Cardioid Mikrofón: Vlastnosti a najlepšie modely

V mnohých oblastiach života sa používajú rôzne techniky. Veľká popularita má momentálne hudobné koncerty, nahrávanie videa, zvukových nahrávok piesní nových interpretov. Všetci potrebujú taký zázrak technológie ako mikrofón. Budeme hovoriť o svojich kardioidných odrodách.

Čo to znamená?

Mikrofón, ako viete, je výstupné zariadenie na dlhšie vzdialenosti. V závislosti od technických vlastností sú pop, reportér, štúdio a inštrumentálne inštancie. Podľa princípu prevádzky – kondenzátor a dynamický. Ale v tomto článku zvážime oddelenie zariadení na charakteristikách priestorovej orientácie. Moderné mikrofóny sú rozdelené na kardioid a hyperkardicoid.

Najobľúbenejšie sa počíta Cardioid. Toto je jeden zo zariadení, ktoré sa používajú v hudobnom svete so špecifickou referenčnou charakteristikou. To znamená lovu zvuk s jednou stranou alebo iným. Takýto mikrofón poskytuje jedinečnú príležitosť pri nahrávaní v štúdiách, výkonoch na scénach, Hlasové herecké hudobné nástroje.

Toto je jednosmerné zariadenie, čo znamená, že to vyžaduje zvuky len z jedného zdroja, Vonkajšie faktory v zadnej časti neovplyvňujú zvukový výkon. Jeho hlava má tvar srdca, ktorý vám umožní hrať a zachytiť zvuk vysokej kvality. Zariadenie mikrofónu funguje len na princípe smeru zvuku do stredu hlavy alebo strany. Odporúča sa sústrediť sa na bod hlasu. Niekedy, keď výkony, speváci odchyľujú od centrálneho bodu, a potom mikrofón západne nie je tak jasne, ako by som chcel.

Superkardoid mikrofón má užšiu zónu snímania zvuku, na rozdiel od kardioid. Inak sú veľmi podobné.

Zníženie hluku supercardoid je však oveľa horšie, zachytáva externé zvuky.

Výhody a nevýhody

Výhody:

  • Nezachytáva zvukové zdroje za zariadením – umožňuje, aby ste urobili čistič zvuku, ktorý je veľmi dôležitý pre záznamy hudby;
  • vlastní vynikajúcu hlučnosť izolácie;
  • Zvýšená citlivosť na centrálny zvuk.

Chyby:

  • môže chytiť vysokú kvalitu zvuku len v centre;
  • Komplexný dizajn.

Prehľad najlepších modelov

Hypercardioid Superlux D103 / 02P

Tento model je veľmi obľúbený u nováčikových video operátorov. Používajú ho pre video natáčanie. Na rozdiel od supercardoid, má zónu vzájomnej citlivosti užšia a je širšia. Tiež chytí hluk, ktorý sa vracia, jasnejšie. Používané v štúdiách na zvukové akustické nástroje.

AUDIX D4

Vokálny mikrofón sa používa na živšie predstavenia. Je určený len na prenos hlasu sám speváka a nie je zvyknutý na zdravé akustické nástroje. Treba tiež poznamenať, že a mikrofón pre vokály má vlastnosti smeru. Môže byť citlivý na vysoké alebo nízke tóny. Rôzne takýchto mikrofónov sa tiež môžu líšiť od jednotlivých ciele – môžu byť použité pre sólové predstavenia alebo pre chorál.

Shusiť

Mikrofón. Existujú káblové a bezdrôtové. Najčastejšie sa tento model používa v rozhovore, televízne prehliadky, televízne relácie, v natáčaní videa na YouTube. Bezdrôtové petaktory umožňujú hercovi, aby neboli viazané na kameru, Bezpečnosť pred poškodením drôtu, vzdialenosť vzdialenosti od fotoaparátu vám môže umožniť, aby ste boli v akcii. Jednou z vynikajúcich vlastností takéhoto mikrofónu je, že môže byť použitý na akomkoľvek mieste, pripevnenie k oblečeniu alebo pod ním.

Zariadenie sa vzťahuje na kondenzátor, má najlepšiu citlivosť na zachytené zvuky. Ale opačná strana je tiež – potrebujete trvalý zdroj napájania. Mikrofón kondenzátora má špeciálnu box, ktorá slúži na jedlo. Pripojuje do telefónu aj do počítača alebo fotoaparátu. Treba poznamenať, že kvalita a objem zvuku závisí od umiestnenia mikrofónu.

Samozrejme, vždy existuje otázka: „Čo si vybrať?“. Môžete len odpovedať len na to, len poznať charakteristiky mikrofónov, modelov a spôsobov použitia v rôznych oblastiach.

Malo by sa deklarovať, v ktorom smere toto zariadenie sa použije.

Kardioid Mikrofón Boya By-mm1 je prezentovaný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: