Klasický štýl v interiéri

Klasický štýl je považovaný za jeden z najobľúbenejších v dizajne moderných interiérov. Vyznačuje sa jeho jedinečnými vlastnosťami, ktoré sú populárne pre mnoho storočí. Dizajnérske techniky a metódy, ktoré sa používajú v procese zdobenie priestorov, budú vždy v dopyte.

Čo to je?

Klasický štýl sa objavil v časoch starovekého Grécka, ale dosiahol najväčšiu popularitu v renesančnej epoche. To bolo potom, že boli vytvorené znaky, ktoré sú stále považované za základné v klasicizme. Tento štýl absorboval funkcie nielen starobylou maľbou a architektúrou, ale aj to najlepšie z oblastí, v ktorých bol distribuovaný.

Klasický štýl má svoje vlastné charakteristické vlastnosti.

 • Prevaha symetrie. Klasický bol vytvorený pod vplyvom jedinečných architektonických tradícií majstrov Grécka a Ríma éry staroveku. V týchto časoch bolo všetko maximálne podriadené geometrii, takže sa symetria stala hlavným znakom klasiky.
 • Všetky prvky súvisia s hlavnou osou a sú s ním spojené. Pri vytváraní interiéru v klasickom štýle je potrebné vybudovať centrum a odpudzovať z neho pri zdobenie miestnosti.
 • Prítomnosť sfér. Samozrejme, že klasika zahŕňa povinné použitie štvorcových a obdĺžnikových foriem, ale nie je potrebné odmietnuť použitie sférov. True Classic preberá prítomnosť oblúkov, rôznych ohybov a stĺpcov.
 • Mnoho dekoratívnych prvkov. Takéto interiéry sú takmer vždy odlíšené bohatstvom scenérie, luxus a viac štuku na strop. Okrem toho sa často používa elegantný nábytok, ktorý sa vyznačuje množstvom vyrezávaných prvkov;
 • V procese úpravy sa používajú extrémne prírodné materiály. Ak potrebujete vytvoriť zaujímavý interiér v tomto štýlovom smere, mali by ste zabudnúť na použitie drevotrieskovej dosky, MDF a iných podobných materiálov. V dekorácii musia existovať len prírodné materiály vo forme stromu, kameňa alebo dokonca ušľachtilých kovov.

Vonkajší povlak je zvyčajne prezentovaný vo forme parkety s vysokou triedou.

Farebná paleta

Niektorí ľudia si myslia, že v klasickom štýle prekročí len ľahké odtiene. Pre túto oblasť môžete použiť aj kontrastné a monochromatické možnosti, ale bude presne možné opustiť.

Najobľúbenejšie v klasike sú biele a béžové farby, ktoré vám umožňujú vytvoriť príjemný a upokojujúci interiér. Charakteristickým znakom takýchto odtieňov je, že sú dobre kombinované s pozlátenými armatúrami. Okrem toho, vynikajúce riešenie pre takéto interiéru bude použitie odtieňov slonoviny, vanilky a mlieka.

Ak sa zdajú podobné farebné riešenia nudné, potom si môžete vybrať viac zaujímavých možností. Je mimoriadne dôležité zabezpečiť, aby sa rozhodnutie farieb prirodzené. Modré, ružové alebo červené tóny sa takmer nenachádzajú pri vytváraní podobného interiéru. Avšak s riadnym prístupom, aj oni môžu vyzerať celkom organicky. Hlavnou výhodou passelových odtieňov je, že sú dokonale kombinované navzájom, ale stále dizajnéri neodporúčajú používať viac ako dva odtiene súčasne.

Ak potrebujete umiestniť ďalšie akcenty, potom môžete použiť farbu teplého zlata. Je dokonale kombinovaný s bielou a béžovou, čo dáva interiéru povrchových úprav a starožitností.

Avšak, tu musíte byť veľmi pozorný, aby ste to nepreháňali, pretože inak bude miestnosť pripomenúť múzeum.

Možnosti dokončenia

Dokončiť je potrebné venovať veľkú pozornosť, pretože to závisí od toho, ako sa interiér pripomína skutočnú klasiku. Steny potrebné na vyrovnanie povrchu, aby boli dokonale hladké. Pre dekorácie môžu používať rôzne materiály, vrátane tapiet, omietky alebo látky. Ideálna možnosť je textúrovaná stena, avšak toto riešenie je vhodné len pre veľké priestory.

Strop bude tiež musieť byť zarovnaný predtým, ako ho dokončíte. Charakteristickým znakom klasiky je, že strop sa tu považuje za ideálne miesto pre scenérie. Je možné vytvoriť rôzne lepovania, vzory, používanie fresiek a originálnych rímsy. V klasickom interiéri musí byť podlaha nevyhnutne drevená alebo mramorová. Okrem toho je povolené použitie iba prírodných materiálov. Typicky, dizajnéri uprednostňujú strom, pretože mramor je drahý pomerne drahý a nebráni praktickosti.

Osvetlenie

Osvetlenie Je potrebné venovať veľkú pozornosť, pretože kompetentne usporiadané zariadenia budú môcť poskytnúť sofistikovanosť interiéru. Centrálny prvok akéhokoľvek interiéru, ktorý je zdobený v štýle „Classic“, je luster. Môže to byť veľké krištáľové lustre vyrobené z drahého skla alebo bronzu. Luster sa nachádza striktne v strede, zatiaľ čo iné osvetľovacie zariadenia musia byť inštalované symetricky. Okrem toho musia byť duplikované. Ideálne riešenie sa považuje za použitie rovnakého podlahy, vďaka ktorej možno rozlíšiť rovnosť priestoru, ako aj dosiahnutie rovnovážnych kompozícií.

Najlepšie je uprednostniť lampy a lustre, ktoré sú vyrobené z cenných materiálov. Plafóny by mali byť vyrobené z keramiky, porcelánu, tkanín alebo rôznych sviečok. Charakteristickým znakom luster je ich viacstupňový a obrovský počet úrovní. Hlavným rozdielom medzi takýmto štylistickom smere od ostatných je, že s pomocou osvetlenia môže byť zónovanie priestorov. Vynikajúca voľba pre to bude rôzne podlahové svietidlá a svietniky.

Výber nábytku

Vyberte si nábytok pre interiér v klasickom štýle, je veľmi starostlivo opatrne, takže môže ukázať jedinečnú chuť vlastníkov. Ak sa miestnosť vyznačuje veľkými veľkosťami, potom bude možné vykonať iný druh experimentov s dizajnom.

 • V procese umiestnenia nábytku je povinné sledovať princíp symetrie. V prvom rade je potrebné si vybrať centrálny kus nábytku pre určitú miestnosť a zvyšok je už umiestnený v určitom poradí.
 • Musíte začať s banketou pre vstupnú halu, ktorá je považovaná za skutočný symbol klasiky. Je to ona, ktorá priťahuje pozornosť všetkých ľudí, ktorí sú súčasťou miestnosti. Najlepšie je vybrať si možnosti, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov. Tu môže byť nainštalovaný aj úver.
 • Jedálenský kút je zvyčajne zariadený bufetom, na ktorých sú chránené množstvá a rôzne výrobky so suvenírmi. Povinný atribút kuchyne by mal byť headset, ktorý sa zvyčajne vykonáva vo svetelnom riešení. Okrem toho môžete nainštalovať diapozitívy pre riad.
 • Smrteľná pozornosť by sa mala venovať výberu nábytku pre obývaciu izbu. Tu si môžete dať TB pre TV, rôzne konzoly a police, ktoré sa stanú dokonalým reťazcom pre knihy a rôzne dekoratívne atribúty.
 • V spálni môžete nainštalovať samostatné skrinky a vložené možnosti pre oblečenie.

Dekor a textil

Charakteristickým znakom interiéru v klasickom štýle je, že by mal existovať veľký počet dekoratívnych predmetov. Môžu to byť rôzne obrazy s kvetmi, zrkadlá, figúrky a mnoho ďalšieho. Pri obývacej izbe môžete zariadiť akcenty pomocou rôznych vankúšov, ktoré by mali byť svetlé odtiene. Výber textílií je nevyhnutný. Najobľúbenejšie možnosti sú zlomené, satén a hodváb.

Záclony vyrobené z podobných materiálov sú dobre zahalené a držať formu na dlhú dobu. Môžete dať závesy sofistikovanosti pomocou lambrechins. Dekor by mal byť bezproblémový, aby sa plne prispôsobil atmosféru domu.

Ideálnym riešením bude rôzne porcelánové figúrky, bronzové obrázky alebo olejové maľby.

Registrácia rôznych miestností

Klasický štýl je celkom univerzálny, takže môže byť použitý na výzdobu všetkých izieb a priestorov. Treba poznamenať, že Tento štýlový smer je považovaný za optimálnu možnosť pre veľké priestory. Ak je to jednoizbový byt, kde je obývacia izba len 15 kV. m, potom je klasika nepravdepodobné, že vyhovuje.

Obývačka

V procese navrhovania obývacej izby v klasickom štýle by sa mala venovať pozornosť materiálom, ktoré boli drahé. Classic zvyčajne predpokladá, že sa bude používať na dlhú dobu. Tu nie je možné povoliť, aby tapeta stratila reprezentatívne druhy o niekoľko rokov neskôr a podlahová krytina bola nosená po šiestich mesiacoch.

Stojí za to venovať pozornosť hlavným niom.

 • Ak vám veľkosť miestnosti umožňuje inštalovať krb, ktorý bude centrálnym prvkom.
 • Významné miesto bude nevyhnutne zaberať čalúnený nábytok, ktorý bude dokončený pomocou textilu.
 • Správna pozornosť by sa mala venovať návrhu dverí, ktoré zvyčajne predstavujú návrhy dvoch krídla.
 • Luster musí byť čo najjednoduchší, ale zároveň objem na pripojenie pozornosti. Okrem toho, v obývacej izbe musí byť zvyšok osvetľovacích zariadení nainštalovaný symetricky.

Spálňa

Centrálne prvky každej spálne zdobené v klasickom štýle je veľká posteľ, ktorá sa môže pochváliť mäkkou hlavou. Môže byť doplnený rôznymi stánkami, obväzovými tabuľkami a inými objektmi nábytku. Každé príslušenstvo a kus nábytku by mal byť vybraný v jednom štýle, takže môžete vytvoriť harmóniu v spálni.

V spálni musí existovať mnoho tkanivových prvkov. Ideálnym riešením bude výrobný textil – hodvábny hodváb alebo zamat. Zdroje osvetlenia by mali byť dvojročné ako základné a SCONCE ako miestne osvetlenie.

Kuchyňa

Pri navrhovaní kuchyne je potrebné dosiahnuť nielen príťažlivosť, ale aj funkčnosť.

 • Najlepšie je použiť vstavanú techniku, ktorá sa zabráni nerovnováhe, pretože samostatné nástroje s množstvom tlačidiel nehodia s klasickým štýlom.
 • Zástera by mala byť biela alebo béžová, ktorá sa považujú za hlavné farby tohto štýlového smeru.
 • Centrálne prvky v kuchyni je headset, ktorý by mal byť vyrobený z masívneho dreva.
 • Pokiaľ ide o pult, je najlepšie si vybrať možnosti z prírodného kameňa. Sú však dosť drahé, ale sa líšia v trvanlivosti, spoľahlivosti a schopnosti vyrovnať sa s mechanickými účinkami, čo je mimoriadne dôležité pre kuchyňu.
 • Ak veľkosť miestnosti umožňuje, malý ostrov môže byť inštalovaný v strede, ktorý sa zvyčajne používa na oddelenie funkčnej oblasti z hlavného.

Kúpeľňa

Kúpeľňa v jeho rozmeroch je najsmrteľnejšia, ale jeho dokončenie by mala byť tiež menej pozornosť. Stojí za to venovať pozornosť dôležitým momentom.

 • Na dokončovacie steny alebo podlahy sa môžu použiť len prírodný kameň alebo dlaždice. Umelé možnosti nevyzerajú tak bohatý, takže nie vyhovovať klasike.
 • Zvláštna pozornosť by sa mala venovať dekorácii zrkadla, ktorá je zvyčajne inštalovaná nad umývadlom. Je možné zvýšiť oblasť miestnosti. Okrem toho, so správnym prístupom môže byť zrkadlo hlavným dôrazom v miestnosti. Ak to chcete urobiť, môžete ho pridať niekoľko.
 • Najlepšie je kúpiť štylizované inštalatérske zariadenia, ktoré dokonale zapadajú do takejto miestnosti.

Kabinet

Kabinet je neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek klasického domu. Situácia tu by mala byť čo najpohodlnejšia, aby ste sa mohli plne ponoriť do práce a nie rušiť nič. Pri výrobe kabinetu, dizajnéri zvyčajne uprednostňujú anglickú klasiku, ktorá zahŕňa použitie temných tónov.

Ak sa pri dokončovaní stien použije tapeta, je najlepšie vybrať možnosti v klietke alebo výrobkoch s malým ornamentom.

Štýlové príklady v interiéri

 • Kombinácia modernosti a klasiky v tejto miestnosti mu dáva sofistikovanosť. Centrálnym prvkom je luster s účinkom pozlátenia, ako aj rôznych dekoratívnych detailov.

 • Klasický štýl spálňa, hlavné zameranie na ktorého je vytvorený na nábytku. Tvorba osamelého atmosféry prispieva k lôžkom, skrinkám a rôznym komodiam.

 • Kuchyňa v štýle „Classic“, ktorá sa môže pochváliť širokou farebnou schémou, jedinečným garnitour z prírodného stromu a kamennej dosky.

Klasický štýl v interiéri je teda jedným z najobľúbenejších. Je to britský a francúzsky, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. Takéto izby sú vypracované v jasných a hnedých farbách farieb, oprava sa vykonáva pomocou prírodných materiálov, a povinné atribúty nábytku sú nočné stolíky na nohách a stoličkách.

Projekt dizajnu často zahŕňa použitie luxusného zábradlia, mnohých dekoratívnych prvkov a štukov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: