Ako zobraziť obrázok z počítača?

Mnohí používatelia používajú televízor ako počítačový monitor. Toto je vhodná možnosť sledovania filmov alebo práce, keď potrebujete dve obrazovky. Ak chcete použiť túto metódu, mali by ste preskúmať všetky možnosti a pravidlá, s ktorými je možné obrázok z počítača zobrazený na televízore.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako preniesť na káblovú cestu?

Ak chcete správne zobraziť obraz z počítača k televízoru, mali by ste podrobne prečítať všetky možnosti, študovať vlastnosti vášho zariadenia. Poznanie všetkých existujúcich spôsobov, môžete skrátiť obraz s notebookom alebo PC v televízii a používať svoje vybavenie s maximálnym komfortom.

Existuje niekoľko možností, pre ktoré sa vyžaduje pripojenie kábla.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Vga

VGA je analógový, 15-pinový konektor, ktorý vám umožní projektovať rozlíšenie až 1600×1200 bodov. Pre prácu sa vyžaduje špeciálny kábel, ktorý sa nazýva – VGA. Ak chcete pripojiť, musíte skontrolovať príslušný konektor na televízore a počítači. Táto metóda zobrazuje obraz vysokej kvality, ale nebude žiadny zvuk. Preto pre prehrávanie videa nie je táto možnosť vhodná. Ak sa chcete pripojiť k úspechu, budete musieť aktivovať pripojenie VGA v televízii. Toto sa vykonáva v nastaveniach.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

HDMI

Táto metóda sa považuje za optimálne na projektové mediálne súbory z počítača do televízora. Je schopný poskytnúť vysokú rýchlosť prenosu aj ťažkých dát, komunikovať nielen s videom, ale aj s multikanálovým zvukom. Ak chcete projektovať obrázok, budete musieť pripojiť dve zariadenia pomocou kábla. Potom je televízia preložená do režimu AVI.

Ak sa chcete zobraziť požadovaný obraz, mali by ste zvoliť správny port, na ktorý je kábel pripojený.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Na počítači budete musieť použiť nastavenia displeja, kde je vybraté požadované rozlíšenie a monitorovať projekciu. Na počítači môžete ovládať obidve obrazovky, existuje niekoľko variantov zobrazenia.

 • Duplikácia. V tomto prípade bude obraz rovnaký na oboch obrazovkách.
 • Záver len na jednom monitore. Druhá obrazovka sa vypne.
 • Rozšírenie obrazovky. V tomto prípade bude televízor pôsobiť ako druhá obrazovka.

Nastavenia sa môžu líšiť v závislosti od modelu TV a PC. Pred pripojením kábla vypnite obe zariadenia.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

DVI

DVI je navrhnutý tak, aby vysiel video súbory na digitálne zariadenia. Ukázalo sa to skôr ako predchádzajúci spôsob a vyznačuje sa tým, že neexistuje žiadne prehrávanie zvuku. Pre prácu je potrebné mať špeciálny konektor alebo Adaptér TRS. Druhý názov takéhoto adaptéra – Minijacka. Mnohí používatelia ho poznajú ako špeciálny vstup na slúchadlá.

Ak chcete duplikovať, sa vyžadujú rovnaké akcie ako v prípade HDMI.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

S-video

Toto je analógový konektor, ktorý môže pracovať len s video súbormi 576i a 480i (televízne normy). S modernými formátmi jasnosti nebude komunikovať. Nie každý televízor má podobné rozhranie, takže na výstup obraz z počítača budete potrebovať adaptér s S-video na RCA.

Neodporúča sa získať kábel, ktorého dĺžka je väčšia ako 2 metre. Je to spôsobené tým, že s takou dĺžkou bude skreslenie kvality. Ak chcete reprodukovať zvuk, musíte si kúpiť Minijack a televízor je prepnutý na správny zdroj video signálu.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Usb

Ak pripojíte USB USB konektory, zobrazenie videa bude možné. Takýto štandard nie je určený na interakciu s video súbormi. Preto bude táto metóda relevantná pre zobrazenie obrázkov, prezentácií, jednoduchých textových dokumentov. PC v tomto prípade bude pôsobiť ako flash disk.

Pre projektovanie obrazovky môžete použiť výstup na televízny port HDMI. To pomôže adaptéru, ktorý vyzerá ako externá grafická karta. Budete tiež musieť nainštalovať ovládač z grafickej karty do počítača.

Zakúpením adaptéra, musíte vybrať model s plnou podporou HD a zvukovej podpory.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

LAN

LAN je káblové, sieťové pripojenie. Bude relevantný, ak v televízii neexistuje modul Wi-Fi. Ak chcete duplikovať obrazovku, budú potrebné nasledujúce kroky. TV sa musí pripojiť k smerovaču so sieťovým káblom. Mali by ste skontrolovať, či je na smerovači prítomný DNHCP Dynamic Configuration Protocol. Ak nie je sieťové zariadenie nakonfigurované, musíte vykonať všetky manipulácie s manipuláciou.

Potom sa počítač potom spojí do tej istej siete. Môžete použiť metódu kábla alebo bezdrôtovej siete. Teraz je počítač nastavený na počítač, pričom sa súbory zobrazia na televízore. Môžete použiť aplikáciu Domov Media Server. Posledným krokom je otvorenie prístupu k potrebným súborom. Potom môžete sledovať údaje v televízii.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Záver bez vodičov

Premietacie súbory z počítača do televízora na sieti – to je moderný, pohodlný a rýchly spôsob prenosu dát. Prenos pomocou takejto možnosti je možný len vtedy, ak má televízor vstavaný modul Wi-Fi.

Takýto dodatok je len v zariadeniach Smart TV. Prenos možno vykonať pomocou niekoľkých metód.

DLNA

Je rozhranie, s ktorými sú k dispozícii domáce mediálne súbory. Nazýva sa technológia digitálnej technológie na jednu sieť. Využitím týmto spôsobom môžete preukázať súbory, ktoré sa nachádzajú na vnútorných priečinkoch počítača. Ak chcete televízor pripojiť k počítaču alebo notebooku pomocou tejto metódy, potrebujete nasledujúce akcie algoritmus.

 • Najprv by ste mali pripojiť TV do smerovača.
 • Potom musíte prejsť na ovládací panel PC výberom časti „Sieť a internet“. Je potrebné vytvoriť súkromnú / domácu sieť.
 • Ďalším krokom je zobrazenie pripojených televíznych zariadení.
 • Ak chcete reprodukovať požadovanú položku, kliknite pravým tlačidlom myši na vybraný súbor tak, aby sa zobrazí kontextové menu. V rozbaľovacom zozname chcete vybrať „Hrať ďalej“.
 • Aby sa súbory prehrali na televíznej obrazovke, musí byť podporovaná možnosť Wi-Fi.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Miracast

Toto je technológia, ktorá dokáže preložiť televízor v bezdrôtovom počítači. Mnohí používajú takúto funkciu, pretože je schopná pracovať s akýmkoľvek video streamom. To naznačuje, že na obrazovke sa zobrazí video s ľubovoľnými kodekmi bez ohľadu na formát. Miracast nie je vhodný pre každé zariadenie. Technológia bude podporovaná iba zariadením, ktoré funguje na procesore Intel.

V televízii bude potrebné vykonať aj požadované nastavenia. Musíte vybrať aktiváciu nastavenia WIDI alebo povoliť Wi-Fi. Ak sa používa televízor SAMSUNG, výrobca poskytol kľúč „Zrkadlový odraz“. Po vykonaní všetkých vyššie uvedených akcií musíte spustiť program Charms. Aplikácia bude vyžadovať časť „Zariadenia“ a „projektor“. V niektorých prípadoch bude kláves „Projektor“ nazývaný inak – „Prenos na obrazovku“.

Ak počítač podporuje technológiu MIROCAST, zobrazí sa okno s pridaním bezdrôtovej obrazovky.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Apple TV

Výrobca obdĺžnik každého produktu podľa možnosti AirPlay. S ním je možné demonštrovať monitor na Apple TV. Stojí za zmienku, že počítač nie je vybavený takou možnosťou, ale s pomocou aplikácie Airparrot môžete urobiť podobné manipulácie. Pripojenie nasledujúceho.

 • Choďte na stránku a vyberte si vyskúšať Airparrot.
 • Potom by ste mali vybrať operačný systém a stiahnuť aplikáciu.
 • Keď sa program stiahne, môžete použiť bezplatnú verziu. Trvanie práce bude 20 minút.
 • Na pracovnej ploche, ktorú chcete kliknúť pravým tlačidlom myši, výberom položky Apple TV.
 • Teraz sa obsah monitora počítača zobrazí na Apple TV.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ako nastaviť obrázok?

Niekedy obraz na televízore nemusí zodpovedať vydávaniu farieb s obrázkom počítača bežiaceho na platforme Windows 7, 8, 10, XP. V tomto prípade by ste mali skontrolovať nastavenia. Najjednoduchší spôsob, ako zvoliť pripojenie cez Wi-Fi. V tomto prípade bude fungovať žiadne okná bez chýb. V modernom zariadení sa modul Wi-Fi nachádza v systémovej jednotke. Ak televízor podporuje možnosť Smart TV, môžete ho kombinovať s počítačom do jednej siete. To si bude vyžadovať nasledovné.

 • Na počítači prejdete na nastavenia nastavení obrazovky (pre toto kliknete na pravé tlačidlo myši na pracovnej ploche).
 • V časti „Display“ musíte vybrať sekciu „Pripojiť sa k zobrazeniu“.
 • Keď je táto položka zvolená, na monitore sa zobrazí okno. Mal by vybrať požadované zariadenie. V tomto prípade je obrazovka úplne duplikovaná na televízore.
 • Táto možnosť je relevantná pre akýkoľvek operačný systém. Dokonca aj Windows 10 podporuje takýto akčný algoritmus. Pohodlnosť spôsobu je, že osoba nemusí používať obrazovku notebooku vôbec, pracuje v počítači.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Ak existuje túžba jednoducho zobraziť film na televízore bez pretiahnutia celej obrazovky PC, budú potrebné ďalšie akcie. V systéme Windows 10, vývojár pridal špeciálnu možnosť na natívneho hráča, s ktorým sa obrázok zobrazí na inej obrazovke. Ak chcete využiť túto funkciu, stačí obsahovať požadovaný súbor v „Cineme a Video“.

Keď sa video spustí, mali by ste kliknúť na elipsis (je v pravom rohu nižšie) a zvoľte „Prenos do zariadenia“.

Ako zobraziť obrázok z počítača?

Možné problémy

  Existujú prípady, keď sa všetky akcie vykonávajú správne, ale vysielanie ešte nie je reprodukované. Najčastejšie môžete čeliť nasledujúcim problémom:

  • Konektor HDMA nefunguje. Ak je táto situácia pozorovaná, môžete použiť iný konektor, ak je uvedený v dizajne televízora alebo počítača.
  • Vlastný kábel je možné chytiť.
  • PC nevidí televíziu. Tu budete musieť študovať nastavenia.
  • Ak na televízore nie je žiadny zvuk, mali by ste tiež skontrolovať všetky nastavenia.
  • Spôsob spojenia bol zvolený zle.

  O tom, ako a ako pripojiť televízor k počítaču, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár