Keď sa objavil prvý televízor na svete?

Napriek tomu, že teraz sú televízory pomaly, ale správne sa stávajú menej používanými, ich vynálezom, a neskôr, bezprecedentná popularita ľudí bola takmer symbolom veľkého segmentu modernej histórie. Podstatou televízneho vysielania je premeniť svetelné vlny do elektrických signálov, ktoré sú neskôr dekódované na obrázkoch. Pre vynález takýchto zariadení, veľa úsilia a času. Televízory prešli dlhou cestou z čiernej a bielej obrazovky s matchboxom do veľkej škály moderných modelov a obrovských obrazoviek, ktoré sa používajú na rozsiahle prehliadky. Ide o toto dôležité časové obdobie, ktoré pokračuje doteraz, čítať v tomto článku.

História vzniku televízorov

Prvá komora-obscura, ktorá bola najskorším prototypom televízora, vytvorená v stredoveku. Mohla previesť svetlo na optický obraz. Avšak vytvorenie plnohodnotného televízie bolo vopred určené len s vynálezom prvého rádia. Oficiálne, tvorca druhého – Marconi, na domácom území, sa považujú za popov. Existuje však mnoho dôkazov o tom, že s týmto udalosťou súvisí niekoľko ďalších vedcov.

Podobná situácia sa vyskytuje s menom tvorcu televízora. Stojí však za zmienku, že vývoj tejto myšlienky sa uskutočnil v etapách. Oficiálne je vynálezca prvej televízie považovaný za ZVORYKIN. Jeho rodnou krajinou je ruská ríša, po revolúcii, v ktorej sa v USA prisťahoval. A rôzne komponenty zariadení zariadenia vytvorili mnohé predmety vedy z rôznych krajín. Tu je zoznam dôležitých objavov, kľúčových obrázkov a ich vynálezov, bez ktoré by bolo nemožné implementovať myšlienku televízie.

  1. V roku 1817 V Európe vďaka otvoreniu Seleny sa svetlo naučilo previesť na elektrinu.
  2. V roku 1856 Heisler vytvoril nečinnú trubicu, ktorá otočila elektrinu na optický obraz pomocou plynu.
  3. V roku 1880 BAKHMETYV navrhol technológiu prenosu obrazu pre vzdialenosť založenú na perspektíve.
  4. V roku 1889 T-Soletto vytvoril slávnu fotobunku. Bol založený na otvorení Hertz, nazývaný fotografický efekt. Popisuje účinok svetla na elektrinu. Albert Einstein sa zaoberal výskumom tejto témy.
  5. Nemecké vedecké bradavky vymysleli ten istý disk, ktorý naskenoval a preneseli obrázky na špeciálne prijatieNa. V skutočnosti toto zariadenie bolo schopné krátko prečítať obrázok. S rýchlou otáčaním disku s otvormi, svetlo prechádzajúce cez ne prechádzajú do pevného obrazu. Aby ste získali obrázok veľkosti Matchbox, bolo potrebné použiť disk NIPKOV s priemerom 40 cm.
  6. Presne Lektor z petrohradu Počas jedného z jeho prejavov dal toto zariadenie moderný názov – „TV“.

Mechanický

Škótsko Louse s pomocou nidkovho disku prvýkrát demonštroval pohyb siluety na obrazovke. Predpokladá sa, že je to prvá mechanická televízia. Zmeniť frekvenciu rámov svojho zariadenia – 5 kusov za sekundu. Avšak, neskôr sa ukázalo, že mechanická televízia bola druh „zablokovania“. Pre neho nemožné zvýšiť rozlíšenie obrazu.

Prečítajte si viac  Najvyššie reproduktory: Firmy, populárne modely a tipy na výber

Elektronický

V určitom bode sa zrejmé, že mechanická televízia je mŕtvym koncom. Potom začali hľadať smer pre ďalší rozvoj tohto zariadenia. Po niekoľkých experimentoch teda tvorca prvej elektronickej televízie na svete sa čoskoro stal ruskou školou Roseng. Je z nich po vytvorení slávneho CRT (elektrón-beam-beam trubice), ktorý zavolal ikonoskopom.

Štúdie na túto tému pokračovali Vedec Campbell-Suinton. Napriek tomu, že vážny prielom nebol v tejto oblasti úspešný, významne prispel k teórii rozvoja televízie.

V roku 1927 Japonské Takanagi Demonštroval svet televízny systém v 100 riadkoch pomocou rúrky elektrón-beam a disk NIPKOV.

Katav, Byť nasledovníkom prehradenia, vytvoril „rádio“, ktorý bol podobný jeho prístroji na ikonoskope.

Koncom 20s minulého storočia Scotsman Bard Najprv prezentoval zariadenie, zdanlivo pripomínajúce modernú televíziu.

A nakoniec, v roku 1935 v USA Zvisorskin dostal oficiálny patent pre prvý prvý ikonoskop, ktorý vymyslel tri viac rokov skôr.

V dôsledku tohto vynálezu bol prvý televízor neskôr prepustený. Táto významná udalosť nastala v XX storočí.

Keď sa objavil v ZSSR?

V roku 1931 sa v ZSSR konali prvé televízne vysielanie. Približne v rovnakom čase sa televízne programy pre samosprávu začali uverejniť v časopise Radirozront. Nipkovove disky, ktoré boli v bezplatnom predaji, boli pripojené k neon lampy. Neskôr sa k nim spojili rádiové recepcie. Je pozoruhodné, že v čase prvého televízneho vysielania televízory neboli prepustené.

Začiatok masovej výroby televízorov vo veľkom meradle je 1939. Sériové vydanie sa angažovalo v závode Leningrad „ComIntern“. Prvé podobné zariadenia len na diaľku sa pripomínajú skutočné analógy. Boli rádio s rukoväťou a malou obrazovkou. Ten bol 3×4 cm vo veľkosti a samotný prístroj bol potrebný na pripojenie k rádiu. Zvuk a obraz sa vysielal oddelene od seba. Televízne programy začali chodiť na vzduchu v rovnakom čase. Bola vysielaná len jedným kanálom – „prvý“. Dočasne prerušil svoju prácu počas druhej svetovej vojny, ale po tom, čo ho pokračoval a vysiela až doteraz. Po tomto období začal ďalší kanál tiež ísť do vzduchu.

V ZSSR, v období od roku 1946 do roku 1949, niekoľko inžinierov (Koenigson, Varšava, Nikolaevsky) vymyslel TV T-1. Iné jeho meno – KVN-49. Zariadenie dostalo svoje meno na počesť prvých písmen mená vynálezcov a „49“ je dátum (rok) začiatku svojej masovej výroby. Stal sa skutočne „ľudový TV“, pretože sa aktívne vyrábala a predala. Dostal zlú slávu – často jeho skratka bola dešifrovaná, as „Kúpil ju – zapol – nefunguje“ kvôli tomu, že takmer každé druhé zariadenie muselo byť opravené pred koncom záručnej doby. Vyzeral ako drevený box s malou obrazovkou. Rozmery obrazovky boli 10,5 × 14 cm. Hmotnostné prístroje 29 kg. Model bol vyrobený s objektívom, ktorý bol použitý na zväčšenie obrazu. Bol naplnený glycerolom alebo destilovanou vodou. Niektoré z modelov zachovaných na tento deň pokračujú v práci, pričom preložili preložené signály.

Prečítajte si viac  Tapentry Panel: Čo sa stane a ako si vybrať?

Od roku 1953 do roku 1955 bola v ZSSR vyrábaná televízia s názvom „Rainbow“. Bol vybavený 18-centimetrom kinecope. Ako sa stáva jasným, výroba rýchlo skončila. Toto zariadenie už bolo oveľa viac ako moderná televízia.

Je zrejmé, že každý z uvedených zariadení vysiela len čiernobiely obraz.

Výskyt farebnej televízie

Farebná televízia bola logickým pokračovaním vývoja takýchto zariadení. Úspešné experimenty s vynálezom farebného televízora sa uskutočnili v ňanskom adamínovi, ale práca Johna Louga Berda je považovaná za skutočne hodnotný príspevok. Je pravda, že jeho televízor môže vysielať obraz len v troch farbách – modrá, červená a zelená. A posledne menované vpravo na obrazovke počas vysielania obrázkov. A jeho systém nebol schopný kombinovať tieto tri odtiene s čiernymi a bielymi kvetmi.

V roku 1900 bola patentová prihláška predložená polovica Sorrid. Jeho televízny systém bol tiež trojfarebný a bol nazývaný Teleobjektív. Napriek všetkému úsiliu, farebné vysielanie obrazu nenašiel svoju popularitu v tom momente a takmer nespôsobil záujem. Ako sa ukázalo, potom ľudia boli dosť čiernobielym obrazom.

Až po skončení druhej svetovej vojny sa vynález objavil pod názvom „TreeSkop“, ktorý bol farebný TV. Stalo sa to v USA. Vo vynáleze tohto zariadenia sa televízory začali zlepšovať, aby sa používali civilné obyvateľstvo.

Prvé farebné televízne vysielanie bolo vyrobené LENINYRAD TELEVIONS V roku 1952. Ale v ZSSR bola masová výroba zriadená oveľa neskôr, len do 70. rokov 20. storočia – od roku 1967 sa začali vydať rôzne modely farebných televízorov.

Až do tohto času, televízory boli veľmi zriedkavé a mali vysokú cenu, boli prakticky nedostupné pre obyčajných ľudí. Napríklad začiatkom veľkej vlasteneckej vojny na celom území ZSSR boli vydané len asi 2000 televíznych prijímačov.

Medzi vyrobené modely z roku 1967 boli „dúha 403“, „Rubin 401“, „Record 101“. Prvá farebná televízia z nich bola „Rubin“. Rozmery ich diagonálov boli od 59 do 61 cm. V tom čase sa však stále vyrábali čierne a biele zariadenia. Nakoniec boli odstránené z výroby len v roku 1977.

Z toho istého roku sa vysielacie prenosy úplne stali farbou.

V Rusku, ako v iných krajinách sovietskeho v tom čase, čo vám umožní kúpiť televíziu. Každý mohol byť bližšie k 80. rokom, zatiaľ čo V Spojených štátoch, v 20. rokoch minulého storočia, bolo možné ísť na nákup takéhoto vybavenia do špecializovaného obchodu. Mohlo by sa dokonca vydať na úver. Taký veľký časový rozdiel medzi začiatkom hromadného predaja televíznych zariadení v Spojených štátoch a ZSSR je najčastejšie kvôli vnútornej politike, ktorú uskutočnilo USSR. Po dlhú dobu sa verilo, že rádio je lacnejšie, a teda cenovo dostupné miešanie.

Rádioseta bola vybavená takmer každej konštrukciou. Rovnako ako štúdium v ​​oblasti televízneho vývoja na dlhú dobu neboli podporované vládou krajiny.

Vynález plazmových modelov

Prvé plazmové zariadenia boli navrhnuté tak nedávno, ako sa to môže zdať, rovnako ako v roku 1964. Prvá plazmatická televízia bola zozbieraná jednou bunkou. Urobili týchto amerických vedcov Univerzity Illinois University a Bitzer. Avšak, pre ďalší vývoj tohto vynálezu, o mnoho rokov neskôr sa neskôr vrátil, a keď sa ukázalo, že kineskopický systém by sa mal vymeniť. To bolo spôsobené tým, že sa objavil digitálna televízia a Kinescope nebol najlepší prekladateľ.

Prečítajte si viac  Ionizátory: druh, princíp prevádzky a vlastnosti použitia

Plazmové TV bunky sú naplnené plynom. Sú medzi sklenenými povrchmi umiestnenými oproti sebe. Každá plazmová televízia je teraz vybavená miliónmi buniek.

Oficiálne, prvé „ploché“ televízory zastúpené Panasonic v roku 1999. Ich veľkosť je diagonálne bola 60 palcov.

Neskôr boli vynájdené analógy tekutých kryštálov, ktoré začali prebytovať plazmu. Hlavnou časťou takýchto modelov je matrica z tekutých kryštálov. Kvapalné kryštály sú naplnené priestorom medzi sklenenými alebo polymérnymi panelmi. Samotné tekuté kryštály boli objavené v poslednom období XIX storočia.

V roku 2010, televízory z ELT boli takmer úplne odstránené z obchodných okien. Moderné modely kombinujú niekoľko funkcií – nie je to len možnosť prezerania filmov prostredníctvom rôznych nosičov, ale aj pripojenie k internetu, káblovej alebo satelitnej televízii. A televízory sa používajú ako hudobní prehrávače. Niektoré z nich sú vybavené režimom 3D videa.

V súčasnosti je najbližšia možná udalosť v revolučnej oblasti rozvoja televízorov kompletným prechodom na rozšírený holografický obraz.

Stručná história vynálezu rôznych televízorov sa môže zdať zmätenosť, a to je naozaj. V rozkvitnutí objavov a mnohých technických vývoja (XIX storočí), mnohí talentovaní vedci súčasne pracovali na niekoľkých dôležitých vynálezoch, medzi ktorými boli televízia a televízia. Rovnako ako niektorí tvorcovia, pracovali samostatne, urobili rôzne objavy niekedy spolu, a niekedy bez ohľadu na seba.

Teraz televízia má symbolický význam a z väčšej časti už prešla do priestoru internetu. Je to rovnaké ako v rokoch jeho tvorby, sa používa na zavedenie myšlienok, ktoré ovplyvňujú globálnu politiku. Ale teraz – už v oveľa menšom rozsahu.

Pokiaľ ide o televízory, stále majú takmer v každej rodine a naďalej sa aktívne používajú, pričom zostávajú neoddeliteľnú súčasť moderného života. A vďaka vytvoreniu televízora, vynálezu a počítača a smartfónu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: