Akú fotografiu Papier na výber EPSON pre atramentové tlačiarne?

Ak chcete získať vysokokvalitnú tlač, Mali by ste vybrať „Native“ pre tlačiareň EPSON. Tento výrobca je prezentovaný v niekoľkých Séria: Matte, lesklý, semi-muž. Je dôležité vedieť, aké vlastnosti materiálu sú hlavnéstream – to pomôže vyhnúť sa chybám vo fáze výberu.

Primárne požiadavky

Pre tlač textu a obrázkov v grafickom formáte Použiť obyčajný papier. Materiál pre tlač fotografií je prezentovaný prísnejšími požiadavkami. Pri prenose obrázkov na obvyklú papierovú základňu sa farby začnú vymaniť, papier je navlhčený, ide o vlny, odtiene sú skreslené. Tento obrázok nebude zdobiť album. Hrúbka a hustota štandardného papiera Malé. Prenikli cez vlákna, atrament, najmä pre vo vode rozpustné, impregnovať ho až do konca.

Pre vysoko kvalitné fotografie vyžadujú špeciálny papier. Úrad, aj keď je to drahé, nie je vhodné na tento účel.

Foto Papier má svoje vlastné funkcie.

 1. Špecifickosť fotografických dokumentov pre tlačiarne EPSON je viacvrstvový. Má od 3 do 10 vrstiev a každý z nich má svoj vlastný účel (zaisťuje držanie atramentu, ochranu pred nepriaznivými účinkami).
 2. Viacvrstvové zvyšuje hustotu materiálu.
 3. Prijímajúca vrstva absorbuje toner, zabraňuje šíreniu a miešaniu farieb.
 4. Substrát odolný voči vlhkosti vykonáva ochrannú funkciu.
 5. Vrstvy umiestnené na vrchole tesniace farby v hárkoch sú chránené pred poškodením, ultrafialové lúče.
 6. Spravidla, tým vyššie, tým vyššia je cena a kvalitatívne vlastnosti papiera, tým dlhšie slúži, outttreet na ňom je jasný. Snímky vyzerajú realistické.

Epson Paper Series

Pôvodný papier značky EPSON je uvedený v 3 hlavných verziách:

 • Matný – Matte Photo Paper Epson, zaručuje najvyššie rozlíšenie;

 • Lesklý – prémiové lesklé;

 • Polovica Brilliant – Premium Semosysy.

Spotrebný materiál na predaj Listy a Rolky. Ak nie je možné kúpiť originálny papier, môžete si kúpiť analógy, napríklad, Známky Lomond. Pre tlač fotografií na úrovni amatérskej úrovne je prípustné používať rozpočtový spotrebný materiál.

Čo si môžete vybrať?

Mnohí neviem, aký papier je lepšie kúpiť Pre atramentové tlačené zariadenia. Voľba je založená na charakteristikách materiálov uvedených v predaji.

Kľúčové parametre – toto:

 • vonkajšiemu povlaku;
 • štruktúra;
 • veľkosť;
 • hustota.

Prvé dva parametre sú zvolené na základe individuálnych preferencií.

Spotrebný materiál s matným povrchom – Toto je najdostupnejšie riešenie. On je Trojvrstvový Papierový. Substrát vlhkosti zabraňuje prúdeniu atramentu. Celulóza stredná vrstva zadržiava farby sám. Vrchná vrstva hrá úlohu bariéry.

Na fotografickom papieri S Matná textúra Jasne odlišuje najmenšie detaily obrazu, neodráža svetlo lúčov. Dostupnosť Optické Clarifts robí farbu jasnejšie. Malé škrabance na takomto povrchu sú menšie. Podobný papier sa používa na potlač s pigmentom a nelegálnymi farbami.

Chlpatý Takéto výrobky spočíva v tom, že obrázky sú získané krátkodobé, časom strácajú jas. V tomto ohľade vyžadujú lamináciu alebo filmový povlak.

V Lesklý Papierové odrody Existuje dodatočná vrstva, ktorá vykonáva ochrannú funkciu. Snímky potlačené na to dlho nebráňujú, sú odolnejšie voči vlhkosti, odrážajú svetlo žiarenie dobre. Farby sa získavajú svetlé a šťavnaté, ale odtlačky prstov, škrabance sú krásne viditeľné na Glanz.

Môžete použiť I Superventseva Rozmanitosť, ale veľmi svieti na slnku.

Existuje medziľahlé riešenie – Polovičný papier. Poskytuje jas a trvanlivosť obrázkov, je to neviditeľné malé chyby.

Mikroporézna Papierová odroda Má absorpčnú vrstvu, okamžite absorbované farby, obrázky rýchlo suché. Nevýhodou tejto možnosti spočíva v tom, že mikroskopické póry poskytujú prístup vzduchu do teru. Aby sa zabránilo strate jasnosti, fotografie musia pokryť lesklý.

Polymer Photo Paper obsahuje gél. Vrstva, ktorá utrnú tonerové napučia, pretože atrament sa odparuje jeho hrúbku, sa stáva menej, prístup vzduchu sa prekrýva a náterové farby sú tak, ako keby boli utesnené. Vďaka tejto technológii nie je čas na dlhú dobu, aj keď zle niesť vlhkosť. Pre túto špecifikáciu platí výlučne Bezdravé farbivá.

Rozlišovacia značka dizajnérskeho papiera – limitný počet vrstiev, celulózové vlákna v ňom môže nahradiť bavlnu. Materiál sa nebojí vlhkosti a lepenia. Povrch takéhoto papiera môže reprodukovať rôzne textúry, je to najdrahšie zo všetkých odrôd používaných na tlač.

Odporúča sa pre tlač fotografií – A6 (10×15 cm). Rozlíšenie – viac ako 5760 t / D.

Optimálna hustota materiálu 230-300 g / m2. Čím vyšší je tento indikátor, tým menej je pravdepodobné, že atrament je zmiešaný a šírený, a preto budú obrázky jasné.

Pred nákupom papiera je dôležité preskúmať Tlačové zariadenia Technické možnosti. Správny výber spotrebného materiálu vám umožní získať vysoko kvalitné obrázky.

V ďalšom videu, budete zoznámiť s vlastnosťami rôznych typov fotografického papiera pre atramentové tlačiarne EPSON.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: