Faktor plodín v kamerách

V opise mnohých fotoaparátov je prítomnosť plnohodnotnej matrice opísaná ako bezpodmienečná výhoda modelu v protizávaží na postriebrené jednotky. Napriek tomu však môžete vidieť pomerne niekoľko profesionálnych fotografov, ktorí sa nebojí Krop a plne používajte aj také zariadenie. Zvýšenie takýchto trendov vedie dozorca myslenia na logickú myšlienku, že faktor plodín v kamerách je koncepcia príbuzného, ​​a preto si vyžaduje podrobnejšie porozumenie v téme.

Faktor plodín v kamerách

Čo to je?

Je možné, že medzi našimi čitateľmi je na fotografii sto percent nováčikov, pretože vysvetlenie začne z diaľky. Slávne megapixely, pre ktoré sú v amatérskom prostredí, je zvyčajné určiť kvalitu fotoaparátu predovšetkým, vysoko kvalitné fotografie sami ešte nezaručujú – Okrem ich množstva je dôležitá veľkosť každého jednotlivého pixelu. Preto moderné smartfóny s desiatkami megapixelov často nemôžu poskytnúť rovnakú úroveň kvality, ktorá vytvára profesionálny fotoaparát s „skromným“ 20 megapixelom.

Pixely sa nachádzajú na matrici – špeciálnu dosku, ktorej veľkosť sa líši v závislosti od modelu jednotky. Od času filmovej fotografie je zvyčajné zvážiť normálnu veľkosť matrice, plne identické s fyzickou veľkosťou rámu – najčastejšie je 36 na 24 mm. PolyNokadrov sa nazýva presne fotoaparát, ktorý má takú pravidelnosť, s rovnakým kritériom, plnohodnotný zdvih je určený digitálnymi fotoaparátmi, kde v zásade neexistujú žiadne filmy. V snahe o kompaktnosť zariadenia sa mnohí výrobcovia rozhodli znížiť matricu na jeden stupeň alebo iný. Spravodlivosť V záujme, existujú aj také kamery, ktoré majú matricu ešte viac plného rámca, ale sú to drahé modely pre zvolenie.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Odizolovanie z vyššie uvedeného, ​​môžete pochopiť, prečo je „plný rám“ je plus. Keď je matrica veľká, a pixely sú relatívne malé, nemôžete pochybovať, že sú aspoň veľké. V súlade s tým, keď v smartfóne, priori nepredpokladá celý rámec, niekoľko desiatok megapixelov je deklarovaných, je potrebné pochopiť, že sú zanedbateľné. Nedávno sa počet takýchto „drobností“ niekedy čiastočne dostane do kvality, ale vo všeobecnosti sa tento princíp stále rozvíja a rozvíja sa.

Aby užívatelia pochopili, akú techniku ​​sa zaoberajú, zaviedli taký koncept ako faktor plodín v kamerách. Vysvetlite prsty, ktoré to znamená: V skutočnosti je to uhlopriečka štandardnej matrice vo vzťahu k uhlopriečke použitej matrice. Ak je faktor plodiny rovný jednému, znamená to, že hovoríme o plnohodnotnom zariadení.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Pros a medené kamery

Na základe vyššie uvedeného bolo možné dospieť k záveru, že odpružená matrica je, aby to mierne, nie veľmi dobré. Potom pravda, Vzniká ďalšia otázka – prečo výrobcovia naďalej robia, a spotrebitelia neodmietajú kúpiť vybavenie, ktoré nezodpovedajú vysokým očakávaniam. Odpoveď, ako obvykle, na povrchu: postrekované kamery sú nielen nevýhody, ale aj pozitívne strany.

Faktor plodín v kamerách

Je z dobrých vlastností takéhoto vybavenia začneme.

  • Kompaktnosť. Naraz bol dobrý profesionálny fotoaparát objemným agregátom, ktorý zaberá veľa miesta. Ak ste fotograf a jednoducho povinní ho nosiť s vami, potom je to stále polbie – iná vec, ak je to potrebné viac pre cestovanie, a ja nechcem chytiť skóre. Krop nie je len menej matricou, ale samotná kamera je všeobecne kompaktnejšia, je to jednoduchšie, čo znamená, že je lepšie prispôsobené pre dlhé cesty.
  • Lacnosť. V celej kamere, najdrahší detail je matrica – to je senzor, ktorý je zodpovedný za prijímanie fotografie, nie je možné ho nahradiť akýmkoľvek spôsobom. Veľkosť matrice je priama hodnota, pokiaľ ide o jeho hodnotu, a preto sústredené vzorky technikov sú vždy lacnejšie, niekedy – päť až desaťkrát.
  • Schopnosť dať veľký nárast. Paradoxne, v niektorých situáciách, jednoduchý postrekovaný fotoaparát môže vydať výsledok takej úrovne, ako keby ste boli zakúpení za drahé objektív. Aký je trik: Čím väčšia je matrica, väčšia perspektíva, ktorú môže zachytiť. Plodiny, resp. Opravuje len relatívne malú časť revízie, ale veľký počet megapixelov dáva obraz rovnakého súhlasu. Ukazuje sa, že ste odstránili objekt, ako keby ste s prístupom. Treba pripomenúť, že malé pixely postrekovanej matrice znižujú svetlá, pretože výhody Krop sú detekované len podrobnými streľbou z diaľky a čisto v podmienkach dobrého osvetlenia.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

ale Krophi stále nie je sen profesionála – Skutočne fotografuje zrkadlovú alebo zrkadlovú plnohodnotnú komoru.

Faktor plodín v kamerách

Malo by byť prijaté, že je v tom veľa logiky, pretože v posmrtých matriciach je veľa mínov.

  • Hluk. Mierna diagonálna matrica má vlastnosť oveľa intenzívnejšie reagovať na hluk – inými slovami, „čerpá“ svetlo, kde to naozaj nie je. Odstránenie slnečného dňa alebo v osvetlenom štúdiu si nevšimnete, ale pre nočnú prácu nie je takýto agregát presne vhodný. Kvalita videa na postrekovaných kamier je zvyčajne úplne pôsobí.
  • Obmedzený dynamický rozsah. Rámy, kde sa kombinujú veľmi svetlé a veľmi matné objekty, sú dosť často. Dokonca aj tie dokonalé fotoaparáty nášho času sú veľmi horšie ako ľudské oko, pretože pri zameraní vždy si vyberiete nevýhodu: buď tmavé objekty budú jasne viditeľné, ale obloha bude zapečatená, alebo to je obloha bude krásna, Temné objekty stratia detail. Nie HDR poskytne ideálny efekt a s kompozitnými rámami plodín s objektmi rôzneho jasu bude ešte menej úspešný.
  • Rezaná farebná hĺbka. Inzerenti milujú povedať, že displejy sú schopné prenášať milióny odtieňov. Existujú určité pochybnosti, že človek skutočne cíti tak tenký rozdiel, ale samotná skutočnosť, že v prírode s hladkým prechodom farieb nemôžete povedať určite, kde jeden tón končí a druhá začína. Pre plodiny to môže byť problém – zhruba hovorí, ako ten stredný muž z vtipu, rozlišuje len 16 farieb. Fotografovanie s monochromatickými a kontrastnými objektmi, nevidíte veľký rozdiel medzi postrekovanou maticou a plným rámom, avšak monochrome pri vykonávaní Krop bude určite sklamať.
  • Problémy s krásnym rozmazaním. Rampa na postrolených matriciach je výrazne viac. Samotné to neznamená, že je nemožné získať atraktívny rozmazanie v zásade, ale stojí za to poznanie, že úloha je komplikovaná.
  • Príliš úzke preskúmanie. Táto položka je opačná strana skutočnosti, že Croopa umožňuje „zvýšiť“ rámec, ktorý bol uvedený v zozname jeho výhod. Zdá sa, že malá matrica zvyšuje ohniskovú vzdialenosť objektívu, a preto spoľahlivo zmierňuje perspektívu problematické.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

V miestnosti, napríklad, celá rodina nebude vždy úspešná – niekedy sa musíte ďalej pohybovať, hoci steny už neumožňujú.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Porovnanie s matricou s plným rámom

Z výhod a nevýhody charakteristické pre postriedené fotoaparáty, vo všeobecnosti môžeme vyvodiť závery o tom, ako sa takéto výrobky líšia od plného rámu. Ďalšou vecou je, že sme považovali za väčšinou technické špecifikácie a teraz sa venuje väčšej pozornosti rozdielom v praktickej aplikácii.

Ak chcete začať, je potrebné pochopiť, že drahá a orezaná kamera nerobí zelený nováčik na profesionálne. Aj naopak – existuje tona špecifických nastavení v ňom a výpočet ide len to, že majiteľ vie, ako sa s nimi vysporiadať. Nemáte žiadne predstavu o nich, „kanvica“ s rovnakou pravdepodobnosťou zastaví rámec, ktorý na full-frame kameru, ktorý je na Krophe, a potom, ako sa hovorí, prečo platiť viac.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Skúsených fotografov radí začať s Kropom ako lacnejšie riešenie. Aj v ňom existujú rôzne nastavenia, čo vám umožňuje hlbšie ponoriť do ich porozumenia, naučiť sa pracovať so svetlom, vybudovať zloženie a tak ďalej. Naučte sa chytiť rámu a preniesť ju čo najviac – v mnohých prípadoch to nebude tak zlé. Iba v priebehu času, keď chápete vo všetkých zložitostiach nastavení, začnete si všimnúť, že vo všeobecnosti viete, čo chýba rámec pre reklamáciu pre majstrovstvo, ale už nie je možné – technika neumožňuje. Potom a až potom dáva zmysel prejsť na model plného rámu.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Plný rám je dobrý, pretože to môže okamžite urobiť dobrú fotografiu, ktorá nevyžaduje následné retušovanie a spracovanie vo Photoshope. Aby ste získali maximálny výsledok z takejto kamery, musíte pochopiť, ako ju riadne konfigurovať, inak nebude žiadny konkrétny rozdiel.

Faktor plodín v kamerách

Výber plodiny pre učenie, musíte si spomenúť na jeden okamih, ktorý môže byť útk. Faktom je, že šošovky od starej komory nebude vždy priblížená nová, ktorú si vyberiete v budúcnosti, a vyberte si fotoaparát, so zameraním na požiadavky starých šošoviek, najmä bezvýznamov. Ak začiatočník pretrváva na fotografii a okamžite chápe, čo chce zviazať svoj život s týmto prípadom a naučí sa, vrátane kúpil celý park šošoviek, môžete okamžite urobiť celý rad. V opačnom prípade môže byť skutočnosť vypúšťania optiky, spolu so starej komory, môže byť príkladom nepasvitnosti.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Ako vypočítať?

Faktor plodín predstavuje nielen abstraktnú charakteristiku fotoaparátu, ktorú môžete vedieť, buď neviete – v žiadnom prípade je potrebné sa naučiť, aby ste si správne vybrali objektívy. Zvýšili sme vyššie, že kvôli ich schopnosti „zvýšiť“ rámec plodín, avšak ohnisková vzdialenosť objektívu sa zvyšuje.

Globálne plodín faktor môže byť vypočítať a manuálne – pre to potrebujete frame diagonálny 35 mm film na rozdelenie do uhlopriečky vstavanej matrice. Všimnite si, že 35 mm film uhlopriečka nie je vo všetkých 35 mm, pretože niektoré nováčikovia niekedy myslia, že chyby – jeho hodnota je zvyčajne označená ako asi 43,3 mm. Z úplnosti, vzorec nebude ublížiť, aby to viedlo a diagonálne matricu v skutočnosti, však moderní výrobcovia vo väčšine prípadov už pochopili, že spotrebiteľ je lenivý, a jednoducho naznačuje túto vlastnosť v užívateľskej príručke.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Nenechajte sa prekvapiť, že hodnota plodín faktora sa môže ukázať ako oveľa vyššia ako jednotka s Penny – Dnes matrice sú niekedy tak malé, že indikátor môže dosiahnuť 5 alebo dokonca 6. Respektíve, Čím vyšší je faktor plodín, tým väčšia je „zväčšenie“ preukázať váš fotoaparát a čím viac skreslenia zabezpečí pre objektív.

Definovaný so šošovkou na riešenie určitých úloh musíte pochopiť, že ich skutočná ohnisková vzdialenosť je relevantná len pre matrice s plodinou faktora 1, ktorý je plným rámom. Ak je matrica menšia, šošovka dá takýto obraz, akoby bola ohnisková vzdialenosť.

Tento indikátor je možné určiť vopred, striedať ohniskovú vzdialenosť objektívu a plodín.

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Faktor plodín v kamerách

Predpokladajme, že máte 50 mm objektív. Na plnohodnotnej kamere, bude plne spĺňať uvedené charakteristiky, na cykloch s faktorom plodín 1,5 bude vnímaná ako 75 mm pre plnohodnotný rámec a pre kompaktné zariadenie s plodinou-faktorom 2.5 bude takmer analógový teleobjektívu 125 mm. Znamená to, že Každý objektív sa správa s fotoaparátom rôznymi spôsobmi, v závislosti od toho, ktorý má matrica, a je potrebné si ho vybrať presne v rámci špecifického modelu technológie, nie zvlášť počítanie na tie technické vlastnosti, ktoré sú napísané na balíku alebo prípad.

Faktor plodín v kamerách

O faktore plodín v kamerách vidieť vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár