Ako spájkovať slúchadlá?

Ako správne a ľahko spájkovať slúchadlá správne a jednoduché, pripojenie 3-5 vodičov podľa schémy, s mikrofónom a bez neho – spýtajú sa všetky fanúšikov elektronických gadgets. Väčšina z týchto zariadení používa príslušenstvo, ktoré ani nevydržia ani ten najmenší neopatrný obeh. Na opravu poruchy s vlastnými rukami je pomerne reálne, ale pred spájkovaním tenkých drôtov do zástrčky správne, stojí za to chápať spôsoby a funkcie tohto procesu.

Metódy

Hlavný dôvod pre Slúchadlá zrútenia – Otvoriť drôt. Je to on, kto nedovoľuje počúvanie hudby alebo používať headset s mikrofónom v normálnom režime. Otvor sa môže vyskytnúť v tesnej blízkosti zástrčky alebo v mieste kontaktu s reproduktorom. Pred spájkovaním slúchadiel a pripojte vodiče, Je potrebné nájsť miesto, kde je poškodená oblasť lokalizovaná.

Diagnóza sa vykonáva ručne aj na inštrumentálnu metódu.

Medzi metódy spájkovacích slúchadiel, môžete priradiť nasledovné.

 1. Beh a kanifoli. Predhlásenie je vhodné, ak sú vodiče pripojené k kontaktným podložcom. V tomto prípade sa zvyčajne používa spájkovacie železo.
 2. Spájkovacia pasta. Umožňuje zabezpečiť spoľahlivé pripojenie vodičov, ak je miesto prestávky uprostred spojovacieho kábla. V tomto prípade, pred spájkovaním sú prvky žíl upevnené zákrutom, varenou spájkovacou pastou a zahriať sa na tavenie kompozície.

Namiesto cestovín je možné použiť aj špeciálnu fóliu – Plochý prvok už obsahuje Rosin a spájk. Takáto páska je navinutá na povrchu pripojenej plochy a je tiež zahrievaná a potom isisishalled.

Čo potrebuješ?

Pre nezávislé vykonávanie spájkovacích slúchadiel doma je potrebné pripraviť súbor nástrojov a materiálov.

 1. Spájkovačka. Na spájkovanie tenkých drôtov bude dostatok nízko napájacieho spájkovacieho železa s medi, keramickým alebo nikelovým bodovaním.
 2. Zdroj napájania. Zásuvka a rozšírenie, ak dĺžka drôtu nestačia.
 3. Tok. Pracovať doma je obvyklý Rosin. Umožní vám opraviť spájkovanie železa a kontakty vodičov.
 4. Spájka. Zvyčajne používa formulácie na báze cínu vo forme drôtov, stuhov, pasty. Pri výbere posledných dvoch možností, kúpiť tok samostatne sa nevyžaduje.
 5. Kancelársky nôž Pre rezný papier.
 6. Dopravné materiály. Ďalšie náhradné drôty, zástrčky, ak sa možnosť prišlo k disentom.
 7. Multimeter pre diagnostiku. S ním môžete presne odhaliť, ak je porucha lokalizovaná.
 8. Pásku alebo špeciálne Trubková tepelná izolácia.

Vzhľadom k tomu, spájkovanie poskytuje prácu s náradím zahrievaním na vysoké teploty, musíte nainštalovať miesto vopred na vykonanie týchto úloh.

Bude užitočné pre špeciálny silikónový koberec, ktorý môže byť zadržaný na akomkoľvek hladkom povrchu. Pre spájkovaciu železo je lepšie zásobovanie so špeciálnym držiakom. Pre cinning s bodnutie v procese práce bude užitočný kúsok plsti, vyčistiť ho v procese práce môže byť o borovicovej metle.

Krok za krokom

SCHÉMA SAMOSTATNÝCH SAMOSTATOČNÝCH STRÁNKOV. Postup sa nemení v závislosti od počtu reproduktorov, prítomnosť konektora Bluetooth a mikrofónu. Práca je veľmi dôležitou presnosťou a presnosťou: na spájku správne tenké, porovnateľné s hrúbkou hrúbky zapojenia, je pomerne ťažké. Celkovo je každý život 3 kontakty:

 • 1 alebo 2 drôty v plášti (1 na kanál) – uzemnenie;
 • Zelená farba – vľavo;
 • V ČERVENOM CHCETE – PRAVDOM.

Ak slúchadlá vykonávajú úlohu headsetu, odtieň a počet prvkov sa môže líšiť. Zvyčajne sú 4 vodiče: pre ľavý a pravý zvukový kanál, spoločné (-) a pre video kanál.

Spájkovanie drôtu v medzere

Keď je poškodenie vytvorené na dlhom úseku drôtu, aby ste eliminovali poruchu, budete musieť odrezať časť 20-30 mm na mieste, kde bola zistená absencia kontaktu. Pomocou kancelárskeho alebo stavebného noža s skoseným čepeľou sa izolácia káblov vyčistí; Ak existuje lakový elektrický povlak, streľba sa používa na odstránenie.

Všetky vodiče vo vnútri sú oddelené farbami pre 2 kanály – pre každé slúchadlá, celkové uzemňovacie životy nemá žiadnu izoláciu ani umiestniť do žltej horúčky.

Ďalej bude musieť vyplniť a spájkovať konce drôtov, ktoré sú navzájom zodpovedajúce. Ak je izolácia termálnou trubicou, vopred sa umiestni na kábel. V iných prípadoch používajte ISELEN.

Spájkovací reproduktor

Pri lokalizácii poškodenia dynamiky slúchadiel sa oprava začína demontážom ich bývania. Zákon musí byť opatrný, aby nepoškodil poplatok. Uvoľnenie kontaktnej podložky, môžete vizuálne zistiť poruchu. Vyčistí sa zo spájkovania, koncov voĺbe drôtu, potom sa nachádzajú v strede a pripojiť. Po dokončení spájkovania len na zber slúchadiel, skontrolujte jeho výkon.

Spájkovanie v mieste konektora slúchadiel

Poradie opravy v prípade lokalizácie problému v oblasti slúchadiel sú pomerne jednoduché.

 1. Spájkovacie železo sa zahreje na teplotu topenia spájky.
 2. Nad zástrčkou o 0,5-1,5 cm je drôt odrezaný.
 3. Voľný koniec je rozdelený na samostatné prvky. Každý drôt sa čistí.
 4. Pálenie alebo mechanický, brúsny papier, s tipmi holého jadra odstráni lak.
 5. Stará zástrčka je demontovaná kancelárskym nožom. Je to potrebné pre pravý drôt pinout. Ak nie je plánovaná na zmenu položky, budete musieť uvoľniť starú zástrčku izolácie. V tomto prípade musíte najprv zapamätať umiestnenie kontaktov.
 6. Vodiče sa otáčajú na kryt zástrčky spolu so zmršťovacou trubicou. Ich konce budú kŕmené.
 7. Vykonajte spájkovacie drôty na kontakty. Skontrolujte výkon.
 8. Izolovať povrch. Ak sa predtým použila tepelná zmršťovacia trubica, zostane teplo. Túto možnosť môžete nahradiť bežnou páskou.

Oprava slúchadiel dokončených.

Spájkovanie v mieste konektora headsetu

V takomto konektivite je 5 drôtov, z ktorých 1 padne na mikrofóne.

Hlavným problémom v spájkovaní je len určiť poradie pripojenia kontaktov.

Všetky slúchadlá vydané po roku 2012, poradie upevnenia drôtov z okraja zástrčky sú:

 • Červený M + (mikrofón);
 • Žltá m-, na druhej strane, je z neho upevnená zem, je to ten istý odtieň;
 • Zelený – Pravých slúchadiel, BLUE – Vľavo.

Táto farebná schéma je považovaná za štandard, ale jednotlivé značky môžu meniť farbu náplasti. Je dôležité zvážiť, že kontakty mikrofónu sú umiestnené na jednej strane konektora a na uzemnenie a slúchadlá sú pripevnené na iné. V opačnom prípade je spájkovací poriadok podobný štandardu.

Tam sú tiež verzia slúchadiel, ktoré majú 6 vodičov na 4 kontakty. Zvyčajne sa takáto nastavená nachádza v modeloch, kde je blok nainštalovaný pomocou tlačidla. Všetky drôty so žltými / medenými inklúziami v tomto prípade sú uzemnené. Zvyšok zodpovedá mikrofónu, ľavému a pravému uchu.

Odporúčania

Ak sú vodiče zlomené, Môžu nájsť poruchu nielen s multimetrom. Najjednoduchšia diagnostika, najmä ak bola zlúčenina posunutá, silná strečing – manuálna kontrola. Ohýbanie drôtu v pravom uhle musí byť odpustený po celej dĺžke, pričom slúchadlá sú zahrnuté. Miesto, kde sa zobrazí zmena reproduktorov, bude oblasť drôtu.

Ak sa vám nepodarí na opravu spájkovacej žehličky poškodené Earrik, potrebná technika chýba v ruke, môžete sa bez neho vyrovnať. Keď sa miesto prerušenia nachádza na dlhom úseku drôtu, môžete dočasne pripojiť kábel k zákrutu, po prečítaní z izolácie. Spoľahlivosť je možné zvýšiť, ak používate spájkovaciu pasty alebo fóliu, a potom zahriať opravenú časť ľahšieho. Pripojené miesta sú pokryté páskou.

Ak sa nachádzajú konzervované zásobníky na kontaktných miestach a koncoch vodičov, môžu byť teplé, čo robí improvizované spájkovacie železo z konvenčného medeného drôtu alebo nechtu.

Zahrejte špičku takéhoto „nástroj“ na plyn alebo v sviečke plameňa, môžete obnoviť integritu pripojenia. Je dôležité si uvedomiť, že takáto spájkovanie nebude trvať dlho, následne je potrebné vykonať postup znova, s odstraňovaním a aplikovaním na káblové žily čerstvých polo. Všetky časové opravy sú núdzové opatrenia, nezaručujú zachovanie výsledku dosiahnutého na dlhú dobu.

Pod spájkovaním slúchadiel môžu byť bežné kancelárske svorky alebo drevené clothespins užitočné zariadenie. Budú spĺňať úlohu mini-svoriek, uľahčujú uľahčenie podrobností, zabraňujú zraneniu zranenia s úzkym kontaktom s brúsnym spájkovacím železom. Zvlášť užitočné také pomocné zariadenie pri upevňovaní útesov v poli zástrčky.

Pri diagnostike poškodenia musíte venovať pozornosť povahe poruchy. Ak je prestávka neúplná, pri zmene polohy drôtu sa zvuk obnoví alebo sa objaví hluk v chybnom kanáli. S absolútnou absenciou kontaktu, najpresnejšie miesto poškodenia ukáže štúdiu testerom.

O tom, ako spájkovať vodiče slúchadiel, ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: