IP mikrofóny: ​​funkcie, prehľad modelu, pripojenie

S vývojom zariadení pre video dohľad sa systém nahrávania zvuku zlepšuje paralelne. Mnohé sediace kamery, ktoré pracujú na IP protokolu, nemajú vstavaný mikrofón, ktorý výrazne znižuje informativity konkrétneho záznamu. V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo IP mikrofón je a ako ho pripojiť.

Zvláštnosť

Aby ste pochopili, aké IP mikrofóny sú, stojí za to zaoberať samotným IP protokolom: Zistite, čo to je a ako to funguje. Samotná technológia nie je nová. So svojím príchodom, väčšina bezpečnostných agentúr a spoločností začala pracovať na takomto princípe. Zahŕňa pravidelné fotoaparáty s určitou úrovňou definície obrazu, ktorý podporuje sieťové kanály. V špeciálnych prípadoch môže byť Wi-Fi použitý bezdrôtový spôsob pozorovania.

Jednoducho povedané, Vytvorí sa jedna celková bezpečnostná sieť, ktorá zahŕňa všetky sieťové komunikácie zjednotené jedným alebo viacerými servermi. Vďaka takémuto systému má bezpečnostná firma metódu vzdialenej sledovania nielen káblovým pripojením, ale aj prostredníctvom internetu. Mnohé kamkordéry už majú vstavané mikrofóny, spravidla sú najnižšou kvalitou a sú nainštalované „pre kliešte“.

Ak je v miestnosti dobrá záznam zvuku, budete musieť nainštalovať samostatné externé mikrofóny – najčastejšie spárované s pozorovacou komorou.

Odrody

Účelom video monitorovacích systémov je, že jedna osoba môže monitorovať veľký počet miest a priestorov, a v prípade incidentu bolo možné zobraziť záznam z kamier. Kamery používané na vonkajšie a vnútorné pozorovanie, zvyčajne pozostávajú z najmenšieho uzamykacieho zariadenia, upevňovacích miest a špeciálneho sieťového kábla. V závislosti od modelu môže mať fotoaparát konektor pre externé dátové skladovanie alebo umiestnenie vzdialeného záznamu, ku ktorému je káblové pripojenie. Spravidla zvuk nahrávania v takýchto modeloch neplatí dostatočnú pozornosť a v niektorých kópiách nie je vôbec žiadny mikrofón.

Mikrofóny sú rozdelené do:

 • aktívny;
 • Pasívny.

Aktívne modely môžu zvýšiť výsledný signál kvôli ich schéme. Zatiaľ čo pasívne sa používajú s vonkajším zosilňovačom a majú nízku úroveň hluku. Na rozdiel od aktívnych, pasívnych mikrofónov nie sú multifunkčné. Na video monitorovacích systémoch sa aplikujú mimoriadne aktívne možnosti, aj keď je potrebné ich použitie, ktoré ich použijú, čo nebudú ušetriť z vonkajšieho hluku na zázname. Na takýchto zariadeniach môže byť použitý automatický systém nastavenia úrovne (ARU).

IP mikrofóny môžu mať inú metódu inštalácie. Sú externé alebo interné vykonanie pripojené k samotnej kamere alebo regulátorovi drôtu. Vstavané mikrofóny sú zvyčajne lacnejšie ako externé, ale majú rad nevýhod spojených s kvalitou zvuku a neschopnosť prenášať do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ulica Mikrofóny majú rovnaké vlastnosti a sú dodatočne vybavené ochranou proti prachu a vlhkosti.

  Pre maximálne riadené priestory Pozorovacie kamery sú inštalované v rohoch miestnosti. Pre fotoaparáty je to veľmi úspešná a priaznivá poloha, ktorá sa nedá povedať o mikrofóne. Takéto odstránenie zo zdroja zvuku bude extrémne negatívne ovplyvniť záznamy. Okrem samotného soundtracku sa zaznamenáva obrovské množstvo cudzích zvukov a odrazov. Samozrejme, ak sa pokúsite tvrdo, v prítomnosti komplexných zvyšovaní a redukčných schém hluku je možné dosiahnuť prijateľnú kvalitu nahrávania, ale bude to nevhodné.

   Aby ste nedosiahli svoj život, je oveľa jednoduchšie pri výbere zariadenia, ktoré dávajú preferencie externých aktívnych mikrofónov.

   V súčasnej dobe, video monitorovacie systémy používajúce IP sú najobľúbenejšie spôsobené nasledujúcimi výhodami:

   • Prenos signálu na IP systému nemá žiadne obmedzenie na vzdialenosť;
   • IP kamery sú vybavené zvukovým vstupom, ktorý umožňuje výsledný signál digitalizovať pomocou procesora zariadenia a uloží zvuk na video stopu;
   • IP Recorder je schopný pracovať s ľubovoľným počtom audio kanálov v kombinácii s fotoaparátom.

   Preskúmať modely

   K dnešnému dňu môže rozsah IP mikrofónov ponúknuť modely, ktoré spĺňajú všetky požiadavky a rozpočet. Podrobnejšie informácie o tom, koľko najobľúbenejších možností.

   MBK-M022

   Opísané zariadenie má malé rozmery a dobrú frekvenčnú odozvu. Môže byť inštalovaný v akomkoľvek elektronickom zariadení s 12V prevádzkovým napätím. Hlavné technické charakteristiky tohto inštancie:

   • Napätie 9-14 V;
   • Spotreba prúdu 6 mA;
   • Reprodukcia frekvencií v rozsahu 60-7000 Hz;
   • Rozmery 43 o 9 na 7 mm.

   Stelberry M-50

   Kompaktný aktívny zvukový systém s nastavením vysokej rýchlosti Aru a citlivosti. Toto zariadenie má malý valcový tvar. Jeho vlastnosti vyzerajú takto:

   • Napätie 7.5 až 16 V;
   • Rozsah frekvencie 270-4000 Hz;
   • Rozmery 10 o 52 mm;
   • Zóna snímania zvuku do 20 m.

   „RUSTLE“

   Rodina zariadení nazývaných „Shore“ – to sú malé valcové mikrofóny určené na prácu s video monitorovacími kamerami. Technické údaje:

   • Napätie 5-12 V;
   • Rozsah frekvencie do 7000 Hz;
   • Maximálna vzdialenosť snímania zvuku až 7 m.

   IP kamkordéry so vstavanými mikrofónmi majú rôzne súbory funkcií a aplikácií, Ale všetci postupne znižujú svoje náklady. Faktom je, že cena je na takýchto modeloch veľmi často príliš vysoká a kvalita záznamu (najmä zvuk), ktorá je potrebná. V mnohých prípadoch je možné dosiahnuť najlepšie výsledky snímania s pomocou lacnej kamery s možnosťou pripojenia externého mikrofónu a jeho inštalácie. Táto metóda konfigurácie poskytne najlepšie kvalitné video a zvuk, rovnako ako to je lacnejšie ako jeho pôvodne personálne konkurenti. Okrem, Pri inštalácii veľkého počtu takýchto kamier je možné výrazne znížiť náklady na konečný systém video monitorovania.

   Ako sa pripojiť?

    Malé mikrofóny kondenzátora sú najčastejšie pripojené k IP kamerám, Mať 3 výdavky na prácu.

    • Za Červený Drôt sa dodáva do mikrofónu.
    • čierna Drôt je uzemnený v tejto schéme. Spojuje sa k prípadu.
    • Žltá – Toto je audio výstup.

    Mnohé (ale nie všetky) modely fotoaparátu sú vybavené výstupom mikrofónu. Vyzerá to ako hniezdo pre adaptér typu TULIP alebo 3.5 mm, napríklad mini-jack. V prípade takéhoto pripojenia sú vodiče pripojené k farbe.

    V prípade vzdialeného umiestnenia mikrofónu z samotného fotoaparátu (na počúvanie do miestnosti), môže byť napájaný z iného zdroja energie a na ochranu signálu z rušenia bude musieť použiť špeciálny tienený drôt.

    Aké sú funkcie IP mikrofónov, pozrite si nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: