Ako urobiť hudobné centrum s vlastnými rukami?

Napriek prítomnosti tisícov hotových modelov hudobných centier v obchodoch spotrebiteľ nevyhovuje takmer niektorým z navrhovaných. Ale hudobné centrum je ľahké urobiť s vlastnými rukami – dokonca aj pomocou bývania od dávno, kto sa naučil svoju vlastnú technológiu.

Nástroje a materiály

Pre modely zozbierané od nuly, používajte:

 • súbor reproduktorov pre stereofónny systém;
 • Ready MP3 prehrávač;
 • Ready Radio (žiaduce vybrať profesionálny model);
 • Počítač (alebo domáce) napájanie;
 • Ready-Made Pre-zosilňovač s ekvalizérom (zariadenie je vhodné z akejkoľvek hudobnej technológie, napríklad: elektrické gitary, DJ Sampler, mixér a T. D.);
 • Rádiové komponenty pre zosilňovač – podľa zvolenej schémy;
 • Chladiace radiátory alebo ventilátory pre zosilňovač;
 • Potrubia smaltu pre filtre multibitovaných stĺpcov;
 • Sieťový drôt SHVVP (2 * 0,75 kV. mm.);
 • nehorľavý kábel (KSB, 4 * 0,5 alebo 2 * 0,5);
 • 3,5-jack konektory pre pripojenie stĺpcov.

Ako hotové teleso je vhodný pasívny stĺpec – spravidla je subwoofer ľahko rozobrať a remake, prípadne nahradenie horných, dolných a bočných stien dlhšie. Zamerajte sa na kreslenieW. V „satelitoch“ (vysokofrekvenčné reproduktory) na inštaláciu zosilňovača a napájanie bude ťažké – veľa priestoru bude zaberať radiátor alebo chladiacich ventilátorov. Ak je centrum malé – použite prípad a nosenie konštrukcií z autorádia. Pre prípad vyrobený nezávisle potrebujete:

 • Doska drevotrieskovej dosky, MDF alebo originálne drevo (posledná možnosť je najvýhodnejšie – na rozdiel od MDF, kde je prázdnota často);
 • Rohy nábytku – urobí dizajn ľahko rozobratý;
 • Tesniaca hmota alebo plastelínu – eliminuje medzery, čím sa vytvorí dizajn vzduchu nepriepustného vzduchom produkovaným reproduktorom;
 • Dempúrovanie materiálu na stĺpce – eliminuje účinok rezonancie;
 • epoxidové lepidlo alebo „moment-1“;
 • Impregnácia proti chlopni, vodotesný lak a dekoratívna farba;
 • Self-capping skrutky, skrutky a orechy, apartmány, vhodné veľkosti;
 • Rózika, spájkovací tok a spájkovačka.

  Namiesto farby môžete použiť zdobenie film. Zo nástrojov sa vyžaduje:

  • Klasický súbor inštalátora (vŕtací, bulharský a skrutkovač), sada valčeka a rezný kotúč na strome, brúsenie kovu a trochu bitového pripojenia;
  • Súbor zámočníka (Hammer, Passatia, Booths, ploché a kučeravé skrutkovače, drevené hacksaw) môžu tiež vyžadovať šesťuholníky rôznych veľkostí;
  • Na uľahčenie a zrýchlenie rezania bude potrebné electrolovik;
  • spájkovačka – Odporúča sa použiť zariadenie s výkonom najviac 40 W, pre bezpečnosť vykonanej práce, bude to stáť za to;
  • Nazcachka – Potreba na miestach, kde sa nedostávate s brúskou.

  Ideálny, ak má domáci majster. To vám pomôže dokonale urobiť akékoľvek odstreďovacie položky.

  Krok za krokom

  Ak hotový prípad nie je – začnite s výrobou stĺpcov. Je vhodnejšie okamžite urobiť oba puzdrá.

  1. A videl tú dosku (podľa výkresových stĺpcov) pre budúce steny.
  2. Vpravo na pravých miestach otvorenia pod rohom. Ak je doska hladká – vyčistite miesto s brúsnym papierom alebo brúsnym diskom.
  3. Rozdeľte malú epoxidové lepidlo a lepidlo na seba niekoľko stĺpcov Buď ich pripojte pomocou rohov.
  4. Stĺpec, ktorý je aktívny, vyžaduje samostatný priestor pre napájanie a zosilňovač. Ak je výkon umiestnený v centrálnom bloku – rezanie siedmej steny pre jeden zo stĺpcov nebude potrebovať. V tomto prípade urobte puzdro pre hlavnú jednotku v samostatnom ťahu – ideálne, keď jeho výška a hĺbka bude zodpovedať veľkosti reproduktorov. Dá sa celé stereo.
  5. V hlavnom bloku, vymedzenie oddielov z rovnakých (alebo viac tenkých) priehradiek preglejky pre napájanie, zosilňovač, rádio, prehrávač MP3 a ekvalizéra. Hotové telo z radaru sa podrobí rovnakému zdokonaleniu. Zhromažďovať všetky kryty (stĺpce a hlavné časti) – bez inštalácie predných a horných tvárí.

  Ak používate hotové elektronické moduly – zostáva len umiestniť ich na správnych miestach.

  1. Pod ovládacími prvkami hlasitosti, ekvalizér, USB-port MP3 prehrávač, rádiomomoomulus nastavovacie gombíky a výstupy stereoxylel (na stĺpci) Vrták, piť v prednej stene hlavnej budovy technologických otvorov a medzier.
  2. DopravaMontáž provoD na vstupy a výstupy elektronických modulov, marec.
  3. Každý z elektronických blokov v ich oddeleníE. Pre elektronický modul MP3 prehrávača a napájacích dosiek bude potrebné. V extrémnych prípadoch nahradia dlhé skrutky s ďalšími maticami a držia ich s graviačnými podložkami. Upevňovacie hlavy zvonku (zdola, dozadu) lepšie, aby ste si mohli robiť tajomstvo – takže nie sú poškriabané povrchy, na ktorých sa stred. Prijímač výhodne nie je rafinácia – už má stereofónny režim, zostáva len predložiť.
  4. Zarovnajte technologické štrbiny a otvory s gombíkami regulátorov, Spínače a T. D.
  5. Pripojte všetky zariadenia Podľa štrukturálnej schémy.

  Ak chcete zbierať reproduktory, držte plán.

  1. Piť v predných okrajoch diery pod reproduktormi (podľa ich polomeru). Reproduktory ich musia zadať zadarmo.
  2. Vypnite vodiče K výstupom reproduktorov.
  3. Ak je dvoj- aj viac stĺpca pásov – Vytvorte deliace filtre. Aby ste to urobili, odrežte kúsky plastového potrubia podľa výkresu – požadovaná dĺžka. Vyčistiť svoje konce emery. Prerezať bočné steny pre rámec cievky, tiež vyčistite miesta, ktoré budú lepené. Rozdeľte malé epoxidové lepidlo a držte si bočné steny cievok na ich hlavnú časť. Je možné vymeniť epoxidové lepidlo s termoklahom – za pár minút stvrdí. Po stuhnutí lepidla otočte požadovaný počet smaltoviek na tieto cievky. Drôtový úsek je tiež určený pomocou schémy stĺpca. Zbierajte oddeľovací filter – cievky sú spojené s kondenzátormi podľa schémy nízkofrekvenčného filtra.
  4. Pripojte reproduktory na zozbierané filtre. Z každého reproduktora výstup zdieľaný kábel, vyvŕtaný na boku (z hlavnej jednotky) alebo vzadu. Tak, že kábel náhodne nevytiahol neopatrným pohybom spojenia, kravatu ho do uzla pred preskočením cez otvor. Pre reproduktory s výkonom viac ako 10 W môže byť drôt scve potrebný s prierezom 0,75 kV. mm.
  5. Pripojte reproduktory v skúšobnom režime Len zozbieraný hlavným blokom hudobného centra.

  Vyskúšajte kvalitu zvuku, ktorú celý systém dáva. Možno potrebujú ďalšie ladenie.

  1. Pri detekcii, nedostatočnom alebo nadmernom objeme, neúplné prehrávanie nízkych, stredných a vysokých frekvencií Bude potrebná úprava ekvalizéra, ladenie zosilňovača. Skontrolujte kvalitu rádiového prijímača z prijímača rádiového prijímača – možno budete potrebovať rádiofrekvenčný zosilňovač na vyrovnanie s neistým príjmom rádiových staníc. Skontrolujte prevádzku MP3 prehrávača – Malo by to stratiť skladby jasne, tlačidlá by nemali byť adresované.
  2. Ak je rádio fuzzy – Bude potrebný dodatočný zosilňovač antény. RADOOXIDÁTORY PRE CARSUJÚCE POUŽÍVANIE NAJVYŠŠIE DOPYTVY – Konzumujú aktuálne napätie 12. Zosilňovač je umiestnený záznamom antény.
  3. Uistite sa, že zozbierané hudobné centrum funguje dobre, Zaistite zostávajúce spájkovacie spojenia vodičov a káblov.

  Zatvorte a zbierajte konečne stĺpce a hlavný blok. Hudobné centrum je pripravené na prácu.

  Užitočné poradenstvo

  Keď spájkovanie aktívnych rádiových komponentov (diódy, tranzistory, mikroobvody) nedržia spájkovacie železo príliš dlho v jednom bode. Semiconductor Radio komponenty Získajte rozpis tepla pri prehriatí. Tiež prehriatie klapiek medenej fólie s dielektrickým substrátom (základy sklolaminátu alebo getinax).

  V automobil Rádio MP3 prehrávač umiestnený namiesto kazetovej paluby alebo audiocd / mp3 / DVD jednotky – miesto umožňuje.

  V neprítomnosti pravidelného prijímača Ideálnym riešením bude externé pripojenie rádiových kolegov Tecsun alebo Degen – Poskytujú príjem vo vzdialenosti až 100 km od FM Repeaters. Vysoko kvalitný stereofónny zvuk v slúchadlách hovorí o sebe.

  V hudobnom centre pre dom, prijímač, smartfón alebo tablet je daný samostatný poličku na prednom paneli so stranami. To ho ušetrí v pôvodnom výkone.

  O tom, ako urobiť hudobné centrum s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: