Klávesnice pre Samsung Smart TV TV: Vlastnosti, bezpečnosť a použitie Tipy

Aký druh bezdrôtovej klávesnice je vhodný pre Samsung Smart TV TV, ako ho pripojiť a používať, dnes musíte spoznať aj ľudí z celého sveta technického pokroku. V skutočnosti, toto užitočné príslušenstvo vám umožní výrazne rozšíriť funkčnosť televízora „Smart“, premeniť ho do pohodlného zariadenia pre internetové surfovanie, komunikáciu a vyhľadávanie informácií.

Používať všetky svoje funkcie 100%, vedieť, čo robiť, ak klávesnica „zmizla“ na TV, stojí za to sa dozvedieť o niečo viac o zariadení a prevádzke tejto Smart TV komponentu.

Čo je vhodné?

Best Wireless Keyboard pre TV Samsung Smart TV – ten, ktorý vyrába výrobca televízneho vybavenia. Značka ponúka predať klávesnicu G-KBD 1000 s dotykovým dotykom a kompletnou sadou tlačidiel. Okrem toho technológia podporuje iné bezdrôtové príslušenstvo s pripojením Bluetooth alebo prostredníctvom USB adaptéra.

Stojí to za zmienku Pripojte klávesnicu len na tieto modely televízorov, ktoré boli vydané po roku 2013. Pri výbere klávesnice je lepšie spočiatku skontrolovať jeho kompatibilitu so zariadením. Vo väčšine prípadov vznikajú problémy s čínskym tovarom bezmenných značiek.

Môžete si vybrať univerzálne modely s Bluetooth pre tablety – Sú tiež plne kompatibilné s televízormi, ale špecializované príslušenstvo navyše predstavujú blok s dotykovým dotykom, ktorý nahrádza myš. Tiež na predaj sú univerzálne konzoly so zabudovaným qwerty-blok na zadnej strane – táto možnosť je možné zobraziť ako kompromis medzi nákupom samostatnej klávesnice a diaľkového ovládania.

Okrem, Cez USB port na Smart TV je možné pripojiť k takmer akejkoľvek káblovej klávesnici, bude tiež fungovať. TRUE, funkčnosť a pohodlie kontrola takéhoto príslušenstva budú silne obmedzené.

Pre to, čo sa používa?

V prípade Smart TV je okrem pravidelného vybavenia nastaviť užitočnejšie a funkčné príslušenstvo, zdá sa, že myš, ktorý vám umožní nasmerovať kurzor. Funkcia klávesnice nie je tak zrejmá, ale ich význam nespôsobuje pochybnosti, ak budeme podrobnejšie zvážiť možnosti takéhoto zariadenia. S ním môžete urobiť veľa užitočných vecí na Smart TV.

 • Vykonajte vstupný vstup. Táto možnosť výrazne uľahčuje vyhľadávanie potrebných súborov v knižnici filmov, televíznych relácií na video staniciach. Ak potrebujete zodpovedať sociálnych sieťach alebo použiť iné aplikácie, ktoré podporujú takúto funkciu, s pohodlím bezdrôtovej klávesnice, nie bez toho, aby nie je nič porovnávať.
 • Funkcie myši. Aj v neprítomnosti dotykového dotyku, určité kombinácie kľúčov sa s týmto ľahko vyrovnaním. Dotyková jednotka na dotyku je dnes v takmer každej prenosnej klávesnici. Spravujte aplikácie a funkcie na obrazovke kurzor je oveľa rýchlejší a pohodlnejší ako diaľkové ovládanie.
 • Získajte rýchly prístup k obsahu médií, umiestnite na pauzu, pretočte, spustite nasledujúcu skladbu alebo video. Na klávesnici sú tieto tlačidlá pohodlne umiestnené a bezdrôtový prístup vám umožňuje jednoducho vykonávať akcie bez toho, aby ste sa dostali z miesta, aj keď je diaľkový ovládač.
 • Otvorte pracovné súbory na obrazovke, vykonajte úpravy, pracovať na diaľku s dokumentmi, tabuľkami, prezentáciami.

Výrobcovia sa neustále pridajú do bezdrôtových klávesníc pre nové funkcie a funkcie. Napríklad, dnes existujú modely s gyroskopom pracujúcim na princípe joysticku a nahradenie myši. Nie je prekvapujúce, že majitelia Smart TV Samsung premýšľajú o nadobudnutí takýchto doplnkov.

Značky

Medzi výrobcami, ktorí vyrábajú špeciálne klávesnice pre inteligentnú televíziu alebo ich analógy pre akékoľvek „inteligentné“ zariadenia, môžete označiť Samsung. Klávesnica z kórejskej značky je najvhodnejšia pre svoju značkovú inteligentnú televíziu, neexistujú žiadne problémy s kompatibilitou. Model VG-KBD 1000 Podporuje funkcie myši, vykoná textový súbor, ľahko nahrádza štandardný ovládací panel. Model podporuje Bluetooth, tam sú „horúce“ tlačidlá, poháňané dvoma batériami AA.

 • Logitník – Hlavný konkurent Samsung v boji o pozornosti používateľov na trhu bezdrôtových klávesníc. Čínsky výrobca sa rozlišuje lojálnymi cenovými politikami, venuje veľkú pozornosť dostupnosti a všestrannosti svojich výrobkov.

Klávesnice tejto značky majú tiež touchpad, podporu rôznych operačných systémov, voliteľné kľúče.

 • Rúk – Čínska značka zásobovanie kompaktných qwerty-klávesy kompatibilné s rôznymi operačnými systémami. Kompaktné zariadenia, Rii Mini K12 + má dotykový dotyk, ruské usporiadanie. Použitie polomeru odstránenia je podporovaný až 10 m.

 • Rapoo – Nie menej rešpektovaná firma, ktorá vytvára klávesnice s bezdrôtovým komunikačným modulom, touchpadom a inými užitočnými komponentmi. Model TouchPad K2600 má pohodlné usporiadanie, trvanlivosť, pohodlie nastavenia. Zariadenie demokratickej ceny a dobrá sada kľúčov.

Pripojenie a prevádzka

Ak chcete pripojiť klávesnicu do Samsung Smart TV, je potrebné učiť sa funkčnosť samotného televízora a príslušenstvo podrobne. Ak hovoríme o káblovom zariadení, stačí vložiť svoj kábel s zástrčkou do portu USB a potom nakonfigurujte parametre jeho prevádzky v menu „Jazyk a ENTER“. V neprítomnosti ďalšieho zariadenia v zozname môžete hovoriť o nekompatibilite televízora s klávesnicami tohto typu.

Ak je v televízii a klávesnici modul Bluetooth, všetko sa deje čo najjednoduchšie.

 • Klávesnica obsahuje napájanie (možno budete musieť najprv vykonať alebo vložiť batérie). Je nainštalovaný tak, aby boli indikátory nasmerované na TV. TV musí byť zapnutý.
 • Na ovládacom paneli musíte podržať a podržať 2 sekundy akékoľvek tlačidlo, okrem CTRL, ALT, MENU. Indikátor Bluetooth a stav batérie na puzdre v čase vyhľadávania kompatibilných zariadení bude blikať.
 • Počkajte asi 5 minút, zatiaľ čo proces konjugácie nie je dokončený. Toto je hlásené dvojnásobným súčasným blikajúcim indikátorom na klávesnici. Potom nebudú slúžiť signály.
 • Ak sú obidve ukazovatele horenia, vyskytla sa chyba. Musíte znova vypnúť a zapnúť zariadenie. Opakujte pokus o konjugáciu.
 • Po pripojení klávesnice ho môžete konfigurovať prostredníctvom ponuky TV. V položke „System“ musíte nájsť „Rozšírené zariadenia“, vyberte názov zariadenia a zmeňte parametre.

Ak máte konektor, stačí len vložiť do konektora USB televízora a zapnite klávesnicu. Akonáhle sa zobrazí na obrazovke, môže sa použiť správa o detekcii externého zariadenia.

To sa stáva, že pred operačnou klávesnicou náhle „zmizne“ zo zoznamu a nepripája sa. Dôvody pre takúto poruchu môžu byť v softvéri, ako aj v hardvéri zariadenia. Po prvé, musíte skontrolovať napájanie portu USB – na pripojenie flash disk alebo káblovú klávesnicu. Ak hovoríme o pripojení cez Bluetooth, Dôvod môže byť vypnutý bezdrôtový modul, vypúšťanie batérie v samotnom zariadení.

Niekedy po resetovaní alebo aktualizácii sa musia všetky externé zariadenia snažiť o znovu vyhľadávanie, pretože údaje sa vymažú.

V nasledujúcom videu nájdete stručný prehľad klávesnice Rapoo K2600.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: