Design Apartmán-Štúdio rozloha 23 kV. M

Apartmán Studio Dnes získava obrovskú popularitu vďaka ich nízkym nákladom – dokonca aj pracujúci študenti alebo dôchodcovia si môžu dovoliť. Malé štúdiá, z väčšej časti, sú zakúpené pre mladé páry bez detí a zvierat alebo pre jedného nájomcu. Všetky apartmány sa však snažia poskytnúť hosťom hosťom, kuchyňu a úplné miesto na ukladanie objemových vecí.

Často návrhári čelia problémom pri práci v malých apartmánoch. Otázky vznikajú: Ako urobiť miestnosť ako funkčné, ale zároveň urobiť svoj vkus a štýl pri vytváraní interiéru bytu.

Zvláštnosť

So zariadením v štúdiu je dôležité vziať do úvahy niekoľko hlavných funkcií:

  • Byt nemá oddiely, oddeľujú sa len kúpeľňu.
  • Vo väčšine štúdií 23 kV. M. mať obdĺžnikový tvar s jedným oknom alebo lodžiou. Vo vzácnych výnimkách sú takéto priestory štvorcové, avšak ako prax ukazuje, je to pre štúdio na 23 štvorcových námestí – nie veľmi pohodlný formulár.
  • Priestory bez lodkov a balkónov najčastejšie rozdelené do dvoch zón: kuchyňa a rekreačná oblasť. Ak máte extra priestor, môžete ho pripojiť k hlavnému a vykonať úplnú skrinku.

Vyvíjame projekt dizajnu

Akýkoľvek projekt dizajnu sa začnú rozvíjať z usporiadania elektrických mriežok a drenáže. Spravidla, stúpač s vodou v štúdiových apartmánoch je jeden na toalete a miestnosti, takže, najčastejšie je umývadlo do kuchyne nainštalovaný v rohu opačným oknom. Táto možnosť je najpraktickejšia, pretože bude trvať menej stavebných materiálov a prác.

Ale v niektorých prípadoch je možné nainštalovať umývadlo. V tomto uskutočnení bude potrebné držať potrubia zo stojaceho obvodu miestnosti. Takáto práca je komplikovaná skutočnosťou, že budete musieť vykonávať potrubia vo vnútri steny. Počas prevádzky, s ľubovoľným rozpadom potrubia, budete musieť otvoriť stenu a hľadať únik.

Ďalej je potrebné umiestniť sieťovú mriežku: kde sú bežné zásuvky, pre chladničku, teplú poschodiu, pre kuchyňu, pre rúru, klimatizáciu, práčku a TV. Ak urobíte generálnu opravu a vaše finančné prostriedky vám umožňujú nahradiť štít a vytvorte niekoľko elektrolytov pre celý apartmán: samostatne pre kúpeľňu, chodba, izby, samostatne pre kuchynskú oblasť, samostatne na teplej podlahe a samostatne na balkóne.

Všetky tieto práce sú lepšie zveriť profesionálom.

Po ukončení technickej časti projektu dizajnu začnete ďalší krok – dekor a dokončovanie.

Ak chcete začať, rozhodnúť, ktorý farebný systém bude vykonaný váš byt. Ak chcete, aby sa miestnosť viac zastavila vzduch na svetlo odtiene alebo biele.

Pri vytváraní projektu dizajnérov je potrebné jasne definovať, kde sa nachádzate. Môžete oddeliť kuchyňu z miestnosti s barovým stojanom alebo špeciálnymi dverami kupé.

Zoning môže byť tiež vykonaná s použitím sadrokartónu, takže hladké alebo ohnuté vložky na steny alebo strop.

Najvýhodnejšia možnosť, aby sa zónovali pomocou skrine alebo regálu. Môžete tiež vytvoriť dvojstupňovú podlahu alebo pódium.

Nie je to možnosť inštalácie veľkého akvária alebo sklenenej skrinky. Takéto možnosti sú najčastejšie používané v štúdiách s jedným oknom na vizuálne rozdelenie bytu, ale zároveň „nejedieť“ priestor.

V apartmánoch s balkónom alebo loggiou sa tento dodatočný priestor môže použiť ako rest miestnosť alebo pracovný priestor. Pred konečnou úpravou na balkóne musíte držať stavebné práce: Nainštalujte teplé zasklenie, izolujte balkón s Minvata alebo penovými doskami, noste teplú poschodiu, ďalšie zásuvky a osvetlenie. Okrem toho môžete urobiť balkón alebo lodžiu plnú časť bytu, zvýšenie priestoru miestnosti.

Dáme nábytok

Zarovnanie nábytku je jednou z dôležitých častí v štúdiovom apartmáne. Otázky vznikajú: kde sa nachádza šatníková skriňa, kuchyňa, pohovka alebo posteľ a desktop.

Najlepšie je vybrať multifunkčný nábytok: rozkladacia pohovka, skladací stôl, stolný police alebo šatníková skriňa.

Pracovný stôl v štúdiu môže nahradiť pult. Namiesto postele je lepšie nainštalovať pohovku a tiež dať stoličku do bytu. Ak viete, že často máte hostí, je najlepšie mať náhradný poklad v skrini.

Vhodné pre Apartmán-Studio Plná kabinetová priehradka.

V kúpeľni je najlepšie opustiť inštaláciu kúpeľne, nahradenie jeho sprchovej kabíny. V tomto prípade uložíte miesto na inštaláciu práčky.

Farebné riešenia

Existuje niekoľko farebných riešení, ktoré sú najprijateľnejšie pre navrhovanie malých bytov. Najlepšie je použitie dvoch alebo troch farieb okrem hlavného. V rovnakej dobe, výber dvoch farieb je považovaný za najhospodárnejší a prísny, a ďalší tretí odtieň dáva apartmánu nejaké štýl štýlu v dizajne.

Základný odtieň by mal byť najviac v byte. Ak si vyberiete bielu, potom v byte by ste mali mať niekoľko bielych stenách. Vyberte druhú farbu poskytuje hĺbku bytu farby. V týchto farbách je možné inštalovať v bytovom nábytku, zdobené okno alebo jednu stenu. Z základného odtieňa by sa druhá farba mala mierne líšiť.

Tretia farba – svetlý doplnok do celého bytu. Je to on, kto pomáha miestnosti nájsť náladu. V takýchto farbách je možné vykonať príslušenstvo, regály, vankúše, kávové stoly a dokonca aj jedlá.

Interiérové ​​myšlienky

Krásna jasná kombinácia je považovaná za bielu (základňu) a červených farieb.

Ak sa rozhodnete urobiť úplne biely byt, nechajte strop neliečený, to znamená, že v pôvodnom formulári (ak máte novú budovu) a pridajte interiér s jasnými farbami.

Aj v absolútne bielom interiéri, dôraz na podlahu – to môže byť drevené (vyrobené z prírodného dreva alebo parkiet).

Nádherná možnosť je považovaná za loft štýl – kombinácia bielej farby, čiernych vložiek, dreva a tehál – nádherný interiér pre malý byt.

Druhá vrstva ako spôsob, ako zvýšiť užitočnú plochu.

V apartmánoch s vysokým stropom (z 3 metrov), aby druhá vrstva na používanie miestnosti vo všetkých ohľadoch. Pripojte úrovne s malým schodiskom. Na „druhej“ podlahe môžete vybaviť spánok alebo na pracovisku.

Tipy

Pri opravách miestnosti zohľadnite umiestnenie zásuviek. Je to veľmi dôležitý bod, ktorý vám neskôr pomôže v bežnom živote. Urobte samostatnú linku pre každú izbu a na serióznych elektrických spotrebičoch – stroj (a umývanie a umývačke riadu), osvetlenie, teplá podlaha atď.

Najlepšie je považované za kombináciu dvoch farieb – základne + akcenty. V tomto prípade nebude byt prepracovaný jasnými dodatkami.

Používajte miestnosti na maximum. Ak máte balkón alebo lodžiu, potom ho pripojte k apartmánu alebo zahriate na vytvorenie izolovanej izby. Akýkoľvek extra štvorcový meter v malom byte vám pomôže vytvoriť jedinečný dizajn vášho bytu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: