Ako pripojiť telefón k televízoru?

Ako pripojiť telefón k televízoru, a prečo je to potrebné – užívatelia často čelia problémom po zakúpení modernej Smart TV alebo pravidelnú LED TV. Naozaj, na veľkej obrazovke oveľa zaujímavejšie zvážiť fotografie a video súbory, ale o tom, ako pripojiť a synchronizovať dve zariadenia s rôznymi pohľady a porty, nie každý používateľ. Podrobný prehľad o tom, ako môžete vybrať obrázok z obrazovky smartfónu k televízoru, poskytne nasadené odpovede na všetky otázky.

Prečo je to potrebné?

Dôvody na vytvorenie spojenia medzi telefónom a televízorom priamo, existuje mnoho. Tu sú len niektoré z nich.

 1. Zobrazenie videí zo siete. V televízoroch bez Wi-Fi, nemôžete ich sledovať priamo, a nechcete byť spokojní s malým obrazovkou mobilného zariadenia v prítomnosti plnohodnotného panelu LED. PIN s YouTube v televízii pomôže vyriešiť problém bez nahradenia technológie na modernejšie.
 2. Pre karaoke. Moderné smartfóny podporujú prácu so spevom aplikácií pre opatrenia „Minus“. Po pripojení môžete povoliť hudbu na vašom mobilnom zariadení a vysielať ho a image cez TV obrazovku.
 3. Namiesto konzoly. Pomocou niektorých programov môžete televízor ovládať pomocou smartfónu v neprítomnosti diaľkového ovládania, prepínačov kanálov. Optimálne riešenie pre tých, ktorí vždy strácajú všetko.
 4. Reprodukovať hru. Táto metóda umožňuje mať nový pohľad na vaše obľúbené pretekárske simulátory a RPG. Prehrávanie obvyklých aplikácií z telefónu na veľkej obrazovke oveľa zábavnejšie a príjemnejšie – obrázok sám sa stáva šťavnatým, bohatým, môžete zvážiť najmenšie detaily grafiky.
 5. Zobraziť video obsah, fotografie. Prehrávanie súborov v rámci svojho prenosu z telefónu sa vyskytuje analógiou s inými externými nosičmi. Môžete sa obrátiť s káblovou cestou, dokonca aj televízory vydané pred viac ako 10 rokmi.
 6. Internetové surfovanie. Najmä relevantné pre stránky, ktoré nemajú mobilnú verziu. Okrem toho, v internetových obchodoch alebo sociálnych sieťach, veľká obrazovka sa ukáže, že je veľmi užitočná.
 7. Zobraziť prezentačné materiály. Na obrazovke mobilnej obrazovky nie je možné zvážiť všetky tieto podrobnosti všetky tieto časti, ktoré chce autor výrobku sprostredkovať. Ak potrebujete vysoké rozlíšenie, stojí za to využiť možnosti väzania smartfónu a televízie 100%.

Tento potenciál pripojenia medzi rôznymi zariadeniami nie je vyčerpaný. Potrebujete len vybrať správnu cestu pre pripojenie a zvyšok výhod spárovania telefónu a televízor sa nájde pre seba.

Bezdrôtové metódy

Pripojte telefón k televízoru pomocou bezdrôtovej komunikácie môže byť ihneď niekoľkými spôsobmi v závislosti od značky, modelu, technickej kapacity.

Smartphone môže byť synchronizovaný s TV prostredníctvom spoločnej domácej siete – stačí na pripojenie oboch zariadení k nemu a potom ich spojiť.

Existujú však aj iné spôsoby, s ktorými môžete zariadenie pripojiť a duplikovať dáta.

Wi-Fi

Pre pripojenie potrebujete TV s modulom Wi-Fi a smartphone na platforme Android. Zariadenia môžete viazať bez smerovača a káblového pripojenia. Prístupový bod TV pre mobilný telefón je TV. S touto pripojením môžete nakonfigurovať odosielanie mediálnych súborov z menu Smartphone na inú obrazovku zariadenia. Zodpovedajúce môže byť celkom jednoduché.

 1. Na inteligentnej televízii pripojenom k ​​sieti zadajte ponuku Nastavenia. V časti bezdrôtovej aktivácie umožňujú Wi-Fi.
 2. Na smartfóne ako sieť pre pripojenie na výber položky „Bezdrôtová“. Nájdite a povoliť položku s názvom Wi-Fi.
 3. Čakať Dokončenie vyhľadávania zariadenia, Vyberte TV.
 4. Cez menu „Odoslať“ Prenos zvuku, fotografií alebo video súborov z pamäte smartfónu v televízii.

Toto nie je najbohatšia multimediálna možnosť, ale skôr ľahko implementovať.

Cez DLNA

Pomocou tejto metódy môžete kombinovať akýkoľvek Smartphone Android a TV, ktorý podporuje pripojenie DLNA na smerovač. Princíp prevádzky je podobný, ale obe zariadenia sú pripojené k domovu vytvorenému sieťovým routerom Wi-Fi. Stačí kombinovať zariadenia, a potom môžete použiť galériu, čím sa vytvorí premietanie údajov na obrazovke s veľkým rozlíšením. Displej Môžete súbory v rôznych formátoch.

Objednávka pripojenia bude nasledovná:

 1. Pripojte obe zariadenia do jednej siete;
 2. V nastaveniach TV vyberte možnosť „DLNA Connection“;
 3. Spustite galériu v systéme Android, otvorte súbor, ktorý chcete vysielať, v jeho „MENU“ Prejdite na položku, aby ste vybrali mediálne zariadenie / prehrávač;
 4. Kliknite na zoznam vypúšťania podľa názvu televízneho modelu.

Rozbaľte nastavenia a rozsah dostupný pre prehrávanie, import súborov súborov pomocou služby tretích strán.

Z trhu stačí nainštalovať BubbleupNP – táto aplikácia vyrieši problém.

S mirakárom

Ak televízor podporuje technológiu MIROCAST, môžete vyplniť dáta vysielania z kompatibilnej obrazovky smartfónu. Na Smart TV Táto možnosť je zvyčajne predinštalovaná. Ak máte port HDMI, môžete tiež vybaviť inú televíziu, ale už prostredníctvom adaptéra. Vyberte si lepšiu univerzálnu – pre Chromecast, Miracast, AirPlay.

Ak je MIROCAST, predvolená hodnota sa jednoducho vykoná niekoľko krokov.

 1. Prihláste sa menu. Vyberte a povolte Miracast.
 2. Na smartfóne v položke „Screen“ vyberte „Bezdrôtový monitor“. Povoliť túto možnosť.
 3. Vyberte TV medzi dostupnými zariadeniami.
 4. Počkajte na objavenie obrazu na televíznej obrazovke.

Pripojenie cez AirPlay

Ak je tu domov Apple TV a iPhone, môžete použiť ich spoločný prevádzkový režim analógiou s Miracastom. K tomu budete musieť použiť Funkcia AirPlay. Po párovaní môžete zdieľať hry na nich, zobraziť prezentáciu, zobraziť video a fotografiu INTTERTER.

Ak chcete použiť funkciu AirPlay, musíte pripojiť zariadenia do zdieľanej domácej siete.

Ďalej na smartfóne v menu zvoľte „Control“, potom „Repeat Screen“. V dostupnom zozname musíte vybrať Apple TV, počkajte, kým sa obrázok nezobrazí na televíznej obrazovke.

Pripojenie chromecastom

Táto metóda je dobrá v tom, čo je vhodné pre Android smartphony a iPhone, akýkoľvek televízor. Pre pripojenie, Dongl bude potrebovať – ​​špeciálny prehrávač Chromecast Media Player od spoločnosti Google. Je pripojený k televízoru na HDMI, otočenie akejkoľvek techniky bez inteligentných funkcií do plnohodnotného multimediálneho zariadenia.

Po pripojení k smartfónu a TV, technológia vám umožní prijímať bezdrôtový prístup k galérii a telefóne pamäť, spustiť hry.

Ak chcete nainštalovať pripojenie, musíte konzolu pripojiť k sieti Wi-Fi, na smartfóne na inštaláciu služby Google HOME na správu inteligentných zariadení. Všetky ostatné nastavenia sú spustené prostredníctvom aplikácie Google a účet.

Obrazovka zrkadlenie pre Samsung

Ak kombinujete dve zariadenia od spoločnosti Samsung, aby ste skombinovali, vyriešili problém pripojenia televízora a smartfónu môže byť celkom jednoduché. Tento výrobca má zrkadlové zrkadlenie Proprietárna aplikácia, s ktorou môžete aktivovať duplicitné vysielanie dát na obrazovke. Postup pripojenia bude nasledovný:

 1. V nastaveniach telefónu Samsung nájdite položku „Viditeľnosť tabletu / smartfónu“;
 2. Aktivujte túto funkciu;
 3. Na televízore otvorte „oponu“ oznámení, kliknite na ikonu Smart View;
 4. Z konzoly stlačte tlačidlo MENU a vyberte položku Zrkadlenie obrazovky;
 5. Potvrďte párovanie po príslušných informáciách na obrazovke Smartphone.

S touto voľbou môžete zobraziť súbory neprístupné pre zobrazenie v televízii priamo z dôvodu nekompatibility formátov.

Ako sa pripojiť cez drôt?

Káblové spojenie – metóda zameraná hlavne na zastarané televízne modely. Obsah, ktorý sa týmto spôsobom môže preložiť do obrazovky, sa bude líšiť v závislosti od kompatibility systémov. Duplikačné údaje môžu byť vykonané prostredníctvom adaptéra HDMI, kábla USB alebo „TULIP“. Zdvihnite príslušný kábel na obvyklý model bez Wi-Fi alebo na starú televíziu v druhom prípade je dosť ťažká.

Okrem toho, synchronizácia dát z displeja mobilného zariadenia môže byť neúplná, aj keď vykonáte konjugáciu všetkými pravidlami. Niekedy je možné odosielať prístup k mediálnemu obsahu ako z pohonu Flash.

Cez HDMI

Najmodernejší a populárny spôsob káblového pripojenia – cez HDMI drôt a zodpovedajúce porty. Táto možnosť je vhodná pre telefóny na operačnom systéme Android alebo iOS. Konektor HDMI musí byť prítomný na televízore. Kábel alebo adaptér bude musieť byť zakúpený samostatne – zvyčajne nie je súčasťou súpravy.

Takéto pripojenie môže byť použité na úpravu signálu z obrazovky smartfónu – Preložiť filmy a televízne programy, navštívte internetové stránky, prehrávanie nainštalovaných aplikácií.

Všetko, čo sa deje na displeji mobilného zariadenia, sa prehráva a v televízii synchrónne bezodkladne.

Spojenie sa vykonáva v konkrétnom poradí.

 1. Vyzdvihnúť alebo získať kompatibilný kábel. Pre smartfón môže byť možnosť pre konektory rôznych typov. Stojí za to zabezpečiť, že telefón podporuje takúto možnosť.
 2. Pripojte TV a mobilné zariadenie HDMI. Pri používaní adaptéra prvé pripojte smartfón a potom kábel z televízora.
 3. Vyberte na televízore HDMI cez ponuku Zdroj. Ak sú konektory niekoľko, v menu potrebujete označiť ten, ktorý sa používa na konjugáciu.
 4. Počkajte na vzhľad obrazu. Ak nemôžete získať obrázok, musíte zadať nastavenia smartfónu. Tu nájdete nastavenia obrázku, nastavte iné rozlíšenie obrazovky.

Najjednoduchší spôsob je pripojenie na smartfóny, kde je už konektor MINI HDMI, ktorý vám umožní vykonávať priame pripojenie. Tento prvok možno nájsť v prémiových značkových modeloch. Rozpočtové zariadenia musia byť pripojené prostredníctvom adaptéra. Ak chcete vyhľadávať a surfovať na sieť na smartfón, môžete pripojiť bezdrôtovú klávesnicu alebo myš. Uložiť Prístroj na poplatok Zakázať podsvietenie na obrazovke telefónu.

S pripojením HDMI zariadenie rýchlo stráca energiu, odporúča sa dodatočne pripojiť ho k napájaniu.

Cez USB

Práca v tomto režime Smartphones na Android. V LED televízore by mal byť USB port a pripojenie bude vyžadovať drôt s zástrčkou požadovaného typu. Ak chcete čítať súbory zo zariadenia, musíte pripojiť nasledujúcu schému:

 1. Pripojte kábel do telefónu a televízie;
 2. Prostredníctvom zdroja na konzole vyberte USB ako zdroj napájania signálu;
 3. Telefón môže vyžadovať potvrdenie, že konjugácia sa vykonáva;
 4. Počkajte, kým sa na obrazovke vyskytnú priečinok a súbory, ktoré sú k dispozícii na prezeranie na prístroji a dátové zaťaženie môže trvať nejaký čas, nemali by ste sa ponáhľať.

Navigácia a prezeranie sa vykonávajú pomocou televíznej konzoly.

V niektorých prípadoch sa telefón môže zapnúť telefón, v ktorom sa akcie s jeho súborovým systémom v tomto momente nebudú k dispozícii.

V neprítomnosti portu USB v televízii môžete vykonať podobné pripojenie cez externú konzolu. V jej slote môžete tiež pripojiť kompatibilný telefón a potom na ňom otvorte súbory hostované.

Cez „tulipány“

Pekný komplex, ale celkom pracovná metóda na inštaláciu spojenia medzi smartfónom a TV. Proces konjugácie v tomto prípade sa vykonáva cez drôt, na jednom konci, z ktorých je mikro USB konektor umiestnený na druhej RCA. „TULIP“ je pripojený k rovnakým konektorom ako DVD prehrávač alebo konzolu.

Farba hniezd na tyči zodpovedá podobnému tónu zástrčiek.

Po pripojení kábla k televízoru ho môžete pripojiť k smartfónu.

Možné problémy

Pri párovaní smartfónu s televíznym zariadením môže odmietnuť fungovať v normálnom režime. Napríklad, keď je pripojený cez „tulipán“, zvuk môže byť úplne neprítomný. Ale zlúčeniny na USB a HDMI takéhoto nedostatku sú zbavené.

Rozpočtová čínska televízia niekedy má chybné prístavy, cez ktoré vo všeobecnosti nie je možné vykonať externé pripojenie.

Otázky o tom, čo možno urobiť, ak smartfón nevidí telefón ako zariadenie USB, sú dosť často. Najprv musíte sa uistiť, že kábel funguje správne vložený do portov. Okrem toho, dôvodom môže byť, že TV nepodporuje formáty súborov dostupných na telefóne. Kompatibilné verzie možno objasniť v dokumentácii pre techniku. Niekedy musíte vypnúť režim MTP a nahradiť ho pomocou zariadenia PTP alebo USB.

Wi-Fi-signál používaný v bezdrôtovom pripojení vyžaduje, aby sme používali spoločné pre dve sieťové zariadenia. Ak sú pripojené k rôznym SSID, nastaviť párovanie nebude môcť. Používanie Miracast je možné len pre Fill Format HD, pre TVS UHD to nebude fungovať.

Pozrite si šesť spôsobov, ako pripojiť smartfón na televízor, v časti Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: