Kazetové prehrávače: Charakteristiky a najlepšie modely

V modernom svete existuje názor, že éra počúvania filmových kaziet dlho prešla. Rozšírené audio zariadenia so širokou škálou možností prišli nahradiť prehrávače kazety. Ale napriek tomu, hráči kazety nestratili svoju popularitu. Okrem toho mnohí výrobcovia výrobcov opäť vyrábajú pravidlá zvukových prehrávačov pre kazety. V tomto článku sa konverzácia pôjde na históriu vzniku kazetových zariadení, ako aj o moderných modeloch a hlavných kritériách výberu.

História

Prvý kazetový audio prehrávač sa objavil v roku 1979 v Japonsku. Walkman spevil Model TPS-L2 Blue-Silver Color. Zariadenie dobytilo srdcia hudby alfa v celej planéte, vrátane ZSSR.

Niektoré modely boli vybavené párom vstupov slúchadiel. Dvaja ľudia mohli okamžite počúvať hudbu. Zariadenie bolo tlačidlo horúcej linky, vďaka čomu by ste mohli navzájom hovoriť. Keď je tlačidlo stlačený, mikrofón zapnutý. Zvuk hlasu čiastočne uloženého na hudbu, ale napriek tomu bolo možné počuť svojho partnerstva.

Spoločnosť tiež vytvorila modely, na ktorých bola schopnosť nahrávať. Kazetový prehrávač Walkman Professional WM-D6C bola profesionálna verzia pre nahrávanie zvuku. Jeho vydanie spadlo na rok 1984 a tržby nebolo 20 rokov. Vysoko kvalitné nahrávanie a prehrávanie na tomto zariadení boli porovnané s najlepšou proportívnou páskou. Audio prehrávač bol vybavený jasnou LED dióde, regulátorom nahrávania a stabilizáciou frekvencie. Zariadenie sa uskutočnilo pomocou 4 batérií AA. Kazetový hráč bol veľmi obľúbený u novinárov.

Sony Walkman má svoj vlastný systém výstupu. Každých päť rokov išiel nový model na trh.

V roku 1989 vyvoláva bar a vydania Hráč pre audio kazety WM-DD9. Tento prehrávač bol prepustený autrevers, a bol považovaný za jeden z jeho druhu. Aidevis bol vybavený dvoma motormi. Hnací systém bol podobný domácim palubám vysokej kvality, čo zaručilo napätie kazety pásky s vysokou presnosťou. Hráč mal presnú stabilizáciu rýchlosti otáčania na generátore Quartz. Amorfná hlava nechala reprodukovať zvuk s frekvenciou 20-20 tisíc Hz.

WALKMAN WM-DD9 mal sklíčko s pozlátením a hliníkom. Zlepšila sa aj spotreba energie – Hráč pracoval na jednej batérii AA. V tomto zariadení výrobca urobil špeciálne zameranie na kvalitu zvuku. Zariadenie malo funkciu DOLBY B / C (systém redukcie hluku), ako aj možnosť vybrať si film, Mega Bass / DBB (zosilňovač nádrží) a niekoľko autoregerverov.

V 90. rokoch začína výroba zariadení so širšou škálou možností možností. Takže v roku 1990 vydáva spoločnosť MODEL WM-701S.

Hráč mal diaľkové ovládanie a bývanie bolo pokryté vrstvou Sterling Silver.

V roku 1994 spoločnosť dáva svetlo Modely WM-EX1HG. Zariadenie bolo vybavené funkciou emisií audio kazety a tiež mal dlhšiu životnosť batérie.

1999. Svet videl WM-WE001 AUDIOSTI s bezdrôtovými a bezdrôtovými slúchadlami.

Do konca deväťdesiatych rokov sa hráči Walkmanova stali postupne zakryté kvôli vzniku nových digitálnych technológií.

Posledný hráč pre kazety bol prepustený v roku 2002. Model WM-FX290 Bol vybavený digitálnymi rádiovými FM / AM a TV pásmi. Pracoval zariadenie na tej istej batérii AA.

Popularita zariadenia predstavovala Severnú Ameriku.

Ale do mája 2006 začala predajná úroveň rýchlo klesať.

Na konci leta 2006 sa spoločnosť opäť rozhodne vstúpiť na trh kazetových hráčov a tento čas vydáva len základné Model WM-FX197. Až do roku 2009 boli modely kazetových audio zariadení populárne v Južnej Kórei a Japonsku. Niektorí hráči mali intuitívne ovládanie a polymérne batérie, ktoré výrazne zlepšili kvalitu zvuku. Aj na takýchto hráčoch bol vyhľadávací systém nainštalovaný v automatickom režime.

V roku 2010 bol posledný vládca hráčov Walkman vydaný v Japonsku.

Od začiatku začiatku výroby spoločnosť vydala viac ako 200 miliónov hráčov kazety.

Prehľad najlepších modelov

Spustite prehľad top modelov stojí s najobľúbenejším čínskym hráčom Iónový audio pásky express plus itr06h. Tento model kazetového prehrávača je schopný pracovať so všetkými typmi kaziet. Zariadenie má vstavaný konektor ADC a USB. Súprava obsahuje softvér EZ Vinyl / TAPE Converter, ktorý umožňuje digitalizáciu vstupu do formátu MP-3. Napájanie pochádza z dvoch batérií AA alebo cez externú batériu cez USB vstup.

Model má tieto charakteristiky:

  • 4,76 cm / S – rýchlosť otáčania magnetickej pásky;
  • Štyri skladby;
  • Dve kanály.

Nevýhodou modelu sa považuje za zvýšenú úroveň hluku. Ale pre tých, ktorí nie sú naháňajú veľké úspechy, zariadenie bude slúžiť ako vynikajúce zariadenie pre digitalizáciu audio kaziet.

Nasledujúci prehrávač kazety Panasonic RQP-SX91. Model s kovovým puzdrom podporuje všetky typy pásky a automaticky ho určuje.

Navyše, modely sú:

  • LCD displej, ktorý je na kábli slúchadla;
  • intuitívne riadenie;
  • Autavers;
  • Batérie.

Súčasťou zariadenia je diaľkové ovládanie. Mínus takéto štýlové zariadenie môže byť nazývané náklady – od 100 do 200 dolárov.

Atraktívny Model DigitNow Cassette Player Br602-CA Správne prebieha v tejto recenzii najlepších hráčov pre kazety. V prvom rade stojí za zmienku nízke náklady na zariadenie – asi 20 dolárov. Tento ľahký mini-player (len 118 gramov) je schopný reprodukovať všetky typy kaziet a má schopnosť digitalizovať. Vrátane digitalizácie. Podobne ako dva predchádzajúce modely, zariadenie má štyri skladby, dva kanály a rýchlosť – 4,76 cm / s. Tento model má veľký dopyt od používateľov.

Iného hráča, ktorý by mal venovať pozornosť Prenosný digitálny Bluetooth páskový kazetový prehrávač BR636B-USA. Hlavnou výhodou modelu je funkcia Bluetooth. Ďalšou plus je prítomnosť kazety. Hráč má možnosť digitalizovať záznam. Digitalizovaný prúd môže byť nahraný ako na počítači aj na karte TF. Vďaka vstavanej dynamike je možné nahrať okamžite z karty TF. Základné náklady hráča asi 30 dolárov.

Jeho cenové zariadenie úplne ospravedlňuje.

Kritériá voľby

Kúpou hráča by ste mali venovať pozornosť určitým parametrom.

Dizajn

Prvá vec je venovať pozornosť pri výbere kazetového hráča je jej prípad. Môže byť vyrobený z plastu alebo kovu. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Plastové návrhy lacnejšie. Aj vtedy, ak je rádio FM / AM, plast neinterferuje s príjmom signálu.

Kovové puzdro trvanlivejšie.

Mnohí odborníci argumentujú, že kovové časti mechanizmov, na ktorých je kazeta páska natiahnutá, je menej náchylná na nosenie. Preto modely s kovovou konštrukciou majú vysokokvalitný zvuk.

Vybavenie

Vážený model hráčov má elektronickú kontrolu. To výrazne rozširuje prehrávanie. V niektorých zariadeniach si môžete vybrať a produkovať až niekoľko fragmentov. Ale to má tiež vlastné nevýhody. Tlačidlá na bývanie najčastejšie slabo vyniknúť. Aby ste mohli používať elektronickú kontrolu, musíte vytiahnuť prehrávač od prípadu. Je to trochu nepríjemné. Na odstránenie týchto problémov, Niektorí hráči vybavujú ovládací panel, ktorý sa nachádza na zapojení slúchadiel. Je to však aj výhoda drahých zariadení.

Optimálna voľba bude prístroj s funkciou Dolby B (systém redukcie hluku).

Zvuk

Ak si chcete vybrať hráča s vysoko kvalitným zvukom, mali by ste venovať pozornosť slúchadlám. Najčastejšie je dôvodom pre nízku úroveň zvuku headset. Problémy so zvukom sa nachádzajú v lacných zariadeniach. Treba tiež mať na pamäti Možným príčinou nízkej kvality zvuku je malé napájacie napätie. Z tohto dôvodu, mnoho kazetových hráčov má nízky dynamický rozsah.

Pri nákupe hráča tiež skontrolujte prítomnosť bilancie stery. Bez nej nie je možné vysoko kvalitné počúvanie hudby.

Obmedzenie hlasitosti

Keďže pri počúvaní hudby v mestských miestach a prepravu nie je možné správne opraviť úroveň hlasitosti, výrobcovia spoločnosti vybavia svoje výrobky automatickými obmedzovačmi hlasitosti. V niektorých modeloch úrovne maximálneho objemu, certifikovaného výrobou, môže jednoducho stačiť Pri počúvaní niektorých kompozícií.

Existujú modely s funkciou AVLS alebo funkcie ušnej ochrany. Vďaka týmto systémom sa hlasitosť pri počúvaní tichých zvukov nezmení, a príliš hlasný zvuk klesá na stanovený limit. Takéto modely však majú aj vlastné minesy. Pri prehrávaní je možné skresliť frekvenčný pás a výskyt prebytočného hluku počas pauzy.

Tiež pri výbere kazetového hráča by mal zvážiť, ako často sa použije. V prípade častého prehrávania hudby by ste mali okamžite zakúpiť batérie alebo nabíjačku. Tento nákup bude oveľa zachránený.

Ak slúchadlá nového hráča nie sú spokojní s kvalitou zvuku, stojí za to kúpiť nové. V tomto prípade je potrebné vedieť, že optimálna hodnota odolnosti pre hráčov kazety je rovná 30 ohmov. Pri nákupe slúchadiel by sa mali okamžite vyskúšať a hodnotiť, aké pohodlné.

Cassette Player Review Zobraziť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: