Dynamické mikrofóny: ​​Čo to je a ako sa pripojiť?

Dnes predstavuje trh hudobného zariadenia veľké množstvo širokej škály mikrofónov. Vzhľadom na širokú škálu výberu zariadenia by sa malo priblížiť so špeciálnou pozornosťou a dôkladnosťou.

Dynamické mikrofóny sú medzi modernými spotrebiteľmi značné. Dnes v našom článku zvážime charakteristické vlastnosti takýchto zariadení, ich výhody a nevýhody, ako aj populárne odrody.

Čo to je?

Dynamický mikrofón je jedným z najobľúbenejších odrôd mikrofónu. Takéto zariadenie stojí bez tzv. „Phantom“ výživy. Ak hovoríme o konštrukčných prvkoch elektrodynamického príslušenstva, je dôležité si uvedomiť, že vnútorné zariadenie mikrofónu je podobné zariadeniu reproduktora rovnakého dynamického typu.

Princíp prevádzky zariadenia je celkom jednoduchý.

V tomto ohľade na nákup dynamického mikrofónu môže byť v dostatočnej nízkej cene – zariadenie je k dispozícii pre rôzne vrstvy populácie našej krajiny.

Charakteristickým znakom dynamického zariadenia je spoľahlivý vnútorný dizajn. Vďaka tomu môže mikrofón vydržať kolísanie teploty a komunikovať s vysokoobjemovými zvukovými vlnami.

Dynamický mikrofón Vyberte tých používateľov, ktorí chcú získať hlasný vysoko kvalitný zvuk. Môže sa použiť na ulici a v interiéri – to bude rovnaké.

Zariadenie prevádzkuje v dôsledku prítomnosti konkrétneho magnetického poľa. Membrána zariadenia dynamického typu je vyrobená z plastových materiálov a nachádza sa pod vodičom cievky. Treba mať na pamäti, že v čase, keď dochádza k membránovým vibráciám, hlasová cievka začína vibrovať.

Vďaka týmto procesom sa vyskytne elektrický signál, ktorý je zase premenený na zvuk.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako akékoľvek iné hudobné doplnky, dynamický mikrofón sa vyznačuje svojimi špecifickými vlastnosťami, ktoré majú pozitívny aj negatívny obraz. Pred uskutočnením nákupu je dôležité zoznámiť sa so všetkými vlastnosťami zariadenia.

Po prvé, je potrebné odhadnúť všetky výhody dynamických mikrofónov.

  • Vysoká odolnosť proti preťaženiu. Vďaka tejto vlastnosti zariadení môže byť dynamický mikrofón použiť na odstránenie zvukových zdrojov, ktoré majú vysokú úroveň objemu (napríklad zosilňovač hudobného prístroja). Zároveň neexistuje riziko poškodenia vybavenia.
  • Spoľahlivý dizajn. Ako už bolo uvedené, hudobné vybavenie dynamického typu je veľmi trvanlivé a spoľahlivé. V súlade s tým môže preniesť mechanické poškodenie a fúka. V tomto ohľade sa počas výkonov a koncertov používajú veľmi často mikrofóny. Tiež dynamické mikrofóny môžu byť použité na skúškach, doma a na turné.
  • Nízka citlivosť. Dynamický mikrofón nevníma zahraničné zvuky, ako aj najmenej citlivé na spätnú väzbu (t. E. na hluk, ktorý sa zobrazí, ak prinesiete mikrofón do pracovného reproduktora).

Okrem výhod opísaných vyššie, Dynamické mikrofóny sú charakterizované radom negatívnych znakov.

Nízka úroveň zvuku. Ako viete, na modernom trhu je reprezentovaný veľký počet odrôd mikrofónov. Ak porovnáte dynamický typ s inými typmi zariadení, môžete si všimnúť skutočnosť, že je podstatne horšia ako druhy kondenzátora v takýchto ukazovateľoch ako transparentnosť, čistota a prirodzenosť zvuku.

Napriek skutočnosti, že tento nedostatok je najvýraznejší, možno poznamenať, že dynamické zariadenia vnímajú len malý frekvenčný rozsah, a tiež nie sú celkom správne vysielanie hlasového timebru.

Na základe vyššie uvedeného je možné poznamenať, že dynamické zariadenia sú charakterizované oboma zásluhami a nevýhodami. Pri nákupe by sa mal zohľadniť celý objem vlastností a funkčných vlastností takéhoto hudobného príslušenstva, takže v budúcnosti nebudem ľutovať vašu akvizíciu.

Odrody

K dnešnému dňu je na trhu reprezentovaný veľký počet modelov dynamických mikrofónov. Dnes v našom článku sa pozrieme na niekoľko populárnych odrôd takýchto zariadení.

Vokálny

Vokálne dynamické zariadenie je vhodné pre umelcov, ktorí majú hlasný a hrubý hlas. Mikrofóny sú často používané umelcami takými žánrami, ako sú rock, punk, alternatívna hudba atď. D.

Pri používaní zariadenia dostanete dosť silný a tesný, ako aj mierne priestorový zvuk.

Kardioid

Takéto mikrofóny poskytujú vysokú kvalitu zvuku ako reč a vokály. Vďaka špeciálnemu dizajnu prístroja zariadenie vníma zvuk v štandardnom frekvenčnom rozsahu.

Kardioidový systém odráža nežiaduci hluk a tiež odstraňuje zdroj zvuku.

Bezdrôtový

Bezdrôtové zariadenia sa vyznačujú vysokým komfortom a jednoduchým používaním. Moderní umelci uprednostňujú presne takéto odrody, pretože môžu byť použité v akýchkoľvek podmienkach (na skúškach, na koncertoch a t. D.)

Kabát

Vnútorný dizajn takéhoto zariadenia sa skladá z membrány, ktorá je bezpečne pripojená k indukčnej cievke (teda názov zariadenia idú). Indukčná cievka sa nachádza v magnetickom systéme.

Páska

V magnetickom odbore pásky dynamický mikrofón je vlnitá páska z hliníkovej fólie.

Zariadenie sa často používa v špeciálnych nahrávacích štúdiách.

Populárne modely

Hodnotenie najlepších modelov dynamických mikrofónov obsahuje takéto zariadenia:

  • Samson C02;
  • Samson Q6 Cl;
  • Shure pg58-qtr;
  • Shure pg48-qtr;
  • Rode m2;
  • Rode M1-S a T. D.

Pri nákupe, venovať pozornosť len známym a overeným výrobcom dynamických mikrofónov.

Ako sa pripojiť k počítaču?

Potom, čo ste si zakúpili dynamický mikrofón, je dôležité správne pripojiť. Zariadenie môže byť pripojené k osobnému počítaču aj prenosnému prenosnému počítaču. Podrobná schéma pripojenia je uvedená v návode na použitie, ktorá je pripojená k mikrofónu a je neoddeliteľnou súčasťou štandardnej konfigurácie.

Ak máte k dispozícii externú zvukovú kartu, proces pripojenia sa niekoľkokrát automaticky zjednoduší. Stačí nájsť vhodný konektor na mape, do ktorej je mikrofón pripojený. Nezabudnite sa uistiť, že vhodný ovládač softvéru je nainštalovaný v počítači.

Mikrofón môže byť tiež pripojený k počítaču pomocou špeciálneho zariadenia-predzbrojenia, ako aj mixéra.

Je teda dôležité nielen vybrať si zariadenie správne (vzhľadom na jeho vzhľad, ako aj špecifický model), ale tiež pripojte zariadenie k počítaču. Ak sa opatrne a zodpovedne odkazujete na tento proces, môžete sa s ním vyrovnať nezávisle bez zapojenia špecialistov.

Aký je rozdiel medzi dynamickým mikrofónom z kondenzátora, môžete zistiť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: