Čínsky štýl v interiéri

V našom čase je vášeň pre čínskych interiérov spôsobená prejavom záujmu o učenie Feng Shui. Tradície ázijskej etnickej skupiny, ktoré sa nezmenili na niekoľko tisícročí, ktoré sa odrazili v rozlišovacom dekorácii izieb, dizajn nábytku, v textilu a dekorácii. Moderný apartmán a dom, klub a reštaurácia sa dokonale pozerajú do tohto štýlu.

Zvláštnosť

Čína a európske krajiny boli spojené s veľkým hodvábnym spôsobom v staroveku. Vďaka obchodnému a karavanskemu hnutiu bola výmena produktov života a aplikovaného umenia. Číňania, uzavreté na ich tradíciách, boli pokojne liečení zahraničnými inováciami a v skutočnosti si nebudú požičať nič zo života, umeleckého, filozofických a náboženských hodnôt.

Ale Európa, ktorá je zvyknutá na nádherné veci, ktorí prišli z všade v ére veľkých geografických objavov, pravidelne usporiadali módu na položky etnos, vrátane čínštiny.

Takýto fenomén sa nazýva „Shinazri“, to znamená láska všetkého čínskeho.

Obracali sa na ázijskú tému vo svojich interiéroch, Európania na nevedomosť alebo nevedomosť sa podarilo zmiešať dva absolútne odlišné štýly – rokoko a čínštiny. SHINASY – produkt takéhoto stretnutia, obsahuje nasledujúce prvky štýlu.

 • Porcelán. Čínsky porcelán okamžite miloval Európania, ktorí používali v každodennom živote, len hrubé hlinené výrobky, kovové a drevené jedlá. Na čínske sofistikované služby, vázy a sojky, záujem nie je UGAS aj po vynáleze v XVII storočí nemecký alchymista a. F. Európsky porcelánový bedtger.
 • Pagoda. Ich strechy sú tak jedinečné, že sú teraz vizitkou čínskej architektúry. V Európe, v storočiach XVI-XVII, móda čajových obradov do miestnej cesty viedli k vzniku čajových domov postavených vo forme exotických malých pagodov. Mohli by sa nájsť v parkoch Catherine skvele a na území miest sekulárnej šľachty. V samotných interiéroch sa téma pagody často používala vo forme obrázkov v obrazoch, koberciách, vyšívaných vankúšoch a podsietich.
 • Vzory. Európania s radosťou vstúpili na čínske ozdoby svojim interiérom, napriek tomu, že boli liečení, sa líšili v malých líniách a niekedy nahradili niekoľko hieroglyfov. Vývoj a umelecké vnímanie čínskych vzorov zabránilo tisícročným tradíciám, ktoré držal tento typ umenia v tvrdých snímok.
 • Textílie s istotou zaujali svoje miesto v zariadení izieb. Všetci pozná tie najlepšie čínsky hodváb, šaty, šité z neho, možno preskočiť cez snubný prsteň. Tkaniny boli použité na pokryté, územné hývanie, nábytkárske čalúnenie, boli prilepené na steny namiesto tapety.

Moderné čínske interiéry aplikované Európaniami sú štýl shinizátorov, zriedený pokusmi filozofickým porozumením. Napriek zdanlivej jednoduchosti, dizajnu priestorov v čínskom štýle. Okrem vytvorenia vizuálneho obrazu miestnosti by to malo získať duchovný základ, to znamená, že zvážte odporúčania Feng Shui. Jedná sa o taoistickú filozofickú prax zameranú na životný štýl, ktorý vedie k budúcej fúzii s DAO, večným absolútnym.

Essencia leží vo viere v božské prúdy energie, ktoré prenikajú zem. Každý ľudia sú zahalení svojím vlastným spôsobom, čínsky hovor to – qi. Táto energia zjednocuje ľudí s vonkajším živým a neživým svetom. Aby neopustil šťastie, zdravie, blahobyt, je potrebné správne nastaviť energetické prúdy, inak môžu zničiť stabilný život a budúcnosť osoby (alebo rodiny). Preto by sa v interiéri mali byť prítomné päť prvkov – voda, oheň, zem, kov a drevo, len potom situácia bude dokončená a úplná harmónia príde.

Prítomnosť filozofie v dizajne životného prostredia a je zvláštnosťou čínskeho štýlu.

Charakterové rysy

Čínsky štýl dizajn je ľahko rozlišovať medzi interiérmi iných ázijských krajín, má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. V samotnej Číne sa do nedávnej doby vytvorili bytové zariadenie s prihliadnutím na tradície vyvinuté pre niekoľko tisícročí. Ľahko rozpoznateľný tento smer je spôsobený nasledujúcimi vlastnosťami.

 • Exotický. Takmer všetky objekty situácie, ich nezvyčajný vzhľad sú nezvyčajné pre obyvateľov Európy a sú exotické záujmy.
 • Etnický pôvod. V interiéri je množstvo objektov a symbolov, charakteristické pre čínskych ľudí – hieroglyfy, draky, bambus, nádherné kvety, ventilátor, slnečníky zo slnka.
 • Jednoduchosť a prirodzenosť. Dizajn je postavený prírodnými pravidlami, harmónia sa prejavuje v každom dobre premyslenom prvku.
 • Minimalizmus. Čínske izby nie sú preťažené, existuje len málo nábytku a minimálny dekor.
 • Energia. Predpokladá sa, že interiér zostavený podľa zákonov Feng Shui je doslova preniknutý k pozitívnym energiám, ktoré nesú harmóniu a šťastie.

Všetky tieto charakteristické vlastnosti musia byť prítomné v cieli, nábytku, osvetlení a textilnom čínskom interiéri, to sú oni, ktorí robia situáciu v rovnakom čase jednoduchý a drahý. Dajte nám prebývať.

Poschodie, steny a strop

Etnické smery všetkých krajín Počas opravy používajú prírodné materiály v dekorácii miestnosti a čínsky štýl nie je výnimkou. Vyznačuje sa používaním papierovej tapety, bambusu, dreva, keramiky, rohože, prírodných textílií. Okrem tapety sa používa jednofotografické maľba alebo farebná omietka na stenu dekorácie. Zdôrazniť interiér patriaci do čínskej témy, kresliť obrazy drakov, pagodas, Číny v národnom oblečení na stenách. Na rovnaké účely nájdete zodpovedajúce fotografie tapety.

Podlaha je často namontovaná z prírodného kameňa, keramických obkladačiek alebo pieskovcovej sivej, šedej, červeno-drevo. Comfort vytvára jednoduché tenké koberce alebo rohože. Asketické lacné v interiéri je plne kompenzované krásnymi významnými stropmi. Môžu byť viacúrovňové, kompozitné, s mriežkou, zdobené čínskym lucernymi a nezvyčajnými lampami.

Nábytok

V priebehu mnohých storočí, Európania priťahujú exotické prvky nábytku v čínskych obyvateľov, zozbieraných vo forme dekoratívnych lamiet a mriežky. Ázijská atmosféra – nábytok, okná, dvere. Hlavným rysom moderných čínskych interiérov je voľný priestor, ktorý nepotrebuje veľa nábytku. Mäkké a telesné konštrukcie sotva zdvihnuté nad podlahou. Namiesto stoličiek môžete vidieť široké kožené potiahnuté s výškou nie viac ako 20 cm. Pre takéto dievčatá a stoly inštalujú nízke, s krásnym štvorcovým stolom top a pohovky okolo nich. V takom prostredí sa cítite bližšie k Zemi, prirodzenému štartu.

Materiál pre nábytok Vyberte si cestu – červený strom, alebo iné husté odrody dreva, sú pokryté viacvrstvovým čiernym lakom, ozdoba. Tradičné skrinky sa snažia maskovať v tóne stenách, aby nie ste stlačiť priestor. Inštalácia a skrine, ktoré sú tiež neviditeľné v miestnosti. Pri tvorbe interiéru je preferencia daná domy, trubice, konzolám s malými boxmi. Nachádza sa na stene, neobsahujú veľa priestoru.

V spálni dominuje veľké ložisko. V hale Centrálne miesto zaberá stôl na drobných nohách, ktoré sú umiestnené pohovky, nízko temperamentné stoličky, pútavé vankúše. Bambusový materiál sa zavádza do situácie, z lisovaných dosiek, z ktorých sa vyrábajú skrinky, stoly a stoličky, vyrobené z tenkých škvŕn vyrobené krásny tkaný nábytok. Bambusové zdobené stropy a steny.

V drahých interiéroch sú nábytkové predmety zdobené šikovnými rezbami zobrazujúcimi mýtické draky, kvitnúca sakura, pavlinov, denná scéna. Prekvapivo sa pozrieť na čierne laky zlaté hieroglyfy a malé elegantné vzory. Skladacia obrazovka a vyrezávané ľahké oddiely zohrávajú dôležitú úlohu v územnom interiéri.

Kompozitný dopĺňajú situáciu vytvorenú pomocou nábytkových položiek.

Osvetlenie

V moderných čínskych interiérov je klasický luster zriedka. Dizajnéri vyberajú priame alebo okrúhle výrobky pripomínajúce národné lucerny. Viacvrstvové stropy umožňujú centrálnu časť pridelenú vo forme štvorca, zvýrazniť zvnútra. Rovnaké svetelné škvrny je často fragmentom steny alebo oddielu. Izba môže mať mnoho svetelných zdrojov a všetci majú mäkkú, teplú žiaru.

Textil a príslušenstvo

Textílie v interiéri sú reprezentované hodvábmi a inými prírodnými tkaninami. Existuje názor, že v čínskom štýle by nemal byť convert. Ale niekedy sa pocit nechránene robí kryt Windows. V takýchto prípadoch sú zástrčkované krásnymi záclonovými tkaninami s charakteristickou čínskou chuťou. Aplikujte Roll alebo Roman Curtains, Bambusové možnosti.

Textílie zdobené etnickými výšivkami je tiež prítomné na lôžkoch, vankúšoch, nafukoch, tuhých prenosných záberoch a dokonca aj steny namiesto tapety. Pokiaľ ide o príslušenstvo, je tu veľa úžasných predmetov, pre ktoré je ľahké rozpoznať čínsky štýl. Patrí medzi ne svetlé maľované papierové slnečníky a fanúšikovia, roztomilé čínske lucerny, chodili všade, hojnosť bambusového dekor.

Rôzne nápady na dizajn

Dizajn čínskeho štýlu sa vykonáva a umiestni striktne na feng shui. Napriek malým počtom nábytku, nemusíte to nazývať minimalizmus. V interiéri, one-fotón, ale výrazné farby – červená, zlatá, čierna, hnedá, béžová.

Spálňa

Atraktívnosť a pohodlie spôsobuje dizajn spálne. Má squat nábytok z prírodného dreva. Dôležité miesto je obsadené veľkou, ale jednoduchou posteľou. Okrem izby sa môžu vyskytnúť nočné stolíky, malá komoda, a ak je zdôraznený historický čas, do situácie je zavedený hrudník potiahnutý lakom a malým ornamentom.

V modernom interiéri je povolená priestranná šatníková skriňa, ale zároveň by nemala vyzerať ťažkopádne. Je maskovaný farbou stien, ozdobte bambusovými mriežkovými údajmi alebo použite fotografiu tlač s obrazom čínskej krajiny. Prírodné textílie s krásnou výšivkou.

Obývačka

Izba môže byť vykonaná v štýle žiarenia, v tradičnom alebo modernom čínskom smere, každý interiér má svoje vlastné vlastnosti. Všeobecne platí, že majú aplikovať nízky nábytok a hladké nasýtené odtiene. V hale často používajú šťavnaté červené. Centrálne miesto zaberá lankový konferenčný stolík so širokým lietadlom a mäkkou skupinou nábytku.

Decor môže obsahovať stenový ventilátor, maľby, panely, lucerny, vázy. Mimochodom, druhý sa vykonáva nielen z porcelánu, existujú nádoby z neželezného kovu s farebným exotickým maľovaním pokrývajúcim celý povrch. Len sa pozeráte dovnútra, môžete pochopiť, čo sú vyrobené.

Kuchyňa

V interiéri kuchyne je ľahké označiť čínsku tému niekoľkými lampami v orientálnom štýle a tradičných jedál. Záclony a koberce v dizajne neposkytujú.

Kúpeľňa

Kúpeľňa – dôležité miesto na purifikáciu osoby. Na Feng Shui počas výstavby domu pre ňu, miesto v severnej časti. Na dverách môžete zavesiť zrkadlo, čínsky veria, že neumožňuje prenikanie negatívnej energie. Uveďte, že patriaca miestnosti do čínskeho štýlu môže byť keramická kachla s charakteristickým výkresom.

V kúpeľni musí byť prítomná červená alebo jej fragmenty v dekor.

Krásne príklady

Čínsky štýl priťahuje jeho exotickú a chuť. Môže sa použiť v príkladoch hotových interiérov.

 • Červená obývacia izba.

 • Moderná spálňa.

 • Sfarbenie fasád kuchyne.

 • Kúpeľňa na Feng Shui.

Kto je unavený z tradičných interiérov, môže robiť rôzne život s pomocou exotickej čínskej témy.

Ako vytvoriť moderný čínsky štýl v interiéri obývacej izby, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár