Biely sust v interiéri

Dokončovací stupeň všetkých opráv je inštalácia soklov. Kompetentne vybraná verzia rámovania zdôrazní krásu vytvoreného interiéru, skryje nedostatky v kĺboch ​​alebo medzi rôznymi povrchovými textúrami. Navyše plní pustil a praktickú úlohu, skrýva sa sám o sebe.

K dnešnému dňu existuje veľká škála sokrúto, líši sa vo veľkosti, textúry, farebnej schéme, funkčné funkcie. So všetkou rozmanitosťou zostáva biely plint nezmenený klasikou a kombinuje s akýmkoľvek interiérom. Doplní ho a môže zmeniť celkovú geometriu akejkoľvek miestnosti. Preto pri výbere soklu bielej je potrebné poznať pravidlá pre jeho aplikačné a inštalačné funkcie.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Zvláštnosť

Zvláštne, mnohí sa snažia kúpiť biely box len preto, že dnes v myšlienkach moderných dizajnov interiérov má najväčšiu popularitu. Existujú určité pravidlá a vlastnosti používania bieleho soklu v interiéri, pretože táto verzia dizajnu stien a podlahy nie je vždy harmonicky v súlade s celkovým konceptom opravy. Voľba bieleho sladu môže zničiť všetky diela investované do vytvorenia interiéru miestnosti.

Zvláštnosti používania bieleho soklu sa považujú za nasledujúce body:

 • V klasickom interiéri je dokonale kombinovaný s bielym dreveným podlahom, pretože použitie iného farebného sladu bude pokaziť celkový dojem opravy;
 • Je dobre harmonizovaný taký typ povrchovej úpravy s dverovými a podlahovými povlakmi tmavých odtieňov;
 • Vizuálne rámuje svetlé steny a tmavý podlahový kryt v malých miestnostiach;
 • V kombinácii so svetlými platdrami, biely kartel vyzerá harmonicky s stenami, ktoré sa nachádzajú v jasných a bohatých farbách;
 • S tmavými dverami, biele rámovanie podlahy vizuálne znižuje veľkosť akejkoľvek miestnosti;
 • Zmäkčko v kombinácii so svetelnými stĺpmi v interiéri a dáva spoločné estetiky.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Dôležitým pravidlom, ktorý by mal byť dodržiavaný s výberom širokého bieleho sladu v interiéri priestorov akejkoľvek veľkosti – výška stropov by mala byť najmenej 3 metre.

Biela hranica odtieňov si vyžaduje osobitnú starostlivosť, aby jeho vzhľad zachoval počiatočnú sviežosť. Je potrebné vyčistiť prach z povrchu raz týždenne a znečisťujte znečistenie pomocou detergentov.

Klady a zápory

Použitie bieleho sladu v interiéri má svoje výhody a nevýhody.

Výhody jeho používania pri vykonávaní dokončovacích diel izby:

 • Farebná všestrannosť, ktorá mu umožní vstúpiť do absolútne akéhokoľvek farebného riešenia a interiéru;
 • Biela farba vizuálne zameriava štruktúru a odtieň podlahovej krytiny a rozširuje vizuálnu oblasť miestnosti;
 • Biela hranice nikdy „nepreťažuje“ interiér, a dá mu pocit ľahkosti a beztiažnosti;
 • Biely Roger je vždy štýlová jednoduchosť, ktorá je vždy relevantná.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Okrem toho, ako prax a recenzie ukazujú, takýto sokrát je v inštalácii veľmi jednoduchý, umožňuje niesť káble nepostrehnuteľné a má relatívne nízke náklady. Tiež nevyžaduje dodatočné spracovanie vonkajšieho náteru a neustále odoláva všetkým teplotám, čo je dôležité vo vyhrievaných priestoroch v závislosti od poveternostných podmienok.

Nevýhody používania bieleho soklu, ktorý sa musí zvážiť pred jeho akvizíciou:

 • Biela farba, bohužiaľ, je nepoctivní a veľmi označená, takže ak malé deti a domáce zvieratá žijú v dome, stojí za to zvážiť iné povrchové úpravy;
 • vyžaduje neustálu starostlivosť;
 • Pre jeho inštaláciu sú upevnenia a spoje iba biele.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Ako je možné vidieť, so všetkými nedostatkami výhod používania bieleho sladu, oveľa viac.

Názory

Trh stavebných materiálov dnes ponúka širokú škálu podlahových krytín a kladítkov. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. V závislosti od typu podlahy sa používa v interiéri, je zvolená.

Napríklad, ak je podlaha uchovávaná, pokrytá linoleum alebo laminátom, je rozumné použitie sokny polyvinylchloridu (PVC). Najviac ekologická verzia bude produktom z MDF. Je vyrobený z drevných vlákien pod pôsobením vákua, pokrytý farbou, lakom alebo dekoratívnym papierom. Nemá škodlivé živice.

Cena vyššie uvedených soknov bude nízka. Tam sú tiež produkty vyrobené z MDF a horného zapečateného PVC Filmom.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biele susthovia môžu byť štandardné veľkosti, široké a vysoké. Posledné dve možnosti chránia steny v mieste inštalácie, ale je možné ich používať len v priestranných izbách s vysokými stropmi.

Ale so všetkými výhodami každého z materiálov je PVC Perlinth najobľúbenejší. Je najuniverzálnejšia pre neštandardné dekorácie priestorov.

PVC Perlinh môže byť:

 • penový – má vynikajúcu tepelnú izoláciu;
 • tvrdý – Vhodné pre dlhé hladké grafy, miesto spojenia v rohoch je ukryté dodatočnými armatúrami;
 • semi-tuhý – Skvelé na kladenie na nerovnomerných povrchoch.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Pri výbere bielych soknov, nezabudnite na veľkosť miestnosti, geometrie podlahových a stenových povrchov.

Pravidlá pre projektové priestory

Pri výbere bieleho sladu na dekoráciu je dôležité si spomenúť na pravidlá a rady Dizajnéri, ktorí sa vyhnú chyby.

 • Ak je podlaha miestnosti biele alebo svetlé odtiene, potom bez drahých bielych soknov vyrobených z dreva, nerobte tu. Lacné materiály v povrchovej úprave môžu pokaziť celkový dojem opravy. Zdá sa, že menšie detaily tvoria všeobecný účinok z interiéru.
 • Biele platdrové pásma na oknách a bielych sokoch sú vždy dokonale kombinované s tmavými podlahami a tmavými odtieňmi. Takýto interiér stále stojí s dokonca aj odvážnymi technikami dekorátora a kombinácia farieb v cieli.
 • Ľahké dvere a biele pozadie vizuálne rozširujú miestnosť, ak sa podlahová krytina vykonáva v tmavých farbách a steny vo svetle. Vo veľkých miestnostiach nebude táto možnosť úspešná, pretože pocit pohodlia sa stratí. Vytvorte si pohodlie v tomto prípade bude veľmi ťažké aj pri používaní najzaujímavejších techník dekorácie.
 • Steny jasných a nasýtených odtieňov milujú biele sokry. V tomto uskutočnení bude ich farba hlbšia a nevyžaduje dodatky. Ale spravidla takýto návrh priestorov má svoje vlastné špecifiká. Je lepšie ho aplikovať v nebytových funkčných priestoroch určených na aktívnu zábavu. Pre spálňu je lepšie použiť možnosť Calmer Finish.
 • Ak existuje potreba vizuálneho poklesu geometrie miestnosti, potom biela farba hranice v kombinácii s tmavými dverami sa dokonale vyrovná s touto úlohou. Harmonicky zmestia do veľkých miestností s vysokými stropmi, stĺpmi a výliskami.

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Biely sust v interiéri

Krásne príklady

Nie je to tajomstvo, že niektoré interiérové ​​položky nedobrovoľne zastaviť. Štýl, jasná bohatá farba a veľká veľkosť – tri hlavné charakteristiky vecí, ktoré priťahujú pozornosť akejkoľvek osoby.

Pri vývoji interiérového dizajnu spravidla zostáva zálohový prvok, ktorý je vybraný vo farbe podlahovej krytiny a nemal by priťahovať pozornosť. Existuje však množstvo interiérových príkladov, kde tento prvok dokončenia dáva úplný pohľad. Textúrovaný povrch sokly pridá estetiku a harmóniu. Ľahké dvere svahy, svetlo strop – to sú hlavné „spojencov“ bieleho soklu.

Tam sú overené a milované mnohými dizajnérmi techník v práci s bielymi sokrými.

 • Dark Paul, dvere a biely sokl. Vynikajúca možnosť pre malú izbu s veľmi nízkym stropom. Nesmiete zabudnúť, že v tejto možnosti potrebujete používať úzky okraj podlahy. Vizuálne priestor bude rozšírený.

  Biely sust v interiéri

  Biely sust v interiéri

  Biely sust v interiéri

  • Neobvyklé a odvážske dekoratérové ​​prístupy – tmavé odtiene podlahy a dvere izby, biele okná Windows a Pern. V tomto prípade bude priestor vizuálne menší a stropy sa zdajú byť oveľa vyššie ako v skutočnosti. Je to s touto možnosťou, že môžete aplikovať vysoký sokl, bude to vyzerať veľkolepé a dopĺňa celkový obraz interiéru.

  Biely sust v interiéri

  Biely sust v interiéri

  Biely sust v interiéri

  • Dark Floor s bielym lemovaním a svetlým prízvukom vo forme kusu šťavnatých alebo rámov na oknách a platdroch. Mix kontrastných farieb s jasnými akcentmi budú obzvlášť dobré pozrieť sa na chodby, kuchyňu a akékoľvek iné pomocné izby doma. V úlohe jasných akcií môžu byť aj interiérové ​​predmety a podrobnosti o dekóne: maľby, vázy, koberec, vankúše a ďalšie textílie.

  Biely sust v interiéri

  Biely sust v interiéri

  Nuance pri výbere plintu sú podrobne opísané v nižšie uvedenom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár