Ako pripojiť Wi-Fi tlačiareň, konfigurovať a vytlačiť dokumenty?

Nedávno, v kanceláriách, môžete zriedka spĺňať mnoho drôtov natiahnutých z jedného počítača k inému pripojeniu všetkých zariadení do jednej siete.

Teraz, prostredníctvom bezdrôtových technológií, všetko je oveľa jednoduchšie: v mnohých moderných zariadeniach sú žetóny, vďaka ktorému sa údaje prenášajú. Toto je Wi-Fi adaptéry. Veľmi zjednodušia proces pripájania jedného zariadenia do druhého.

Zvláštnosť

Ak chcete pripojiť laserovú tlačiareň cez Wi-Fi, budete potrebovať Router. S ním môžete vytvoriť nové bezdrôtové prístupové body. V tomto smerovači by mal byť USB vstup, Na implementáciu fyzického spojenia. Ak to nie je, môžete použiť jednoducho Wi-Fi router s podobným adaptérom v tlačiarni.

Spôsoby pripojenia

Existuje niekoľko možností pre bezdrôtovo pripojiť farbu alebo čiernobielu tlačiareň do novej siete. Postup nie je taký komplikovaný, takže sa s ním môže zaoberať. Významná časť nastavení je automatická.

Pred pripojením sa musíte pripraviť na skutočnosť, že niektoré nuansy s nastaveniami vzniknú.

Je lepšie najprv ísť na oficiálnu stránku, ktorá patrí výrobcovi vytlačeného zariadenia a prevziať ovládače odtiaľ a potom vytvorte zaťaženie médiá.

Pripojenie tlačiarne je možné pomocou priamej, ktorá je priamo na prístroji s operačným systémom Windows, ale to bude vyžadovať určitú sekvenciu akcií.

 1. Vypnite smerovač a zariadenia na tlač dokumentov.
 2. Spojenie medzi sebou cez USB kábel, ktorý vošiel v balíku a následné zaradenie.
 3. Získanie povolenia na webové rozhranie smerovača. Na tento účel sa aplikuje LAN kábel alebo sieť Wi-Fi.
 4. Vstup do prehliadača nainštalovaného na počítači a zavedenie adresy môže byť taký „192.168.0.jeden „. Musí sa zhodovať s tým, čo je nálepka, ktorá sa nachádza na bývanie samotného smerovača.
 5. Zavedenie informácií o autorizácii (t.j. Prihlásenie a heslo). Zvyčajne sú rovnaké: admin, admin. Uistite sa, že zadané údaje sú správne, je lepšie pozrieť sa na prípad alebo v dokumentoch pripojených k zariadeniu.
 6. Potom sa musíte uistiť, že smerovač správne rozpoznal zariadenie na výstup informácií, o ktorých ste sa pokúsili pripojiť. Zariadenie už nebude zvýraznené ako neidentifikované.
 7. Ak sa vám podarí úspešne pripojiť, potom musíte prejsť na ďalší krok – do nastavenia počítača.
 8. Musíte manuálne pridať zariadenie do systému, pretože nie je automaticky vykonané. Ak to chcete urobiť, kliknite na „Štart“ a zvoľte „Parametre“.
 9. Potom musíte kliknúť na „Zariadenia“ – „Tlačiarne a …“ – „Pridať“.
 10. Po dokončení skenovania otvorte časť „Povinné tlačové zariadenie v zozname“.
 11. Potom sa otvorí okno „Detekcia iných parametrov“. Ak chcete vybrať položku Pridať na TSR / IP adresu „, kliknite na tlačidlo“ Ďalej „.
 12. Nižšie uvedený riadok „Typ zariadenia“, kde by sa malo nájsť „TCP / IP zariadenie“, potom musíte zadať adresu, ktorou ste zadali webové rozhranie smerovača, napríklad – „193.178.0.jeden „. V časti „Názov portu“ sú automaticky duplikované.
 13. Potom musíte odstrániť začiarknutie z „kontroly tlačiarne a automaticky odhaliť ovládač“.
 14. Potom začne skenovanie pripojených zariadení. Musí počkať, kým nebude u konca.
 15. Po dokončení skenovania sa objaví okno, ktoré uvádza, že pripojené zariadenie nebolo zistené. Ak chcete nájsť, musíte kliknúť na sekciu „Typ zariadenia“ a kliknite tam na „Špeciálne“ a potom zapnite „Parametre“.
 16. Potom musíte prevziať protokol s názvom LPR, a v názve „frontu“ pre zadanie ľubovoľnej hodnoty (bez ohľadu na to, čo) potvrďte svoje akcie pomocou tlačidla „OK“.
 17. V ďalšom kroku budete potrebovať ovládač, ktorý je potrebný pre pripojenú tlačiareň. Musíte kliknúť na tlačidlo „Stiahnite si z disku“ alebo vyberte archív, v ktorom je prevzatá vôbec predtým. Namiesto toho môžete tiež kliknúť na tlačidlo Windows Update Center a vybrať model tlačiarne v zozname, ktorý chcete pripojiť.
 18. Predposledný krok – musíte čakať, keď sú nainštalované ovládače a kliknite na „Neexistuje žiadne celkové povolenie na vybrané zariadenie“. Alebo poskytnúť povolenie na používanie iných zariadení. Musíte si vybrať možnosť, ktorá bude vhodná pre vás a najviac funkčné, a potom potvrdiť všetky tlačidlo „Dokončiť“.
 19. Zostáva len tlačiť čokoľvek ako vzorku, aby ste pochopili, či sa spojenie vyskytlo správne. Ak je všetko vytlačené, tlačiareň rozpoznala tlačiareň bez problémov, potom ho môžete ďalej používať podľa dohody. Rovnakým spôsobom môžete pripojiť ľubovoľnú tlačiareň na ľubovoľný počítač so systémom Windows.

Použitie funkcie WPS

Prostredníctvom tejto funkcie môžete tlačiareň jednoducho pripojiť nielen k počítaču, ale aj na notebooku alebo MacBook. Prirodzene, na použitie tejto metódy je potrebné a tam a bolo k dispozícii Možnosť WPS.

Ak chcete skontrolovať, či je na tlačiarni, musíte sa pozrieť na pokyny na používanie, ktoré je pripojené k nemu, keď si kúpite. Ak nie je zachovaná inštrukcia, musíte ísť na hlavnú stránku a hľadať tieto informácie.

Ďalším spôsobom, ako zistiť, je rýchlejší a jednoduchší – pozrite sa na telo zariadenia. Niekedy má tlačidlo s „WPS“.

Detekovať WPS na smerovači dvoma spôsobmi.

 1. Otočte smerovač. Tam si môžete všimnúť kus papiera s znamením WPS, v blízkosti, ktorý bude písaný kód PIN. Je potrebné napísať niekde v okolí, pretože čoskoro potrebuje.
 2. Ak nie je ikona na nálepke, môže to znamenať jednu vec – táto technológia nie je podporovaná smerovačom. Takže musíte zadať nastavenia smerovača, zvoľte „WPS“ (najčastejšie sa nachádza v časti „Wi-Fi“) a zistite, či je táto funkcia. Ak nie je tam, to znamená, že je v zásade chýba v routeri – budete musieť zakúpiť iné zariadenie na implementáciu takejto spojenie. Ak by ste ho mohli zistiť, znamená to, že pripojenie je možné. Potom, keď ste si istí, že jeden a iné zariadenia prijímajú vybranú funkciu, môžete pokračovať.

Nastavenie sa vyskytne v konkrétnej sekvencii.

 1. Na tlačiarni, ktorá podporuje Wi-Fi, musíte nájsť položku „Nastavenia Wi-Fi“, čo znamená bezdrôtové pripojenia. Urobte to jednoduchšie pomocou navigačných tlačidiel.
 2. Potom musíte upozorniť na smerovač. Stlačte „WPS“, kým neuvidíte, že indikátor blikania začína.
 3. Toto je znamenie na to, čo potrebujete na vrátenie k bezdrôtovému zariadeniu, kliknite na tlačidlo „OK“, potom si určitý čas čakám na oznámenie, že spojenie sa stalo.

Pomocou SSID a hesla

Týmto spôsobom sa ukáže, že je pripojený Wi-Fi akýmkoľvek tlačeným zariadením, kde je vstavaný displej (obrazovka).

 1. Zadajte hlavné menu. Potom zvoľte „Wi-Fi nastavenia“.
 2. Potom musíte kliknúť na „Wi-Fi Inštalácia“ a potom na „Sprievodcovi nastavením Wi-Fi“.
 3. Keď sa tieto akcie urobia, máte zoznam bezdrôtových sietí pred očami. Tam je potrebné zadať SSID a heslo.
 4. Ak je spojenie úspešné, toto signalizuje zelené svetlo na ikonu Wi-Fi.

Bez zadania hesla

Ak má tlačiareň modul Wi-Fi, ale nemá displej, môžete sa ľahko pripojiť a bez hesla.

 1. Najprv aktivujete tlačidlo Wi-Fi (len raz). Po stlačení, bude rýchlo blikať, indikuje pripravenosť zariadenia na pripojenie k bezdrôtovej sieti.
 2. Potom musíte nasmerovať smerovač a aktivovať WPS (kliknite na príslušné tlačidlo). Skutočnosť, že ste ho stlačili, dali ste povolenie na zabezpečenie toho, aby zariadenie (to bolo, tlačiareň) pripojené.
 3. Ak sa úspešne vyskytla synchronizácia, tlačidlo, umiestnené na zariadení, by malo začať žiariace v zelenej farbe.

Ako nastaviť a vytlačiť?

Ak chcete vytlačiť čokoľvek, musíte nakonfigurovať tlač na PC. Ako príklad zvážte systém Windows 10.

 1. Najprv musíte vykonať takéto príkazy: „Štart“ – „Parametre“ – „Zariadenia“.
 2. Potom venujte pozornosť na strane ľavej strany. Zvoľte „Tlačiarne a skenery“ – „Pridať tlač“ (možno objasniť, ktorý jeden).
 3. Kliknite na pole „Táto tlačiareň“ v zozname „.
 4. Keď kliknete na to, mali by ste mať okno. Musíte dať bod po riadku „Pridať tlačiareň pre svoj TCP / IP …“. Potom musíte zadať údaje. Toto sa vykonáva v pododdiele „Typ zariadenia“. Tam je potrebné nastaviť „TCR / IP zariadenie“, „Meno alebo IP adresa“. Po registrácii IP adresy smerovača (kde ho zobrazí, uvádzané vyššie). Názov portu musí predpísať, pretože táto funkcia je automatická. Potom musíte odstrániť potvrdenie „na kontrolu tlačiarne a vybrať …“.
 5. Potom by sa malo upozornenie vzniknúť, že zariadenie nerozpozná túto tlačiareň. Nemalo by byť vystrašené – stačí si vybrať „špeciálne“ a kliknite na „Parametre“.
 6. Potom musíte kliknúť na LPR a zadajte ľubovoľný názov v okne Názov frontu. Potom kliknite na „OK“ a ísť ďalej.
 7. Po všetkých týchto akciách budete musieť nainštalovať ovládače tlačiarne. Musíte umiestniť disk do jednotky a kliknite na tlačidlo „Inštalovať z disku“.
 8. Potom sa zobrazí okno „Použitie všeobecných tlačiarní“, kde potrebujete vybrať „žiadny všeobecný prístup“. Pripravený, teraz sa snažte vytlačiť čokoľvek a uistiť sa, že by všetko išlo. Nastavenie tohto typu je možné vykonať na akomkoľvek PC, z ktorého je potrebné vytlačiť.

Možné problémy

Ak sa tlačiareň nedokázala pripojiť k routeru, napríklad nevidí alebo sa nepripojí, to znamená, že niekoľko dôvodov:

 1. Wi-Fi router nesmie podporovať tento druh spojenia;
 2. Tlačiareň nemusí podporovať toto pripojenie (Avšak, to sa deje pomerne zriedka);
 3. Porucha pri prevádzke kábla / portu, ktorá bola použitá na pripojenie.

  Na bezpečné ukončenie situácie možno prijať tieto opatrenia:

  • Zaoberajte sa wi-fi router, skúste aktualizovať;
  • Nainštalujte firmvér z oficiálnych stránok výrobcu tohto zariadenia a nainštalujte ho.

  Odporúčania

   Ak sa nefungovalo na pripojenie k jednej sieti, môžete skúste prekonfigurovať na druhú. Mnohé firmy produkujúce smerovače produkujú špeciálne nástroje na prácu so sieťovými tlačiarňami. Napríklad TP-Link má regulátor tlačiarne UDS. Ak teda vyššie opísané metódy nesplnili, tieto pomôcky môžu pomôcť v bezdrôtovom pripojení.

   Ako pripojiť tlačiareň na sieť Wi-Fi.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: