Audio Systems: Charakteristiky, typy, najlepšie modely a tipy pre výber

Sortiment hudobných zariadení je neúnavne rastie. V takmer každom dome sú alebo značkové počítačové stĺpce alebo moderné zvukové panely alebo zvukové systémy rôznych konfigurácií. Budeme hovoriť o tom v tomto článku. Chápeme, čo tieto zariadenia predstavujú tieto zariadenia a ako si vybrať.

Čo to je?

Pred prechodom na podrobné zváženie všetkých funkcií moderných audio systémov musíte odpovedať na hlavnú otázku: Čo je to? Audio systém je špeciálne elektronické zariadenie alebo kombinácia niekoľkých zariadení, ktoré sú určené na prevod analógového alebo digitálneho signálu do zvukových (akustických) vĺn.

Úloha priamym zdrojom zdrojového signálu v tomto prípade môže prehrávať akékoľvek iné vhodné elektronické zariadenie.

Zariadenie

Audio systém priameho zariadenia Zahŕňa súbor niekoľkých potrebných komponentov, z ktorých každý vykonáva svoju špecifickú funkciu.

 • Konvertor. Ako konvertor, a často signálny zosilňovač, rádiový páskový záznamník, CD prehrávač, MP3 prehrávač a ďalšie podobné zariadenia. Posudzovaná časť je určená na prijímanie signálov z externých zdrojov, ako aj ich ďalší prenos na zosilňovač.
 • Signálový zosilňovač Audio systémy sú často kombinované s konvertorom, ale tento prvok môže byť vykonaný ako samostatné elektronické zariadenie. Zosilňovač má výstup alebo niekoľko výstupov, ak sú k nej pripojené multikanálová akustika. Hlavnou úlohou zosilňovača je mať relatívne slabý signál na amplitúde a potom ju zvýšiť na požadovanú úroveň a preniesť priamo do akustiky.
 • Poistka – dôležitá zložka akéhokoľvek audio systému. Táto zložka chráni hudobnú techniku ​​z nepredvídaných nebezpečenstiev a v takom prípade sa reťazec jednoducho otvorí. Zvyčajne sa poistka nachádza na napájacom vodiči.
 • Prijímač. Toto je hlavná zložka akéhokoľvek domáceho kina. Je od neho, že video signál nasleduje pre vizualizačné prostriedky – TV alebo projektor. V niektorých zariadeniach, úloha posudzovaného komponentu hrá DVD prijímač, to znamená, že hráč, ktorý má všetky potrebné spojenia a komunikácie v jej prípade. Zosilňovač v druhom prípade môže byť predložený karoséru subwoofera.
 • Jedlo. Výkonové prvky závisia priamo na type zvukového systému. Napríklad, ak je technika meniča, potom musí byť vo svojom zariadení prítomný menič. Ak hovoríme o akustike, ktorá môže pracovať offline, potom bude batéria nevyhnutne v dizajne.
 • Akustika, Audio systém zahrnutý v zariadení je reprezentovaný množinou pasívnych a aktívnych zvukových žiaričov. Ich hlavnou úlohou je konvertovať elektrický signál na zvukové vlny. Dynamika aktívneho typu, s výnimkou zvukových hláv, sú vybavené vlastnými zosilňovačmi signálu.

Funkcie vnútornej schémy audio systému sú vo veľkej miere závislé od ich konfigurácie a priamo typu.

Účel

Audio systémy, ktoré produkujú moderných výrobcov, vykonávajú množstvo dôležitých funkcií. Zvládajú a reprodukujú zvuk. Kde Systémy môžu byť inštalované v rôznych podmienkach. Môže to byť napríklad auto alebo počítačový audio systém, ktorý bude hrať úlohu zariadenia, ktorá reprodukuje nielen hudobné stopy, ale aj systémové signály (oznámenia, chyby alebo upozornenia).

Názory

Audio systémy sú najviac odlišné. V predajniach, kde sa predávajú hudobné alebo domáce spotrebiče, spotrebiteľ môže nájsť zariadenia určené pre rôzne podmienky a prevádzku. Zvážte, aký druh odrôd takýchto zariadení je rozdelený.

Ulica

Audio systémy určené na prevádzku v pouličných podmienkach, výrobcovia venujú osobitnú pozornosť ochranným mechanizmom zariadení. Zároveň sa zameriava na IP indikátory – toto je bezpečnostný index. Napríklad, Zariadenia, ktoré sa líšia IP54, môžu byť použité v otvorenom vzduchu, ako dobre chránené pred vlhkosťou, nečistotami, prachom a dokonca mechanickými účinkami.

Zariadenia a úroveň vonkajších úrovní audio výkonu sú zvyčajne vyššie. Technika je vyrobená s výpočtom širokého pokrytia zvukových vĺn.

Je pravda, že je celkom možné nájsť audio systém s nízkym výkonom, ktorých potenciál, ktorý je obmedzený v 10-400 W.

Multimédiá

Najobľúbenejšie je dnes domáce multimediálne audio systémy prezentované v širokom rozsahu. Takéto modely sú k dispozícii s rôznymi ukazovateľmi napájania a rôznym frekvenčným rozsahom. Mnohé zariadenia majú bohaté funkčné vybavenie. Napríklad môžu byť poskytnuté napríklad Bluetooth, USB, NFC a mnoho ďalších rozhraní. Multimediálne systémy sú vonkajšie alebo police – rôzne možnosti sa predávajú v obchodoch. Vysoké ukazovatele napájania sa rozlišujú možnostiami Monoblock.

Multimediálne reproduktory môžu byť pripojení k rôznym zariadeniam – Môže to byť osobný počítač, notebook, smartfón, tabletový počítač. V takýchto modeloch môžete často nájsť pomerne drahý vstavaný DAC (Digital-Analog Converter). Populárne dnes a možnosti, v ktorých sú konektory pre mikrofón (alebo 2 mikrofóny) a režim „karaoke“. Rozmery posudzovanej akustiky sú odlišné. Multimediálne systémy nie sú vždy vyrábané veľmi veľké a masívne. Mnohé firmy produkujú kompaktné možnosti, ktoré nemá vplyv na úroveň ich funkčnosti.

Prenosný

Pekne v dopyte dnes a prenosné audio systémy. Zvyčajne majú malé veľkosti a sú vybavené pohodlnými zariadeniami pre ľahšie nosenie. Najčastejšie je to rukoväť, ale existujú aj takýchto výrobcov, ktorí dopĺňajú svoju hudobnú techniku ​​s malými kolesami, prispievajú k rýchlemu a bezproblémovému pohybu zariadenia z jedného miesta na druhé.

Mobilné audio systémy sú obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí sú v konštantnom pohybe a nemôžu si dovoliť vystaviť akustiku na jedno trvalé miesto bez následnej dopravy.

Bezdrôtový

Vhodné v prevádzke ukazuje modernú bezdrôtovú techniku. Takéto prípady produkujú mnoho známych značiek, napríklad Sony, JBL, Samsung a mnoho ďalších.

Bezdrôtové audio systémy prichádzajú v súprave s batériou určitej energie. Posledný parameter má priamy vplyv na dĺžku trvania techniky v autonómnom režime. Tieto zariadenia sú tiež multifunkčné a praktické. Mnohé z nich sa vyznačujú vysokým výkonom.

Výrobcovia

V súčasnosti je trh doslova naplnený dobrými dobre známymi značkami, ktoré produkujú audio systémy všetkých typov a modifikácií. Nižšie je malý prehľad najlepších výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné a funkčné akustické zariadenia.

 • Sony. Slávna japonská značka je známa nielen s bezchybnou kvalitou zariadení, ale aj obrovskú škálu vydaných zariadení všetkých typov. Sony Audio Systems sú praktické, funkčné a trvanlivé – v opravách, takáto technika sa ukáže, že je extrémne vzácny.

TRUE, mnohé modely audio systému značky stojí o niečo viac ako mnoho možností konkurencieschopnosti.

 • „NOAM“. Ruský výrobca akustických systémov. Je jedným z najstarších podnikov. NOVOSIBIRSK. Dnes sa domáca firma špecializuje na výrobu dynamických hláv, akustických systémov, výstražných reproduktorov, napájacích zosilňovačov a komponentov.

 • Bose. Slávna americká značka vyrábajúca vynikajúce kvalitné vybavenie. Bose Audio Systems – nie najdrahšie, ale nemôžete ich zavolať lacné. Zvlášť silné a multifunkčné modely môžu urobiť kupujúceho v okrúhlej sume, ale technika Bose stojí za ich peniaze.

 • Upínač. Populárny výrobca, výroba akustických systémov v širokom rozsahu. Technika tejto značky je slávna nielen pre vynikajúcu kvalitu, ale aj demokratickú cenu. Môžete si vybrať hodnú možnosť pre veľmi malé množstvo.

Ako si vybrať?

Zvážte na základe akých parametrov stojí za to zvoliť zvukový systém.

 • Rozhodnúť o účele získavania. Napríklad akustika pre kanceláriu by nemala byť príliš silná, hlasná a doplnená rôznymi možnosťami, ako je napríklad karaoke alebo farebná hudba. Ale technika zariadenia by mala byť multifunkčnými, vyznačujúcimi sa vysoko výkonnými indikátormi (a sú vhodné drahé profesionálne modely). Ak je hudobné vybavenie vybrané pre domáce operačné vybavenie, všetko závisí od želaní vlastníkov a domácností – niekto má rád jednoduché stredné napájacie systémy, a niekto v duši s hlasným zvukom a s mnohými ďalšími možnosťami.
 • Je dôležité zvážiť podmienky, v ktorých budete používať akustiku. Pre operáciu ulice, má zmysel kúpiť len dobre chránené zariadenia s vysokými IP indikátormi. Pre domáce použitie tieto parametre nie sú také dôležité. Ak potrebujete systém, ktorý môžete nosiť s vami, potom sú vhodné bezdrôtové a prenosné inštancie – je možné správne vybrať vhodné riešenie pre všetky požiadavky.
 • Pozrite sa na technické vlastnosti audio systému. Je lepšie ich študovať, pri pohľade na sprievodnú dokumentáciu, pretože parametre, ktoré sú predajcovia často hovoria, sú v mnohých prípadoch prehnané na zvýšenie kupujúceho. Vyberte možnosť s optimálnymi vlastnosťami, ktoré budú vhodné v podmienkach vášho pobytu.
 • Pred nákupom skontrolujte techniku. Odporúča sa skontrolovať zdravie audio systému a počúvať, ktorý zvuk reprodukuje.
 • Kúpiť iba vysoko kvalitné značkové audio systémy.

Nie všetky značkové techniky je drahé – mnohí výrobcovia produkujú spoľahlivé a trvanlivé, ale nie na všetkých drahých akustiky.

Ako použiť?

Pravidlá používania audio systému závisia len od vlastností konkrétneho modelu. Preto je dôležité študovať pokyny na používanie zariadení. Len tu môžete presne zistiť, ako nakonfigurovať techniku, ktorú ste zakúpili, ako pripojiť potrebné káble a nastaviť určité programy. Existujú však všeobecné pravidlá týkajúce sa väčšiny podobných zariadení.

 • Pred pripojením audio systému do elektrickej siete sa uistite, že sieťové charakteristiky a zariadenia sa zhodujú.
 • Nepoužívajte techniku ​​s vysokou vlhkosťou a nevkladajte vodu.
 • Ak váš audio systém poskytuje adaptér Bluetooth, Wi-Fi v kombinácii s ethernetovým konektorom, potom získate digitálny audio prúd s prenosnými zariadeniami bude v režime bezdrôtového pripojenia. V tomto prípade nebude pripojenie zbytočných drôtov nevyhnutne.
 • Je vhodné prispôsobiť audio systém a používať ho pomocou diaľkového ovládača, ktorý prichádza v súprave. Ak sa toto zariadenie nepoužíva na dlhú dobu, odporúča sa z nej batérie. Nie je možné použiť v kombinácii a starej a novej batérii.
 • Nevkladajte zvukový systém na priame slnečné svetlo a uchovávajte mimo dosahu tepelných zdrojov.
 • V prípade chýb by nemala demontovať techniku ​​nezávisle – ísť do služby.

V nasledujúcom videu čakáte na pripojenie a konfiguráciu zvukového systému.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: