Domáce kiná s bezdrôtovou akustikou

Cinema je celý priemysel, ktorý všetko poskytuje príležitosť tráviť čas so záujmom. Ale aby ste získali maximálne potešenie, musíte sledovať filmy na dobrej obrazovke s vysoko kvalitným zvukovým sprievodom. Môže to urobiť a doma, ak si kúpite kvalitné domáce kino.

Vybavenie

Ak si myslíme priemerné domáce kino s bezdrôtovou akustikou, potom jeho komponenty budú nasledovné:

 • stĺpce bez drôtov;
 • Subwoofer je akustický systém, ktorý vám umožní reprodukovať zvuky veľmi nízkych frekvencií;
 • Audio prehrávač, ktorý umožňuje sledovanie videa;
 • Satelitné rádio schopné chytiť akúkoľvek rádiovú vlnu;
 • USB port – s ním je možné zariadenie pripojiť k počítaču;
 • Blu-ray – prehrávač, vďaka ktorým môžete sledovať vysokokvalitné video.

Výhody a nevýhody

Pred zakúpením takéhoto systému sa musíte naučiť všetky výhody a nevýhody z vybraného modelu. Najprv by ste sa mali zoznámiť s výhodami domácich divadiel s bezdrôtovou akustikou.

 1. Po prvé, to je úsporný priestor. Koniec koncov, v takýchto zariadeniach nie sú žiadne vodiče. A preto sa nemusia skrývať pod rôznymi objektmi.
 2. Pomerne veľký rozsah zvuku.
 3. Bezpečné použitie. Najčastejšie v takýchto zariadeniach je obrana proti deťom, ako aj funkcia „Rodičovská kontrola“.
 4. Vďaka technológii Bluetooth sa nachádza možnosť výmeny informácií vo vzdialenosti do 10 metrov.

Domáce kino má však množstvo mínov. Aj keď sa podarilo zbaviť sa veľkého počtu drôtov, problém stále zostal. Koniec koncov, akustický systém takýchto moderných zariadení nemá menej ako 6 kanálov. A ak nie sú žiadne vodiče, potom prijímač, vysoko kvalitný analógový zosilňovač, ako aj DAC konvertor musí byť pripojený k každému existujúcemu kolónu. To všetko má pomerne vysoké náklady.

Ale koniec koncov, ak porovnáte s káblovým pokládkom alebo opravou v prípade poruchy, nebude to problematické.

Preskúmanie druhov

Zdroje domácich divadiel Zvuky sú rozdelené do niekoľkých typov inštalácie. Niektoré z nich sa ľahko usadia na ktorejkoľvek z stenách v miestnosti, iné môžu byť prispôsobené stropu alebo inštalácii na podlahe. Okrem toho stojí za zmienku, že prenosné domáce kino v každom prípade má 2 zadné reproduktory. Okrem zvyčajného zvukového signálu prichádza niekoľko ďalších príkazov, medzi ktorými nastavenie zvukových signálov, ako aj podpory objemu účinku. Všetky zostávajúce reproduktory môžu byť umiestnené kdekoľvek.

Vonkajší

Takéto akustické systémy v súprave majú zvukový meter, ako aj veľké a stredné stĺpce. S pomocou ich pomoci sa bass reprodukovane, okrem takmer bez skreslenia.

Špecialisti odporúčajú, aby ich zistili od stien. Je potrebné, aby ste neboli účinok uloženia zvuku. Takéto návrhy zaberajú veľa miesta. Preto musia mať priestory veľké veľkosti.

Strop

Tieto akustické systémy by sa okrem svojich dobrých technických ukazovateľov mali rozlíšiť štýlový vzhľad. Je potrebné, aby domáce kino zmestilo do interiéru miestnosti. Aby bolo ľahké uľahčiť túto úlohu, niektorí výrobcovia vyvinuli niekoľko systémov, ktoré sú prakticky neviditeľné. Okrem toho sa neuskutočňujú vôbec.

Spravidla reproduktory chránia s rôznou farbou sieťoviny. Po tom všetkom je vonku. Najčastejšie forma takýchto stĺpcov polkruhov. Zvyčajne sa takéto modely kúpite v malých izbách.

Vložený

Takýto akustický systém je najbežnejší na profesionálnom zvukovom motore. Jeho hlavnou výhodou je, že trvá dosť miesta. Okrem toho je publikovaný zvuk pomerne dynamický a bohatý.

Ale nevýhodou vstavaných systémov je potreba počtu inštalačných prác. Môžete ich nainštalovať na steny a strop.

nástenný

Tento reproduktorový systém je určený na montáž na stenu. Stena akustika má buď pravouhlé alebo štvorcové. Zvuk takýchto domácich kín je pomerne realistický a vysokokvalitný.

Polica

Použite takýto akustický systém v akejkoľvek miestnosti.

Stĺpce musia byť umiestnené tak, aby boli na úrovni ľudskej tváre.

Hodnotenie najlepšie modely

Medzi domácimi kinami s bezdrôtovou akustikou existuje veľký počet modelov, ktoré sú vhodné pre domáce použitie. Aby ste zjednodušili svoju voľbu na chvíľu, mali by ste sa zoznámiť s najobľúbenejšími medzi nimi.

Sony BDV

Akustická inštalácia podlahy, zvuk je pomerne objemná a vysoká kvalita. Treba tiež poznamenať, že domáce kino tejto značky má offline aktualizácie a kompatibilitu s najliklými nosičmi a formátmi. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy prítomnosť 5 zadných reproduktorov, čo vám umožní ponoriť sa do úplne inej reality. Nevýhody zahŕňajú skutočnosť, že systém je zapnutý príliš dlho.

Pokiaľ ide o technické charakteristiky, sú nasledovné:

 • Subwoofer Power je 200 wattov;
 • Sila akustiky je 1 000 wattov;
 • K dispozícii je Smart TV, rozhlasové vysielanie, Wi-Fi, Bluetooth;
 • Audio systém je pomerne moderný;
 • 3D podpora;
 • Ochrana pred deťmi, ako aj funkcia „Rodičia“.

Philips CSS7235Y

Model je stropný akustický systém, má pomerne atraktívny vzhľad a vysoko kvalitný priestorový zvuk. Nevýhody zahŕňajú nepresný prenos frekvencií zvukovej vlny. Okrem toho je sila kosačiek nedostatočná. V niektorých prípadoch existuje možnosť oneskorenia na vykonanie príkazov používateľa.

Hlavné charakteristiky:

 • Menovitý výkon je 210 wattov;
 • Subwoofer Power je 90 wattov;
 • Existuje Bluetooth;
 • čip-nfc;
 • Kvalitné zvukové súbory.

ONKYO HT-S7805

Značka tohto domáceho kina je medzi spotrebiteľmi pomerne populárne. A to nie je márne, pretože sa vyznačuje vysokou kvalitnou zvukovou, pokročilou vstavanou funkčnosťou a rôznymi dekodérmi. Ale v rovnakom čase nie je v modeli žiadny DVD prehrávač a časovač spánku.

Technické charakteristiky tohto zariadenia sú nasledovné:

 • Frekvenčný rozsah zosilňovača je 20 hýzd;
 • Citlivosť reproduktorov je rovná 83 decibelmi;
 • Odpor je 6 ohmov;
 • Každý zo stĺpcov má výkon 130 wattov;
 • Subwoofer Power je 80 wattov;
 • Dostupnosť Rádio Tuner, Wi-Fi, Bluetooth.

Samsung HW-K950

Akustický systém reproduktora, existuje niekoľko zvukových súborov. Medzi nevýhody je potrebné si všimnúť vysoké náklady a nie príliš myslieť na vzhľad. Základné špecifikácie:

 • Celkový výkon je 500 wattov;
 • Subwoofer je 162 wattov;
 • Existujú Wi-Fi a Bluetooth;
 • Podporované 3D.

Bose Lifestyle Sound

Tento model je reprezentovaný stropným akustickým systémom, môže reprodukovať zvuky nielen s smartfónmi, ale aj z tabliet. Zvuk je dostatočne čistý. Minusy musia zahŕňať vysoké náklady, malý počet stĺpcov, ako aj veľké veľkosti. Ak zvážime technické vlastnosti, potom sú nasledovné:

 • Celkový výkon je 240 wattov;
 • K dispozícii je rádiový tuner, Wi-Fi a subwoofer.

Kritériá voľby

    Pred zakúpením takéhoto zariadenia sa musíte zoznámiť s najdôležitejšími vlastnosťami domácich divadiel s bezdrôtovou akustikou. Najlepšie je ísť nakupovať s informovanou osobou, ktorá túto techniku ​​dobre rozumie. Ak však takáto možnosť neexistuje, tieto rady môžu byť užitočné.

    1. Po prvé, musíte venovať pozornosť silu vybraného modelu, pretože spoľahlivosť kino bude závisieť od tohto indikátora. Napríklad pre miestnosť sa oblasť, ktorej plocha rovná 20m2, dostatok akustického systému v 70 wattoch. Ďalším bodom, na ktorý je potrebné venovať pozornosť, je, že sila zosilňovača musí byť nižšia ako celkový výkon. V opačnom prípade sa stĺpec rýchlo dostane do nevhodnosti.
    2. Nemenej dôležitým parametrom je citlivosť vybraného modelu. Objem domácich divadiel sa meria v decibeloch. Čím vyššie budú, hlasnejšie bude zvuk.
    3. Nasledujúca charakteristika, ktorá by sa mala brať do úvahy, je frekvenčný rozsah. Ich priemerná hodnota sa rovná 30 tisíc hertz.
    4. Pri nákupe, musíte požiadať predávajúceho, aby preukázal zvuk vybraného domáceho kina.
    5. Treba tiež zvážiť vzhľad výrobku a uistite sa, že jeho obloženie je holistické a nemá škrabance. Uistite sa, že ste skontrolovali prítomnosť všetkých častí.

    Summovanie, môžeme povedať, že domáce divadlá s bezdrôtovou akustikou sa stanú vynikajúcou výmenou kampane v súčasnej kine. Sledujte filmy doma v príjemnej spoločnosti sa niekedy stane oveľa pohodlnejšie a zaujímavejšie ako v obrovskej hale.

    Prehľad domáceho kina Pozri viac.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: