Audio prehrávače: Vlastnosti a pravidlá voľby

Nedávno boli smartfóny veľmi populárne, čo vďaka svojej multifunkčnosti nie sú len komunikačným prostriedkom, ale aj zariadenie na počúvanie hudby. Napriek tomu je stále na trhu široká škála zvukových hráčov.

Ich moderné modely vám umožňujú počúvať skladby naložené v pamäti a hudbe z rádia, z internetu, okrem toho, majú pohodlné rozhranie.

Čo to je?

Audio prehrávač je prenosný Zariadenie na ukladanie a prehrávanie hudobných súborov, ktoré sú uložené v digitálnej forme na pamäťovej karte alebo flash pamäte.

Stále sa môže považovať za lepší typ kazetovej pásky rekordér, ktorý vďaka technologickým inováciám získal kompaktný vzhľad a schopnosť prehrávať hudobné súbory rôznych formátov.

Všetci audio prehrávače majú výrazné funkcie, menovite:

 • Ich dizajn má minimálne veľkosti a hmotnosť;
 • Zariadenie spotrebuje málo elektriny, ako je vybavené vstavanými batériami alebo vymeniteľnými galvanickými batériami;
 • Dizajn audio prehrávačov je odolný voči teplotným rozdielom, vysokej vlhkosti, slnečnej žiarení a nárazom;
 • Toto zariadenie je jednoducho v manažmente, všetky úpravy sa vykonáva stlačením tlačidiel.

Hlavné médium informácií o audio prehrávači sú buď flash pamäť alebo pevný disk. Prvá možnosť vám umožňuje uložiť až 32 GB informácií a druhý – až 320 GB. Preto pre tých, ktorí milujú neustále počúvajú hudbu, Špecialisti odporúčame výber modelov, ktoré majú súčasne flash pamäť a pevný disk, ktorý vám umožní nahrať veľa piesní.

Čo sa stane?

Doteraz je trh reprezentovaný obrovský výber zvukových prehrávačov, ktoré sa od seba líšia nielen súbor funkcií, ale aj vlastností hardvéru. Výrobcovia produkujú údaje z troch typov zariadení.

 • Mp3 prehrávač. Toto je najjednoduchšia a rozpočtová verzia audio prehrávača. Funkčná charakteristika takýchto modelov je úzka, sú väčšinou navrhnuté na hranie hudby. Niektorí výrobcovia navyše vybavia hráčov hlasovým záznamníkom a rádiom.

Modely s displejmi sú obrovské popularity: Ľahko sa používajú, pretože užívateľ má možnosť zobraziť informácie o prehrávateľnom súbore.

 • Multimediálne prehrávače. Tento typ zariadenia má rozsiahlejšie možnosti, považujú sa za digitálnu technológiu. Väčšina modelov je k dispozícii s výkonnou batériou a hlasným reproduktorom. Môžu byť použité ako stacionárne (desktop) a prenosná možnosť.

 • Hi-Fi prehrávač. Je multikanálový hudobný prehrávač, ktorý vám umožní počúvať súbory vo vysokej kvalite. Hlavnou nevýhodou zariadení sa považuje za pomerne vysokú cenu.

Okrem, Všetci audio prehrávače sú charakterizované typom potravín, v tejto súvislosti sú dva typy: Práca z batérií prstov alebo so vstavanou výkonnou batériou. Prvý pohľad je charakterizovaný jednoduchosťou použitia, pretože batérie nepotrebujú nabíjanie (Slúži na zmenu nových).

Nabíjateľné audio prehrávače majú ľahkú a kompaktnú veľkosť, ale na dobíjanie vstavanej batérie, ktorú potrebujete, aby ste neustále mali v ruke alebo počítači alebo napájaní. Bez dobíjania môžu pracovať od 5 do 60 hodín.

Prehľad najlepších modelov

Napriek obrovskej škále Audibers, urobte správnu voľbu v prospech konkrétneho modelu ťažké, pretože potrebujete vziať do úvahy mnoho nuansy. Obrovská úloha hrá ochrannú známku produktov a recenzií.

FIIO X5 2

Toto je špecializované prenosné audio inžinierstvo, ktoré je lacné a skvelé pre nováčikové audiofily. Tento model je k dispozícii v hliníkovom prípade, ktorý vyzerá štýlový. Zariadenie reprodukuje takmer všetky populárne formáty, Od MP3 a končatiny s DSD, FLAC. Offline Audio prehrávač je schopný pracovať bez dobíjania Do 10 hodín.

Okrem toho je navyše obsiahnutý ochranný film pre obrazovku, silikónový puzdro s protisklzovým funkciou, koaxiálnym digitálnym výstupným adaptérom a dvoma slotmi pre microSD. Hlavné výhody modelu: prevádzková spoľahlivosť, obrovský výber podporných formátov audio súborov, kvalitného pomeru a ceny. Pokiaľ ide o mínusy, zahŕňajú asketické funkčné vybavenie.

Colorfly C4 Pro

Je to stacionárny digitálny audio prehrávač s 6,3-milimetrovým slúchadlom. Zariadenie je charakterizované atraktívnym dizajnom: gadget je balený v drevenom puzdre s originálnym gravírovaním a doplnené čelným panelom zlatých farieb. Výrobca uvoľňuje tento model s vstavanou pamäťou 32 GB, mapa formátu microSD nie je zahrnutá.

Hmotnosť audio prehrávača je 250 gramov, offline to funguje až 5 hodín. Zariadenie má tiež vynikajúcu úroveň pohodlia pri použití a široký dynamický rozsah. Plusy modelu zahŕňajú: Dobrá kompatibilita s rôznymi typmi slúchadiel, elegantný dizajn, vysoká kvalita. Nevýhody: Nepohodlné používateľské rozhranie.

Hifiman HM 901

Výrobcovia dobre pracovali na vytvorení dizajnu tohto modelu a dopĺňali svoje drahé kožené vloženie na panel. Produkt externe má podobnosti s kazetou Cassette Cassette, ale na rozdiel od toho má kompaktné veľkosti. Konštrukcia zariadenia obsahuje veľký ovládací prvok hlasitosti, mnoho rôznych tlačidiel pre nastavenia rozhrania. Audio prehrávač poskytuje Bohatý dynamický rozsah s jasným a reliéfom stereopanora.

Výhody prístroja zahŕňajú pôvodné rozhranie, jednoduchú modifikáciu, vynikajúci zvuk. Nevýhody: malé množstvo trvalej pamäte (nepresahujúce 32 GB).

Astell & Kern AK 380

Tento model môže byť exotický, pretože sa vyrába v asymetrickom zrnenom prípade z letectva hliníka. Okrem toho výrobca sa pokúsil s kompletnou sadou prístroja, pridaním ovládacieho prvku hlasitosti bubna, dotykovej obrazovky (v grafickom menu je ruský jazyk), Bluetooth 4.0, ako aj Wi-Fi. Vďaka „digitálnej plneniu“ poskytuje audio prehrávač vynikajúci zvukový trakt. Tento stacionárny model s možnosťou digitálneho prehrávania súborov je v kombinácii so súvahou, vhodná na počúvanie štúdiových kvalitných zvukových súborov, ale je to príliš drahé.

Ako si vybrať?

K dnešnému dňu má takmer každý hudobný loveník audio prehrávač, ktorý umožňuje zábavu prejsť voľný čas a život. Ak sa toto zariadenie zakúpi prvýkrát, potom Je potrebné zvážiť mnoho nuansy, ktoré budú závisieť od jeho budúceho života a kvality zvuku.

 • Musíte sa vopred rozhodnúť s typom pamäte zariadenia. Každý typ pamäte (vstavaný alebo microSD) má svoje výhody a nevýhody. Hráči s pamäťou Flash majú kompaktnosť a nízku hmotnosť, ktorú nemožno povedať o zariadení vybavených HDD a DVD. Súčasne sú hráči pevného disku schopní ubytovať viac informácií, stoja lacné, ale sú považované za morálne zastarané a vážia veľa. Nosenie audio prehrávačov s CD nepohodlným, takže ak plánujete počúvať hudbu nielen doma, ale aj na ceste, je lepšie si vybrať moderné MP3 modely s vstavanou pamäťou.
 • Obrovská úloha sa hrá trvanie zariadenia na jednej nabíjaní batérie. Ak je zariadenie schopné fungovať menej ako 15 hodín, jeho akvizícia sa považuje za nevhodné.
 • Okrem toho musíte objasniť, či existuje možnosť zobraziť video na prehrávači. Najlepšie je kúpiť mediálnych prehrávačov s veľkým displejom a objemným pevným diskom od 1 GB. To umožní súčasne počúvať zvukové súbory a zobraziť vaše obľúbené videoklipy.
 • Hodnotenie sa považuje za schopnosť počúvať rádio, nahrávanie hlasových poznámok. Takéto modely sú drahšie, ale sú funkčné a ľahko použiteľné.
 • Jedným z hlavných atribútov audio prehrávača je slúchadlá. Preto by sa malo uprednostňovať na tieto modely, ktoré sú vybavené značkovými „ušami“. Ak si kúpite zariadenie bez nich, potom sú možné problémy s ich ďalším výberom. Tiež to bude znamenať dodatočné výdavky.
 • Modely s ekvalizérom sú veľmi populárne, pretože vám umožnia pohodlne nastaviť úroveň frekvencie a nastaviť presnosť prehrávania hudby. Preto si vyberiete audio prehrávač, musíte sa opýtať na konzultant o prítomnosti ekvalizéra, šaty slúchadiel a skontrolovať zvuk.
 • Ideálna pozornosť je tiež zaslúži materiál, z ktorej je puzdro zariadenia vyrobené. Mal by byť trvanlivý a vyrobený z kovu. Mnohí výrobcovia ponúkajú hráčom s plastovým puzdrom, stoja oveľa lacnejšie, ale menej odolné voči mechanickému poškodeniu. Pokiaľ ide o kovovú krabicu, poskytne dlhodobé používanie zvukového inžinierstva a chráni ho pred rôznymi škodami, vrátane škrabancov. Okrem toho je potrebné objasniť úroveň permeability vody prípadu, moderné modely sú vybavené špeciálnym dizajnom, ktorý chráni stroj od penetrácie vody vo vnútri, môžu byť použité pri plávaní v mori, bazéne alebo pri sprchovaní.

Okrem vyššie uvedeného je potrebné venovať pozornosť typu blokovania. Môže byť nainštalovaný ako nezávisle stlačením tlačidla alebo špeciálnej páky a softvérovej metódy. Vďaka bloku sú hlavné tlačidlá v odpojenom stave a pri pohybe hráča sa neprepína. Pre šport, musíte si vybrať takéto modely, ktoré nedovoľujú nepríjemnosti počas. Takéto možnosti sú odlišné Miniatúrny pohľad a sú často vybavené špeciálnymi klipmi na upevnenie na oblečenie.

Výber audio prehrávača s vysoko kvalitným zvukom by ste mali venovať pozornosť pomeru medzi čistým zvukom a cudzím šumom. Priamo závisí od kvality zosilňovača zabudovaného do dizajnu. Okrem toho to neublíži, ak je hráč doplnený technológiou Wi-Fi.

V nasledujúcom videu nájdete podrobnú prehľad zvukového prehrávača XDUOO X3 II.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: