Hodnotenie Najlepšie Akčné kamery

Zariadenia určené pre fotografovanie a video snímanie, každý deň aktualizovaný a aktualizovaný. Len pred niekoľkými rokmi, nikto nemohol myslieť, že malý fotoaparát bude schopný strieľať video v rozlíšení 4K a zároveň sa bude môcť pochváliť spoľahlivým šokovým prípadom. Pokročilé technológie sa takýto sen zmenil na realitu.

Akčné kamery dnes nie sú horšie ako kamery, ktoré sú inštalované v smartfónoch av niektorých aspektoch ich dokonca presiahli.

Výrobcovia

Moderný trh obsahuje mnoho spoločností, ktoré produkujú akčné kamery. Zariadenia sa líšia nielen pre ich vzhľad, ale aj náklady, ako aj funkčnosť. Môžete si vybrať niekoľko najznámejších a populárnych výrobcov.

  • Gopro – jedna z najznámejších spoločností, ktoré sú oprávnene považované za priekopníkom. Zariadenia výrobcu sa vyznačujú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Zvláštna pozornosť vo výrobnom procese sa vypláca nielen na technickú plnku, ale aj návrhy zariadení. Akčné kamery sa môžu pochváliť súborom pokročilých technológií, ktoré upozorňujú zariadenia na pozadí iných.

  • RoadGid – Výrobca, ktorý sa špecializuje na uvoľnenie malých kamier. Väčšina modelov vám umožní strieľať video v rozlíšení 1080R. Obrázok sa jasne, bez akéhokoľvek skreslenia. Okrem toho sa zariadenia rozlišujú dobrým uhlom sledovania, ktoré využívajú z iných zariadení. Charakteristickým znakom výrobcu je bohaté vybavenie akčných kamier, ktoré zvyčajne zahŕňa aj špeciálny vodotesný box.

  • Digma – spoločnosť, ktorá ponúka najdostupnejšie zariadenie. Kamery výrobcu sú charakterizované dobrou autonómiou, prítomnosťou slot pre pamäťové karty, ako aj bohaté vybavenie vo forme upevňovacích prvkov na helme a iné podobné príslušenstvo.

  • SJCAM – Výrobca z metra, ktorého výrobky sú prezentované v rozpočtovom segmente. Akčné kamery sa vyznačujú malými rozmermi, ako aj bohatý výber farebných riešení. Štandardné vybavenie zvyčajne zahŕňa vodotesné boxy a celú sadu upevňovacích prvkov určených na zjednodušenie procesu prevádzky zariadenia a rozšíriť svoje schopnosti.

Hlavnou výhodou spoločnosti je dostupné náklady na výrobu, ktorá umožňuje každému osobu získať akčnú komoru bez toho, aby bol dotknutý rozpočet.

  • Rekam – Spoločnosť vyrába celkom funkčné zariadenia za výhodnú cenu. Rozlišovacie vlastnosti zariadenia sú jeho atraktívny vzhľad a bohaté vybavenie, pretože tam je dokonca aquabox. Napriek cene, zariadenia výrobcu sú schopné strieľať video v rozlíšení 4K. Jediná nevýhoda je zlý zvuk.

  • Mijia. Zariadenia tohto výrobcu sa vyznačujú stručným vzhľadom a vynikajúcimi technickými špecifikáciami. Kamery sú schopní strieľať video v rozlíšení 4K. V procese výrobných modelov, spoločnosť venuje osobitnú pozornosť systému stabilizácie obrazu.

Prehľad najlepších modelov

Obrovské množstvo modelov akčných kamier, ktoré sa vyznačujú ich hodnotou a súborom funkcií, sú dnes prezentované na trhu.

Rozpočet

Ak len pred niekoľkými rokmi sa rozpočtové modely veľmi stratili v porovnaní s prémiou, dnes rozdiel už nie je taký výrazný. Väčšina z týchto zariadení pochádza z Číny, ale môže sa pochváliť pomerne pôsobivým charakteristikám. Zvážte, aký zoznam najobľúbenejších modelov vyzerá.

SJCAM SJ4000 Wi-Fi

SJCAM SJ4000 Wi-Fi je jedným z najobľúbenejších vzorov v hodnotení modelov, ktoré sa môžu pochváliť bohatou konfiguráciou. Po nákupe nemusí hľadať žiadne ďalšie doplnky. Na externom paneli sú potrebné tlačidlá, ktoré chcete nastaviť zariadenie. Toto rozpočtové zariadenie dostalo 1,5-palcovú obrazovku, ako aj možnosť pripojenia k bezdrôtovej technológii. Zariadenie je vybavené špičkovým objektívom, ktorý poskytuje vynikajúci uhol sledovania 170 stupňov.

V prípade potreby môže SJCAM SJ4000 Wi-Fi pracovať v režime videorekordéra. Zariadenie je celkom dobré zvuk, aj keď ho umiestnite do Aquabox. Autonómia nie je veľmi pôsobivá. Na jednom nábore je kamera schopná pracovať až do 2 hodín, ale kvôli tomu, že batéria je vymeniteľná, môžete rýchlo nahradiť v prípade potreby. Zvýšenie životnosti batérie tiež môžete vypnúť.

Model všestrannosť vám umožňuje používať príslušenstvo od iných výrobcov.

Sony HDR-AS50

Sony HDR-AS50 je ďalším reprezentantom lacného segmentu, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcim obrazom a zvukom. Zariadenie sa dodáva s AQUABOX ako štandard, takže môže byť použitý s extrémnym zostupom na vodu alebo dokonca počas potápania. Funkcia akčných kamier je elektronický stabilizačný systém, ktorý zaručuje elimináciu vibrácií v procese behu a streľby.

Sony HDR-AS50 sa môže pochváliť možnosť snímania videa v širokom formáte, ako aj zachytiť najlepšie objekty v ráme. Inžinieri vybavené zariadením s režimom Timelaps, ktorý je schopný vytvoriť video na základe rôznych fotografií zhotovených v určitom časovom období. Sony HDR-AS05 má niekoľko vstavaných mikrofónov, ktoré sa vyznačujú účinnou potlačením hluku, ako aj schopnosť nahrávať stereo zvuk.

SJCAM SJ8 PLUS

SJCAM SJ8 PLUS – lacné zariadenie, ktoré je už v štandardnom vybavení, je vybavená celá sada ďalších doplnkov. Medzi nimi Môžete vidieť uzávery na upevnenie zariadenia takmer na akúkoľvek tému, ktorý vám umožní aplikovať SJCAM SJ8 PLUS na akýkoľvek účel. Charakteristickým znakom modelu je prítomnosť veľkého displeja, ktorá sa rozlišuje senzorickou kontrolou. To výrazne zjednodušuje proces používania zariadenia.

Okrem toho sa teraz nemôžete starať o skutočnosť, že tlačidlá zlyhajú, keď kamera klesá. Inžinieri spoločnosti vybavené zariadením s trojoslovou stabilizáciou elektrónov, vďaka ktorej je možné získať kvalitatívny pohľad aj v tých najprísnych podmienkach. A akčná komora je vybavená širokouhlým objektívom, ktorého uhol sledovania je 170 stupňov. To je dosť dosť na vytvorenie zaujímavých a originálnych panorám.

Priemerný cenový segment

Dnes, dostupné peniaze si môžete zakúpiť priemernou verziou akčnej komory, ktorá sa môže pochváliť dobrú autonómiu, trvanlivú a schopnosť strieľať video zábery s vysokým rozlíšením. Najvyššie obsahuje niekoľko modelov.

Sony FDR-X3000R

Sony FDR-X3000R – model z japonskej značky, ktorá sa vyznačuje rozšíreným balíkom. Box obsahuje nielen zariadenie, ale aj diaľkové ovládanie, AQUABOX, ako aj nabíjací kábel, niekoľko svietidiel a držiakov. Prípad zariadenia je vyrobený z plastu, ktorý sa vyznačuje odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Jedinečný a premyslený faktor formulára umožňuje zabezpečiť fotoaparát takmer na ľubovoľnom povrchu. Funkcia Sony FDR-X3000R je jeho podlhovastý tvar, ktorý vám umožní držať zariadenie tvrdé v ruke. Pod vekom je vymeniteľná batéria, ktorej kapacita je 1200 ma · h. Fotoaparát je schopný nahrávať video súbory v rozlíšení 3820×2160 pixelov a bitrate je 60 Mbps.

S takýmito vlastnosťami a nastaveniami môže zariadenie pracovať na jednom náboji asi hodinu. Namontovaný šošovka sa môže pochváliť svetelnou optikou, ktorá sa nachádza vpredu. Okrem toho môžete vidieť pár mikrofónov, reproduktorov, ako aj indikátor vstupu. Vývojári sú kompetentne inštalované mikrofóny, ktoré sa neprekrývajú pri použití. Diaľkové ovládanie je vyrobené vo forme hodín, čo výrazne zjednodušuje proces prevádzky gadget. Fotoaparát sa môže pochváliť pokročilým optickým stabilizačným systémom, ktorý pomáha získať vysoko kvalitný obraz.

A tiež tu je procesor Bionz X moderný, ktorý zaručuje vysokú rýchlosť spracovania obrazu.

DJI OSMO vrecko

DJI OSMO vrecko je jedinečný čínsky produkt, ktorý vám umožní strieľať profesionálne video. Medzi charakteristikami modelu, môžete si vybrať schopnosť ovládať jednu ruku, vysoko kvalitné obrázky, ako aj stabilizačný systém, ktorý je schopný bojovať proti akýmkoľvek trepaním. Preto je fotoaparát vo veľkom dopyte medzi video blokmi, pretože vám umožní vytvárať vysoko kvalitné video v akýchkoľvek podmienkach, ako aj vybrať optimálnu frekvenciu a povolenie. Vo svojom vzhľade sa fotoaparát pripomína malý mechanický stabilizátor.

Všetok maximálny spôsob je premyslený, takže je to vhodné na použitie a celkom funkčne. Súprava obsahuje špeciálny prípad, ktorý je vyrobený z trvanlivého plastu a jeho vnútorná časť je pokrytá mäkkým tkanivom. Jedinou nevýhodou zariadenia je, že neexistuje ochrana proti vlhkosti a prachu, ktorý neumožňuje použitie DJI Osmo vrecko v extrémnych podmienkach. Na to musíte použiť špeciálnu box. Vstavaná batéria je dostatočná na hodinu práce, keď Video s vysokým rozlíšením. Kvalita prijatého videa je dosť slušná. Fotografie tiež vyjdú pomerne vysokú kvalitu s vynikajúcou reprodukciou farieb. Ak ste veľmi zamračený, potom si môžete všimnúť malý monochromatický šum.

Prémiová trieda

GOPRO HERO 8

Premium segment obsahuje akčné komory, ktoré sa môžu pochváliť schopnosťou strieľať video v 4K a zároveň sa líšia v pôsobivej autonómii a trvanlivosti. Jedným z najznámejších premium modely dnes je GOPRO HERO 8. Toto je unikátna kamera, ktorá sa môže pochváliť vstavaným upevnením, takže teraz nie je potrebné používať montážny rám. Toto je vlajkový model, ktorý sa vyznačuje jeho jedinečným dizajnom, trvanlivým prípadom a vynikajúcimi technickými charakteristikami. Tu je nainštalovaná malá obrazovka, ktorá v prípade potreby môže byť použitý ako hľadáčik.

Výrazná výhoda modelu je prítomnosť technológie hypersmooth, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu prijatých multimediálnych súborov. Hlavným rysom technológie je, že umožňuje dosiahnuť vynikajúcu stabilizáciu bez orezania. Vďaka vyrovnaniu horizontu sa dosiahne stabilizácia, ktorá je mimoriadne dôležitá pre snímanie videa. Rozlišovacia charakteristika zariadenia je prítomnosť strhlavého mikrofónu, ktorý má tiež konektor na pripojenie iných mikrofónov. Porty HDMI a USB-C umožňujú zobraziť video a ďalšie informácie na externej obrazovke. Vlajkové zariadenie je vybavené 12 MP senzorom, ktorého ohnisková vzdialenosť je 24.4-15,1 mm. K dispozícii je slot pre pamäťové karty s maximálnou kapacitou 256 GB. Vodotesné puzdro vám umožňuje ponoriť akciu-komoru do vody do hĺbky 10 metrov. Batéria na 1220 mA · H dosť na niekoľko hodín práce. Hmotnosť gadget je 117 gramov.

GOPRO HERO 7

GOPRO HERO 7 – Ďalší prémiový model od amerického výrobcu, ktorý je schopný strieľať video v rozlíšení 4K 60 snímok za sekundu. To je dosť dosť na to, aby zachytili najmenšie zmeny dynamiky, vytvára najrealistickejšie video. Charakteristickým znakom zariadenia sú dve obrazovky, ktoré budú pre bloggerov mimoriadne dôležité. Vďaka tomu môžu strieľať, ale zároveň získať všetky potrebné informácie v reálnom čase.

GOPRO HERO 7 sa môže pochváliť funkciou elektronickej stabilizácie novej generácie, ktorá vám umožní eliminovať všetky ostré pohyby a takmer všetky vibrácie. Záznam fotografií je vyrobený vo formáte RAW, takže každý snímok môže byť predmetom profesionálneho spracovania v budúcnosti. Na rozdiel od väčšiny rozpočtových modelov tejto prémiovej akčnej komory umožňuje ovládať pomocou hlasových príkazov.

Môžete napríklad zmeniť režim prevádzky, keď aktívne odpočinok alebo iné nastavenia.

INSTA360 EVO

Jeden z najmodernejších fotoaparátov, ktoré vám umožní strieľať video s uhlom 360 stupňov, je insta360 evo. Okrem, S týmto modelom môžete vytvoriť video súbory, ktorých rozlíšenie je 5,7k. Zariadenie sa môže pochváliť jedinečnými šošovkami na ryby, ktoré sú umiestnené bez posunu, čo umožňuje vytvoriť 3D valce. V procese vytvárania novosti sa použili najmodernejšie technológie, ktoré mali pozitívny vplyv na funkčnosť zariadenia. Snímanie sa vykonáva v režime HDR, ktorý poskytuje farby saturácie, ako aj vynikajúce saturáciu farieb.

Na smartfóny, ktoré fungujú na systéme Android alebo IOS, môžete nainštalovať špeciálnu aplikáciu, ktorá vám umožní vzdialene spravovať prácu fotoaparátu. Vývojári vybavené technológiou INSTA360 EVO HOLOFRAME, ktorá je navrhnutá tak, aby umožňovala prezeranie rôznych valcov alebo iných filtrovaných materiálov priamo v smartfóne. Toto zariadenie sa stane vynikajúcim riešením pre bloggerov, ako aj znalcov extrémnych športov.

Sony DSC-RX0M2

Jedným z najnáročnejších a sústredených zariadení je Sony DSC-RX0M2, ktorý sa môže pochváliť jeho trvanlivým a vlhkosťou. Toto profesionálne zariadenie vám umožňuje stráviť pomalý pohyb 1000 snímok za sekundu. Okrem toho existuje funkcia automatického zaostrenia, ako aj schopnosť vykonávať sériové streľby až 16 fotografií za sekundu. Novinka sa vyznačuje vstavaným vysoko kvalitným monitorom, ktorý podporuje 180 stupňov. Vstavaná batéria poskytuje 60 minút autonómnej prevádzky zariadenia.

Stojí to za zmienku Tento gadget je schopný odolať teplotám až do +40 stupňov, takže môže byť použitý aj so silným teplom. Nevýhodou je, že neexistuje optická stabilizácia, ale softvér je taká vysoká kvalita, že je takmer nemožné všimnúť rozdiel. Náhodná pozornosť v procese vývoja spoločnosť zaplatila spoľahlivosť trupu, ktorý je známy svojou odolnosťou voči mechanickým účinkom.

Ako si vybrať?

Aby sa nadobudnutá akčná kamera plne dodržiavala žiadosti a vyrovnať sa s jeho úlohami, by sa mala venovať pozornosť procesu výberu. Akčná kamera je pomerne komplikované zariadenie, takže pred odchodom do obchodu je potrebné riešiť niektoré funkcie.

Po prvé, venovať pozornosť kvalite streľby. Toto kritérium je najdôležitejšie, pretože fotoaparát je zakúpený presne na vytvorenie multimediálnych súborov. Treba poznamenať, že takmer všetky zariadenia prezentované na trhu sú schopní strieľať video v rozlíšení 1920×1080. Okrem toho nájdete prémiové modely, snímanie videa v 4K. Osobitná pozornosť by sa mala venovať FPS, na ktorej závisí hladkosť a dynamika obrazu. Ak sa fotoaparát používa pre amatérske streľby, bude to dosť 30 FPS, ale pre profesionál – bude potrebné zvoliť zariadenie so 60 alebo viacerými FPS.

Ak sa plánuje vytvoriť video počas nedostatku svetla, potom je najlepšie uprednostniť modely, ktoré si môžete pochváliť prítomnosťou infračerveného osvetlenia alebo zodpovedajúceho režimu.

Druhý moment na venovanie pozornosti je uhol pohľadu. Záleží na tom, čo bude šírka zachytenia. Podobné prístroje sa zvyčajne vyznačujú uhlom pohľade v 100-160 stupňoch, ale môžete nájsť na trhu a vyššie sadzby. Samozrejme, prítomnosť úzkeho uhla prehľadu vám umožňuje prijať samostatné detaily o zameraní, ale akčné kamery sú zvyčajne potrebné na zachytenie čo najviac.

Zvláštnosťou takýchto zariadení je, že sa líšia v malých rozmeroch, takže často nemajú obrazovku. ODNAKO Existujú modely, ktoré je prítomné, čo výrazne zjednodušuje proces použitia. Pomocou displeja si môžete vybrať len určitý režim, ale aj sledovať video. Okrem toho môžu hrať úlohu hľadáčika. Pokročilé modely sa môžu pochváliť prítomnosťou dotykovej obrazovky, ktorá reaguje na dotyk. Akčné kamery sa používajú v extrémnych podmienkach, takže musia byť spoľahlivo chránené.

Stojí za to vybrať tie zariadenia, ktoré sa vyznačujú odolnosťou voči mechanickým účinkom a vplyvom vody. Ak je zariadenie ponorené do vody, je potrebné objasniť povolenú hĺbku, ako aj hlavné charakteristiky.

Extrémne dôležité je batéria, ktorá môže byť zabudovaná a odnímateľná. Väčšina modelov prezentovaných na trhu je schopná pracovať maximálne 3 hodiny a niektoré prémiové gadgets môžu pracovať asi 5. Ak si kúpite zariadenie s vymeniteľnou batériou, môžete jednoducho kúpiť niekoľko batérií a v prípade potreby ich zmeniť na zabezpečenie trvania práce. Akčné kamery sú zvyčajne pripojené k kolesom bicykla, prilby a iných. Preto sa musíte uistiť, že je možné použiť ďalšie upevňovacie prvky. Každá značka má svoje vlastné špeciálne príslušenstvo, ktoré sú určené na rozšírenie možností zariadenia.

Teda, Na modernom trhu existuje mnoho modelov akčných kamier. Lacné zariadenia vám umožňujú získať dobrý obrázok na výstupe, ale nemôžete sa pochváliť dlhou autonómiou. Zariadenia zo stredného segmentu sú odstránené v 4K, majú uhol pohľadu na 90 alebo viac stupňov, ako aj vynikajúce zbory. Pokiaľ ide o prémiové modely, sa líšia v stabilizačnom systéme, ktorý eliminuje akékoľvek vibrácie.

V ďalšom videu nájdete hodnotenie najlepších akčných kamier 2020.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár