Ako pripojiť dve televízory na jednu digitálnu konzolu?

Analógová televízia sa dlhá na pozadí. Jeho vysídlené digitálne a internetové vysielanie. Rusko nezanesú k iným krajinám v tomto smere, ktoré ponúka potrebné podmienky na pripojenie televíznych kanálov s vysokým rozlíšením. Aby ste si mohli vychutnať celý rad obsahu bez opustenia domov, potrebujete špeciálnu konzolu. Do tohto zariadenia môžete pripojiť jednu alebo viac televízorov.

Požiadavky

Ak chcete vytvoriť pripojenie, bude vyžadovať špeciálne vybavenie. Stojí za zmienku, že analógová televízia sa líši od digitálneho vysielania. Táto možnosť je menej a menej používaná modernými spotrebiteľmi. Zaujímame sa aj o digitálny formát.

Jeho televízne kanály sú pripojené k samostatným multiplexom. V procese prebieha pakety na TV tunera. Potom dôjde k dešifrovaniu, počas ktorého je multiplex rozdelený na samostatné kanály. Odborníci na vedomie, že existujú tri hlavné normy.

 • Satelit. Populárny formát, na označenie, ktoré sa používajú nasledujúce skratky: DVB-S2 alebo DVB-S.
 • Kábel. Ďalšia možnosť, ktorá si zachováva relevantné z dôvodu dostupnej ceny. Označuje značkou DVB-C.
 • Éterický. K dnešnému dňu je to najbežnejší a použitý typ. Nájdete ho s označením DVB-T2.

Poskytnúť vysoko kvalitné a neprerušované vysielanie, výrobcovia používajú špeciálne prijímače.

Na vysielanie vysokej kvality obrazu sú potrebné digitálne konzoly. Clear a bohatý obraz je zachovaný bez ohľadu na formát vysielania. K dnešnému dňu, všetky modely používajú formát HD – toto povolenie je najobľúbenejšie.

Na pripojenie k jednej konzole niekoľko televíznych prijímačov, okrem prijímača, budete potrebovať rozdeľovač. A tiež nerobte bez antény, ktorá bude pripojená k melódiu koaxiálnym káblom.

Moderný trh s elektronikou ponúka bohatý sortiment televíznej technológie potrebnej na synchronizáciu zariadení.

Všetky predané prijímače sú rozdelené do určitých skupín v závislosti od formátu vysielania.

 • Satelit. Bez prijímača tohto typu nerobte pri používaní špeciálnej satelitnej dosky. Pred začatím nákupu vybavenia musíte rozhodnúť o spoločnosti, ktorá poskytne službu (poskytovateľ).
 • Káblové zariadenie. Toto sú špeciálne zariadenia na prijímanie balíkov televíznych kanálov. Služby poskytujú regionálne firmy.
 • Základné konzoly. Používajú sa na prijímanie signálu zo zosilňovačov umiestnených na zemi. Stojí za zmienku, že je možné chytiť tento formát vysielania, a to aj cez obvyklú anténu.
 • Ak chcete použiť interaktívnu televíziu, budete potrebovať špeciálne „inteligentné“ zariadenia – inteligentné konzoly. A tiež nerobiť bez pripojenia na internet. Ak je váš televízor vybavený funkciou „Smart TV“, nebudete potrebovať ďalšie vybavenie.

Spôsoby pripojenia

Existuje niekoľko spôsobov, ako použiť na pripojenie dvoch televízorov na jednu digitálnu konzolu. Použitie tohto formátu konjugácie pomôže uložiť fondy, ktoré by mohli byť vynaložené na nákup špeciálnych zariadení.

Jeho užitočné, že ak pripojíte 2 alebo niekoľko televíznych prijímačov k jednému prijímaču, môžete súčasne sledovať iba jeden kanál. Prepínanie sa vykoná synchrónne na všetkých televízoroch. Vysielanie iba jeden kanál je spojený s rysou prevádzky digitálnej technológie. Táto funkcia nezávisí od modelu konzoly alebo televízie.

Pri použití vysielacieho éterického formátu nebude možné sledovať rôzne kanály z jednej antény. V tomto prípade je možné vyhnúť sa takémuto problému, ak používa prijímač spojený so satelitnou doskou.

Tu bude jedna anténa stále potrebovať na pripojenie niekoľkých digitálnych konzol, aby ste si mohli vychutnať rôzne kanály na niekoľkých televízoroch súčasne.

Ak chcete konjugovať 2 televízne prijímače, môžete si vybrať jednu z niekoľkých možností, ktoré ponúkajú odborníci. Keď sa počas synchronizácie nevyskytli žiadne problémy, použitý prijímač musí mať tieto porty:

 • Usb.
 • HDMI.
 • RCA.
 • Skart.

Prvé 2 možnosti sú považované za najmodernejšie a praktické. Ak chcete pripojiť televízor na TYUER, môžete si vybrať ktorýkoľvek z dostupných portov.

Najpoužívanejšia možnosť – konektor HDMI. Jeho hlavnou výhodou je súčasne prenášať obraz a zvuk. V tomto prípade je signál LF bežiaci cez kábel HDMI schopný rýchlo chmýří. V tomto prípade musíte dodržiavať optimálnu vzdialenosť (nie viac ako 10 metrov). V opačnom prípade môže byť vysielanie rozbité.

Konektor HDMI

V tomto prípade, ak má existujúci prijímač len rozhranie HDMI, pripojte niekoľko televíznych prijímačov, ktoré potrebujete použiť špeciálny rozdeľovač. Pri výbere konzoly si uvedomte, že viac portov na to, tým lepšie. Prvá metóda konjugácie, ktorú sa budeme pozerať, najlepšie vhodné pre majiteľov moderných televíznych modelov.

Ak chcete pripojiť, musíte pripojiť zariadenie pomocou kábla a zapnúť. Ak je na konzole iba jeden port, použite adaptér.

Spojenie v RF

Ak je zariadenie na vysokej vzdialenosti od seba (viac ako 10 metrov), odborníci odporúčajú použitie tunera s RF-rozhranie. Tento spôsob synchronizácie viacerých televízorov bude pozoruhodne z dôvodu jednoduchosti a vysokej účinnosti.

Prezeranie katalógu produktov, možno poznamenať, že výrobcovia ponúkajú zákazníkom bohatý výber digitálnych konzol, ktoré sú vybavené RF porty.

Pred vykonaním nastavení pripojenia musíte určite vetviť digitálny signál. Všetky komponenty systému musia byť kombinované s rádiovým frekvenčným káblom. V prípade potreby môže byť zosilňovač namontovaný medzi TV tunermi a rozdeľovačom, aby sa zabránilo strate signálu.

Cez modulátor RF

Niektoré modely digitálneho zariadenia nemajú RF rozhranie. V tomto prípade, na synchronizáciu viacerých televíznych prijímačov, mali by ste použiť modulátor. Zariadenie je pripojené k konektorom RCA alebo Skutk.

Vysokofrekvenčný modulátor je pripojený k jednému z vyššie uvedených portov. Pamätajte, že zariadenie je povinné byť na produkte posledného rozdeľovača. Ak chcete pripojiť zostávajúce systémové prvky, budete potrebovať 75-ohm kábel. Na modulátore si vyberie televízny kanál.

Po dokončení pripojenia musíte začať konfiguráciu televízie. Ak si všimnete, že vysielanie je slabé, uistite sa, že ste použili zosilňovač.

Nastavenie

Stojí za zmienku, že vyhľadávanie televíznych kanálov pre viac televízorov sa zmení v závislosti od použitého modelu prijímača. Napriek veľkej sortimente technológie majú všetky moderné konzoly jednoduché a zrozumiteľné rozhranie. Výrobcovia premýšľali nad menu, takže aj nových užívateľov nemajú žiadne problémy.

Po prvé, musíte vybrať nový zdroj signálu, vykonáva sa v nastaveniach TV. Otvorte ponuku a vyberte konektor ako zdroj, na ktorý je pripojená digitálna konzola.

  Ďalej musíte spustiť proces vyhľadávania dostupných televíznych kanálov. Môžete to urobiť v automatickom režime. Stačí si vybrať úlohu a počkať na dokončenie procesu. V súčasnosti majú používatelia možnosť nastaviť 2 multiplex zadarmo. Možno čoskoro bude ich počet rásť na 3.

  Po televízii nájde a zostavte zoznam kanálov, musia byť uložené. Ak je to žiaduce, môžete vykonať triedenie. A môžete nájsť aj kanály manuálne. Toto nastavenie bude oveľa viac času.

  Odborníci odporúčajú používať automatické vyhľadávanie ako najrýchlejšiu a najpraktickú možnosť.

  Ako pripojiť dve televízory na jednu digitálnu konzolu, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár