Ako si vybrať veľkosti miestnosti?

Vyberte si televízor je niekedy ťažký – veľkosť miestnosti vám vždy nedovoľuje kúpiť obrovské. V tomto článku sa môžete dozvedieť o hlavných vlastnostiach televízora, ktoré sú dôležité pri umiestnení modelu v malej miestnosti.

Základné pravidlá

Najprv musíte sa rozhodnúť, kde bude televízor umiestnený, to znamená, ako ho opraviť, inštalovať. Pomocou potrebných zariadení je možné televízor namontovať na stenu a strop, a tiež na povrch.

Najbežnejší pohľad na upevňovač televízora – stena. Jeho minesy zahŕňajú potrebu zakryť drôty a deformáciu steny po odstránení zariadenia. Avšak zavesiť televízor na stene – dobrý spôsob, ako ušetriť priestor v malej miestnosti. Ak tkanivo, Stojí za to používať skrine so špeciálnym výklenkom – to vám umožní umiestniť techniku ​​s minimálnym množstvom stráveného času.

Je dôležité vziať do úvahy nielen metódu upevnenia, ale aj Veľkosť získanej technológie.

Odhaduje sa podľa prvých číslic označenia, to znamená, že pozdĺž diagonálnej dĺžky. Táto hodnota sa meria v palcoch, takže stojí za to pamätať, že palec je 2,54 centimetrov.

Nižšie je uvedený tabuľka pomerov veľkosti na inštaláciu televízora bez ohrozenia zdravia.

Veľkosť obrazovky, palce Vzdialenosť od obrazovky, m
26 1.0 – 2.0
tridsať 1.2 – 2,3
34 1.3 – 2.6
42 1.6 – 3.2
47 1.8 – 3.6
päťdesiat 1.9 – 3.8
55 2.1 – 3.9
60 2.3 – 4.6
65 2.6 – 4.9

Jednoduché slová – Televízny diagonálny musí byť trikrát menej ako vzdialenosť k divákovi.

Obrovské zariadenia je možné zvoliť, ak ich môžete umiestniť v optimálnej vzdialenosti od pohovky, stoličiek, kde sa plánuje sledovať televíziu.

Ďalšie kritérium – Model veľkosti rámu. Čo je to menej, tým väčšia je užitočná oblasť obrazovky a je vhodnejšie ponoriť sa do udalostí, ktoré sa vyskytujú na obrazovke.

Ovplyvňuje nielen výber modelu cena, Ale ďalej Miestnosť. Napriek veľkému počtu možností, ktoré vám umožnia ušetriť miesto v miestnosti a zlepšiť vnímanie, je dôležité vybrať televízor v závislosti od situácie v miestnosti. Je nepravdepodobné, že by moderný model vyzeral dobre na pozadí koberca na stenu alebo objemnú televíziu s Kinescope obklopený inou modernou technológiou.

Je potrebné vziať do úvahy takýto faktor ako Rozlíšenie obrazovky. Existujú 3 typy.

 • 1366 x 768 HD – až 32 palcov. Televízory s takýmito parametrami, vhodné pre detskú izbu alebo kuchyňu.
 • 1920 x 1080 Full HD – až 50-60 palcov. Dostatočne vysoké rozlíšenie, vhodné pre veľkú miestnosť, spálne.
 • 3840 x 2160 4K (ULTRA HD) – Viac ako 50 palcov. Ultrahigh Clarity, vhodné pre veľké izby – Hall, Office, House, Karaoke Bar.

Ako vyzdvihnúť?

Ak si chcete vybrať správnu televíziu, musíte zvážiť:

 • ochrana pred deťmi, zvieraťa, mechanické poškodenie;
 • Úspora vesmíru v interiéri;
 • Schopnosť zobrazovať v pohodlnej a bezpečnej vzdialenosti;
 • Námestie miestnosti.

  V prvom rade to stojí za to Vizuálne prezentovať rôzne modely v miestnosti a vyhodnotiť, ako pohodlné strávi čas pre TV. Je tu dôležité vyhodnotiť Rohový pohľad. Vo väčšine modelov je 178 stupňov, čo pomôže sledovať televízne relácie s celú rodinu z rôznych miest. Ak zaveste televíziu bez steny, musíte venovať pozornosť schopnosti nakloniť model – to bude vyzerať pohodlnejšie.

  Ďalši krok – Zmerajte vzdialenosť od odhadovaného miesta televízora a porovnajte ho s uhlopriečkou (Toto je možné vykonať pomocou tabuľky, ktorá bola vyššia).

  Ďalej všetko závisí od miestnosti. Ak je to obývacia izba, potom je lepšie nainštalovať väčšie zariadenie. Väčšinou obývačka je najväčšia izba, kde každý GI vo večerných hodinách a obrovská televízia je pohodlnejšia ako malá. V spálni TV je vhodnejšie na zavesenie na stene, pretože sa na neho pozerajú ležiace na posteli. Veľkosť uhlopriečky musí byť menšia ako v obývacej izbe (od 22 do 32 palcov). Na malej kuchyni Zariadenie by nemalo interferovať s varením a jedlom. Je lepšie, aby sa malý televízor s malým rozlíšením obrazovky.

  Odporúčania

  Podľa odporúčaní špecialistov je obvyklé byť pohodlné na prezeranie vzdialenosti od podlahy do stredu obrazovky doma – 1,35 metra, pre izbu pre 20 metrov štvorcových. merač. Veľkosti od 12 do 15 kV. Metrov vzdialenosť by sa mala znížiť na 1 meter, pri 16-18 bude pohodlnejšie sledovať televíziu vo vzdialenosti 1,15 m. S veľkou veľkosťou obytných priestorov sa vzdialenosť môže zvýšiť na úroveň 1,5-1,7 metra.

  Je nemožné, aby krk stavce zažili zaťaženie. Prezeranie musí byť pohodlné, vhodné, ak hlava nie je v hladkej polohe – to je dôvod na zmenu umiestnenia televízora alebo zobrazenia.

  O tom, ako zvoliť pravej strane televízora, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár