Ako pripojiť hudobné centrum na TV?

Pre počúvanie hudby na vysokej úrovni doma, mnohí milovníci hudby naďalej používajú hudobné centrá. Hlavným účelom tejto techniky je jasne hrať vysoké, stredné a nízke frekvencie, v dôsledku čoho sú zvukové stopy nasýtené a čisté. Na zlepšenie kvality zvuku je zariadenie často pripojené k televízorom – ako na nové aj zastarané modely.

Spôsoby pripojenia

Pripojte hudobné centrum do televízora niekoľkými spôsobmi, umožňujúci každému používateľovi vybrať si seba najvhodnejší a praktický. Proces synchronizácie nie je možné nazvať komplexom, ale počas prevádzky musíte dodržiavať špecifickú schému. Tiež pripojenie bude závisieť od modelu televízneho a hudobného vybavenia.

Najbežnejší a praktický spôsob, ako kombinovať techniku ​​medzi sebou – Použite špeciálny kábel, S ktorou môžete implementovať párovanie priamo, bez adaptérov a dodatočných zariadení. Táto metóda nevyžaduje individuálne nastavenia užívateľa a prakticky eliminuje vznik problémov. Využite tento spôsob bude možné len vtedy, keď TV prijímač a hudobné centrum majú rovnaké konektory.

Ak sú porty iné alebo sa musíte pripojiť k zariadeniu a subwooferu, použite prijímač a utrácte synchronizáciu.

Napriek funkciám každej z možností pripojenia a použitého modelu, Existuje všeobecná schéma a postupnosť. Najprv musíte starostlivo preskúmať techniku ​​pre prítomnosť dostupných a identických konektorov. Rozhodovanie s pohľadom na port, ktorý bude zapojený, mali by ste si vybrať príslušný kábel a skontrolovať jeho integritu. V niektorých prípadoch budú potrebné adaptéry.

S pripojovacími káblami Pripojte techniku ​​pomocou príslušných konektorov. Pred týmto technikou musíte de-energizovať. Ak sa pri prepojení použil port AUX, musí byť aktivovaný prostredníctvom nastavení hudobného zariadenia. Ak nefungovalo nezávisle v typoch konektorov, musíte starostlivo preskúmať pokyny alebo kontaktujte špecialistov Service Center.

Cez kábel

Najprv musíte starostlivo skontrolovať vybavenie a nájsť rovnaké konektory. Výrobcovia ich spravidla umiestnia na zadnú alebo bočný panel (na niektorých modeloch televízorov, ktoré môžu byť nižšie). Spravidla sa synchronizácia vykonáva prostredníctvom „tulipánov“ (RCA). Na párovanie sa používa príslušný kábel, ktorý je pripojený farbou. Spravidla sa doplní so zariadením a je zakúpená samostatne.

Každá z dvoch možností káblov je vhodná: 2RCA alebo 3RCA. Ak ste si vybrali druhú možnosť, žltá zástrčka sa nepoužíva ako nerequisite, pretože je určený pre video signalizáciu. Biela a červená zástrčka zodpovedná za prenos zvukového signálu.

Spustenie pripojenia Musíte nájsť vhodné porty označené zvukom v audio zariadenia. Na televízore, požadované výstupné značky Zvuk. Technika je pripojená „tulipánymi“ vo farbách, v ktorých sú konektory a zástrčky natreté.

Táto metóda konjugácie je často zvolená na pripojenie hudobného centra na zastarané modely televízorov.

Ak nie je v televíznom prijímači, pre párovanie Konektor môžete používať pod náhlavnou súpravou (slúchadlá). V tomto prípade nie je bez kábla formátu 3,5 milimetra – 2RCA, ktorú potrebujete na nákup samostatne. Mnohí odborníci odporúčajú synchronizáciu prostredníctvom optického kábla. Táto možnosť poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku. Technika je pripojená cez optický otvor (výstup na televízore, ktorý je často prekrytý zástrčkou) a optickým v (vstup na hudobné vybavenie).

Spárovanie centra s modernými televíznymi modelmi často používajú port HDMI. Ak je na oboch typoch zariadení, pripojenie je jednoduchšie ako jednoduché. Táto možnosť vám umožňuje prenášať zvukový a vysoko kvalitný obraz a získať maximálne potešenie z počúvania hudby a iných mediálnych súborov. Neodporúča sa uložiť na kábli, inak môže byť signál prerušený.

Ak nie je potrebný prístav na hudobnom centre, párovanie môže byť vykonaná cez AUX. Ak to chcete urobiť, budete potrebovať špeciálny adaptér a kábel HDMI. Pomocou kábla môžete pripojiť dva typy technológií, umožniť ho a vychutnať si novú úroveň zvuku. Ak sa práca vykonáva správne, zvuk sa prehrá stĺpcami a nie prostredníctvom televíznych reproduktorov. Ak používate poškodený kábel, sa môžu objaviť zahraničné zvuky a zvuky. Problém môžete tiež vyriešiť zmenou parametrov hlasitosti. Odporúča sa skontrolovať integritu konektorov.

Cez prijímač

Môže byť pripojený pomocou prijímača (multikanálový zosilňovač). V tomto prípade hudobné vybavenie Je potrebné pripojiť sa k prijímaču a je to TV prijímač. Táto možnosť sa často používa, ak nie je schopná vykonávať párovanie priamo.

Hlavným rysom tejto metódy je to Ďalšia akustika je možné pripojiť k prijímaču, Vrátane nízkofrekvenčného stĺpca. To pomôže priniesť zvuk na novú úroveň a maximalizovať úplnosť každej skladby.

Čistý a priestorový zvuk ocení nielen skúsených hudobných milovníkov, ale aj znalcov kino, ktoré používajú hudobné centrum na sledovanie filmov a sérií.

Pri konjugovaní zariadenia prijímačom Môžete si vybrať ľubovoľný z dostupných konektorov (RCA, HDMI, 3,5 milimetre a iné možnosti). Vhodné je aj optický alebo koaxiálny kábel. Hlavnou vecou je vybrať si správne vstupy a výstupy.

V prijímači sa požadovaný konektor označuje nápisom, a na príznaku TV portu. Pri konjugovaní zosilňovača s hudobným vybavením na poslednom šnúre, pripojte sa k portu v a na prijímači. Ak sa na prácu používajú „tulipány“, spojenie sa vykonáva podľa štandardnej schémy, vo farbách (červená a biela).

Možné problémy

S problémami s prepojením technológie, všetci používatelia čelia, najmä nováčikov, ktorí najprv vykonali pripojenie. Pri synchronizácii zariadenia sa môžu vyskytnúť nasledujúce problémy.

 1. Ak ste si istí, že spojenie sa vykoná správne, ale zvuk sa stále nereprodukuje prostredníctvom stĺpcov hudobného centra, Je potrebné vymeniť kábel a skúste to znova. Dokonca aj najkvalitnejšie káble prichádzajú do disrepair. Ak chcete rozšíriť svoju životnosť, je potrebné ich uložiť do zloženej formy, bez šancí a silných svoriek.
 2. Rozdiel aj jednej z pečene vedie k tomu, že kábel prestane pracovať. Ak sa kábel používa prvýkrát, môžete mať dohodu Chybné výrobky.
 3. Ďalším spoločným dôvodom – Konektory. Ak začali ohromujúce – je potrebné opravy. S častým pripojením alebo nepresným obehom, opotrebovávajú a začnete odlúčiť. Môžete problém vyriešiť kontaktom servisného strediska. Odborníci môžu tiež vyčistiť porty z oxidačných a prachových častíc.

Tipy na výber káblov

Ak pri pripojení k televízoru sa na televízore používajú slúchadlá, Potrebujete si vybrať párový drôt. Je ľahké určiť prítomnosť červenej a bielej zástrčky. Stačí nájsť na paneloch televíznych prijímačov s príslušnými farbami a pripojte zariadenie.

Používajú aj mnohí používatelia Káble adaptéra. Moderné možnosti sú prezentované v širokej škále, čo vám umožní zostaviť akýkoľvek typ zariadenia. Rozhodnite sa, cez ktoré porty pripojíte techniku, potom stojí za to zvoliť kábel požadovaného typu.

Vzhľadom na rozsiahle použitie adaptérov existuje mnoho lacných analógov, avšak experti neodporúčajú používať ich na konjugáciu. Takéto káble sú lacné, ale rýchlo zlyhajú a prenášajú signál v nedostatočnej úrovni. Drahá verzia bude trvať dlho a príjemne prekvapí praktickosť. Zvlášť to platí pre HDMI šnúry. Prenos čistého a priestorového zvuku bez kvalitného kábla je nemožné.

  Tipy na pripojenie hudobného centra pre televízor Zobraziť viac.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár