Akú tlačiareň je lepšia – laser alebo prúd?

Pomerne často používatelia prechádzajú na nákup unikátnej tlačiarne, zmätenej v širokej škále tlačiarenských kancelárskych zariadení. A najzaujímavejšou vecou je, že nikto nemyslí vopred o prevádzkových požiadavkách na informácie o záveroch, pretože sú stratené, príležitostne v rôznych funkciách a parametroch tlačiarní. Obchoduje konzultanti, ktorí chcú pomôcť klientovi, opýtať sa popredných otázok. Ukazuje sa teda na určenie typu požadovanej tlačiarne, a to: atramentové alebo laserové.

Popis typov tlačiarní

Užívatelia idú na tlačiarni alebo multifunkčné zariadenie sledujú rôzne ciele.Fotografi profesionáli Záujem o princíp vysokokvalitných tlačových snímok na papieri rôznych textúr a hustoty. Podobná požiadavka je pokročilá Fotografie laboratóriá a štúdiá. Vyhľadávanie tlačiarne pre operáciu kancelárie sa vykonáva podľa niekoľkých kritérií, vrátane možnosti char, rýchlosť tlače, kazetových schopností.

Väčšina spotrebiteľov však zastaví výber na univerzálnych modeloch, ktoré môžu tlačiť čierne aj biele dokumenty a farebné obrazy rôznych veľkostí.

Tlačiarne vytvorené na vykonanie malého zoznamu úloh nespôsobujú žiadne otázky. Môžete ich nájsť v akomkoľvek mieste predajnej kancelárskej techniky. Ale univerzálne modely tlačiarní a VFR so špeciálnymi vlastnosťami budú musieť vyhľadávať. Stojí za zmienku, že takýto druh tlačiarní v ľuďoch sa nazýva „kombinovať“, pretože predstavuje režimy niekoľkých zariadení naraz, napríklad: Xerox, tlačiareň, skener a dokonca fax. Prítomnosť toľko možností však výrazne zvyšuje náklady na zariadenie. Ak chcete pracovať v kancelárii, tlačiareň musí mať vysokú rýchlosť tlače, skenovanie a kopírovanie informácií.

Pre profesionálnych dizajnérov, dôležitý aspekt voľby – vysoká kvalita zobrazených obrazoviek farieb, ktoré ľahko poskytnú laserovú tlačiareň. Pre žiadateľov, ktorí musia neustále pripraviť eseje, vypracúvajú abstrakty, robia kurzu a prácu, fit atramentové modely MFP, schopný zobrazovať textové a grafické informácie na papieri.

Pre domácnosť Povinná požiadavka je výpis dokumentov a akékoľvek iné informácie o texte, ako sú knihy alebo časopisy. Takže stojí za to zvážiť univerzálne modely s požadovanými spôsobmi práce.

Rozhodovanie so základnými cieľmi prevádzky, môžete pochopiť, aký druh tlačiarne je zvážiť: atramentové alebo laserové. Na prvý pohľad sa môže zdať, že rozdiel medzi nimi je len v dodávke farby, ale to nie je tak.

Len podrobný opis každého druhu pomôže poznať ich podobnosti a rozdiely.

Trať

Atramentový vzhľad tlačiarne je považovaný za najžiadanejší svetový. Prezentované modely vstúpili do každodenného života človeka vďaka schopnosti odvodiť farebné obrazy. Po vytvorení takéhoto zariadenia doma, potreba kontaktovať fotosalóny na plnenie rodinného fotoalbumu albumu.

Ďalej sa navrhuje zoznámiť s funkciami práce atramentových tlačiarní. Vozmetite všetkým MATTERY MATERIÁLOV Obraz sa aplikuje na papierovom médiu maliarskymi páskami a jemnými ihlami. Výstavba atramentových modelov vybavené špeciálnymi prvkami nazývanými DUZA. Sú to drobné diery. Zvážte ich len pod lupou alebo mikroskopom. Sú umiestnené v tlačovej hlave v blízkosti kontajnera atramentu. Prostredníctvom týchto otvorov, že maliarska kompozícia spadá na nosič papiera. Každý pokles atramentu je zanedbateľný v objeme. Je možné ho porovnať len s hrúbkou ľudských vlasov.

Ak si vezmete vytlačený obrázok a položte ho pod silným mikroskopom, ukáže sa, že každý prvok obrazu je komplikovaný z množstva bodu kvapiek. V časti Dunes, drobné otvory sa nachádzajú dutiny, kde sa posielajú kvapky atramentu.

V atramentových modeloch tlačiarne môžete splniť niekoľko spôsobov, ako vytláčať atrament z kazety.

 • Metóda piezoelektrického tlaku. Cez Duza je piezokryštalické kŕmenie elektrickým prúdom. Po dodaní napätia sa piezoelement zmení svoju polohu: buď predĺžené, buď vytiahne. Vo vzniku tlaku sa vytvárajú kvapky farbiacich látok, vytláčajú sa na nosiči papiera. Piezoelektrický tlakový systém je ekonomický a zároveň veľmi spoľahlivý.
 • Metóda tepelného tlaku. V modeloch atramentových tlačiarní, kde sa používa táto tlaková technika, proces kvapiek vzdelávania je postavený trochu inak. Dizajn je prítomný miniatúrny vykurovací prvok, ktorý vydáva maximálnu teplotu 100 stupňov. S týmto zahrievaním atramentovej kvapaliny sa vytvárajú plynové bubliny, tiež tlačili kvapky cez dub na papieri. Tento spôsob tlaku vám umožňuje zobraziť papier na niekoľko sekúnd. Tlačová hlava však vďaka rýchlemu vykurovaniu veľmi často zlyhá.

Existuje ďalšia vlastnosť atramentových tlačiarní uzatvorených v metóde uskladnenia atramentu.

 • Vstavané nádrže na farbe. Kapacita sa nachádza vo vnútri tlačenej hlavy, ak chcete nahradiť farbenie, je potrebné zmeniť celý dizajn.
 • Samostatná nádrž s atramentom. V týchto štruktúrach je tlačiareň tlačiarne naplnená farbiacim prvkom pomocou kapilárnej siete. A nahradiť kazetu nie je potrebné, aby zariadenie úplne rozobradlo.

Laser

Laserové tlačiarne zahŕňajú výtlačok informácií o viacfarebných a čiernobielych. Ako použitá farbenie Suchý tonera. Hlavný detail dizajnu tlačiarní uvedeného typu je fotosenzitívny. Externe sa podobá valcov z kovu s polovodičovým povlakom, ktorý je citlivý na svetlo. Je založený na princípe prevádzky laserových zariadení.

Fotoraban môže mať pozitívny alebo záporný poplatok. Tento indikátor závisí od koronátora. Ak chcete byť jasnejší, koronátor je volfrámový drôt s postrekom zlata alebo platiny. Pod vplyvom prúdu sa nastáva nabitý, magnetické pole ovplyvňujúce fotografiu umyté.

V niektorých modeloch laserových tlačiarní namiesto koronátora sa používa nabíjací hriadeľ. Toto je kovová tyč, ktorej povrch je pokrytý gumovým alebo penovým materiálom. A ako viete, sú vynikajúcimi vodičmi.

Po rozumení so štruktúrou tlačiarní typu laserového typu sa môžete zoznámiť s krok-za-krokom algoritmom jeho práce.

 1. Optika laserovej a zrkadla vytvárajú sekvenciu na zobrazenie dokumentov. Laserový lúč je stanovený v určitom bode, kde sa zmení nabíjanie. Tieto body vytvárajú obrázok.
 2. Existuje kontakt medzi magnetickým hriadeľom a fotografiou a vyžaduje sa požadované množstvo atramentu.
 3. Toner je upevnený na nabitých častiach fotobrabana.
 4. Pod bubnom umiestneným papierom. Prostredníctvom malých časových intervalov sa toner aplikuje na papier.
 5. Po prvom spracovaní papiera sa tonerový hárok odošle do priestoru pre tepelnú pec, kde sa zahrieva na teplotu 200 stupňov.
 6. Po spracovaní hárku vysokej teploty sa obrázok odosiela do zásobníka pre informačný výstup.
 7. V prípade farebnej tlače sa tento proces vyskytuje 4 krát. Hovoriť s jednoduchými slovami, aplikuje sa štvorfarebný toner.

Porovnanie výhod a mínusov

Na laserových tlačiarňach sa nabíjanie povrchu bubna vyskytuje pod znakom „+“. Farbenie prášok sa vyleje z kazety v procese jeho rotácie, so zameraním len na pozitívne body. Potom papier prejde určité spracovanie vo vnútri dizajnu tlačiarne, po ktorom je hotový vzor.

Ďalej sa navrhuje zoznámiť s výhodami laserových zariadení:

 • Nízke náklady na jednu vytlačenú stránku;
 • Rýchla aplikácia papiera na papieri;
 • možnosť tlače textových materiálov veľkého objemu;
 • jednoduchosť prevádzky zariadenia pri zvýšených zaťaženiach;
 • nie je potrebné vyrábať časté doplňujúce kazety;
 • Farbenie zloženie hotových snímok nepodlieha negatívnemu vplyvu vlhkosti;
 • Laserové tlačiarne môžu vytlačiť akékoľvek informácie o papieri rôznej hustoty, textúr a kvality.

Spolu s výhodami laserových tlačiarní sú niektoré nevýhody:

 • Vysoká cena zariadenia;
 • Veľká spotreba energie;
 • neschopnosť slúžiť kazete doma;
 • Toner je škodlivý pre zdravie, ktorý je potrebný na vetranie miestnosti počas prevádzky.

Používajte aplikované vložky Hlava s farbou. Samotný obraz sa získava zo súboru miniatúrnych bodov. Ďalej sa navrhuje zvážiť výhody, ktoré odvolali fanúšikovia atramentových tlačiarní:

 • Nízka cena v porovnaní s laserovými zariadeniami;
 • Nízka spotreba energie – Hovoriť s jednoduchými slovami, atramentová tlačiareň strávi 10 krát menej ako elektrický zdroj, skôr ako laser;
 • Všetky modely atramentov sú vybavené kazetou, vďaka ktorým môžete tlačiť informácie z vymeniteľných médií;
 • vysoko kvalitné farebné obrázky;
 • Farbenie zloženie nie je škodlivé pre ľudské zdravie;
 • Široké série sortimentu, odlišné v dizajne a farebnej schéme.

Ale aj atramentové modely majú určité nevýhody:

 • vysoká cena každej tlačenej strany;
 • potreba častého výmeny kazety;
 • S zriedkavo s použitím atramentového zariadenia suché;
 • pomalosť výstupu každého jednotlivého listu;
 • Farby potlačené obrazy podliehajú negatívnemu vplyvu vlhkosti.

Porovnanie medzi dôstojnosťou a nevýhodou sa môžete rozhodnúť, ktoré kancelárske vybavenie je lepšie nakupovať na osobné účely a ktoré je vhodné pre použitie v kancelárii.

Rozdiely v hlavných charakteristikách

Pred zvažovaním, ktoré rozdiely medzi vstavanými a laserovými tlačiarňami sa navrhuje zoznámiť tabuľka, v ktorej je stručná informácia prítomná s rozdielom v technických vlastnostiach, ktoré možno navzájom porovnať.

Laserova tlačiareň

Tlačiareň

Vysoká rýchlosť tlače

„+“

„-„

Citlivosť vysoko kvalitného papiera

„+“

„-„

Dostupnosť obojstrannej tlače

„+“

„-„

Print Duplex

„+“; „-„

„-„

Dlhá životnosť

„+“

„-„

Nízka cena 1. odtlačku

„+“

„-„

Nízko nákladové zariadenie

„-„

„+“

Malá veľkosť

„-„

„+“

Nízka spotreba energie

„-„

„+“

Kvalitné lesklé pečať

„-„

„+“

Jednoduchá obsluha

„-„

„+“

V prvom rade je potrebné splniť s rozdielom v cenovej politike. Podľa priemerných ukazovateľov nájdete slušné atramentové tlačiarne do 6-7 tisíc. trieť. Laserové zariadenia, ktoré podporujú iba čiernobiely formát, majú cenu približne 9000 rubľov. Laserové zariadenie, ktoré tiež vykonáva farebnú tlač, je veľmi odlišná za cenu, ktorá kolíše v rozsahu 15-20 tisíc. trieť.

Samozrejme, takýto pomer cien spotrebitelia venovať pozornosť na atramentové modely, ale ak robíte ďalšie počítanie, je jasné, že jednorazový príspevok k cestnej laserovej tlačiarni bude zistí.

Pochopiť, o čom hovoríme, Je potrebné zvážiť náklady na spotrebný materiál. Pôvodná atramentová tlačiareň je schopná vytlačiť 30 farebných obrázkov alebo 400 listov čiernobieleho textu. Kazeta laserovej tlačiarne je schopná stiahnuť 150 farebných obrázkov a 1300 strán čiernobieleho textu. Zároveň sa náklady na kazetu pre atramentový systém líšia v rozsahu 500-600 rubľov., Kazety pre laserovú tlačiareň stojí 200-250 rubľov.

Pozrite si obrovský rozdiel pri tlači čiernych a bielych informácií je takmer nemožné. Že laser, že atramentové tlačiarne sa vyrovnávajú s touto úlohou bez problémov. Ale ak uvažujete o tlač farieb a obrázkov, potom atramenty majú vysokú nadradenosť. A to je spôsobené skutočnosťou, že atrament kvapalnej konzistencie je intenzívnejšie zmiešaná medzi sebou, čím sa zabezpečí: široká škála farebných palety, vysoké kreslenie a podrobnosti.

Ako už bolo uvedené, náklady na novú kazetu pre atramentové modely tlačiarní je približne 500-600 rubľov. V ňom je prítomný asi 13 ml farbenie látky. Keď sa atrament skončí, môžete si však kúpiť novú kazetu, aby ste ju ušetrili, je vhodnejšie vykonávať palice starých kontajnerov. Ale nanešťastie, Častý odkaz na kazetu negatívne odráža na kvalitu tlače.

Ak atramentová tlačiareň stojí na dlhú dobu, suché atrament. Respektíve, získať nové kazety. Sušené atrament však nie je najhoršie. Oveľa vážnejšie, ak nielen farbenie látky vyschne, ale aj tlačová hlava, Oprava, ktorá je veľmi drahá. Aby ste sa tomu vyhli, musíte urobiť farebný obrazový výstup aspoň raz týždenne.

Pre laserové tlačiarne sú náklady na novú kazetu 200 rubľov. Za rovnakú cenu Žiadosť o tankovanie. S dlhodobým prešitým zariadením, farbenie látky nie je suchá, pretože má výhľad na prášok. Niektorí sa domnievajú, že je možné vyrábať doplnenie starej kazety sám, ale nie je. Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia, pretože toner je toxický a poškodenie ľudského zdravia.

Preto, majster nevyhnutne postaví rukavice a robí palice kazety v dobre vetranej miestnosti.

V otázke environmentálnej priateľstvo, atramentové tlačiarne vyhráva Laserové modely. Kvôli vysokej toxicite môže farbivo, zasiahnutie kože a sliznice, môže spôsobiť alergickú reakciu. Ak dýchate malé množstvo suchej farby, môžete použiť veľkú škodu všetkým zdravím. Okrem toho, keď je vyhrievaný toner, ozón pridelený – látka schopná odovzdať nenapraviteľné poškodenie zdravia. Laserové tlačiarne musia byť inštalované vo vetraných miestnostiach. Ale farbiace veci atramentových modelov neovplyvňuje ľudské zdravie.

Objem vstavanej pamäte z moderných modelov tlačiarní (atramentové a laserové druhy) je pomerne vysoké. Ak je indikátor 32 MB, nie je možné zaručiť kvalitu vytlačeného obrazu.

Tlačový blok laserovej tlačiarne funguje niekoľkokrát rýchlejšie a lepšie ako v atramentových modeloch. Bohužiaľ, vo vzhľade rozlišovať laserové tlačiarne z modelov atramentov je nemožné. Obaja majú krásny prísny dizajn, ktorý skrýva unikátnu tlač „plnkou“.

Na základe poskytnutých informácií povedzte presne, čo je tlačiareň lepšia, nemožná. Obe zariadenia majú pozitívne aj negatívne strany.

Užívateľ pred odchodom na nákup poskytovanej kancelárskej techniky je potrebné určiť, ako by sa úlohy mali vyrovnať s zariadením, vážiť všetko pre a proti a potom, aby rozhodnutia v prospech konkrétneho dizajnu.

Ktorý si vyberiete?

Pravidlá pre výber tlačiarní druhu toho istého. Hlavnou vecou je, že užívateľ potrebuje určiť vopred so základnými požiadavkami na zariadenie.

 1. Je potrebné zastaviť svoju voľbu na známych značiek, ktoré sa už dlho osvedčili z najlepšej strany. NEPOUŽÍVAJTE tlačiareň, páči sa mi, že je dôležité, aby sa zoznámili s jeho technickými vlastnosťami.
 2. Je potrebné starostlivo prečítať záručné podmienky výrobcu, rovnako ako skontrolovať zoznam servisných centier v ich meste.
 3. V predstihu je potrebné zistiť náklady na náhradné diely pre tlačiareň a spotrebný materiál. Je dôležité, aby cena otázky nie je vyššia ako cena samotného zariadenia.
 4. Výrobný balík zobrazuje údaje s maximálnym počtom dôsledkov v mesiaci. Ak je mesačná tlač vyrobená 5-6 tis. Stránky stojí za to platiť pozornosť zariadeniam, ktoré sa stiahli na 7 tisíc. Listy.
 5. Pri nákupe tlačiarne by ste mali zvážiť modely s potrebnými funkciami. Nemusíte teda preplatiť na zbytočné možnosti.
 6. Ako viete, odkazovať na kazety s komplexnými štruktúrami tlačiarní, je potrebné volať špecialistu, čo „štrajku“ na peňaženku. Ak chcete zachovať rodinný rozpočet, je vhodnejšie, aby ste si vybrali model, kde môžete samostatne vykonávať palivo.
 7. Pre domácnosť je výhodnejšie zvážiť atramentové tlačiarne. Sú ekonomickejšie a prijateľné na udržanie. Pre kanceláriu, profesionálne fotografické štúdiá odporúčajú, aby užívali Laserové modely.

        Vyberte si dokonalý model tlačiarne je jednoduchý, Hlavnou vecou je určiť, aký účel je určený. Ak potrebujete len čiernobiely výtlačok, stojí za to zvážiť laserové vzorky. Pre farebné obrázky budú vyhovovať atramentom.

        Video o tom, čo je lepšie vybrať si tlačiareň, pozrite sa ďalej.

        Hodnotiť článok
        ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
        Pridať komentáre

        ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: