Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Postupom času, matrica akejkoľvek kamery prichádza do disrepair kvôli hromadeniu malých častíc a prachu na jeho povrchu. Je možné si to všimnúť stratou farebnosti obrázkov, ako aj vzhľad sivých škvŕn malej veľkosti. Ak bol objavený podobný problém, nie je potrebné vyhodiť kameru. Na čistenie matrice.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Prečo je to potrebné?

Samotný prach nie je poškodený pre fotoaparát, ak je to trochu. Malé prach budú na fotografii neviditeľné a pri skúmaní matrice. Avšak, ak sú na snímky viditeľné šedé škvrny, potom v budúcnosti začne obťažovať.

Čistenie matice umožní farbu fotografií a urobiť ich podrobnejšie. S pomocou jednoduchých akcií z obrázkov, všetky škvrny zmiznú, čo vám umožní vychutnať si čerstvé obrázky.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Kontrola matice kamery

Ak chcete skontrolovať, kontaminovať matricu alebo nie, mali by ste vykonať testovací obrázok. Fotografie, odporúča sa robiť s stlačenou membránou s minimálnymi parametrami ISO. Je tiež dôležité, aby sa pozadie obrazu monofónne.

Podobné akcie pomôžu určiť množstvo prachu, ktorý sa nahromadil na povrchu matrice. Urobí proces čistenia jednoduchší.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Majitelia zrkadlových kamier by mali brať do úvahy nasledujúci moment: Zrkadlo v konštrukcii zariadenia dáva obraz hore nohami. Teda špina, ktorá sa zobrazuje na obrázku na dne.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Čo je potrebné?

Keď testovací obrázok zobrazuje prítomnosť prachu, môžete pokračovať v čistote. Pred vykonaním hlavného procesu by sa mali pripraviť základné materiály a nástroje.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Tekutý

Je nepravdepodobné, že by obyčajná voda pomohla opraviť situáciu. Bude potrebné špeciálne prostriedky na čistenie snímača. Zároveň by mala:

 • okamžite suché;
 • Nenechávajte rozvod;
 • byť čistý.

Uvedené položky sú navzájom spojené, pretože kvapalina počas dlhodobého sušenia je schopná opustiť nepríjemné rozvody. Mala by sa priblížiť výber vhodného čistiaceho prostriedku. Najobľúbenejšie je Eclipse E2 Kvapalina, ktorá je uvoľnená fotosolom. Jedinou nevýhodou produktu je drahá. Preto, ak si želáte, nájdete lacnejšie analógy.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Kvapalina je potrebná na zmáčanie mopu, pomocou použitia čistenia matricového senzora. Na navlhčenie materiálu, nebude mať viac ako dve kvapky fľaše 15 ml.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Mop

Kľúčový nástroj na čistenie. Predstavuje miniatúrny mop. Môžete si ho zakúpiť ako v jednej inštancii, takže sa poskytuje 6-12 kusov takýchto čistiacich nástrojov.

Ak chcete vyčistiť fotoaparát, jeden mop bude potrebovať, či prípad nie je spustený. V niektorých situáciách sa môže spotreba zvýšiť na dve.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Kľúčovou zvláštnosťou takéhoto mopu je, že sa uvoľňujú v rôznych veľkostiach.

Pridelenie dvoch skupín čistiacich nástrojov:

 • MOPS na čistenie matrice formátu APSC (šírka produktu je 16 mm);
 • MOTS pre čistenie plnohodnotných matíc (šírka – 24 mm.)

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Najlepšou možnosťou bude nástroj z Photosol. Aj mnohí odporúčajú nákup výrobcu mop vsgo. Čistenie mop znamená nasledujúce kroky.

 1. Najprv musíte klesnúť na malé kefy 2 kvapky čistiacej kvapaliny.
 2. Ďalej by ste mali dať mop takmer na okraji matrice a pevne stlačte nástroj na povrch. Je dôležité monitorovať, aby nebol žiadny silný tlak, inak môže materiál prasknúť.
 3. Potom je potrebné pomaly a hladko presunúť mop zľava doprava. Keď kefa dosiahne okraj matice, je potrebné zastaviť, ale nemusíte zdvihnúť nástroj.

Posledným krokom je vrátiť kefu. Je potrebné správať sa v rovnakom tempe, netlačte na senzor.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ceruzka

Je špeciálny výrobok na konci, ktorý je nainštalovaný špeciálny tip. Povrch špičky je pokrytý grafitom a má trojuholníkový tvar. Proces čistenia je rovnaký ako v prípade eliminácie prachu z objektívu alebo objektívu. Majiteľ kamery bude potrebovať:

 • Nainštalujte ceruzku do centrálnej časti matrice;
 • S pomocou rotačných pohybov postupne zvyšujte priemer čistiaceho kruhu, ktorý dosahuje hrany;
 • Vymazať okraje snímača a odstráňte ceruzku.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Výhodou puzdra ceruzky je, že je bližšie k špičke, môže sa ohnúť do uhla 35 stupňov. Čistenie sa teda stáva vhodnejším a efektívnejším. Po špičke ceruzky prechádza matricou, je potrebné nosiť uzáver na ňom a premeniť ho na 180 stupňov. Tým sa povrchy vyčistí z montovaného prachu.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Nastavenia

Ak nechcete kúpiť každý nástroj samostatne, môžete si kúpiť celú sadu. To poskytuje:

 • Hruška na čistenie;
 • ceruzka;
 • mop;
 • Zväčšovacie sklo s podsvietením.

Postup sa uskutočňuje podobne ako predtým opísané. Jediná ponuka plus je lupa, ktorý vám umožní určiť miesto, kde sa nachádza viac prachu.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

V prípade potreby vyčistite matricu z nečistôt.

Plus takúto možnosť pri ukladaní peňazí a času na návštevu servisného strediska. Okrem toho proces nepredstavuje nič ťažké, ak máte potrebné nástroje a materiály.

Nevýhody domáceho čistenia zahŕňajú preskočenie na snímač väčšieho množstva prachu, ako aj deformáciu povrchu senzora v prípade nepresného obehu. Preto, ak sa rozhodlo zmierniť matricu pred prachom, mala by byť zodpovedná za postup.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Výučba

Čistenie fotosenzitívneho prvku – proces, ktorý si vyžaduje čas a trpezlivosť. Dnes existujú dva spôsoby, ako odstrániť prach a nečistoty. Každá z týchto metód by sa mala podrobne zvážiť.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Automatický

V najmodernejších fotoaparátoch. Takáto postup je možné vykonať, pokiaľ ide o. Ak si želáte, môžete nastaviť režim pravidelného čistenia, keď sa fotoaparát zapne a vypne.

Skúsení vlastníci kamery odporúčajú výberu zariadení, v ktorých existuje podobný režim. Počas čistenia sa fotoaparát začne vibrovať, čo robí malý prach prach opustiť povrch matrice. Metóda sa považuje za pomerne účinnú.

Nevýhodou tejto metódy je, že po nejakom čase sa bude musieť uchýliť k manuálne čistenie.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Automatické – len na chvíľu vám umožní zbaviť sa tejto potreby.

Počas postupu je potrebné starať sa o správne umiestnenie fotoaparátu. Je dôležité, aby bola matrica inštalovaná kolmo na zem. Potom bude možné poslať letu prachových častíc na špeciálne zariadenie – lepiaci pásik. Nachádza sa v dolnej časti fotoaparátu.

Stabilné ovládanie režimu automatického čistenia sa zabráni manuálnemu procesu niekoľko rokov. Avšak, ak je lepiaci senzor malý odpad, budete musieť použiť mop alebo ceruzku.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Manuálny

Ak chcete začať, stojí za zmienku, že tento spôsob čistenia nie je vhodný pre všetky modely kamier. Napríklad, Nikon odporúča odmietnuť vykonávať postup s vlastnými rukami a hľadať pomoc od špecialistov.

Čistenie ruky vyžaduje zodpovedný prístup z vlastníka zariadenia. Neexistujú žiadne zvláštne ťažkosti pri eliminácii prachu, ak sa staráte o akvizíciu špeciálnych nástrojov vopred: MOPS, ceruzka alebo vhodná sada.

Je to pozoruhodné Snímač matice sa vykonáva z odolných materiálov. Preto mierny tlak čistiaceho nástroja nebude ublížiť povlaku. Odporúča sa vykonať prácu v najmenej prašnej miestnosti – kúpeľni alebo v kuchyni. Okrem toho by sa mala vykonať čistenie vlhkej miestnosti, takže proces je čo najefektívnejší.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Manuálne čistenie sa vykonáva v etapách.

 1. Najprv odpojte optiku z fotoaparátu a uveďte režim zdvíhania zrkadla.
 2. Ďalej Zmeňte polohu zariadenia tak, aby bola bajonet zdola.
 3. Tretím krokom je priniesť do vzduchovej diery. Je dôležité, aby sa vo vnútri hrušky čistil. Ak je v ňom prach, nebude možné čistiť matricu, bude to len horšie. Stojí tiež za to, aby sa hruška nedotýkala povrchu snímača.
 4. Po prípravnom čistení vytvorte skúšobný rámec. Ak sa snímka otvorí vysokokvalitné, a nebude na ňom žiadny prach, potom sa postup zastaví. Ak s pomocou hrušiek nedokázali úplne zbaviť špiny, potom pokračujte v práci.
 5. Vedľa bojového prachu používa štetec. Vykonáva sa v matrici zľava doprava a potom naopak. V tomto prípade sa pred použitím musí kefka vyčistiť z nečistôt a malých prachových častíc. Ak sa na čistenie používa úzka kefa, postup by sa mal opakovať viac ako 1 čas.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Stojí za zmienku, že v niektorých situáciách nie je hruška alebo kefka.

Takéto prípady sa vyskytujú, keď nie je detekovaný prach na povrchu matrice, ale vytvrdenej nečistoty alebo mazania.

Ak chcete čistiť senzor pred vážnym kontaminantom, je potrebné použiť mop. Kefa je zmáčaná malým množstvom tekutiny a tiež otočte tenkú vrstvu tkaniny z mikrovlákna. Šírka nástroja musí byť rovnaká ako rozmery snímača. Musíte použiť mop, kým nie sú škvrny úplne zmizne z povrchu.

Keď je upratovanie matrice dokončená, potom je potrebné znížiť zrkadlo kamery a nainštalovať optiku na mieste.

Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

Preventívne opatrenia

Na čistenie matrice sa zmení na rutinu a neuskutočnila sa príliš často, pravdepodobnosť prachu na povrchu snímača by sa mal znížiť. Niektoré jednoduché pravidlá vám pomôžu:

 • Odporúča sa, aby sa objektívna zmena tak často mohla vymeniť;
 • V procese výmeny objektívu musíte skloniť komoru bajonetou, aby ste zabránili akumulácii prachu;
 • Ak je to možné, treba sa vyhnúť posunu objektívu na ulici (najmä relevantné, ak sa prašné veterné fúka);
 • Neodporúča sa zmeniť objektív v daždivom počasí, pretože kvapky sa môžu dostať na matricu.

  Na prevenciu matrice kamery by mala byť pravidelne usporiadaná „suché čistenie“, takže sa nemusí zaoberať silným znečistením.

  Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

  Tipy pre špecialistov

  Skúsení fotografi a špecialisti pracujúci s podobným typom technológie sa neodporúča používať lekársku hrušku na čistenie. To je vysvetlené skutočnosťou, že vo vnútri môže byť mastenec, ktorý môže situáciu zhoršiť.

  Mali by sa čistiť matricou tak starostlivo, ako je to možné, pretože hovoríme o ultralónovej elektronike. Neaktívny pohyb môže znamenať škrabance na povrchu. Ak sa počas čistenia niečo pokazí, odporúča sa požiadať o pomoc zamestnancovi servisného strediska.

  Ako vyčistiť matricu fotoaparátu?

  Ako vyčistiť matricu fotoaparátu, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár