Ako pripojiť tabletu k televízoru prostredníctvom Wi-Fi?

Často existujú situácie v živote, keď potrebujete pripojiť tabletu k televízoru. Napríklad pre pohodlnejší preklad fotografií alebo video súborov. Môžete sa pripojiť so špeciálnym káblom, ale ak nie je k dispozícii, to je prístupnejší spôsob, ako synchronizovať zariadenia navzájom – cez Wi-Fi Wireless Network.

Za to, čo je potrebné?

Prvá vec je určiť postup pripojenia, – To je to, čo je v skutočnosti potrebné. Vo väčšine prípadov sa tablety snažia pripojiť zariadenia k televízoru zobraziť fotografie, videá alebo filmy, pretože ich sledujete na veľkej obrazovke oveľa zaujímavejšie. Stáva sa tiež, že pripojenie tabletu je potrebná pre pohodlie počas hry.

Ale v každom prípade sa úloha používateľa v procese pripojenia zníži na zobrazenie obrazu z obrazovky TV.

Metódy bezdrôtového pripojenia

Nie vždy pripojíte dva bezdrôtové zariadenia. Je to spôsobené ich počiatočnou nekompatibilitou. Ale ak tableta a televízia spĺňajú moderné technické požiadavky, potom ich synchronizácia je celkom možná.

Existuje niekoľko dostupných možností bezdrôtového pripojenia:

 • Wi-Fi-firmy;
 • Miracast;
 • Servery DLNA;
 • Aplikácie tretích strán, ktoré často vyvinuli výrobcovia televízorov;
 • AirPlay (relevantné len pre majiteľov iPad).

Každá možnosť pripojenia si vyžaduje podrobnejšiu pozornosť. Začnite lepšie s najjednoduchším – Wi-Fire Direct. Táto metóda pripojenia je najviac optimálna pre majiteľov tabliet pracujúcich na základe Android.

Po prvé, všetky potrebné nastavenia je potrebné vykonať na samotnom tablete. DNa tento účel je potrebné zapnúť zariadenie a prejdite na menu „Nastavenia“. Nájdite kartu s názvom „Bezdrôtové siete“ a pripojte sa k dostupnej sieti Wi-Fi.

Ďalej musíte kliknúť na kartu „Rozšírené nastavenia“. SRACK Všetky dostupné možnosti, musíte zostať na „Wi-Fire Direct“ a vybrať si ho.

Na tomto tabletovom nastavení dokončené. Môžete prejsť na televízor a vykonávať nasledujúce akcie:

 • V nastaveniach nájdete možnosť „Wi-Firect“;
 • aktivovať;
 • Ak bola aktivácia úspešná, potom sa tableta musí zobraziť v dostupných zariadeniach, s ktorou sa vykonáva synchronizácia.

Presne to isté bude algoritmus pripojenia v prípade použitia Miracast.

Tablet môžete pripojiť pomocou technológie DLNA. Ale toto je možné len so podmienkou, že televízia ju podporuje. Ak to nie je uvedené v pokynoch pre túto techniku, nemali by ste ani skúsiť.

DLNA je technológia mediálnych služieb, vďaka ktorej sledovať video na televízore je veľmi pohodlné. Ak sa chcete pripojiť k tabletu, musíte si stiahnuť jednu z niekoľkých aplikácií do tabliet (voľba je čisto individuálna): BubbleUPNP, MediaServer, Airwire a niektoré ďalšie.

Po tom, program musí spustiť a označiť súbory, ktoré je potrebné zobraziť na televízore. Už v samotnom televízore musíte prejsť na príslušnú časť (DLNA) a aktivovať prehrávanie. Príkaz prehrávania môžete odoslať priamo z tabliet. V tomto prípade potvrďte iba reprodukciu počítača.

Veľmi relevantné používanie aplikácií tretích strán, ktoré musia byť tiež predinštalované na tablete. Druhy aplikácie priamo závisí od značky výrobcu existujúcej televízie. Najčastejšie možnosti sú:

 • Philips MyRemote;
 • Diaľkový ovládač PANASONICE 2;
 • LG TV diaľkové ovládanie;
 • Sony TV bočný;
 • Samsung Inteligentný pohľad.

Ktorékoľvek z týchto aplikácií je možné stiahnuť na hranie trhu. Ďalej bude algoritmus akcie presne rovnaký ako pri používaní technológie DLNA.

  Ale tu významne znižuje šancu čeliť zlyhaniu, pretože Vývojári urobili aplikácie pre konkrétnu televíznu značku.

  To všetko pre tých, ktorí majú prácu tablety na Android. Majitelia spoločnosti Apple by mali byť oboznámení s činmi, ktoré je potrebné vykonávať pomocou technológie AirPlay. Nie je to tak jednoduché, pretože okrem iPodu budete musieť navyše nakupovať Apple TV Prefix (v cene – asi 12 tisíc rubľov).

  Ale ak máte všetky potrebné vybavenie, môžete sa pripojiť za pár sekúnd. Keď sa zobrazí iPod, zistite televízor a oznámi to. Len potvrďte niekoľko akcií.

  Možné problémy

  Napriek tomu, že problémy pri synchronizácii televízie a tabliet sú možné, nie sú toľko. Budeme analyzovať najčastejšie z nich.

  1. Žiadne bezdrôtové pripojenie Wi-Fi. V tomto prípade musíte len skontrolovať dostupnosť siete a pokúsiť sa znova pripojiť.
  2. Nekompatibilita tablety a televízie. Tu, bohužiaľ, len výmena jednej zo zariadení.
  3. Inštalovaná nesprávna aplikácia Shirdrid. Napríklad pre televízor LG užívateľ prevzal a nainštaloval na tablete Philips MyRemote. Program je potrebné preinštalovať.
  4. Reprodukované súbory nečítajú. Možno sú poškodené. Ale tu problém už nie je nesprávne pripojený, ale v samotných súboroch.

  Bez ohľadu na vybraný typ pripojenia sa Wi-Fi Synchronizácia považuje za jednu z najjednoduchších. Môže byť použitý doma aj hosť bez použitia ďalších vodičov.

  Ako pripojiť smartfón alebo tablet do televízora bez vodičov, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: