Chaletový štýl v interiéri

Možnosti moderného dizajnu sú také, že teraz už nie je ťažké pre každého majiteľa oddeliť svoj domov, pretože je akceptovaný v iných krajinách. V dôsledku toho ukazuje originál, aj nezvyčajné a čerstvé a esteticky atraktívne. Jedným z najhorúcejších trendových nedávnych trendov je štylistika chaty, ktorá si zaslúži podrobnejšiu pozornosť.

Čo to je?

Mnohé národy s populárnou kultúrou na svete predstavovali architektúru a svoju víziu dizajnu bývania. Ak hovoríme o tradičnom dome relatívne chudobnej osoby, a nie o bujných palácoch vedieť, potom vo všeobecnosti takýto interiérový štýl sa nazýva rustikálny, hoci zovšeobecniť, samozrejme, nesprávne – okrem dôrazu na prírodné materiály a minimum modernosti, žiadne iné podobné charakteristiky nemusí byť. Z tohto dôvodu sa rozlišujú jednotlivé rustikálne štýly, charakteristické pre každú špecifickú oblasť a štýl chaty – to je druh švajčiarskej výzvy.

Spočiatku je chata charakteristická pre jednoduchosť, pretože história štýlu, ako väčšina dedinských architektonických a vyšetrovacích pokynov, začína s ľuďmi chudobných. V prvom rade žili pastieri v takých domoch v horách Švajčiarska a nemali nič po ruke, okrem dreva, a nevideli veľa zmyslu v interiéroch – jednoducho, pretože pracovali na čerstvom vzduchu, av Budova strávila len noc.

Dnes je to jednoduchosť a prirodzenosť, že sú funkcie, ktoré najviac telesne v štýle švajčiarskej horskej architektúry.

Tento štýl v origináli nie je len interiér, ale aj exteriér, však mnohí majitelia budú chcieť obnoviť najviac estetikov v byte viacpodlažného domu – je to tiež možné, ale je lepšie si vybrať dva -level. Opis interiéru chaty môže byť uvedený v niekoľkých jednoduchých prácach:

  • Hlavné materiály pre konečnú úpravu a dekor sú kameňa a drevo, ak nie prirodzené, potom aspoň pravé umelé;
  • Privíta sa používanie klasických materiálov, ako je kov, koža a kože;
  • Drevená podlaha nevyžaduje žiadnu úpravu – nie je ani zafarbená;
  • Shepherds mal kedysi zapojiť sa do elegantného umenia – nábytok by mal byť jednoduchý a hrubý, v tomto šarme;
  • Strop je potrebný stromovým lúčom, prakticky žiadne známky liečby;
  • Komfort vytvára textil, preto by mal byť veľa;
  • Osvetlenie imituje prírodné, jasné moderné svetlo je neprijateľné – vyberte bodkované lampy s rozptýleným svetlom.

Možnosti dokončenia

Hlavným pravidlom štýlu chaty nesleduje expresívne dekoratívne účely, nepreháňajte v ťažkých formách, ale neprehĺbujte sa do presnej geometrie. Švajčiarske pastieri nemali čas na zvlnenej drevenej nite, ale nemali čas a túžbu vytvárať a dokonale hladké povrchy – Neexistujú žiadne dokonale hladké stromy v prírode, a stavitelia minulých storočí jednoducho si vybrali najvhodnejší inštanciu, aby si to proces.

Venujte pozornosť skutočnosti, že chata – štýl je úplne nevhodný: Strom na svahoch hôr nebol taký málo, bolo to zadarmo, tu sú švajčiarske a vyrábané steny, strop a interiérové ​​dvere masívne, so zameraním na trvanlivosť.

Stena

Tradičný chatrský dom bol dvojaký, zatiaľ čo prvá úroveň bola často postavená z kameňa a druhá – z dreva. V súčasnosti táto sada dokončila takýto populárny stavebný materiál ako tehál. V origináli, švajčiarske pastieri neboli zvlášť rozprávané s povrchovou úpravou takýchto povrchov a teoreticky môžete tiež urobiť a ste obzvlášť pravdivý na druhom drevenej podlahe. Ktorý už vyzerá celkom pohodlne.

Moderný človek, dokonca aj združenie alpského romance, môže byť trochu, ak v podmienkach opísaných vyššie bude musieť žiť všetok život. Aby ste boli zoznámili steny a zjednodušili starostlivosť o ne, elimináciu ťažko dostupných miest, Steny kamennej podlahy môžu byť omietnuté a potom farbu, výber neutrálneho béžového tónu, ktoré nie sú emitované z celkovej gama.

Avšak aj v tomto prípade, holé drevené steny druhého poschodia, zvyčajne nepokazujú.

Podlaha

Rovnako ako v situácii opísanej vyššie so stropom, v súčasnej alpskej chate, podlaha vyzerá veľmi jednoduché – to je drevený bar, ktorý sa nelíši v dokonale hladkom povrchu, ani aspoň náznak farby alebo laku. Jeho vlastným spôsobom, môže vyzerať tiež pohodlne, ale podľa moderných noriem je úplne nepraktické.

Vzhľadom na to, vonkajšia povrchová úprava sa stále aplikuje, ale tiež veľmi úhľadne netrpej štýl. Parkety, ako nevyhnutný atribút vysokej pohody, je tu dosť nevhodné, ale bude použitá akékoľvek napodobňovanie ženskej ženy. A môžete si tiež vybrať laminát alebo dokonca aj dlaždice je v rovnakých nenápadných farbách dreva.

Takéto rozhodnutie, samozrejme, sa nebude snažiť, ako skutočné drevené podlahy, ale pohodlie zvukov skutočného vidieckeho domu beznádejne stráca pohodlie služieb a opravy.

Strop

Shepherds v Alpách ošetreli strop rovnakým spôsobom ako na steny s podlahou – vo svojich úlohách bolo ľahké urobiť takú strechu, ktorá by nefungovala, a nikto sa nestaral o dekoráciu. V skutočnosti sa medzipodlažný prekrývanie a strecha zbierali z ihličnatých lúčov, čo je už dosť krásne, pretože takéto rozhodnutie bolo odôvodnené.

Počas výstavby súkromného domu môžete sledovať technológiu, prejdite na rovnaký spôsob, jednoduchým budovaním hornej časti budovy z určených materiálov. Ak to nie je možné, potom by mal byť strop oboch podlaží vidieť s drevenými panelmi, aby sa zachránil a autenticita a vôňa.

Alternatívne možno pozrieť plastové imitácia, ktoré bude stáť lacnejšie, ale je lepšie, aby to zachrániť, pretože atmosféra chatu nie je len dizajn, ale aj vôňa. Nezabudnite, že švajčiarska posilnila stropy alpských domov s priečnymi lúčmi a celé guľatiny pre väčšiu silu – Aj keď je Trim skryté spoľahlivé moderné materiály, stále potrebujete sledovať kľúčové návrhy.

Výber nábytku

Nábytok v priestoroch by mal vyzerať ako tvoj Granddarat to urobil s vlastnými rukami: jasne veľmi staré a lacné, ale masívne a neporovnateľné, ako hovoria, po stáročia. Tenké a elegantné položky nie sú tu – všetko je veľké a dôkladné. Prútané stoličky sú povolené, ako určitá výnimka zo všeobecného pravidla, ale na pozadí zvyšku by mali vyzerať presne ako predmet pýchy celej rodiny.

Dekor z väčšiny nábytkových položiek je jednoducho nie – maľba celej situácie musí byť brutálny a nie sofistikovaný. Ak je čalúnenie z tkaniny a je prítomný, záležitosť je zvyčajne zvolená jedným fotom a v neúplných tónoch typu všetkých rovnakých.

Kožené vložky na nábytok sú povolené len v obývacej izbe, ktorá tradične v akomkoľvek štýle je miesto, kde majitelia demonštrujú všetky najlepšie a drahé.

Farebná paleta

Je to isté predpokladané, že milenci jasnej palety vo vnútri dizajne nebudú v súčasnej chate veľmi útulné, pretože rôznorodosť odtieňov tu je veľmi obmedzená. Ak je budova postavená alebo zdobená v súlade s štýlom, potom hlavné tóny tu, vlastne, bude asi štyri – Šedý kameň, hnedý drevený, rovnako ako biely a čierny, Typické ovce skiny.Jasné dekorácie švajčiarskych Shophers jednoducho neboli jednoducho nie, áno, neboli potrebné – otvorili také druhy mimo okna, že tam bolo najlepšie sledovať.

Moderný prístup má takmer žiadny účinok, ktorý zmenil tento trend, pretože aj textil a čalúnenie pre nábytok sú vybrané monofónkou, vyzerajúc veľmi jednoduché. Odchod z tohto pravidla riskujete narušenie integrity štýlu.

Dekor a textil

So všetkou láskou kameňa a lesom alpských obyvateľov by to nebolo pohodlné žiť v domácnostiach, kde neexistuje textil, najmä preto, že sa pasú ovce, ktorí dali vlnu a kožu. V podmienkach konečnej jednoduchosti obrysov nábytku a absencia plného dekor, sú to textilné prvky, ktoré boli zodpovedné za púšť priestorov.

Závesy, závesy, posteľná bielizeň a nábytkárske čalúnenie sa týkali rovnakého pravidla farieb, ktoré už bolo spomenuté vyššie – Žiadna extra rôznorodosť a orientačná dekoratívnosť. Hlavné farby zostávajú odtiene sivej a hnedej s vložkami bielej a čiernej, ale všeobecne je pravidlo, podľa ktorého každá položka musí byť monofónne.

Pokiaľ ide o dekor, nie je to ľahké pre chatu – z dôvodu, že v origináli tam nebol. Môžete sa dostať z pozície, zdobenie vlastného domova všetkými vhodnými starožitnosťami, či už ide o tvarovaný svietnik, staroveký hrudník zásuviek alebo hrudník pre veci.

Osvetlenie

Zo zrejmých dôvodov, počas pôvodu chaty o lustre, môže existovať reč a elektrina na vysočine a objavili sa pred desiatkami rokov. Kým by pastieri mohli byť spokojní len so slabými domácimi sviečkami, a dokonca aj prirodzené svetlo nehodili – jednoducho, pretože nesedia doma.

Moderná osoba Umelé osvetlenie je životne dôležité, ale je potrebné okamžite abstrakt z akéhokoľvek patetického luster. Všetko osvetlenie v obydlí by mali byť čisto bod a nevyhnutne rozptýlené, pretože v tejto chate je jasné svetlo a priori nie je možné.

Ak chcete použiť rôzne sconce a prívesné lustre, uprednostňujú jedno-foto a jednoduché riešenia, jasne starožitné, je lepšie okamžite.

Predpisy

Ak chcete získať presne tú chatu, a nie abstraktné kaše rustikálnych štýlov rôznych národov sveta, keď by sa mal byt pozorovať prísne štylistické pravidlá.

Vidiecke domy

Snívanie o chate v štýle chaty, je lepšie ničiť pripravenú budovu iného druhu, ale vybudovať ho od nuly – to pomôže udržať všetky štýlové prvky nielen vnútri, ale aj vonku. Ak sme sa rozhodli vybudovať, lepšie si vybrať už spomínané drevo a kameň ako hlavné stavebné materiály – potom bude musieť minúť menej na cieľ menej, a samotný bývanie bude trvanlivý a trvanlivý.

Nezabudni na to Chata „Podľa štandardu“ dvojpodlažie a prvé poschodie musí byť presne kameň, zatiaľ čo len podkrovie sa vykonáva drevo. V rovnakej dobe, budova nemôže byť malá – pastieri zachránili na dekor a drahé veci, a nie v priestore.

Apartmány

V mestských podmienkach už máte stenu, nemali by ste sa starať o ich vzhľad, ale nemá právo na preťaženie nosných štruktúr, preto z prírodného kameňa, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť odmietnuť. Najnáročnejšia vec vo všetkých prípadoch, keď je možné uchýliť sa k pokutu, a dokonca aj na všetkých neprirodzených orezaní, ktoré len napodobňuje masívny prírodný materiál. Zároveň je na opravu, La Chatat je lepšie okamžite vybrať dvojpodlažné puzdro, pretože prítomnosť podkrovie je považovaná za jednu z kľúčových vlastností alpského štýlu.

Ako zariadiť jednotlivé izby?

K chate sa dokonale vyzerala, je dôležité dodržiavať základné pravidlá dizajnu pre tento štýl. V prípade väčšiny samostatných miestností sú približne rovnaké, ale stále sa snažia ponoriť do detailov.

Obývačka

Pastieri Švajčiarska nebrali hostí ako dnes, pretože nemali obývaciu izbu v klasickom zmysle. Taký s úsevou možno považovať za miestnosť s krbom – posledné príslušenstvo v hale je jednoducho povinné byť, pretože naraz to bolo a vyhrievané, ktoré zhromaždili všetkých obyvateľov studených horských večerov, a jediný „obrázok“ na chvíľu, zatiaľ čo nič viditeľné mimo okna.

Vzhľadom k tomu, že v modernom dome musí byť obývacia izba stále, dizajnéri zvyčajne požičiavajú myšlienky svojho dizajnu na loveckých domoch. V tomto prípade existuje malá zbierka loveckých trofeje hostiteľa, aj keď je to len suveníry. Pre obývaciu izbu modernej chaty, dostatok miesta, panoramatické okná sú potrebné (pre lepšie preskúmanie na krásnych druhov, ktoré v našej realite nemusia byť) a vydelenie funkčných oblastí s bodovým osvetlením vhodným presne na vykonávanie funkcií a konkrétnu zónu.

Kuchyňa

Moderná kuchyňa je zvyčajne oddelená materiálmi ľahostajnými na vysokú vlhkosť, chémiu a tak ďalej. Snívanie o chate domu, musíte si dať jasnú odpoveď na otázku, o čom je váš cieľ prísne dodržiavať štýlové prvky charakteristické pre alpské obydlia, alebo stále si obetovať svoje vlastné pohodlie. Dobrou cestou, najlepšie vzorky chaty aj v modernom dizajne vyžadujú, aby sa kuchyňa vyrobila z prírodného dreva a kameňa, a len druhý materiál môže nahradiť umelo.

Tak sa snažte vytvoriť pracovnú dosku s umývadlom. Drevo všetky ostatné, vrátane nie sú priľahlé k stene steny a stropu. Nábytok určite bude masívny – slabé ženy na high-horských pastvinách nežijú, pretože nikto sa nestará o ich pohodlie.

Spálňa

Podľa klasiky sa spálňa v chate nachádza na druhom poschodí, ale v našom čase, a najmä v bytovom dome, z tejto požiadavky sa môžete vzdialiť. Nábytok, ako aj vo všetkých ostatných izbách, veľmi jednoduché a masívne. Jej málo je priestranná posteľ, jedna alebo dve nočné stolíky vedľa nej a ako možnosť, pár stoličiek.

V dave musí byť útulnejší ako kdekoľvek, pretože niektoré odchýlky od známej béžovej gama tu sú povolené. Namiesto pozície pre farbu, používajte prirodzenú pokožku, môžete hádzať strašný koberec na podlahu.

Vankúše môžu a mali by byť veľa na zníženie stupňa závažnosti interiéru.

Detí

Vnútorný svet detskej izby je pravdepodobne zdržiavaný od všetkého zvyšku domu – moderné deti určite nedodržiavajú duchom života v horách a budú sklamaní neprítomnosťou tak obľúbených jasných tónov. Detské psychológovia sa domnievajú, že o desaťročný vek, chytľavé tóny stimulujú intenzívnejšie rozvíjať, pretože detská izba je prispôsobená pre vyššie opísané kontrolné štandardy by sa nemali zastaviť na typických extra-riešeniach. Jediná vec, ktorá môže byť ponechaná, je hojnosť dreva v interiérových a charakteristických stropných lúčov.

Kúpeľňa

Kúpeľňa je súčasťou budovy, kde je vlhkosť obzvlášť vysoká, a tu nebude možné abstraktovať. Väčšina dizajnérov vám umožňuje nevymyslieť bicykel – a jednoducho využiť kaviareň, Ktorý bude vybraný v drevených farbách a môže, bez straty jeho charakteristických výhod, napodobniť drevo alebo kameň.

Alternatívne je možné použiť prírodné drevo, napríklad lepený bar, analogicky s parilotmi, ale je potrebné mať na pamäti, že opakovaná impregnácia pre dlhodobú službu bude pravidelne potrebná. Výber inštalatérskych modelov, zameranie sa na starožitné modely, ktoré nebudú vyzerať moderné v štýle imitácii starovekého.

Štýlové príklady v interiéri

Na prvej fotografii ukazuje klasickú obývaciu izbu v chate – všetky stromy, ale s povinným krbom a loveckými trofejami, v monofónnej gama a s množstvom bodových svietidiel pre každú zónu.

Druhým príkladom je typická minimalistická alpská spálňa. Z dekorácií tu len kyticu, úplne organické pre horský terén, a obrázok na stene.

Na tretej fotografii sa majiteľ stále rozhodol oddeliť kúpeľňu s drevenými doskami. Namiesto vzácnych inštalácií si vybral high-tech ako štýl, ktorý tiež cudzinec na nevhodné dekor a množstvo zakrivených komplexných kontúr.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: