Egyptský štýl v interiéri

Horúca krajina, krásna, tajomná, očarujúca viedla k rovnakému tajomnému a jedinečnému štýlu interiéru. Zdá sa, že jeho etnickým smerom je šepot hlbín storočí, mangitída navždy stratili tajomstvá starovekej civilizácie, ktorá vytvorila majestátne pyramídy, tajomné sphinx a zanechal si veľa legiend a neznámych tajomstiev.

Štýlové charakteristiky

Nejednoznačný egyptský štýl, je tu palác luxus a laconickou jednoduchosťou dekorácie domu fála (egyptský roľník). Rozpoznateľné všetkými obrázkami, kde boli zmiešané statické obrazy a okrasné geometrické maľby – nie sú nemožné zamieňať s akýmkoľvek iným meandrom, kapely sú susediace s vegetačnými ozdobami.

Povinné symboly v interiéri – Cat Sotuettes, Masky, Lotus Images, Scarabs, Veľký sfing, pyramídy, papyrus. Hlavné vlastnosti bytového dizajnu v egyptskom štýle sú svetlé a teplé farby, mnoho solárnych odtieňov, čiernych a zlatých akcentov, tajomných hieroglyfov. Povinné usporiadanie exotických ozdôb na stenách a objektoch života – fresky, sochy, stĺpce, reliéfny závit.

Vyberte si nábytok

Egyptský štýl nábytok má rovnaké charakteristické funkcie ako samotný štýl – masívnosť a stabilita, luxusné dekoratívne obloženie, reliéf vlákno, zlaté akcenty. V rovnakej dobe, všetky objekty nábytku sú charakterizované jednoduchosťou formulárov, pohodlia a funkčnosti. Základné, s výhradou povinných atribútov, položiek:

  • Veľké stoličky a pohovky s prírodným čalúnením kože;
  • prútie z ratanového gauč, slnečných lôžok, pohovky;
  • neobvyklý tvar stolice, na kučeravé nohy vo forme štylizovaných zvierat;
  • Široké masívne lôžka s vysokým balíkom alebo baldachýnom.

Napriek veľkej veľkosti, zaťažení a masívnosti, egyptský nábytok vyzerá ľahko a nemysliteľné bez dekoratívnych prvkov. Pomerne často nohy postelí, sedadlá, stoličky boli vyrobené vo forme levových labiek, čestných obrázkov a štylizovaných hada. Charakterizované prítomnosťou truhly, Lars, komody, zdobené farebným a pozláteným maľbou. Tabuľky so sklenenými doskami sa môžu spoľahnúť na sochy zvierat, napríklad favorit faraónom chedahs.

Nábytok je zdobený vložkami z slonoviny, drahých kovov, skúsených rezbrôch s mytologickými scénami. V starovekom egyptskom interiéri neboli žiadne veľké skrine – akonáhle boli nahradené hrudníkmi a Larmi. Pohovka v podobnom štýle môže byť moderná, masívna s vysokou hlavou, a môže mať výrazné egyptské funkcie – zakrivené zadné a široké opierky, kučeravé nohy, vyrezávané prvky, okrasné inlay. Pri výrobe nábytkových predmetov je uprednostňovaná tmavému drevu, a tiež používať IVA, Bambus, Rattan.

To všetko môže byť doplnené kovanými detailmi, vložky z drahých kovov.

Dekorácia a paleta farieb

Hlavné farby sú žlté, piesočné, béžové odtiene hlavného pozadia a svetlé akcenty v červenej, modrej, zelenej, oranžovej sortime s pridaním zlatých, hnedých a čiernych farieb. To umožňuje základné použitie ako hlavná farba žltých odtieňov. Gamma Zlaté tóny sa narodili slnkom, nekonečnými pieskmi, púštnym teplom, takže charakteristické pre Egypt.

Modrá farba už dlho symbolizuje uctievanie posvätného Nile, zelená je základom života, rastlín, hojné rastúce, vďaka ročným únikom posvätnej rieky. Farebná paleta egyptského štýlu je charakterizovaná čistými farbami, bez toho, aby sa uznali poltón, pretože ľudia starovekej civilizácie používali prírodné farbivá, nikdy ich nemiešali.

Na pozadí svetla a dokonca aj tónov sa svetlý prízvuk ukáže vonkajšie dlaždice s geometrickými vzormi. Tapety sa používajú ako obrázok geometrie rozbitých čiar, pruhov a meandrov v pravých štvorcoch, štylizované postavy ľudí, vtákov a zvierat, vegetačného sveta Egypta, ako aj veľký počet hieroglyfov. Oprava bytu na registráciu egyptského interiéru musí byť vykonaná so všetkými týmito požiadavkami.

Hlavný dojem, že interiér by mal vytvoriť, je poklad, pokrytý slnkom, obklopený pieskymi a bohatou povahou pobrežia Nile.

Okná zdobené oblúkom optimálne zodpovedajú egyptskému štýlu. Samozrejme, že v podmienkach metropoly sú otvorené okná takmer nemožné, takže sa zavádzajú záclon s vhodnou okrasnou tlačou alebo monofónnou textíliou. Ekologicky zmestia do vnútorného východného závesu z ťažkých tkanín, zdobené hranicou, vybraným náramkom s imitáciou drahých kameňov – nezabudnite na luxus.

Odkvapká musia byť drevené, kedykoľvek je to možné vyrezávané. Estetické vnímanie egyptskej staroveku vyžaduje otvorené dvere, ale ak je potrebná zvuková izolácia, sú vybrané masívne dvere z prírodných materiálov, tiež zdobené charakteristickým vzorom, reliéfnymi rezbami.

Designer Canons kategoricky trvajú na prírodnom textilnom – najkrajšia vlna, bavlna a ľan, Tlač s egyptskými motívmi alebo monofónnym pozadím. Dekoratívna zložka dizajnu je figúrka čierneho dreva, hlinitého a keramického riadu, fresky, aplikované na steny, dekoratívne výklenky, stĺpy. Prítomnosť živých izbách z bánk Nílu magicky priťahuje pozornosť.

Zároveň je dôležité nezabudnúť – akýkoľvek dôrazový detail interiéru musí byť v súlade s egyptskou civilizáciou.

Osvetlenie

Tradičné osvetlenie v starovekom Egypte malo horáky, a preto moderný interiér v egyptskom štýle silne odporúča použitie elegantných podláh na tenkých nohách,. Exquisite Dôraz je nástenná lampa vo forme horáka, a samozrejme, nič nebráni používaniu lustre, Keďže v egyptskom interiéri, rovnako ako vo všetkých ostatných, je celkom prijateľné zmiešať sivé staroveké a moderné technológie.

Áno, a nie je možné, aby rezident high-tech storočia bez úspechov civilizácie, bez ohľadu na štýl interiéru si vybral a čokoľvek fanúšik starožitnosti.

Vlastnosti dizajnérskych izieb

Dizajn bytových priestorov v egyptskom štýle je sto percent možnosti, ako sa zbaviť nudných obyčajných. Metóda pridania exotických poznámok v každodennom prostredí. Štýl luxusných a etnických motívov je pomerne nezvyčajný, je to záruka jedinečnosti domu, ktorá sa môže sotva nájsť v najbližšom prostredí.

Obývačka

Pri navrhovaní obývacej izby sa venovala osobitná pozornosť podlahe. Počas opravy a prípravy celých priestorov všeobecne je podlaha žiaduce stanoviť kameň, mramorové dlaždice alebo použiť imitáciu. Dlaždice môžu byť nahradené parketou tmavých tónov.

Steny sú vyrobené v jasných pieskovcových odtieňoch alebo s prevahou tmavšie, hnedé tóny, prírodné materiály – bambusové tapety, drevené panely, je možné použiť foto tapety ako veľký panel.

Steny zdobené freskami, maľbou, geometrickými vzormi, obrazmi zvierat, ľudí, vtákov a vegetácie – potrebné symboly egyptského dizajnu. Nábytok, osvetlenie, plnenie egyptských suvenírov a dekoratívnych prvkov – všetko v súlade s požiadavkami egyptského interiéru.

Kuchyňa

Pre kuchynskú dekoráciu je dôležitá maximálna náplň s ľahkosťou a slobodou – existujú všetky predpoklady na hranie s priestorom, interakciou jedinečných exotických objektov, prírodných textílií a moderných technológií. Potrebná kombinácia hlavného pozadia s jasnými akcentmi, napríklad frebami na stene umožní územný jedálenský priestor a miesto na varenie. Miesto v blízkosti sporáku môže byť oddelené imitáciou prírodného kameňa – to priamo odkazuje na čas kamenného ohniska.

Spálňa

Interiér spálne je nasýtený štýlovými predmetmi – veľké sviečky, arómy, zrkadlo obklopené slnečným kruhom, soškami faraónov a mačiek. Veľká posteľ by mala byť tmavá drevo, masívne, s vyrezanými nôh, ktoré stelesňujú vo forme mačacích hláv. Ak je príležitosť, potom vyrezané, zdobené viacfarebným maľbou stĺpca, bude slúžiť ako nádherná dekorácia, ako Baldahin. Prírodné textílie, vyrezávané odkvapy na oknách vytvoria útulnú atmosféru a schopnosť prezentovať sa čističom alebo faraónom.

Kúpeľňa

Nezabudnite, že faraóns a obyčajní ľudia používali plávať, takže kúpeľ dáva vhodné formy. Steny a kúpele sám čelia mramoru alebo imitácii pieskovca. Pridanie prírodného stromu, Bas-reliéfy, živé rastliny prinášajú len návrh dizajnu egyptského kúpania. WC a kúpeľňa by sa mali harmonizovať s interiérom kúpeľne.

O hlavných funkciách a charakteristických prvkoch egyptského štýlu V interiéri nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár