Francúzsky štýl v interiéri

Francúzsko pre mnoho storočí bolo jedným z najvýkonnejších svetových mocností, nastaviť módu. Imperial dedičstvo dal impulz na vzhľad pôvodných interiérových štýlov, ktorí rýchlo získali popularitu. Francúzsky dizajn je kolektívny obraz, špecialisti zaoberajúci sa interiérovým dizajnom, prideľujú niekoľko oblastí zjednotených spoločnými funkciami.

Charakterové rysy

Moderný francúzsky štýl sa vyznačuje nezvyčajným konceptom dizajnu a položiek s históriou, ktorá nehnuteľností vlastníkov. Hoci mnohí majú združenia s luxusom palácov a monumentálneho dizajnu, je to chybné stanovisko. Externý Entourage nie je taký dôležitý.

Medzi hlavné črty francúzskeho štýlu možno prideliť:

  • historická orientácia;
  • Umelecká improvizácia;
  • Dostupnosť voľného miesta;
  • Eklektické časti;
  • Povinné použitie bieleho bytu.

Pre francúzštinu, obrovská hodnota má starožitnosti a vinobranie veci, vintage budovy. Výber medzi novými objektmi situácie a tých, ktorí majú príbeh, vždy uprednostňujú druhú možnosť. A francúzsky sa často uchýlili k umeleckej improvizácii, pre nich luxus nie je prioritou. Pri navrhovaní interiérov vo francúzskom štýle nikto nedodrží na jasné recepty, vedené individuálnym chuťou.

V dizajne, neopatrnosť, nadmerné úsilie o nič. Vo francúzskych interiéroch sa miešacia éra často vysleduje. Jedným z najdôležitejších podmienok pre rekonštrukciu takéhoto dizajnu leží v prítomnosti voľného priestoru. Takýto štýl je ideálny pre majiteľov bytov a domov s vysokými stropmi, najmä ak jej luxusné plány uskutočnenia.

Francúzi nevyplnia apartmány vo vlastníctve od seba s veľkým počtom nábytku. Objekty situácie by nemali byť umiestnené v blízkosti, vzťahuje sa na prvky dekorov. V priorite, minimalizmus prispieva k vytvoreniu svetelného priestoru.

Ďalším charakteristickým prvkom francúzskeho štýlu – eklekticizmus. Dizajnéri z Francúzska Voľne kombinujú veci, dokončovacie materiály a štýl smery rôznych ERAS, venujú pozornosť každému z detailov. Interiéry v duchu takéhoto mixu vyzerajú neobvyklé, sú ocenené na originalitu.

Možnosti dokončenia

Francúzsky ako vintage budovy predvojnovej výstavby. V takýchto domoch sú stropy vysoké, plánovanie je priestranné. V takýchto podmienkach je ľahké implementovať akúkoľvek koncepciu dizajnérov. Pri výbere úpravy by ste sa mali riadiť smerovaným smerom ako základ. Strop sa môže narodiť alebo natreté, často zdobené štukovými prvkami. Lastra, spravidla, použite klasické, s mnohými príveskymi z krištáľu. Stretch a zavesené štruktúry v takýchto interiéroch sa nehodia. Ale ak bez nich nefunguje, preferencia by mala byť daná jedným fotonitám bez lesku.

Steny vo francúzskych interiéri vo väčšine prípadov zdobené v bielej gama. Iné odtiene, napríklad, jemný levanduľník sú charakteristickejšie pre smeru olív. Stručné povrchy môžu byť farebné matné alebo pol matkovej farby. Lesklý textúry a stručnosť – nekompatibilné koncepty. Ak je potrebné vytvoriť romantické nastavenie stien, je pokrytá tapetou podobnou starožitnosti.

Podlahy by malo byť svetlo. Najlepším riešením je parketová doska alebo laminát, napodobňovanie prírodného dreva. V kuchyni môžete položiť dlaždice s mozaikovým vzorom alebo porcelánovým dlaždicím.

Francúzsky dizajn môže byť nielen luxusný, ale aj rozpočet. Jednou z jeho funkcií je okná, ktoré sú prenášané konštrukcie, so základňou okenného modulu, ktoré sa prekrývajú na podlahu a kombinujú funkciu skleneného balenia a dverí. Ak je v priestoroch takáto príležitosť vykonávať panoramatické zasklenie. Veľké okná, ktoré môžu byť otvorené úplne aj čiastočne vyplniť miestnosti s prirodzeným svetlom, čo ich robí vizuálne priestrannejším.

Výber nábytku

Francúzi sa snažia odložiť svoje bohatstvo. Týka sa to všetkých oblastí života vrátane interiérov. Toto pravidlo však neznamená, že nábytok pre svoje domovy si vyberajú lacné. Obývacia izba, spálňa a kancelária zvyčajne dodávajú vintage objekty alebo ich vysoko kvalitné imitácie. Charakteristickým znakom nábytku – eklekticity, kombinácia prvkov rôznych smerov a epochov. Podobné miešanie prispieva k vytvoreniu unikátnej atmosféry. Pohovky a kreslá hľadajú blchy trhy, v obchodoch so starožitnosťami. Moderný nábytok sa môže zapadnúť do interiéru, napríklad jedálenskú skupinu, ale bude musieť byť.

Prítomnosť silných odrážok nie je povinná, pretože nie je provence v čistej forme. Zachovať kúzlo, pár stôp staroveku. Spojenie pohovky v obývacej izbe môže byť mierne vyblednutá a na kovaných umeniach je ľahká patina. Klasické prostredie zahŕňa rozpoznateľné položky: skriňa s jedálmi, nepostrehnuteľnou tabuľkou na elegantných nohách, nízkej stoličke, posteľ s čelenkou, zdobené tvarovanými detailmi. Preferencie dávajú nábytku s vyrezávanými nohami. V jednej izbe sa môže nábytok zbierať z rôznych materiálov, charakterizovaných farebnou schémou. Ale moderná interpretácia štýlu sa zameriava na jednotu. Vo francúzskych interiéri sú často kované výrobky, a z lakovaných predmetov a nábytku, pokrytých lesklým kožou, by mali byť zamietnuté.

Osvetlenie

Významná úloha vo francúzskych interiéroch je venovaná osvetlenia. Obývacia izba musí mať veľký luster, ktorý sa nachádza v strede stropu. Jeho prítomnosť je tiež vítaná v kuchyni a dokonca aj v kúpeľni. Odporúča sa vybrať osvetľovacie zariadenie s množstvom kryštálovej suspenzie.

V takýchto interiéroch sú zapojené aj miestne zdroje osvetlenia – Sconce a Candelabras.

Farebná paleta

Obľúbený Koler French – White, používa sa ako pozadie. Je v tejto farbe, že sa prejavuje elegantne francúzske interiéry. Na pozadí bielych, všetky prvky vyzerajú čo najviac. Popularita tiež využíva krémový odtieň a slonoviny.

Zvyšok palety zahŕňa nepracovné a pastelové tóny, ktoré nedostupne zdôrazňujú detaily interiéru. Okrem bielych, použite béžové, čokolády, bledožlté, pšeničné odtiene. Nachádza sa v takýchto interiéroch a zelenej farbe. Vo verzii Olive, farebná schéma obsahuje jemnú ružovú, mätovú, lilac, levanduľa, modrú. Sivá aplikovaná dávka, zvyčajne je to odtieň perly.

Textil a dekor

Dekorové prvky by mali byť impregnované duchom histórie. Vyberte si produkty s lesklým povrchom zdobeným pozlátom. V takýchto interiéroch je miesto pre dekoratívne sklenené prvky. Uistite sa, že máte autentické veci, ako je stará rakva alebo zrkadlo. Rarity Položky poskytnú interiér špeciálne kúzlo.

Útulný francúzsky dekor nie je nemožný si predstaviť bez textilu. Vyberte komplexné textúry, tkaniny, žiaruvzdorné svetelné lúče. Na oknách závesných závesoch z hodvábu alebo organza. Dokončiť svoje záclony s mnohými Drapets, upevnené na Krkle. Kvetinové vzory a pruhy sú populárne z ornamentantov, hlavná vec nie je preháňať s nimi. Môžu byť prítomné na pohovke vankúšoch, obrusoch.

Registrácia rôznych miestností

Vo francúzštine, zdobené celé domy a byty. Je zvolený pre rôzne priestory.

Spálňa

Interiéry francúzskych spální sa roztopia mäkkými formami a milosťou riadkov. Nábytok by mal byť zvolený zjednodušeným, nainštalujte posteľ s širokým ležiacimi lžami v miestnosti, s čelenkou z dreva alebo čalúnenej tkaniny. Súprava nábytku bude obsahovať obliekací stôl, vybavený starým zrkadlom v objemovom rámčeku, peknej Pouf, pohodlnú stoličku. Odmietnuť ťažkopádne predmety jesť priestor.

Nebojte sa experimentovať s príslušenstvom, zdobiť posteľ baldachýnu a malých vankúšov, usporiadať malé nezvyčajné veci v miestnosti, aby ste vytvorili skutočne bohéske prostredie.

Obývačka

Hlavná vec v interiéri obývacej izby je priestor a ľahkosť. Tento dojem je vytvorený na úkor dokončovania v jasnom rozsahu. V interiéri zmiešaných prvkoch z rôznych éry. Stará tabuľka pre časopisy kombinuje s plazmou TV a klasickou brankárskou stoličkou. Zchynský ohnisko sa tiež zmestí do interiérového konceptu. Urobiť obývaciu izbu k francúzskym spôsobom, vždy pamätajte na zmysel pre meranie, neporiadok priestoru.

Kuchyňa

Atmosféra francúzskej kuchyne dýcha pohodlie. V miestnosti je potrebné inštalovať prírodné drevené sady. Pri použití nábytok s odskrutkovanými fasádmi, dávajte prednosť ľahkým skalám. Vrcholom interiéru môže byť bufet so sklenenými dverami. Ak je kuchyňa malá, odmietajú pripojené skrine, vymeňte ich výklenkami alebo policami.

Detí

Zdobenie detí vo francúzskom štýle, najčastejšie uprednostňuje oliva. Takýto dizajn znamená použitie jemných ružových, modrých a levanduľových odtieňov. Izba je zariadená dreveným nábytkom so stopami zubov, jej povrchy vyzerajú, akoby sa spaľovali na slnku. Steny môžu byť zdobené jemným farebným vzorom.

Kúpeľňa a kúpeľňa

Pri výrobe interiéru kúpeľne vo francúzskom štýle by sa mali uprednostniť materiály odolné voči vlhkosti. Stena a podlaha zvyčajne zdobia dlaždice. Ak je kúpeľňa malá, vyberte svetlovodu.

Ak by finančné príležitosti umožnili, kúpeľ môže byť bledovaný mramor. V interiéri musia byť zrkadlá, urobia miestnosť vizuálne priestrannejšiu.

Balkón

Vo francúzskej štýle môžete ozdobiť nielen obytné priestory, ale aj balkón. Vo fáze vytvárania dokončovania, dodržiavajte kľúčovými vlastnosťami tohto smeru: Nevyplňujte balkónový nábytok, neváhajte kombinovať objekty z rôznych éry. Na balkóne môžete dať pohodlné kreslo na nízke nohy a nízku tabuľku – vytvoriť zónu pre pitie čaju, počas ktorého bude možné obdivovať zobrazenie.

Chodba

Chodba je vizitka akéhokoľvek domova, takže jeho vzhľad môže byť vykonaný skutočne luxusný. A v tomto pomôže francúzsky štýl. Dajte do haly na pohovku na trhu s blšími. Čalúnenie nábytku by malo byť zdržanlivé. Ako dekoratívne prvky, použite zrkadlá v bielych rámoch a kovových mozgoch.

Francúzsky štýl umožňuje vytvoriť útulný a zároveň sofistikovaným nastavením. Je celkom jednoduché obnoviť v interiéri mestského bytu alebo vidieckeho domu a nie vždy za to vyžaduje veľké výdavky.

O tom, ako zariadiť miestnosť s francúzskym štýlom, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár