Európsky štýl v interiéri

Európsky štýl v interiéri je „na druhom role“ v porovnaní s minimalizmom a moderným, klasicizmom a inými známymi formátmi. Avšak, tento dizajn domu a modernej chaty, kuchyne a kúpeľňa, spálne a ďalšie izby, však môže poskytnúť brilantný výsledok – ak len prísť do veci pozorne a vedome. Logické dokončenie interiéru môže slúžiť v európskych sedacich pohovkách, osvetľovacích zariadeniach, dekoratívnych prvkoch – a to všetko, čo sa musíte zaoberať.

Charakterové rysy

Konverzácia o európskom štýle v dizajne bytov a iných bývanie by mala začať so skutočnosťou, že je veľmi flexibilná. Tento dizajnový formát prešiel významnou transformáciou počas posledných desaťročí, ako základ, môžete si vziať všetky možnosti pre jeho možnosti. Neexistujú žiadne prísne požiadavky, napríklad vzhľadom na počet dekor.

Môže byť väčšia alebo menej, v závislosti od osobných preferencií a módnych trendov – ale zároveň bude v plnej miere splnený štýl. Takže môžete interpretovať stylistiku presne tak, ako je to vhodné.

A napriek tomu existujú typické vlastnosti moderných chatov európskeho štýlu, ktoré sú vo väčšine prípadov stelesnené, a to:

 • Otvorená schéma plánovania (štúdio apartmány vrátane);
 • Maximálna expanzia priestoru – vizuálne aj technické prostriedky (vrátane z dôvodu vybavenia s veľkými panoramatickými oknami);
 • Opačný trend sa objavil v posledných rokoch – Rollback smerom k väčšiemu súkromiu a uzavretiu priestoru;
 • Zvýšený komfort (opäť nastaviteľný pod jednotlivými požiadavkami);
 • Minimalistické vykonanie;
 • zadržiavacie a vyrovnanie (odmietnutie kričiacich farieb);
 • Jednoduchá a sviežosť plniaceho priestoru.

Je však potrebné pochopiť, že je nemožné charakterizovať interiér v oddelení od vzhľadu obydlia a jeho zariadenia, pretože sú úplne jasne pripojené, čisto logicky. Európsky štýl súkromného vidieckeho domu je zvyčajne vytvorený z drevených materiálov. Sú to praktické, šetrné k životnému prostrediu, zabezpečujú pohodlie vnútorného prostredia. Z veľkej časti, jednopodlažné budovy s plochou strechou – Pafos Race, nútená budovať dvojpodlažné a trojposchodové domy, nehodia do európskeho štýlu a moderné technológie nám umožňujú zabezpečiť spoľahlivú prevádzku plochej strechy Za každého počasia.

Vo opísanej môžete dokonca ísť na radikálne experimenty. Ale v každom prípade by mal byť dizajn starostlivo premyslený – inak to už nie je európsky prístup. Je možné prijať základ španielčiny alebo francúzskeho, nemeckého alebo severozáznamu, talianskej alebo dokonca balkánskej chuti.

Ale môžete použiť ako východiskový bod pre budovanie dizajnu a skupiny dekoratívnych predmetov a požadovanú farbu a rozhodnutia o dokončovaní. Hlavnou vecou je, že okolo sémantického jadra bolo všetko veľmi jasne postavené.

Stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim charakteristickým momentom:

 • Kombinácia kuchyne s jedálňou, jedálne s obývacími izbami, sál s obývacími izbami;
 • vizuálne zonovanie interiéru;
 • jasná funkčnosť všetkých položiek;
 • Spotreba iba ekologických riešení;
 • Kritický význam kompetentného osvetlenia.

Možnosti dokončenia

Stena

Pokrývajú steny v európskom štýle, môžu byť tapety alebo iné dokončovacie materiály. Ale to nie je hlavná vec, a čo je najdôležitejšie – kombinovať rôzne textúry. Výberom, dosahovať harmóniu s nábytkom a inými prvkami, ktoré vypĺňajú miestnosť. Je celkom možné maľovať jednu stenu tak jasnú, ako je to možné, a zostávajúce – vydávať stručne, pomocou mimoriadnych ornamentov a výkresov.

DÔLEŽITÉ: Mattelné povrchy sú najlepšie zahrnuté v európskej štýle a sú vhodné malé lesklé a neutrálne tóny.

Podlaha

Počas konštrukcie miestnosti vnútri je potrebné venovať pozornosť a podlahu. Dobré možnosti sú dlaždice a parkety. V niektorých prípadoch sa používa prírodné drevo alebo jeho imitácia. Bez ohľadu na materiál by mal byť podlaha tmavšia ako vertikálne povrchy – a rozdiel dosahuje niekoľko odtieňov. European Style Design je kompatibilný s rôznymi kobercami – od bežných pletených plátiek na úpravy s vysoko užitočným.

Strop

Usporiadať hornú časť európskeho štýlu miestnosti môže byť dosť rôznorodá. Najviac konzervatívnejší prístup znamená použitie drevených lúčov. Takéto riešenie je optimálne optimálne na vytvorenie „stredomorských“ alebo „provencal“ priestorov – a všeobecná podobnosť je nepochybne. Ale v modernejšej verzii bude viac správnejšie aplikovať viacúrovňové stropy a iné high-tech riešenia. Samozrejme, výber konkrétnej možnosti je vedený predovšetkým na pohodlie a eleganciu, medzi ktorým musí byť zostatok.

Výber nábytku

Pri výrobe rôznych izieb európskeho štýlu, používajte čo najpohodlnejšie zariadenie. Ale existuje dôležitá nuancia – kompletné slúchadlá používajú nežiaduce. Oveľa lepšie zodpovedá kánonám tohto štýlu heterogénnych kompozícií, v ktorých bola každá položka vybratá samostatne. Všade, kde potrebujete vytvoriť pocit dobre zvládnutého, zastaraného priestoru. Pri výbere rovnakých pohoviek alebo stoličiek je potrebné vyhodnotiť, ako pohodlné bude sedieť, lož, stúpa, môžete cítiť príjemnú relaxáciu.

Takmer všade by mali byť kreslá na nohách. Voliteľne klasické modely s vysokým prešívaným chrbtom – viac moderné, s rovnou a zaoblenou formou, tiež zapadajú do kánonu. Urobiť halu, musíte umiestniť obliekací stôl uprostred kompozície. Je vhodné obklopiť pohovku, kreslá. Použitie potápačov je vítané. Čalúnený nábytok v hale by nemal byť stlačený na steny a okná. Akýkoľvek uhol by mal byť plne prístupný. Najdôležitejším motívom na dizajne tejto miestnosti je maximálny komfort.

Samostatne stojí za to hovoriť o dizajne WC a zóny s kúpeľňou – v samostatnej forme a vo formáte kombinovanej kúpeľne. Maximálna otvorenosť je vítaná, dokonca aj s použitím sprchovej kabíny na jednej úrovni so zvyškom podlahy. Módne riešenie teraz v Európe je maximálne použitie skla. Namiesto masívneho sprchového kabíny sa čoraz viac používajú kompaktné rohy. Je povolené používať dvere s vonkajším a interným objavom. Maximálna pozornosť počas dizajnu miestnosti sa vypláca relaxácii a harmonickej mysli. Aktívne aplikujte keramiku, kameň a drevo.

Pri navrhovaní spální sa zameriavajú aj na maximálny odpočinok a relaxáciu. Je vítané používať pokojné farby a podlahové parkety. Veľmi dobré riešenie môže byť plstené čalúnenie. Nábytok najčastejšie vyrobený z radu dreva a osvetľovacích zariadení by mali byť vybavené hodvábnymi vločkami. Nebuďte príliš fascinovaní vázy, umelecké plátna, zrkadlá.

Kuchyňa zdobia s prihliadnutím na pravidlá Visual Zoning. Zjednotte ho jedálenským kútom alebo nie – musíte sa vyriešiť. V jedálni zahŕňali polovičné zbrane a nie jednoduché stoličky. Headsety musia byť vybavené monolitickými alebo panelovými dverami. Víta používanie lustre pozastavených priamo nad tabuľkou. Samozrejme, chodba môže byť vydaná aj v európskom štýle. Musí to byť estetické, elegantné a zbavené všetkých druhov plodov. Nevyhnutne namontovaný poličku pre malé veci.

Horné oblečenie zostane na otvorenom kompaktnom závese. Ak si dal šatník, potom len zabudovaný do steny.

Myslieť na osvetlenie

Uistite sa, že aplikujte niekoľko skupín lampy, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach. Zvyčajne sa prideľuje na pridelenie takýchto typov ako:

 • denné svetlo;
 • parade;
 • večer;
 • Použité osvetlenie.

V niektorých prípadoch je podsvietenie namontované za stropné rímsy. Avšak, najtypickejšie riešenie je kombinácia nasledujúcich prvkov:

 • stropný luster;
 • SCONCE pre zaostrenie na jednotlivé časti a zóny;
 • lampy (na čítanie, písanie a iné práce v tme);
 • Stolové svietidlá (musia mať veľké lampy).

DÔLEŽITÉ: Plavby sú prvkom zdobenie priestoru. Potrebujete hľadať mäkké a tlmené žiara.

Krby sa uplatňujú na romantické osvetlenie. Bod Zdroje svetla sú vybavené nielen stropmi, ale aj otváraním okien, dverí. Odporúča sa používať nástenné svietidlá, ktoré musia poskytnúť aspoň 80% celkového jasu.

Obývacia izba a spálňa sú vybavené hlavnými centrálnymi lustrami. Nie sú toľko svetelných zdrojov ako dekoratívne objekty. V kuchyni sú umiestnené malé stropné lustre, niekoľko takýchto žiaroviek pomôže vytiahnuť miesto v dĺžke. Skrinky a police najlepšie usporiadajte LED stuhe. S ich výberom nezabudnite vziať do úvahy estetický efekt.

Farebná paleta

Európsky interiér je vždy diskrétny. Farby sa používajú v dobre na dôchodkoch. Jeho rozdelenie kvôli ornamentu je nepraktické. Zvyčajne používajú tri hlavné farby. Niekedy je zavedený štvrtý tón, ale len v kombinácii s hlavnými farbami.

Klasická európska stylistika znamená použitie pastelových farieb. Dokonca aj orientácia na tlmených akcentách je plne odôvodnená – Koniec koncov, takáto akcenty môžu byť veľmi veľa, a je ľahké vytvoriť originálne zloženie. Odporúčaný tmavý sfarbenie nábytok, s čalúnenými sofistikovanými farebnými kombináciami. Svetelné steny vytvoria úplnú harmóniu.

Dekorové prvky

Dokonca aj textúra povrchových materiálov musí byť plnou súčasťou kompozície. Preťaženie nastavenia s podrobnosťami v rovnakom čase. Použite alebo otestované položky vytvorené populárnymi dizajnérmi, alebo najcfektívnejšie veci štandardných formulárov. Všetky dekoratívne prvky musia byť funkčné. Vytvorte útulnú atmosféru môže byť schopná používať iba záclony.

Anglická verzia štýlu znamená nejakú primátku, ale musí byť vysledovaná jasná elegancia. Taliansky typ bude nažive a bohatý na farbu. P víta tečúce záležitosti pokryté kvetinovými ornamentmi, bielizňovými tkaninami. Škandinávske záclony by mali byť vizuálne udržiavané. Zvyčajne majú bielu farbu a vykonávajú sa v klasických formách.

Štýlové príklady interiéru

 • Túto fotografiu ukazuje nezvyčajne rozkošný a útulnú atmosféru. Vysoká vybraná kombinácia tmavých tónov a jasných oblastí zaručuje atraktívnosť miestnosti. Dokonca aj množstvo dekoratívnych objektov a nábytku nevytvára pocit nejakej vizuálnej preťaženia – naopak, všetko je úplne vhodné.

 • Európska obývacia izba však môže byť vytvorená a inak – Použitie viacúrovňových stropov zvýraznených okolo obvodu, pôvodné predmety nábytku. Široký priestor a relatívne malý počet dekorových predmetov sú tiež úplne zapadované do takejto stylistu.

V ďalšom videu sa môžete pozrieť na európsky dizajn malého apartmánu v Nemecku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: