Ako sledovať IPTV v televízii?

Široká distribúcia moderných technológií im robí ľudí. A chová pomerne veľa nezvyčajných problémov, ktoré predtým nezostali. Jedným z nich je, ako sledovať IPTV na televízore bez porúch.

Čo to je?

Ak chcete začať, stojí za to chápať, čo je IPTV na TV. To sa výrazne rozširuje v porovnaní s analógovým vysielaním, televíziou. Signál sa prenáša pomocou IP protokolu. Celková rýchlosť pripojenia pre sebaistotu by mala byť najmenej 50 MB za sekundu. Nemalo by byť zmätená IPTV s streamovaným vysielaním televíznych kanálov prenášaných priamo klientskym zariadením.

  V tomto prípade používate:

  • Softvér na spracovanie údajov o vyrovnávacej pamäti;
  • Video Server;
  • Systémy ochrany informácií;
  • Programy na spracovanie prijaté a prenášané obsah;
  • Systémy kontroly kvality dopravy a elektronické zariadenia.

  Používajú sa rôzne administratívne protokoly. Takže, pomocou UDP, RTP sa prenáša v režime streamingu, audio a video súborov. RTSP Protocol sa vzťahuje na skutočné vysielanie. Pripojenie k vzdialeným interaktívnym službám je vyrobené podľa obvyklého štandardu HTTP (čo je dosť predvídateľné). Ale pre takéto „exotické“ ako multicast toky, IGMP stojany.

  AIPI Televízia vám umožňuje prístup prakticky neobmedzený počet kanálov. Užívatelia budú môcť nahrávať a „previnúť“ prenosy v reálnom čase. Obraz bude plne dodržiavať štandard HD. Okrem toho sa používa výber zvukovej stopy, okrem toho sa používa multikanálový zvuk.

  Treba však mať na pamäti, že IPTV je extrémne zle pracuje s nedostatočnou rýchlosťou pripojenia.

  Káblové pripojenie a konfigurácia

  Sledovať televíziu podľa IPTV, ktorá ho pripojila k starej televízii, bude musieť použiť prijímač. Prichádza, samozrejme, o tých televízoroch, ktoré nepodporujú internetové pripojenia a / alebo prenos signálu prostredníctvom konektorov USB. Oveľa jednoduchšie pre majiteľov moderných zariadení, ktoré sú v súlade s Smart TV Standard.

  Pripojte pole IPTV k televízoru len po jeho vypnutí. Prvým krokom je pripojenie kábla HDMI k konektorom konzoly a televízneho prijímača. Ak sa pripojenie používa pre štandardný kábel RCA, je pripojený k výstupu zvuku. Ďalej je potrebné držať „tulipány“ vo vhodnom televíznom konektore. Formátový formát Ethernet musí byť zahrnutý do niektorých portov LAN na smerovači. K prijímača je pripojená ďalší koniec. Len potom, čo potrebujete pripojiť napájanie.

  Ďalším krokom je Otvorenie rozhrania tunera pomocou tlačidla SETUP. Prostredníctvom sekcie, ktorá je priradená k rozšíreným nastaveniam, priraďte komunikačné parametre a prehrávanie videa. Potom stiahnite prehrávač médií VLC, súbor M3U, hádzanie takýchto súborov do jednotky USB Flash. Ďalej odhaliť ponuku USB a inštalačný súbor prehrávača sa spustí z disku. Po dokončení inštalácie sa hráč otvorí.

  Pomocou jeho schopností budete musieť nainštalovať zoznam skladieb výberom požadovaného súboru na mape Flash. Ďalej systém zobrazuje zoznam kanálov podľa spoločného zoznamu. Prehrávanie kanálov môžete spustiť pomocou kliknutia na ikonu. Ak chcete pracovať „Video na vyžiadanie“ a môžete použiť možnosť Timeshift, musíte správne nastaviť čas a dátum cez rozšírené nastavenia. Pri použití káblového pripojenia je veľmi dôležité správne zadať spôsob pripojenia k vzdialenému portálu.

  Potom zvyčajne:

  • Vyberte „AUTO“ (DHCP);
  • Skontrolujte stav pripojenia Ethernet cez kartu Vlastnosti;
  • predpísať potrebné parametre NTP serverov;
  • Konfigurácia videa;
  • Zadajte rozlíšenie obrazovky;
  • Nastavte príslušné povolenie na video výstup;
  • Uložte nastavenia a reštartujte konzolu alebo prehrávač médií.

  Bezdrôtová synchronizácia

  Ale nie každý chce používať drôty. Obrovská väčšina ľudí by chcela jednoducho pripojiť cez IPTV router, a potom prevodové kolesá pokojne. Takýto režim môže znamenať rozdelenie signálu aj do niekoľkých televízorov v rovnakom čase. TRUE, potom budete musieť použiť moderné televízne prijímače. Len ak existuje možnosť Wi-Fi, môžu v tomto režime stabilne pracovať.

  Postupne:

  • zahrnuté v sekcii venovanej pripojeniu k sieti Wi-Fi;
  • Vyberte si všetky potrebné riadky;
  • Heslá sa vstrekujú;
  • Potvrďte túžbu pripojiť.

  Okrem toho sa musíte pozrieť na nuansy pripojenie IPTV na televíznych prijímačov rôznych značiek. Na LG TV, vyberte Peers TV, Vintera TV, SS IPTV. Samozrejme, budete musieť nahrať len jedného z týchto hráčov. Ďalej, zaregistrovaný na zdroji obsahu obsahu LG.

  Výberom vhodného hráča cez trh potvrďte túžbu nainštalovať.

  Je ľahšie riešiť prijímače LG Smart TV. V tomto prípade sa bude musieť otvoriť iba nainštalovaná aplikácia. Kanály sa okamžite zobrazia na obrazovke. Ak chýbajú, budete musieť dodatočne stiahnuť zoznam skladieb v M3U formáte.

  Trochu je potrebné konať Samsung TV. Prostredníctvom menu nastavení Nastavte požadovaný stav siete. Musí byť v polohe „IP Nastavenia“. Potom je v poli s nastaveniami DNS, parameter 85 17 30 89 je poháňaný. Pre použitie platených predplatení môžete použiť špeciálne aplikácie NSTAMPLAYER, DIVAN TV. Samsung Apps Shop obsahuje samostatné programy pre televízne kanály a hráčov s už nainštalovanými zoznamami.

  Ale dosť veľa spotrebiteľov radšej kúpiť Phillips TVS. V tomto prípade to robia:

  • Prostredníctvom konfiguračného menu prepnite na sieťové pripojenie a „káblovú“ pododdiel;
  • Pri zriaďovaní siete Nastavte statickú adresu;
  • V riadku DNS1 je konfiguračná oblasť IP predpísaná na 178.209.065.067;
  • Na hlavnej obrazovke vyberte položku Net TV a potom označte jednu z dvoch aplikácií – IVI alebo prúd;
  • Pridajte ho samostatné tlačidlo.

  Víťazi spoločnosti Sony BRAVIA TV budú musieť aktivovať možnosť IPTV pomocou vstavaného prehliadača. Otvorte URL nakladač cez kartu nástroja. Zadajte Operatv. Obvsený. RU 2.5 a prejdite cez tento odkaz. Potom sa celá stránka bude k dispozícii, kde sú etikety TV kanálov, filmov a televíznych relácií.

  Ale môžete urobiť a inak:

  • Stiahnite si PC-player TVIP;
  • Presunúť súbor na kartu Flash;
  • Spustite program v televízii;
  • Pridajte zoznam skladieb;
  • Vyberte kanály z tematických blokov.

  Možné problémy

  Praktické výhody IPTV v porovnaní s analógovým éterom by sa nemali znova uviesť. Ale niekedy aj tento nádherný úspech ľudského génia sa spomaľuje alebo zažíva iné zlyhania. Mnohé problémy sa môžu úspešne vyriešiť bez nákladnej hovoru. Keď obraz úplne zmizol, a dokonca neexistuje žiadny zvuk, musíte najprv skontrolovať, či elektrická sieť funguje, a či sú všetky potrebné komponenty správne pripojené správne.

  Niekedy je príčinou zlyhania nesprávna inštalácia video vstupu do nastavení. Ak nastavenie nepomôže, alebo sú nastavenia správne, je lepšie sa pokúsiť zmeniť káble. Keď sa používajú „tulipány“, môže dôjsť k porušeniu farieb zástrčiek a konektorov. Opraviť prípad pomáha možnosti pripojenia hrubej sily.

  Tiež stojí za to skontrolovať, či router funguje, či zmení internet.

     Keď distribúcia nejde, smerovač musí reštartovať. Po konečnom prevzatí znova skontrolujte internet telefonicky alebo na počítači. Internetové pripojenie cez káblové kanály znamená, že je potrebné skontrolovať prítomnosť odkazu. Je vyjadrená blikajúcou žiarovkou v blízkosti hniezda drôtu. Ak takéto prístupy neposkytli požadovaný výsledok, budete musieť vypnúť konzolu a vybrať ho niekoľko sekúnd, aby ste odstránili svoj sieťový vodič.

     Niekedy zvuk a obraz chýbajú na jednotlivých kanáloch. To môže byť spôsobené plateným štatútom vysielania. Musíte zadať zoznam kanálov a zistiť, či symbol hradu nie je oproti nim. Ak to nie je, stojí za to skontrolovať rýchlosť pripojenia s internetom. Pripojenie káblovej metódy oveľa lepšie ako Wi-Fi.

     Ako sledovať IPTV v televízii, zistiť v nasledujúcom videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: