Ako upevniť kazetu pre tlačiareň HP?

Napriek tomu, že moderné spotrebiče sú jednoduché, je potrebné poznať určité vlastnosti zariadenia. V opačnom prípade bude technika pracovať chybná, ktorá bude riadiť. Výrobky značky Značka Hewlett-Packard sa tešia vo veľkom dopyte. V článku vám povieme, ako správne nahradiť kazety v tlačiarňach z vyššie uvedeného výrobcu.

Ako odstrániť?

Populárna výrobca Hewlett-Packard (HP) produkuje dvojročná kancelárska technika: Laserové a atramentové modely. Obe možnosti sú vo veľkom dopyte. Každý z nich má určité výhody a nevýhody, čo je dôvod, prečo je vybavenie rôznych druhov relevantné. Ak chcete bezpečne odstrániť kazetu zo stroja, musíte poznať jeho zariadenie. Proces výkonu práce závisí od typu tlačiarne.

Laserová technika

Kancelárske vybavenie tohto druhu pracuje na tonerových kazetách. Toto je spotrebný materiál vo forme prášku. Stojí za zmienku, že spotrebiteľstvo je škodlivé pre zdravie ľudí a zvierat, \ t Počas používania tlačiarne sa odporúča vzduch do miestnosti a samotný proces dopĺňania vykonávajú profesionáli a špeciálne podmienky.

Vo vnútri každého laserového modelu je plocha. Táto položka musí byť odstránená a jemne získať. Celý proces bude trvať niekoľko minút.

Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy.

 1. Ak chcete začať, zariadenie musí byť odpojené od siete. Ak zariadenie nedávno fungovalo, počkajte, kým sa nedostane. V miestnosti, kde je zariadenie nainštalované, musí byť optimálna vlhkosť a teplota. V opačnom prípade môže byť prášková farba vyradená v Com a korisť vôbec.
 2. Horná krycia potreba Jemne odstrániť.
 3. Ak sa všetko vykoná správne, bude kazeta viditeľná. Musí byť starostlivo prijaté v ruke a ťahať.
 4. S najmenšou odolnosťou je potrebné starostlivo skontrolovať oddelenie pre položky tretích strán. Ak sa nepodarí získať kazetu, mali by ste odstrániť špeciálnu upevňovaciu západku. Nachádza sa na oboch stranách kazety.

POZNÁMKA: Ak sa chystáte vykonávať konzumáciu, musí byť zabalené do hustého obalu a poslať do tmavého boxu alebo samostatného poľa. Keď opätovne použijete extrahovanú kazetu, je dôležité byť tak opatrný a dostať ho, držte hrany. Odporúča sa chrániť ruky rukavicami.

Atramentové vybavenie

Tlačiarne tohto typu sú často zvolené pre domáce použitie v dôsledku priaznivejších nákladov.

Pravidlo spravidla potrebuje kancelárske potreby 2 alebo 4 kaziet. Každá z nich je súčasťou systému, zatiaľ čo oni môžu byť odstránené.

Teraz prejdite na samotný postup.

 1. Nevyhnutne Vypnite tlačiareň zo siete a čakať na úplnú zastávku techniky. Je vhodné dať jej úplne cool.
 2. Opatrne otvorte horný kryt tlačiarne, Podľa pokynov na použitie (niektorí výrobcovia sú umiestnené na bývanie výziev pre používateľov). Proces závisí od charakteristík modelu. Niektoré tlačiarne sú vybavené samostatným tlačidlom.
 3. Akonáhle je veko otvorené, môžete Získať kazety. Pred kliknutím na spotrebný materiál je potrebné, aby ste si vybrali okraje a vystúpte z kontajnera. S držiteľom je potrebné zvýšiť.
 4. Pri extrakcii nie je možné dotknúť sa spodnej časti kazety. Existuje špeciálny prvok, ktorý sa ľahko zlomí aj s najmenším lisovaným.

Akonáhle sú staré prvky extrahované, môžete začať inštalovať nové. Stačí len vložiť ich do zásobníka a jemne stlačte každú kazetu s charakteristickým kliknutím. Teraz môžete znížiť držiak, zatvoriť veko a znova použiť zariadenie.

Ako urobiť tankovanie?

Postupujte podľa kazety pre tlačiareň HP, ktorú môžete. Tento postup má určité vlastnosti, ktoré je potrebné nájsť pred prácou. Nezávislé palice je oveľa výhodnejšie ako nahradenie starých kaziet, najmä ak hovoríme o farebných zariadeniach. Zvážte prietok spotrebného materiálu pre atramentovú tlačiareň.

Ak chcete vyplniť kazety, budete potrebovať:

 • Vhodné atrament;
 • Prázdne kontajnery na farbu alebo kazety, ktoré treba odstrániť;
 • Lekárska striekačka, jeho optimálny objem – od 5 do 10 milimetrov;
 • husté gumové rukavice;
 • obrúsky.

Poznámka: Odporúča sa tiež nosiť oblečenie, ktoré nebude ľúto, že je zafarbený.

Po zozbieraní všetkého, čo potrebujete, môžete začať tankovať.

 1. Nové kazety musia byť umiestnené na tryskach tabuľky dole. Nájdite na nich ochrannú nálepku a vyberte ho. Tam je 5 otvorov pod ním, ale len jeden, centrálny.
 2. Ďalším krokom je vytočenie atramentovej injekčnej striekačky. Uistite sa, že farba je kompatibilná s vaším zariadením. Pri použití nových kontajnerov na jednej kontajneri budete potrebovať 5 mililitrov atrament.
 3. Ihlu, ktorú musíte zadať opatrne a striktne vertikálne, aby sa nerozbila. V procese sa bude cítiť menší odpor, je to celkom normálne. Akonáhle ihlica letí do filtra, umiestnené na spodnej strane kazety, musíte zastaviť. V opačnom prípade môžete poškodiť tento prvok. Zdvihnite ihlu hore a naďalej ho zadáte.
 4. Teraz môžete pristúpiť k zavedeniu pigmentu. Odporúča sa pracovať pomaly. Akonáhle je farba prenesená z injekčnej striekačky do kontajnera, môžete dostať ihlu z kazety.
 5. Otvory na potrebe tlače Zatvorte ochrannú nálepku.
 6. Nadolovaná náplň musí byť umiestnená na mokrej alebo hustú suchú vložku a nechať asi 10 minút. Tlačový povrch by mal byť starostlivo utretý kusom mäkkej tkaniny. Na tejto práci je u konca: do tlačiarne môže byť vložená nádoba na atrament.

Prebytočná farba v kazete je možné odstrániť pomocou injekčnej striekačky, starostlivo manipuláciu s atramentom. Pred prácou sa tabuľka odporúča chrániť staré noviny alebo film.

Proces plnenia kaziet laserového zariadenia je komplikovaný a nebezpečný pre zdravie, takže je mimoriadne odporúčané vykonávať ho doma. Ak chcete nabíjať tonerové kazety, budete potrebovať špeciálne vybavenie. Lepšie kontaktujte špecialistov.

Ako správne nahradiť?

Nie je potrebné nielen odstrániť kazetu správne, ale aj nezávisle umiestniť nový tlačový prvok. Inštalácia bude trvať len niekoľko minút. Vo väčšine modelov od výrobcu Hewlett-Packard je možné zakúpiť odnímateľné kazety samostatne.

Inštalácia papiera do tlačiarne

V úradnej príručke od vyššie uvedeného výrobcu je to naznačené Pred inštaláciou novej kazety musíte vložiť papier do príslušného zásobníka. Takáto funkcia je spôsobená tým, že je možné nielen zmeniť nádoby s farbou, ale aj na vyrovnanie papiera, okamžite pokračovať na výtlačku.

Práca sa robí takto:

 1. Otvorte kryt tlačiarne;
 2. Ďalej musíte otvoriť prijímací zásobník;
 3. Upevnenie, ktoré sa používa na opravu papiera, by sa mal presunúť;
 4. V zásobníku papiera musíte nainštalovať niekoľko listov štandardného formátu A4;
 5. Upevnite listy, ale neupnite ich príliš tesné tak, že klip na zachytenie papiera môže byť voľne bludiť;
 6. Na tomto, práca s prvým typom spotrebovaného materiálu je u konca.

Inštalácia kazety

Pred zakúpením kazety sa uistite, či je vhodný pre konkrétny model vybavenia. Potrebné informácie nájdete v návode na obsluhu. Potrebné informácie sú uvedené aj na oficiálnej internetovej stránke výrobcu.

Odborníci odporúčajú používať originálny spotrebný materiál, inak tlačiareň nemusí detekovať kazety vôbec.

Ak sú vhodné komponenty, môžete začať pracovať.

 1. Ak sa chcete dostať na požadovaný držiak, musíte otvoriť bočný panel tlačiarne.
 2. Ak má zariadenie starý spotrebný materiál, musí byť odstránený.
 3. Nová kazeta by mala byť vytiahnutá z obalov. Odstráňte ochranné nálepky, ktoré zatvorte kontakty a trysky.
 4. Nainštalujte nové komponenty umiestnením každej kazety na svoje miesto. Kliknutím ukáže, že kontajnery sú umiestnené správne.
 5. Túto schému použite na inštaláciu zostávajúceho spotrebného materiálu.
 6. Pred začatím vybavenia sa odporúča vykonať kalibráciu spustením funkcie „Print Page“.

Zarovnanie

V niektorých prípadoch môže zariadenie nesprávne vnímať nové kazety, napríklad nesprávne určiť farbu. V tomto prípade musíte vykonať zarovnanie.

Postup prechádza nasledovne.

 1. Tlačiarenské zariadenia musia byť pripojené k počítaču, zapnúť sieť a spustiť.
 2. Ďalej musíte ísť na „Ovládací panel“. Zodpovedajúcu časť môžete nájsť, keď kliknete na tlačidlo Štart. Môžete tiež použiť vyhľadávací reťazec počítača.
 3. Nájdite časť s názvom „Zariadenia a tlačiarne“. Otvorenie tejto kategórie, musíte si vybrať model vybavenia.
 4. Kliknite na model Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku „Print Setup“.
 5. Pred užívateľom sa karta s názvom „Služby“.
 6. Nájdite funkciu s názvom „Zarovnanie kazety“.
 7. Program otvorí inštrukciu, s ktorou si môžete prispôsobiť kancelárske vybavenie. Po ukončení práce sa odporúča znovu pripojiť zariadenie, spustiť ho a používať ho na základe schôdzky.

Možné problémy

Pri výmene kaziet môže užívateľ s niektorými problémami pusrianovať.

 • Ak tlačiareň zobrazí, že nainštalovaná kazeta je prázdna, Je potrebné sa uistiť, že je bezpečne umiestnená v zásobníku. Otvorte zariadenie tlačiarne a skontrolujte.
 • Opätovné inštalácia ovládača pomôže vyriešiť problém, keď počítač nevidí alebo nerozpozná kancelárske vybavenie. Ak už nedošlo k žiadnym aktualizáciám, odporúča sa nainštalovať softvér.
 • Ak sa počas tlače na papieri zobrazia, možno kazety zakazujú. Tiež, dôvod môže byť v upchatí. V tomto prípade budete musieť odovzdať techniku ​​v servisnom stredisku.

Ako opraviť čiernu atramentovú kazetu HR, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár