Jemnosti výroby BAS-reliéf pre začiatočníkov

Krásne obrazy s BAS-reliéfom sa bude môcť stať vynikajúcou dekoráciou pre každý interiér. Dekoratívne zloženie BAS-reliéfne umožňujú používať neobmedzenú ľudskú predstavivosť, môžete si vytvoriť rôzne obrázky. Dnes budeme hovoriť o hlavných funkciách týchto obrázkov a ako ich môžete urobiť.

Zvláštnosť

Basány sa vytvárajú pomocou Spikel. V rovnakej dobe by sa mali zvoliť vzorky najvyššej kvality. Často sa okamžite odoberie na výzdobu miestnosti ihneď varnú dosku, môžete si ho kúpiť v obchode alebo objednať. V niektorých prípadoch sa výkres vykonáva priamo na kryte steny.

Pri vytváraní obrazu sa použije ďalší výber jednotlivých prvkov pomocou rôznych farieb. Kresba vždy robí trochu objemný. Vďaka hre svetla, bude vyzerať nezvyčajne bez výberu s kvetmi.

Často BAS-reliéfy vyčnievajú nielen ako zaujímavé dekoratívne časti v interiéri, ale tiež vykonávať množstvo dôležitých funkčných úloh.

Takže sú môže slúžiť na maskovanie nezrovnalostí steny, úzka komunikácia.

Ak chcete urobiť najoriginálnejší a krásny dizajn, Stojí za to kombinovať dekoratívne maľovanie a objemový vzor. Takéto zariadenie nemôže byť pripisované populárnemu spôsobeniu príliš vysoké.

Čo potrebuješ?

Na nezávisle urobiť krásny bas-reliéf pre interiér, budete potrebovať nasledujúce veci.

 • tmel a špachtľou;
 • lepidlo;
 • akrylové farby;
 • rezačky;
 • Reiki;
 • akrylový obrys;

Príprava na prácu

Nemalo by sa vykonať snímku, Potrebujete niektoré povinné prípravné činnosti. Ak ste plánovali vykonávať BAS-reliéf na stenu kryt, potom je to opatrné Čistiť a zem.

Potom musí byť purifikovaná a primná stena úplne úplne vyschnúť. Keď schne, jeho povrch je liečený tmelom. Zároveň by ste si mali vybrať najvhodnejšie skica Vytvoriť budúcu kreslenie.

Jej kontúry sú jemne zobrazené na pripravenom povrchu. Najčastejšie robia náčrty s jednoduchou ceruzkou.

Ak prvýkrát vytvoríte bas-reliéf, začnite lepšie s najjednoduchšími kompozíciami. V opačnom prípade sa môže vyskytnúť v procese práce.

Ak nemáte cvičenie zručnosti, potom môžete Využite šablóny vo forme buniek. Na tento účel je kresba rozdelená na niekoľko štvorcov s použitím takýchto prvkov, po ich vyčistení a každý tvorený rozdelením striedavo prenášajú kontúry z náčrtu. Ale pri použití takýchto zariadení by však mali presne pozorovať rozsah výkresu.

Ako to urobiť sami?

Zvážte, ako krok za krokom, aby sa takýto obraz sami.

 1. Pre štartovače potrebujú Pripraviť hlavný materiál (Môžete použiť konvenčnú tmelu, hlinitú hmotnosť alebo sadry omietky, jednoduchú omietku). Posledné dve základy sú považované za najviac rozpočet. S týmto potrebujete Urobte si solídny základ pre budúcu záchranu. Pre toto, preglejkové koľajnice sa užívajú, budete potrebovať štyri veci. Výška a rozmery listov musia plne zhodovať s rozmermi samotného obrazu. Reiki sa navzájom spojí, takže dizajn vo forme štvorcového tvaru. Potom, čo je to slot tenký polyetylén film. Malo by byť opravené tak, že nie sú žiadne záhyby. Niekedy ako formulár používa sadrokartónu alebo krabicu, ale zároveň musia byť jeho steny tak silné a hrubé.
 2. Potom varená omietka. Ak to chcete urobiť, vyberte si objemovú nádobu a zmiešanú omietku, omietku a piesočnatého cementu v ňom. Požadované proporcie týchto komponentov nájdete v návode na materiály. Keď sa zmes stane polokochybnou a homogénnou, sa naleje do výslednej drevenej formy.
 3. Ak plánujete urobiť veľkú výšku bas-reliéf, potom môžete vopred Umiestnite armatúry z drôtu. Bude umiestnený vo vnútri Bas-reliéfu a spoja samostatné položky medzi sebou.
 4. Po týchto prácach nechajte obrobok vyschnúť. Ak ste pridaný do cementovej zmesi, potom bude produkt schopný stvrdnúť len po 10-13 hodinách. Ak ste použili na zloženie Alabaster, povrch je lepší, aby sa trochu zahriať, potom to môže rýchlo ťažšie. Keď budúci bas-reliéf suchý a bude pevný, jemne sa dostane z formulára. Z boku, kde bol položený tenký film, povrch by sa mal ukázať ako voskovaný. Časti, ktoré boli umiestnené na iných stranách, budú trochu drsné.
 5. Potom na obrobku priamo urobte samotný obraz. Je vytvorený modelovaním. Na sporáku postupne a úhľadne aplikujte všetky kontúry objemového vzoru. Ihneď po tom, čo budete potrebovať urobiť malý nárast objemu vo vnútri obrysových línií. Aby to urobili, opäť pripravte zmes s tmelou, piesočnatou zmesou a omietkou. Výsledné zloženie v malých množstvách sa aplikuje na tieto kontúry. Tento postup by sa mal vykonávať v niekoľkých technikách. A urobte to takým spôsobom, že každá nová vrstva môže byť oddelene oddelene a tvrdá, potom, čo sa zmes opäť aplikuje. Nadmerný prebytok možno ľahko odstrániť pomocou noža. Zbavujú sa ich, keď sú stále mokré. Ak chcete správne opraviť obraz, je lepšie, aby sa sekáč mohol pracovať s drevom. Ak si všimnete nepravidelné nezrovnalosti po vytvrdnutí, povrch by mal byť liečený brúsnym papierom.
 6. Ak sa rozhodnete urobiť hĺbkovú výkres, môžete použiť dve rôzne techniky. Prvou možnosťou je vytvoriť prehlbovanie pomocou rezačiek alebo sekáčov. Druhá možnosť zahŕňa postupné rozšírenia okolo celej záchvaty vrstvy pozadia. Ale po jeho sušení je povrch lepší starostlivo poľský, takže je hladký.
 7. Počas prevádzky sa dlaždice odporúča, aby mohla byť povolená pravidelne. Okrem modelovania na vytvorenie kompozícií BAS-reliéfneho kompozície často používa. Ale posledná možnosť sa považuje za časovo náročnú a časovo náročnú.

Tiež vytvoriť bas-reliéf Môžete vytvoriť samostatné detaily jedného obrázka.

Potom sú v správnom poradí lepené na vopred pripravenom pevnom základe (to môže byť vykonané na sadrokartónovej doske), pričom vytvára holistický dekoratívny vzor.

Niekedy Samostatné časti sú okamžite pripojené k krytom steny. Medzi nimi budú malé švy. Aby boli nepostrehnuteľné, sú rozmazané so sadrovým roztokom, čakajú na jeho úplné sušenie a potom sa ošetreli brúsnym papierom.

Spätné odlievanie sa tiež používa na vytvorenie BAS-reliéfov. V tomto prípade, keď obrobok vytvrdne, je vyňatý z formulára s požadovaným náčrtom, na prednej strane obrobku zároveň tento výkres bol potlačený. Často nazývané protiľahlé reliéf. Takéto prípady môžu byť použité nielen na zdobenie priestorov, ale aj ako nezávislý formulár na výrobu iných reliéfov.

Ak ste vykonali bas-reliéf oddelene, nie na povrchu steny, mal by byť pripojený k povrchu lepidlom. Často sa používajú vzorky. Mass je potrebné aplikovať nielen na samotnom výrobku, ale aj na stene.

Ak sa obrázok ukázal ako príliš ťažký, Odporúča sa v spodnej časti pod ňou upevnite špeciálne malé kolíky. Zároveň by na obraz nemal hovoriť veľmi veľa. Sú inštalované v pripravených otvoroch.

Keď sa sporák ukázal príliš veľa hrúbky, vyzdvihnú to pod ním hniezdo v stene. Ak chcete skryť, je lepšie aplikovať vrstvu omietky a potom to všetko zarovnať. Po tom, obraz je upevnený na povrchu na požadovanej úrovni. V tomto prípade je tiež možné poskytnúť otvory v dekoratívnych doskách na ukotvenie. Táto technika sa často používa, keď sú kresby veľkého objemu a hmotnosti.

Čo robiť Bas-Reliéf vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: