Ako reštartovať Samsung TV?

Moderné modely TVS SAMSUNG majú pomerne širokú funkčnosť a majú tiež zabudovaný operačný systém, ktorý môže užívateľ prispôsobiť na základe svojich potrieb. Ale niekedy sa stáva, že televízor zlyhal v systémovom zariadení a zabraňuje jej normálnej prevádzke. Prejavuje také zlyhanie najčastejšie tým, že televízor spontánne spustí reštartu v okamihu, keď sledujete televíznu show. Okrem toho, z dôvodu nesprávne vytvorených nastavení, televízor môže zastaviť vysielanie obrazu, alebo diaľkové ovládanie stratí dotyk s TV.

Na odstránenie týchto príznakov sa odporúča obnoviť všetky nastavenia, ktoré ste predtým zadali, a vráťte Tellnechnic do pôvodných parametrov výroby. Postup takéhoto reštartu systému priamo závisí od televízneho modelu.

Účel

Poruchy v systéme TV programov sú spôsobené nesprávnym nastaveniam vykonávaným používateľom. Zvážte, ktorý výsledok bude odstrániť všetky ručne zadané parametre a reštartujte televíziu Samsung Pred týmito nastaveniami výrobcu.

  • Tam bude strata parametrov jasu a kontrastu, zvuk, poradie televíznych kanálov, inštalácií na obrazovke, operáciu siete Wi-Fi bude zlomiť, komunikácia so službou Google Play a oveľa viac, ktoré boli zadané ručne. Po postupe pre resetovanie nastavení budú musieť byť znovu zavedené, je pravdepodobné, že takýto proces bude trvať dosť času. Týka sa to farieb a kontrastných nastavení.
  • Všetky predtým nájdené televízne kanály sa stratia, Zostane len základná (minimálna). Okrem toho, zoznam a blokované televízne kanály budú úplne stratené, bude to neskôr musí znova obnoviť, tiež manuálne.
  • Pri resetovaní nastavení na nastavenia z výroby by ste mali presne porozumieť Zmena manuálne vytvorených nastavení, Kým programový firmvér operačného systému z televízora zostane rovnaký.

Ak nerobíte bez takých radikálnych opatrení, a ste si plne vedomí dôsledkov reset predtým zadaných nastavení, má zmysel implementovať tento postup.

Ako obnoviť nastavenia z výroby?

Spustite nastavenia resetovania a vrátite televízor do pôvodného stavu s parametrami nastavenými z výrobnej zostavy, úloha je jednoduchá. Môžete ho vykonať z diaľkového ovládača, ktorý je pripojený k televízoru. S pomocou svojej pomoci potom môžete obnoviť parametre, ktoré ste najpohodlnejší pri sledovaní televíznych relácií.

Algoritmus pre resetovanie zadaných parametrov bude priamo závislý na tom, aký druh Samsung TV Series. Všeobecne platí, že tento postup je rovnaký typ, ale položky ponuky v operačnom systéme rôznych sérií sa môžu od seba líšiť.

Séria D

Pomocou diaľkového ovládača na televízore otvorte položku „TV Section“. Ďalej musíte kliknúť a podrliť 8-10 sekúnd. Tlačidlo s výjazdom na meno, s tým výsledkom, že sa dostanete do nového okna. Kliknite na tlačidlo OK. Potom sa kliknutím na vaše nastavenia vrátia do pôvodného štádia, na ktorom boli v procese továrne. Po vykonaní reštartu môžete začať zadať nové požadované parametre k televízoru.

Séria K

Pomocou diaľkového ovládača musíte otvoriť ponuku TV a prejdite na možnosť Nastavenia. Nájdite funkciu „Podpora“. Ak vyberiete možnosť „Samo-Diagnóza“, potom zadáte nové menu, kde potrebujete vybrať funkciu nastavení Obnovenie zo zoznamu.

Ak chcete aktivovať túto možnosť, musíte na ovládacom paneli zadať digitálny kód, ktorý sa skladá zo 4 nuly.

Po zadaní tohto kódu sa televízor začne aktualizovať v automatickom režime a všetky predtým zadané manuálne parametre budú vymazané.

J a H Series

Nájdite tlačidlo „Menu / 123“ na ovládacom paneli TV a stlačte ho, s výsledkom, ktorý uvidíte zoznam možností, z ktorých chcete vybrať „Nastavenia“. Ďalej musíte prejsť na automatický diagnostický režim a vyberte položku Reset. Ak chcete aktivovať resetovanie parametrov na konzole, zadajte kód, ktorý sa skladá zo 4 nuly a potom potvrďte túto akciu stlačením tlačidla OK. Po vykonaní týchto krokov postupne sa televízor reštartuje a obnoví všetky nastavenia manuálneho manuálneho.

Séria F

Pomocou diaľkového ovládača v ponuke nastavení TV. Na ľavej strane na obrazovke uvidíte možnosť viac. Kliknutím na toto tlačidlo prejdete do ponuky podpory – Tam je potrebné aktivovať automatický diagnostický režim. Ďalej musíte vybrať funkciu resetovania nastavení a tiež ho aktivovať. Potom sa parametre zadané skôr resetujú na počiatočnú továreň.

Séria

Pomocou ovládacieho panela musíte prejsť na ponuku zobrazenú na televíznej obrazovke. Nájdite možnosť „Nastavenia“ prejdite naň, vyberte nasledujúcu možnosť s názvom „Podpora“. Potom vyberte funkciu Automatická diagnostická funkcia a potom aktivujete funkciu Nastavenia Reset.

Aktivujte tento reset, je potrebný zadaním kódu – 0000 a potom potvrďte svoje akcie stlačením tlačidla OK.

Ak ste vlastníkom televíznych modelov Samsung z radu M alebo Q, reset manuálnych parametrov sa vykonáva rovnakým spôsobom – Najprv prejdete do menu „Setup“, potom vyberte možnosť „Reset Nastavenia“ prostredníctvom možnosti podpory.

Po začne televízor preťaženie a resetovanie manuálnych parametrov vykonaním úlohy, vypne. Budete musieť znova aktivovať a používať diaľkové ovládanie, ak chcete začať manuálne zadať nastavenia, ktoré potrebujete znova.

Tipy

Pred pokračovaním s radikálnymi metódami pre reštartovanie televízora a resetovanie manuálnych nastavení, Skúste aktualizovať možnosti Smart TV. Ak sa kroky na aktualizáciu tejto možnosti neposkytli požadovaný výsledok a televízor stále funguje nesprávne, rebrugs pri prezeraní televíznych relácií, musíte resetovať nastavenia.

Okrem celkového resetovania nastavení sa môžete pokúsiť vyriešiť problém s rollback na výrobné nastavenia pomocou Smart Hub. Vezmite diaľkové ovládanie a nájdite tlačidlo SMART. V dôsledku toho budete spadnúť do menu zobrazenej na televíznej obrazovke. Nájdite možnosť v ponuke, ktorá vám umožní zrušiť nastavenia. Ďalej zadajte kód pozostávajúci zo 4 nuly a zadanie potvrďte stlačením tlačidla OK.

Potom váš televízor spustí reštart a vypne. Opäť ho zapnite, môžete zadať nové možnosti nastavení.

Nezabudnite Pri resetovaní manuálnych nastavení na nastavenia z výroby budete musieť znovu vytvoriť nový účet. Pre Samsung Smart TV televízory, s pripojením na internet v operačnom systéme, takýto účet vám umožňuje aktualizovať softvér a poskytuje prístup k službám poskytovaným v tomto televíznom zariadení spoločnosťou Samsung. V procese vytvorenia účtu sa synchronizuje s serverom výrobcu.

Ak po resetovaní manuálnych nastavení na výrobné parametre, prevádzka televízora zostala nesprávna, stojí za to premýšľať o tom, že elektronický systém vyšiel. V tomto prípade, pre diagnostiku a opravu televízneho vybavenia budete potrebovať pomoc kvalifikovaného špecialistu.

O tom, ako urobiť Samsung Smart TV ES5557 TV Reset TV Nastavenia, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: