Bezdrôtové slúchadlá: Ako si vybrať a používať?

Počet ľudí pomocou bezdrôtových slúchadiel rastie po celom svete. Takáto popularita je spôsobená tým, že pri tvorbe hovorov, počúvanie hudby alebo športu, ruky užívateľa zostávajú zadarmo, a môže sa bezpečne pohybovať okolo, bez toho, aby sa obávali, že sa zamiešajú v kábli.

Čo to je?

Headset je slúchadlá s mikrofónom. Ak bežné slúchadlá umožňujú len zvukové súbory, potom Headset tiež poskytuje schopnosť hovoriť. Jednoducho povedané, headset je dva v jednom.

Ako to funguje?

Komunikácia so zariadením, na ktorej sú súbory uložené bez pomoci vodičov, pomocou rádiových alebo infračervených vĺn. Najčastejšie pre túto technológiu Bluetooth. Vnútri zariadenia pomocou Bluetooth je tu malý čip obsahujúci rádiový vysielač a komunikačný softvér.

Headsety s funkciou Bluetooth vám umožňujú pripojenie k viacerým gadgets súčasne.

Preskúmanie druhov

Športy

Dobrá športová headset by mala poskytnúť vysokú kvalitu zvuku, byť odolný voči pot a zrážok, majú malú hmotnosť, držať poplatok za dlhú dobu (najmenej šesť hodín) a nevykazuje sa z uší počas tried. Mnohí výrobcovia vybavili svoje modely s ďalšími funkciami: Aplikácie odrážajúce fyzický stav športovca na špeciálnom monitore, čo vám umožní pripojiť sa k spotify servisu, ktoré zaznamenávajú plány cvičenia. V druhom prípade užívateľ vysiela hlasové oznámenia, ktoré sa týkajú pokroku pri dosahovaní určitých cieľov.

V najnovších modeloch používali technológiu kostnej vedenia, ktorá prenáša zvuk cez kostné tkanivo, takže uši úplne otvorené. To je veľmi dôležité z hľadiska bezpečnosti, najmä ak sa triedy konajú v mestskom prostredí, pretože vám umožní počuť signály varovania automobilov, ľudské reč a iné zvuky, ktoré pomáhajú navigovať v nastavení.

Vodeodolný

Bezdrôtové zariadenia odnímajú vlhkosť od vstupu do prípadu, ale nefungujú dobre, keď sa pohybujú, takže môžu byť použité len na lodi alebo jazdu na kajaku, ale nie na kúpanie. Je to spôsobené tým, že všetky zariadenia s Bluetooth používajú 2,4 GHz rádiofrekvenciu, ktorá vybledne vo vode. teda Polomer takýchto zariadení pod vodou je len niekoľko centimetrov.

Profesionálny

Tieto modely poskytujú vysoko kvalitnú reprodukciu zvuku v blízkosti prirodzeného, ​​efektívneho znižovania hluku a vysokého pohodlia pri nosení. Profesionálne modely sa zvyčajne vyrábajú s diaľkovým mikrofónom, ktorý sa nachádza na dlhom držiaku, takže sa nachádza v strede tváre používateľa alebo dokonca pri ústach, čo poskytuje vynikajúcu zrozumiteľnosť reči v akomkoľvek atmosfére.

Profesionálne modely sa najčastejšie používajú na počúvanie hudby alebo pracovať v štúdiu. Ich dizajn sa vyznačuje prítomnosťou veľkého inkubruára s mäkkým povlakom mikrovlákna.

Plná veľkosti

Tento typ sa niekedy nazýva „obrys“, pretože slúchadlá sú úplne zatvorené uši. Z hľadiska kvality a pohodlia zvuku nie je možné konkurovať žiadnu inú formu slúchadiel s plnou veľkosťou. Okrem toho sa tomu verí Takéto slúchadlá pomáhajú udržať dobrú povesť, pretože na získanie zvuku vynikajúcej kvality bez cudzieho hluku sa nevyžaduje zvýšené hlasitosť prehrávania.

Kvôli svojej veľkej veľkosti a úplnej izolácii z vonkajšieho hluku sú slúchadlá v plnej veľkosti považujú za vhodnejšie pre domáce použitie ako pre ulicu.

Univerzálny

Univerzálne modely obsahujú mikročip, ktorý je schopný rozlíšiť ľavé a pravé ucho ucha, potom, čo sa zvuk ľavého kanála posiela na ľavé ucho a zvuk pravého kanála je vpravo. Bežné slúchadlá sú označené v rovnakých cieľoch L a R písmen, ale v tomto prípade nie sú potrebné tieto nápisy. Druhou výhodou univerzálnych modelov je, že sú schopní detekovať situáciu, v ktorej sa slúchadlá používajú, av tomto prípade sa kombinovaný signál posiela na každé slúchadlá bez separácie vpravo a ľavé kanály.

Niektoré modely sú vybavené snímačom, ktorý určuje, či sú slúchadlá v ušiach, a ak nie, pozastaví prehrávanie, kým užívateľ opäť nepoužíva slúchadlá. Prehrávanie sa automaticky obnovuje.

Kancelária

Modely kancelárie poskytujú vysoko kvalitné širokopásmové stereo zvuky a potláčajú outsiders, čo je potrebné komunikovať pri práci v hlučnom úradu, aby sa zabezpečilo fungovanie konferenčných hovorov alebo aplikácií call centra. Zvyčajne majú ľahký dizajn, ktorý vám umožní nosiť headset celý deň bez vyskytnutia nepohodlia. Niektoré modely sú vybavené inteligentným senzorom, ktorý automaticky odpovie na hovor, kým užívateľ nevloží headset.

Podľa typu stavby

Magnetický

Planárne magnetické slúchadlá používajú interakciu dvoch magnetických polí na vytvorenie zvukových vĺn a líšia sa od dynamických ovládačov. Princíp činnosti magnetických ovládačov je, že distribuujú elektronický poplatok tenkým plochým filmom, zatiaľ čo dynamické zaostrovanie elektronického poľa na jednej zvukovej cievke. Distribúcia nabíjania znižuje deformácie, pretože zvuk sa vzťahuje na celom filme a nie je zamerané na jednom mieste. Zároveň sú poskytnuté najlepšie frekvenčné charakteristiky a rýchlosť prenosu, ktorá je dôležitá pre hranie basových poznámok.

Magnetické slúchadlá sú schopné hrať veľmi čisté a presné zvuk, prirodzenejšie ako dynamické. Zároveň potrebujú viac energie na kontrolu, v súvislosti s ktorým môže byť potrebný špeciálny prenosný zosilňovač.

Vložky

Dôvod, prečo sú tzv. Slúchadlá sú investované do umývadla uší. V súčasnosti je tento typ najobľúbenejší, pretože poskytuje vysokú kvalitu zvuku s malým množstvom. Vložky majú zvyčajne silikónové tipy na ochranu uší a väčšie pohodlie pri použití. Plnenie ušného kanála, Tipy poskytujú zvukovú izoláciu z prostredia, ale preskočia zvuk z slúchadiel k používateľovi.

Niektorí používatelia majú určité obavy, že vložky sa nachádzajú priamo v sluchovom priechode. ale Ak nevzdávate hlasitosť zvuku nad určitú úroveň, potom takéto slúchadlá sú bezpečné pre zdravie. Poškodenie sluchu je spojené s objemom počúvania a nie je blízko k uchu, takže ak je objem podporovaný na rozumnej úrovni, potom sa nemusíte báť.

Nad hlavou

Nadzemné slúchadlá značne blokujú akékoľvek cudzie zvuky a súčasne prenášajú izolovaný zvukový prúd, ktorý počuje len užívateľ. Slúchadlá tohto typu môžu úplne zatvoriť ucho alebo len čiastočne (V tomto prípade bude zvuková izolácia mierne nižšia). Z hľadiska dizajnu sú zvyčajne ťažkopádnejšie ako väčšina ostatných druhov a opotrebenie hlavy, ale je reprodukovaný vynikajúcim vysoko kvalitným zvukom v širokom rozsahu. Často používané v nahrávacom štúdiách.

S Kostnou vodivosťou

Tento typ slúchadiel sa objavil relatívne nedávno, ale rýchlo získali popularitu. Vyznačuje sa skutočnosťou, že Kostné tkanivo sa používa na prenos zvuku. Pri kontaktnom slúchadiel s lebkou alebo s lícombonkami sa vytvárajú vibrácie, ktoré potom cez kosti tváre prenášajú na bubry. Kvalita výsledného zvuku nie je fantastická, ale viac ako uspokojivá. Tieto slúchadlá sú veľmi populárne u atlétov kvôli nádherným pristátím a vodotesným.

Okrem toho, uši pri použití takéhoto dizajnu zostávajú úplne otvorené, čo zabezpečuje úplné situačné povedomie.

Prostredníctvom pripojenia

Najbežnejšou technológiou pripojenia je Bluetooth. Podporuje sa takmer všetkými zariadeniami a každý rok sa stáva pokročilejším. Teraz poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku, čo umožňuje nielen počúvať hudbu, ale aj sledovať filmy.

ale Nie vo všetkých bezdrôtových headsets použitých Bluetooth. Vzorky hry častejšie využívajú technológiu založenú na rádiových vlnách. Je to spôsobené tým, že sú oveľa jednoduchšie preniknúť cez steny a pohlavie ako Bluetooth. A pre hernú sadu je životne dôležité, pretože väčšina ľudí hrá doma.

Populárne modely

Predstavte si top 6 najlepších modelov.

VOYAGER FOCUS UC BLUETOOTH USB B825 HEADSET

Model je ideálny pre oba kancelárske použitie a počúvanie hudby. Ambushura je vyrobená z mäkkej peny s účinkom pamäte, ktorá je veľmi vhodná na nosenie po celý deň. Tri mikrofóny účinne potláčajú cudzí šum a pri vytváraní hovoru poskytujú dobrú počuteľnosť. Model je pripojený súčasne na dve zariadenia. Intuitívne ovládacie tlačidlá umiestnené na slúchadlách zahŕňajú správu napájania, prehrávanie hudby, nastavenie hlasitosti a tlačidlo volania. Existuje funkcia hlasovej upozornenia, ktorá hlási, kto volá, ako aj o stave spojenia a trvania konverzácie.

Headset prichádza s nabíjačkou, po nabíjaní je schopný pracovať do 12 hodín v režime Talk.

Plantronics Voyager 5200

Model pre obchodné a vonkajšie aktivity. Jeho hlavné znaky – výnimočne vysoko kvalitné hovory, efektívne filtrovanie hluku pozadia a odolnosť voči vlhkosti. Kvalita hovorov na túto headsetu nie je horšia ako najdrahšie modely. Je to spôsobené prítomnosťou štyroch mikrofónov redukcie hluku DSP. Vďaka tomu je náhlavná súprava použitá na prechádzku aj v najviac hlučných miestach mesta. K dispozícii je 20-pásma ekvalizér optimalizovaný pre hlasové hovory a akustické echo. Ešte jeden Dôležitou súčasťou je technológia ALANTRONICS WINDSMART, ktorá podľa výrobcu „poskytuje šesť úrovní ochrany pred hlukom v dôsledku kombinácie aerodynamických konštrukčných prvkov a adaptívny patentovaný algoritmus“.

Autonómny čas je 7 hodín v režime Talk a 9 dní v pohotovostnom režime. Pre úplné nabíjanie slúchadlá vyžaduje od 75 do 90 minút.

COMEXY BLUETOOTH HEADSET

Malé elegantné biele headset pre tých, ktorí majú obmedzený pracovný priestor, ako aj pre milovníkov cestovania. Váži menej ako 15 g a je vybavený skladacou rukoväťou, ktorá vám umožní nosiť na uchu ľubovoľnej veľkosti. Komunikácia s smartfónom a tabletom sa vykonáva cez Bluetooth, je možné pripojiť dve zariadenia v rovnakom čase. K dispozícii Vstavaný mikrofón s technológiou zrušenia hluku CVC6.0.

Headset sa nabíja počas 1,5 hodiny, poskytuje 6,5 hodiny v režime Talk a 180 hodín v pohotovostnom režime.

LOGITECH H800 BLUETOOTH BEZPEČNOSTI

Nový skladací model S vynikajúcou kvalitou zvuku. Pripojenie k počítaču alebo tabletu sa vykonáva cez Mini-USB port a na modely podporujúce Bluetooth, – prostredníctvom podobného názvu čipu. Reproduktory s nastavením laserom a vstavaným ekvalizérom rozsahujú zvuk na minimum, čo vám umožňuje získať nasýtený, krištáľovo čistý zvuk. Mikrofón s funkciou zrušenia šumu znižuje hluk pozadia a ľahko si vyžaduje pohodlnú polohu. Nabíjateľná batéria poskytuje šesť hodín bezdrôtového prenosu zvuku. Mäkká čelenka a pohodlné infosses poskytujú dlhodobý komfort.

Všetky ovládacie prvky, vrátane hlasitosti, odpojiť zvuk, spracovanie hovorov, previnúť a prehrávať hudbu, ako aj výber zariadenia, sú na správnom pohári.

Jabra Steel Rugged Bluetooth Headset

Bluetooth Headset Jabra Steel je navrhnutý tak, aby pracoval v extrémne drsných prostrediach a dokonca je v súlade s americkými vojenskými normami. Má trvanlivé puzdro na ochranu pred fúkaním, vodou a penetračným prachom. Okrem toho existuje funkcia ochrany pred vetrom, ktorá zaisťuje jasné spojenie aj vo veternom počasí. Technológia HD-Voice s redukciou hluku chráni pred outsidermi. Headset má ergonomický dizajn a veľmi veľké tlačidlá určené na ovládanie mokrých rúk a dokonca aj v rukaviciach. K dispozícii je ľahký prístup k aktivácii hlasu a čítanie správ.

Nenrent S570 Bluetooth slúchadlá

Najmenší skutočný bezdrôtový headset s 6-hodinovou batériou. Jednoduchý a minimalistický tvar poskytuje ideálne pristátie, vďaka ktorým je zariadenie takmer bez povšimnutia v uchu. Sa môže pripojiť k dvom rôznym zariadeniam súčasne v polomere 10 metrov.

100% bezpečnosť a stabilita je zaručená počas intenzívnych cvičení, ako napríklad beh, horolezectvo, jazda, turistika a iné aktívne športy, dokonca aj na daždivý deň.

Ako si vybrať?

Všetky slúchadlá majú rôzne funkcie, na ktorých závisí ich náklady. Pred výberom je potrebné určiť, ktorý z nich sa musí zúčastniť. Tu sú niektoré momenty, aby ste venovali pozornosť.

Štýl

Profesionálne modely sú vhodnejšie pre domáce alebo štúdiové použitie. V tom sa líšia Mikrofón sa zvyčajne nachádza na dlhom stojane, čo zlepšuje kvalitu reči. Modely izieb sú výrazne menej profesionálne a reproduktor a mikrofón predstavujú jeden celok.

Zvuk

Kvalita zvuku headsetu môže byť mono-, stereo alebo s vysokou kvalitnou zvukom. Súpravy prvej typy majú jeden slúchadlo, kvalita zvuku možno považovať za uspokojivú len na telefonovanie alebo hlasitý telefón. Stanovenia majú dobrý zvuk v oboch slúchadlách, zatiaľ čo cena za nich je celkom prijateľná.

Pre najlepšiu kvalitu je potrebné vybrať si slúchadlá s HD zvukom. Poskytujú najlepšiu kvalitu v dôsledku prehrávania viacerých audio kanálov.

Mikrofóny a redukcia šumu

Nemali by ste nakupovať slúchadlá bez funkcie zrušenia hluku, inak bude pre ňu ťažké použiť v preplnených alebo vo verejnej doprave. Na účinné zníženie hluku vyžaduje aspoň dva kvalitné mikrofóny.

Multipoint Connection

To je veľmi užitočná funkcia, ktorá vám umožňuje pripojiť headset na niekoľko zariadení súčasne. Napríklad viacbodová headset obvodu je ľahko synchronizovaná pomocou smartfónu, tabletu a notebooku.

Hlasové tímy

Mnohé slúchadlá sú schopné pripojiť sa k mobilnému alebo inému zariadeniu, skontrolujte stav batérie, odpovedajte na hovory a odmietnuť. Prístup k týmto funkciám sa vykonáva prostredníctvom hlasových príkazov smartfónu, tabliet alebo iného zariadenia. Pri jazde, športe sú veľmi výhodné.

Komunikácia stredného poľa (NFC)

Technológia NFC umožňuje pripojenie headsetu na smartfón, tablet, laptop alebo stereo systém bez nutnosti prístupu k ponuke Nastavenia. Bezpečnosť komunikácie je poskytovaná technológiou šifrovania.

Rozšírené profil rozvodu zvuku

Headsety s touto technológiou podporujú dvojkanálový zvukový prenos, vďaka ktorým môžu používatelia počúvať stereo. Môžu tiež použiť mnoho funkcií mobilného telefónu (napr. Znovu nastaviť čísla a zadržanie) priamo z headsetu, bez odkazu na smartfón.

Audio / Video Diaľkové ovládanie (AVRCP)

Slúchadlá s touto technológiou používajú jedno rozhranie na ovládanie rôznych elektronických zariadení. Funkcia AVRCP vám umožňuje diaľkovo nastaviť prehrávanie, pozastavenie a zastavenie zvuku a nastaviť jeho hlasitosť.

Rozsah akcií

Headsety môžu byť pripojené k zariadeniam vo vzdialenosti do 10 metrov bez straty zlúčeniny, avšak Mnohé modely majú kvalitu zvuku, ktorá sa začne zhoršiť po 3 metroch. Existujú však také vzorky, ktoré sú dobre prenášané zvuk vo vzdialenosti do 6 metrov a dokonca cez steny.

Batéria

Životnosť batérie je dôležitým faktorom, ktorý by sa mal brať do úvahy. Ak existuje konštantný prístup k nabíjačke, životnosť batérie nie je obmedzujúcim faktorom. Ak však nie je možnosť neustáleho nabíjania headsetu, mali by ste si vybrať model s dlhou životnosťou batérie.

Pre väčšinu veľkých headsetu veľkej veľkosti existuje dlhšie obdobie autonómnej služby a menšia životnosť je menšia životnosť. Avšak, existujú niektoré vysoko výkonné kompaktné modely s vysokým autonómnym časom.

Komfort

Mnohí z nich nepovažujú pohodlie dôležitým faktorom pri nákupe, ale môže to byť drahá chyba, najmä s dlhým nosením. Je potrebné vziať do úvahy spôsob upevnenia: Niektoré modely používajú čelenku (pevné alebo nastaviteľné), iné sú jednoducho upevnené na uchu. Slúchadlá môžu byť umiestnené pri vstupe do ušného kanála alebo vonkajšieho okraja ucha. Existujú modely s vymeniteľnými amitmi, čo vám umožní vybrať si najvhodnejší tvar a veľkosť.

Mnoho podobných skladacích konštrukcií, ktoré okrem kompaktnosti, umožňujú použitie headsetu ako stĺpec na určitom prelome slúchadiel.

Ako použiť?

Pripojenie mobilného telefónu

V prvom rade v ponuke telefónu musíte povoliť možnosť Bluetooth na spustenie headsetu. Keď sa nájde, užívateľ potvrdí pripojenie a headset je pripravený na použitie. Niektoré telefóny môžu požiadať o prístupový kód, najčastejšie je 0000.

Pripojenie k počítaču

Bezdrôtové počítačové slúchadlá sú dodávané s USB adaptér, ktorý spája komunikáciu pri pripojení k počítaču. Požadované ovládače sú nainštalované pri prvom pripojení, trvá len niekoľko minút.

Ak počítač podporuje Bluetooth (teraz väčšina týchto počítačov), pripojenie sa môže vyskytnúť cez položku „Zariadenie“ v položke „Nastavenia“. Musí vybrať sekciu „Bluetooth a ďalšie zariadenia“ a v ňom – ​​“Pridať Bluetooth alebo iné zariadenie“.

Po niekoľkých sekundách sa musí v zozname zariadení zobraziť názov headsetu. Pripojenie nastane ihneď po kliknutí na názov. Niekedy môže byť prístupový kód Bluetooth potrebný v systéme Windows (0000).

Ako si vybrať bezdrôtový headset, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: