Ako určiť ľavé a pravé slúchadlo?

Najpokročilejší užívatelia moderného audioskupiny vedia, že slúchadlá sú dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou systému reprodukčného systému. Na efektívnu prácu s možnosťou získania zvuku surround stereo je toto zariadenie rozdelené na 2 kanály, jeden z nich je v poriadku a druhý zostane. Kvalitné audio slúchadlá majú vždy list alebo iné označenie, ale existujú aj rozpočtové modely, kde objednávka kanálov nie je taká dôležitá.

Na zobrazenie televíznych programov, video filmov a za iných podmienok je dôležité určiť polohovanie zvuku. Konštruktívny z niektorých skupín je vyrobený takým spôsobom, že mätúce pravej a ľavej strane, užívateľ sa cíti nepríjemnosti, a tiež poznamenáva pokles kvality zvuku publika. Ak chcete určiť umiestnenie pravého a ľavého kanála zariadenia, stačí vykonať niekoľko jednoduchých akcií.

Prečo je to dôležité?

Niektorí užívatelia si myslia, že nič nenastane na pozícii slúchadiel a správne na ne. Ale toto je dosť veľká mylná predstava. Ak ste zamierili ľavé a pravé kanály na niektorých miestach, zvuk audiode bude výrazne skreslený kvôli strate stereofónny účinok. Pod stereo by ste mali pochopiť prenos zvukového signálu, ktorý je súčasne v niekoľkých audio kanáloch.

V prípade prehľadnosti zvážte príklady potvrdzujúce význam súladu s parametrami kanálov.

  • Zobraziť filmy alebo televízne programy. Nesprávne používanie zvukových kanálov povedie k tomu, že zvuk bude voliteľný. Pri nahrávaní zvuku vo filme je zvuk distribuovaný na 2 polovice. Z pravej strany obrazovky sa vysiela na pravé ucho a vľavo – na ľavé ucho. Ak sa zvukové kanály preskupujú na miestach, budete cítiť stratu orientácie. Ak sa objaví ostrý pípnutie v grafe filmu, a jeho zdrojom bude pretekárske auto umiestnené na pravej strane obrazovky, potom zvuk slúchadiel pôjde z ľavej strany. Okrem toho, zvuk zvuku môže stratiť trochu z pohybu rámov. Takýto pohľad vám nedám úplnosť pocitov a spôsobí len zmätok.
  • Počúvanie hudby. V prípade, keď sa zvukové kanály nepoužívajú správne, stereofónne účinky sa stratia. Okrem straty špeciálneho efektu, poslucháč vytvorí pocit, že kvalita zvuku je nízka, pretože hĺbky a objem zvuku, ako aj jeho silu a krásu, nebudú počuť.
  • Počítačové hry. Najčastejšie je úloha slúchadiel dôležitá v strelinách, kde je o bitkách v jednej forme alebo inom. Ak chcete počuť a ​​reagovať na prístup nepriateľa včas, hráč musí starostlivo počúvať situáciu okolo neho okolo neho. Len, takže sa môžete plne ponoriť do hry a získať maximálne potešenie z neho.

Správna distribúcia audio kanálov vpravo a na ľavej strane úplne mení zvukové pozadie, vďaka ktorej dojmy o sledovaní filmu, počítačovej hry alebo počúvania hudby budú skutočne plné.

Značenie

Pre jednoduchosť použitia sa výrobcovia aplikujú na označenia slúchadiel vo forme farieb alebo listových označení. Latinské písmeno „L“ (vľavo) označuje ľavú stranu, písmeno „R“ (vpravo) – pravá strana. Farebný pás alebo červená bodka sa zvyčajne vloží na správny audio kanál a na označenie ľavého kanála sa používajú modré alebo zelené farby.

Označenia „R“ a „l“ sú zvyčajne umiestnené na vonkajšej strane slúchadiel, môžu sa nachádzať aj v prednej alebo na zadnej strane, bližšie k miest, kde sa vykoná kontakt so zvukovým káblom.

Metódy určenia

S predĺženým používaním slúchadiel, list „R“ a „L“, aplikovaný na farbu, postupne vymazané, takže je ťažké určiť, kde je vpravo, a kde ľavý audio kanál je ťažké. Okrem vizuálneho označovania, kontrola umiestnenia kanálov, môžu byť vykonané inými dostupnými spôsobmi.

  • V prípade, keď je vaše zariadenie vybavené stacionárnym typom drôtu, potom v mieste jeho pripojenia uvidíte mikrofón. Keď nosíte túto headset na hlavu, potom v správnej polohe bude bod mikrofónu zvonku.
  • Slúchadlá vybavené odnímateľným drôtom s konektormi budú mať inú dĺžku tohto drôtu, ktorý prechádza vpravo a vľavo. Krátka časť drôtu sa teda približuje k pravému audio kanálu a jeho dlhú časť ľavého kanála. Okrem toho uvidíte umiestnenie malého mikrofónu v blízkosti pravého kanála.
  • Niektoré modely slúchadiel sú vybavené konvexnými bodmi v množstve 1, 2 alebo 3 kusoch. Ich poloha je regulovaná výrobcom. Napríklad, tam sú tieto body na jednom kanáli, a na druhej strane – nie sú, takže kanál s bodkami je ľavá časť a bez bodov – správne.
  • Slúchadlá môžu mať anatomický dizajn, a ak ho nosíte zle, človek sa bude cítiť malé fyzické nepohodlie v oblasti ušného plášťa.
Prečítajte si viac  Ako pripojiť slúchadlá z telefónu do počítača?

Okrem týchto metód môže byť vykonaná kontrola správneho umiestnenia kanálov pomocou určitých testov.

  • Softvérové ​​nástroje. Pre kontrolu špeciálneho programu Real Space 3D Audio. Keď ho spustíte, môžete identifikovať kanály slúchadiel. Okrem tohto programu môže v tejto otázke pomôcť obvyklý Skype.
  • Video súbor. Existujú špeciálne overovacie súbory s videom a konkurzom, ktoré si môžete stiahnuť na internete. Takýto súbor budete musieť aktivovať a nosiť slúchadlá. Na monitore počítača uvidíte text. Podstatou testu je, že musíte porovnať zvuk a text. Ak sa umiestnenie textu zobrazí synchrónne so zvukom, ktorý pochádza zo zodpovedajúceho kanálu, malo by sa zrejmé, že kanály sú zvolené správne. V prípade vzdialenosti sa pokúste zmeniť slúchadlá na miestach a znova vykonať test.

Ak sa tomu už nebude zamieňať, kde sa nachádza správny kanál, a kde – vľavo, po ich presnej definícii by mali byť označené slúchadlami. Môžete to urobiť akýmkoľvek spôsobom, ale obzvlášť pohodlnú a praktickú možnosť je kúpiť viacfarebné ambush.

Zostáva len zapamätať si, ktorá farba bude zodpovedať pravému uchu a ktorá je určená pre ľavú.

V nasledujúcom videu budete čakať na slúchadlá v ľavom a pravom reproduktore.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: