Funkcie ázijského štýlu

Ázijský štýl v oblečení a interiéri zahŕňa využívanie kultúrnych tradícií Číny a Japonska, Thajska, Indie a Singapuru, ako aj ďalších krajín východu. Každá kultúra je obdaná svojou jedinečnou farbou a má rad charakteristických znakov. Moderné dizajnéri-orientály, štúdium obrazu a životného štýlu ázijských národov, vzali najzaujímavejšie funkcie z ich tradícií a inšpirovaných nimi, prispeli k kultúre západu úplne nový smer fascinujúci s jeho exotickými.

Vlastnosti interiéru

Moderný interiér často s japonskými alebo čínskymi motívmi. Ázia na dlhú dobu bola uzavretá zo zahraničného oka Európanov, takže teraz, keď sa informácie stali dostupnými, originalita východu vyzerá ako niečo jedinečné a exotické. Ľudia hľadajú originalitu, často zdobia východné prvky dekorov svojho domu, byt, izbu.

Milovníci východu vôbec nie sú nevyhnutne všetkým jeho interiérom podriadeným tomuto štýlu: stačí, ak bude kuchyňa alebo obývacia izba zdobená v orientáli.

Obyvatelia ázijských krajín majú špeciálnu filozofiu, ktorá sa líši od WorlDview Západného muža. Pre ázijské, jeho dom – úkryt pred životnými búrkami, miesto, kde sa Harmony a mierová vláda. Táto filozofia je impregnovaná celou atmosférou obydlia: dizajn, nábytok, dokončovací. Hlavnou myšlienkou interiéru je nedostatok nadbytočných predmetov, aby nedošlo k nesplneniu priestoru a byť v maximálnej harmónii s prírodou.

Ázijský štýl v interiéri je charakterizovaný špeciálnou univerzálnosťou.

Všeobecná koncepcia dekor závisí na vašich preferenciách: môže to byť svetlý exotický dizajn alebo pokoj a diskrétne, v tradícii minimalizmu. Ak ste záväzok voči čínskemu smeru, červené a čierne farby prevládajú v dekor, zatiaľ čo pre milovníkov japonskej štylistiky, biele alebo pastelové tlmivé odtiene budú príjemnejšie.

Teraz sa zameriavajú na niekoľko užitočných rád o dizajne interiéru v orientálnom štýle.

 • Pri vytváraní dizajnu je venovaná pozornosť nielen výberu farebnej palety materiálov na konečnú úpravu, ale aj ich textúru. Každá položka musí byť starostlivo premyslená: nábytok, jej umiestnenie, výber tkanín, príslušenstvo, rastliny. Špeciálne miesto v orientálnom dizajne je bambus: jeho prítomnosť v interiéri okamžite konfiguruje na jednotu s prírodou a východnou chuťou.

 • Na rozdiel od západnej kultúry, v Ázii, je obvyklé, že podlahy v dome sú pokryté kobercami alebo rohožami. Textúra a farba podlahových krytín môže byť akýkoľvek, zatiaľ čo spoločným cieľom je vytvoriť útulné a pohodlné umiestnenie v miestnosti.

 • Nábytok vo východnom interiéri má malé rozmery, je kompaktné a multifunkčné, nepritia pozornosť a nezaberá veľa voľného miesta.

 • Osobitné miesto v orientálnych tradíciách sú dané vode. Tento zdroj života bol vždy cenným zdrojom v krajinách Ázie, takže postoj k nemu je čestný. Dekor miestnosti môže byť doplnený akvárium s rybami alebo malou vertikálnou fontánou.

Ak chcete vytvoriť východný interiér vo vašej domácnosti, je dôležité udržať harmóniu. Podiel prísnosti a laconity alebo nepokoje farieb by mal byť dostatočný a prirodzený.

Štýlové príklady

Dizajn v ázijskom štýle môže kombinovať moderné predmety a starožitnosti. Takéto miešanie vytvára jedinečné kompozície a nezabudnuteľné obrázky.

V modernej západnej kultúre vyzerá ázijský štýl bolesť a čerstvé. Tento smer sa zdá byť nevyčerpateľný pre všetky nové a nové kreatívne nápady.

Únia s prírodou a jemnou manipuláciou – jeden z hlavných myšlienok ázijskej filozofie, ktorý sa prejavuje v dizajne.

   Pre eklektické znalce budú v interiéri, ázijské motívy budú najjednoduchšou možnosťou, ktorá môže byť kombinovaná so štýlom iných kultúrnych tradícií.

   Recenzia ázijského štýlu bytu na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: