibility spojovacích zariadení na poškodený kábel alebo nedostatok internetového pripojenia.

Akýmkoľvek spôsobom sa nemusí stať prvýkrát. Ak je všetko správne pripojené, a potrebné funkcie sú podporované zariadeniami, musíte sa pokúsiť znova pripojiť. Po niekoľkých pokusoch je možné dosiahnuť požadovaný výsledok.

Kvalita zvuku a rýchlosť prenosu signálu závisí od možnosti pripojenia zariadenia. S niektorými typmi pripojenia sa obraz môže spomaliť alebo visieť. Možným príčinou môže byť použitie adaptérov spolu s káblami, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu obrazu. Rovnako ako prenos údajov pomocou Miracast tiež prenáša obraz nie je najlepším povolením.

Tento článok popisuje optimálne možnosti pripojenia android-smartfónov k televízoru. Počas konjugácie zariadení sa môžu vyskytnúť menšie problémy. Odporúčania pomôžu odporúčaniam špecialistov. Je však potrebné pripomenúť, že pre správne párovanie musíte zohľadniť kompatibilitu zariadení.

Ako pripojiť telefón k televízoru prostredníctvom adaptéra MHL, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: