Ako pripojiť reproduktory na televízor LG?

Moderné televízory dosiahli neuveriteľné výšky ako vysielací obrázok, v ergonómii a šetrí voľné miesto. Avšak, vo všetkých týchto širokých novinkách, nie je absolútne nikde vytvoriť vysoko kvalitné reproduktory, ktoré by zabezpečili dobrý zvuk – pod obrázkom. Preto si skôr alebo neskôr myslí, že každý užívateľ si myslí o pripájaní externého reprodukčného systému.

Typy konektorov

Pred pripojením reproduktorov musíte zistiť, ktoré zvukové pripojenia sú na televízore. Väčšina moderných modelov má jeden z troch typov elektrických konektorov.

 • Špeciálne akustické konektory. Patrí medzi ne vstupy ako SCART alebo RCA. Pripojenie cez takýto typ pripojenia sa zdá, že pripojuje počítačové reproduktory cez USB. Zvyčajne sa používa pre systémy bez zabudovaného zosilňovača. Ale uistite sa, že sila vašej akustiky nepresahuje povolenú úroveň, inak môžete napáliť nielen konektor, ale aj techniku.

 • Vstupný vstup alebo minijack. Takéto konektory majú zvyčajne samostatnú položku pod náhlavnou súpravou. Rovnako ako prvá možnosť, nebudú vyhovovať výkonným systémom so zabudovanými zosilňovačmi. Je pravdepodobné, že na pripojenie cez tento port budete potrebovať špeciálny adaptér na tulipán.

 • Digitálny konektor HDMI. Takéto výstupy sú vybavené ultra-modernými modelmi takýchto veľkých spoločností, ako je LG alebo Samsung. Prostredníctvom neho sú prepojené iba výkonné hudobné centrá. Zvyčajne sa takéto konektory nachádzajú v domácich divadlách, kde kvalita zvuku nie je menej dôležitá ako kvalita obrazu.

Ako určiť, ktorý konektor vo vašom televízore? Pozrite sa na jeho zadný panel. Konektor SCART vyzerá ako podlhovastá čiara s dvoma radmi otvorov.

CRA – tri okrúhle vstupy do zástrčiek, zvyčajne natreté žltou, bielymi a červenými farbami. Minijack vstupuje niečo ako CRA. Sú tiež okrúhle, ale výrazne menšie a maľované v iných farbách. Štandardne zelená, čierna a ružová. Konektor HDMI približne 1,7 cm dlhý a 0,5 cm na výšku. Vo svojom prehlbovaní je malá doska s kontaktmi, s ktorými sa informácie prenášajú.

Aké stĺpce sa zmestia?

Veľké Homemade reproduktory sú aktívne a pasívne. Ich pripojenie a funkcie sú mierne odlišné.

Systémy aktívneho typu

Takáto akustika má vstavaný zosilňovač. V akýchkoľvek ďalších zariadeniach alebo pripojeniach nepotrebuje, pretože jeho výživa sa uskutočňuje priamo z elektrickej siete. Niekedy sa takéto systémy nachádzajú v stĺpcoch z počítača.

Sú prepojené cez vstupy 3,5 mm, podpísané zápisom Synaijack alebo jednoducho TRS. Vyzerá to ako konektor reproduktorov na bloku počítačového systému. Ak nie je takýto konektor na vašom televízore, v akomkoľvek obchode elektroniky si môžete zakúpiť adaptér s Minijackom na obyčajné „tulipány“.

Pasívna akustika

Systémy tohto typu nebudú pripojené priamo k televízoru. Budete musieť dodatočne zakúpiť zosilňovač, takže reproduktory môžu pracovať. A zo zosilňovača už vytiahnite drôt k televízoru. Po pripojení budú musieť zvážiť niekoľko funkcií.

 • Pri výbere zosilňovača venujte pozornosť, aby jeho sila neprekročila silu rozhovorov viac ako 30%.
 • Silnejší to bude drôt spájajúci systém a televízor, tým spoľahlivejšie bude spojenie. Drôty Riedidlo 0,2 cm v priereze sa neodporúča.
 • Odporový zosilňovač a reproduktory musia byť rovnaké.
 • Dajte si pozor na polaritu. Pripojte ľavý stĺpec do ľavého kanála a vpravo – vpravo. Ak urobíte inak, môže byť extrémne negatívne ovplyvniť kvalitu vnímania zvuku.

Samozrejme, že reproduktory môžu byť pripojení k moderným televízorom, či už sú z počítača, z hudobného centra alebo profesionálnej akustiky.

V mnohých modeloch s inteligentnou TV, tam sú dokonca Bluetooth, vďaka ktorým môžete použiť nielen káblové reproduktory, ale aj prenosné, napríklad JBL.

Krok za krokom pokyny pre pripojenie

Konjugácia s bezdrôtovými stĺpcami – už nie je problémom pre moderné inteligentné televízory z LG. Ich pripojenie cez Bluetooth je čo najjednoduchšie:

 • Zapnite televízor av hlavnom menu vyhľadajte kartu „Bluetooth“;
 • Teraz zapnite stĺpec av prípade potreby aktivujte funkciu vyhľadávania zariadenia;
 • V zozname dostupných zariadení na obrazovke televízora nájdite náhlavnú súpravu a vyberte ju.

  Teraz zostáva len čakať trochu, kým je nainštalované párovanie a systém môžete použiť.

  Pripojenie reproduktorov cez vodiče sa líši v závislosti od typu pripojenia. Pripojte „TULIP“, HDMI alebo MINIJACK na príslušný port na zadnom paneli TV a zasuňte zástrčku do zásuvky a systém je pripravený na použitie. Ak užívate malé počítačové reproduktory, ktorých výkon je relatívne malý, potom ako zdroj napájania, môžu používať konektor USB. Našťastie existujú zvyčajne 2 alebo 3 v televíziách.

  Pripojte reproduktory k televízoru LG je jednoduché, čo sú. Hlavná vec, ktorú potrebujete vedieť, je to typ ich pripojenia a typu TV konektora. Môžete dokonca používať reproduktory z hudobného centra, ale nezabudnite, že, s najväčšou pravdepodobnosťou, sa týkajú pasívneho typu a vyžadujú dodatočný zosilňovač.

  Ako pripojiť reproduktory a slúchadlá k televízoru na HDMI ARC, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár