Dizajn dvojaký byt: Zaujímavé možnosti

Dve navyše apartmány sa stali populárnymi nie tak dávno a, skôr spojené s elitným bývanie ako s hmotnosťou. V skutočnosti, takéto usporiadanie môže byť prístupné do dostatočného širokého rozsahu, je to vhodné nielen pre priestranné priestory, ale aj relatívne malé.

Zvláštnosť

V závislosti od konštrukčných funkcií by sa malo rozlíšiť apartmány umiestnenými na dvoch podlažiach alebo na jednom, ale s možnosťou navrhovania druhého stupňa, ak umožňuje výšku stropu. A že a druhý sa môžu nazvať na dvoch úrovniach. Sú neodmysliteľné v nasledujúcich funkciách:

  • Takýto typ bytu môže dobre kompilovať kompetenciu vidieckeho domu. Keďže tento typ bytov, v jeho podstate, sa už odlišuje od tradičných možností, získavajú sa, aby zdôraznili určitý stav alebo originalitu bývania.
  • Oprava dvoch úrovní bude stáť viac ako jeden aspoň z dôvodu skutočnosti, že sú potrebné dodatočné náklady na inštaláciu schodiska alebo výťahu. Ako aj na ich opravu a údržbu.
  • Výber podobnej možnosti stojí za to zvážiť nielen ekonomické výhody, ale aj estetické možnosti dizajnu. Obrovská úloha zohráva životný štýl ľudí, pretože takýto návrh vnútorného priestoru zahŕňa väčšiu mobilitu a zároveň určitá izolácia. To znamená, že táto možnosť nie je vhodná pre sedavé a osamelé osoby.

Plánovanie

Základný princíp používaný v zónovaní dvojpodlažného bytu bude oddelený spoločnými a súkromnými časťami. Keďže prístup k vrcholu je spojený s prekonávaním určitých prekážok (ako schodisko), je to, kto bude súkromná zóna. Nasledujúce pravidlo, Na poschodí majú izby a detské izby. Samozrejme, existujú výnimky: Kreatívny proces vytvárania obrazu alebo obchodných riešení vyžaduje aj súkromie, takže môže existovať pracovná kancelária alebo umelecké štúdio.

Samostatná rekreácia je vhodnejšia pre veľkú rodinu, v ktorej každý jej člen potrebuje svoj vlastný priestor.

Pre malú rodinu môže byť takáto divízia prekážkou. Všeobecná časť, naopak, spája ľudí. Na dne sa zvyčajne nachádza vstupná hala, kuchyňa, jedáleň, obývacia izba, knižnica, hra a t. D.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kúpeľni. Jeden z nich môže byť menší na ploche a funkčnosti, ale musí byť aspoň dva. Najmä preto, že pre to nie sú žiadne prekážky, pretože nižšie uvedený priestor je vo vašom majetku. Nebude to spôsobiť veľké problémy s legitímnou prestavbou.

Je oveľa ťažšie, keď kombinuje dve úrovne, aby sa otvorila diera ako pohodlné, krásne a relevantné stavebné normy.

Inak to môže ohroziť budovu. Ak je to možné, samo o sebe sa môže zmeniť, napríklad, aby bol transparentný.

Dve úrovne na jednom poschodí

Predpokladom pre dizajn duplexných apartmánov bol re-vybavenie rezortného alebo priemyselných budov podľa rezidenčných. Rovnako ako pravidlo, všetci mali dostatočnú výšku stropu. Tento spôsob organizácie priestoru je vhodný pre každú miestnosť s vhodnými parametrami. Jeho hlavnou výhodou je racionálne využívanie priestoru.

Jedna z najčastejšie používaných možností – s uvoľňovaním miesta na spanie. Je doslova vytvorená pre malé a nízke miestnosti, hlavná vec je, že nie je menej ako meter od postele na strop. Dvojstupňové štruktúry sa často používajú na detské postele.

Okrem postele, na druhom stupni, môžete zariadiť rôzne skladovacie systémy – skrine rôznych účelov, nočné stolíky, komody a t. D. Alebo útulné pracovisko zostať sám s ich myšlienkami. Samozrejme, úplne obmedziť takúto platformu, Mali by ste premýšľať o oddieloch. Budú chrániť pred hlukom a pachmi a transparentné modely budú vizuálne vyzerať jednoduchšie.

Tento dizajn sa nemôže nachádzať len v rohu, pomocou stien ako dodatočnú podporu, ale aj uprostred obytného priestoru. Urobte to bez ohľadu na to, aby to pomohlo bielej. V tomto prípade je potrebné zapamätať si spoľahlivosť a bezpečnosť. Všetky podpery musia byť vystužené kovovými profilmi.

Ak je dno kuchyňa, potom teplý vzduch a vôňa stúpajú. Mali by ste vyhodnotiť možnosti vetracieho systému, uistite sa, že ste použili výfukové a klimatizáciu.

Systém zdvihu a zostupu

Schodisko a iné zariadenia, ktoré poskytujú prístup do horného poschodia, sa líšia svojou cenou a funkčnosťou. Náklady spravidla závisia od materiálu použitého mechanizmami, upevňovacím spôsobom a môže dosiahnuť štvrtinu hodnoty samotného bytu. Samozrejme, najobľúbenejšie sú schody. Môžu to byť:

  • Moc;
  • Vstavaný.

Je to oni, ktorí jedia veľa miesta nielen s námestím, ale aj na zabezpečenie prístupov. Plánovanie schodiska, musíte si spomenúť na niektoré nuansy:

  • Bias by nemali byť príliš chladné;
  • Kroky by mali byť dostatočne široké na to, aby na ne dostali nohu a ak je to možné, nízke;
  • Povrch krokov by sa nemal posúvať;
  • Ak sú v dome deti, starší ľudia alebo zvieratá, zábradlie bude nevyhnutným predpokladom. Bez nich, napriek veľkolepému vzhľadu, dizajn je nebezpečný. Horná podložka, ak nemá múry, by mal mať aj barrage.

Môžu sa použiť aj priestor pod schodmi. Tam môžete vybaviť skladovacie boxy, integrovať malú skrinku alebo priestor odpočinku.

Krásne možnosti

Moderné prílohy a materiály vám umožňujú vytvoriť všetky druhy závesných zariadení. Posteľ a schodisko, nedotýkajú sa podlahy, vytvárajú efekt ľahkosti. A nezvyčajné pokrytie spôsobuje, že túžba dotknúť sa ho.

Malý dvojpodlažný byt zdobený v modernom štýle – vzorka, ako kompaktne umiestniť všetky potrebné veci na relatívne malú plochu.

Je to malé apartmány s starostlivo vybranými detailmi, neutrálnymi drevenými farbami a textilným čalúnením nábytku pohodlnejšie a umožňujú vám relaxovať po pracovnom dni.

Pre priestranné apartmány (od 80 do 100 kV. m) Klasický štýl je vhodný. Rôzne dekoratívne detaily nábytku, vyrezávané drevo, kované kovové balustrády, dekorácie s pozlátením umožní vytvoriť atmosféru luxusu.

Ak chcete vytvoriť úplný obraz bytu, je potrebné opraviť osvetlenie. Okrem toho pôsobí ako ďalší zonovací nástroj. Vypnutie svetla na jednej z úrovní, môžete vizuálne zúžiť priestor. Okrem miestneho osvetlenia je potrebné pre všeobecné pozadie, musí sa zohľadniť pri vytváraní projektu.

Dvojstupňový systém je vhodný pre podkrovie. Okrem toho, niektoré apartmány sa pripoja k priestoru technického poschodia alebo podkrovia.

Schodisko neobvyklej formy sa stane centrálnym predmetom interiéru akejkoľvek miestnosti. Snímka urobí zostup rýchlejšie a stane sa skutočným dobrodružstvom pre deti a dospelých.

Design verzia dvojaký byt v modernom štýle, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: