Maľba steny v interiéri

Kvety sú univerzálnou dekoráciou obytných priestorov, ktorá je vhodná pre veľký stylist. S pomocou nástenných maľieb stien môžu tieto očarujúce zástupcovia flóry diverzifikovať nudný dekor alebo usporiadať jasnú a farebnú kompozíciu. Existuje mnoho populárnych techník, ktoré sa používajú pri zdobenie priestorov.

Zvláštnosť

Skôr ako začnete maľovať kvetmi, musíte zvážiť nasledujúce. Začať, rozhodnúť o presnom umiestnení obrázka. Vypočítajte jeho veľkosť a vzhľadom na získané údaje získate dostatok nákupu. Zabudnite si vziať do úvahy účel miestnosti. V kuchyni alebo v jedálni môžete zobraziť ovocie. V spálni alebo obývacej izbe bude úžasné vyzerať ako veľké a svieže púčiky a malé kvety.

Veľkého významu je paleta farieb. Musí byť harmonizovaná s odtieňmi používanými v interiéri. V tomto prípade je tiež potrebné zohľadniť vlastnosti miestnosti. Nadmerne jasné farby v spálni môžu byť nevhodné, budú zasahovať do plného a relaxačného odpočinku. A keď používate neutrálne odtiene na jasnom pozadí, vzor urobí vzor indexpresívny.

Niektoré farby vyzerajú inak v závislosti od osvetlenia. Poznač si to. Ak chcete, aby sa maľoval sýtosť na najdlhší čas, umiestnite ho tak, aby sa rovné lúče slnka nepadali do výkresu.

Pri výbere zariadenia zvážte interiérový stylista.

Pre maľovanie, môžete použiť rôzne formulácie: akrylové farby, gouš, farby v plechovkách, farebný smalt. V závislosti od kompozície závisí jas vzorov, jeho zachovanie a spôsob aplikácie. Môžete kresliť kefy rôznych veľkostí alebo použiť špeciálny postrekovač.

Techniky

Existuje niekoľko variácií aplikovaných techník, zvážiť to urobiť.

Veľké púčiky

Maľovanie pomocou veľkých farieb Nádherné vhodný pre spálňu, obývaciu izbu alebo halu. Kresba na celej stene pritiahne pozornosť druhých a VMIG bude transformovať vyblednuté a nudné dekor, najmä ak používate svetlé farby. V tomto prípade je lepšie použiť voľnú stenu, ktorá nie je blokovaná nábytkom a inými dekoratívnymi prvkami. Je potrebné si vybrať správne kvety. Nádherné odrody s veľkými a sviežimi púčikmi, ako sú pivonky.

Picture-podvod

Najrealistickejší obraz farieb spolu s bobuliami, ovociami alebo zeleninou bude vyzerať skvele v kuchyni. Rám ťahania rámu, a budete mať elegantný obraz. Táto možnosť je pozoruhodne vhodná pre kuchyňu, zdobené v klasickom štýle. Obrázok umiestnený údajne vo vnútri steny môže byť umiestnený nad jedálenským stolom alebo nad pracovnou oblasťou v prítomnosti voľného miesta.

Detail

V tomto prípade sa kvety používajú ako veľký dekoratívny prvok, ale ako ďalšia časť. Takáto dekorácia vyzerá harmonicky na križovatke stien, ako aj vedľa dverí, spínačov a iných. Dizajnéri odporúčajú venovať pozornosť malým kvetom, ktoré môžu byť aplikované pomocou šablóny. Toto je rýchly, praktický a jednoduchý spôsob, ako diverzifikovať dekor. Nádherne fit púpava, cornflowers, zvončeky a iné možnosti. Ak je miestnosť zdobená v japonskom štýle, stena môže byť zdobená vetvami kvitnúce sakura.

Štýly

Teraz poďme hovoriť o štýloch.

Aktuálny klasický

Pri výbere kvetinovej maľby pre klasickú miestnosť Na nasledujúcich recepciách.

  • Fotograficky presný obraz farieb.
  • Zmrazenie maľby (jeden z príkladov, ktoré sme opísali vyššie).
  • Tematické ornament.

Vzhľadom k tomu, klasické dekoratívne smery (barokové, rokokové a iné) sú charakterizované zlatými a striebornými prvkami, takáto farba sa môže použiť pri výrobe obrázku. Ak sa chcete vyzdobiť, použite šablónu. Paleta môže obsahovať nasledujúce farby: biela, béžová, burgundská, hnedá, tmavo modrá, tmavo zelená a iné možnosti.

Moderný štýl

Ak chcete ozdobiť farby v modernom štýle, zvýraznite abstrakciu. Ak chcete dať obrazy originality a expresivity, použite farbu v tme, ktorá je aktivovaná ultrafialovým svetlom. Paleta pre taký dekoratívny smer môže zahŕňať svetlé a farebné tóny: oranžová, fialová, červená, malina, šalát, a tak ďalej.

Grafické umenie

Grafický obraz sa tiež pozoruhodne zapadá do kontextu moderných štýlov. Pomocou jednej čiernej farby môžete vykonávať štýlové a expresívne maľovanie na ľahkej stene. Aj táto možnosť je pozoruhodne vhodná pre škandinávsky štýl.

Ak sú steny vo vašej izbe maľované v tmavých farbách, použite farbu na kontraste.

Provence

Jemné puky veľkých a malých veľkostí sú ideálne pre ženské a mäkké provence. Hlavnou charakteristikou tohto štýlu je ozdoby rastlín. Farebná schéma pozostáva z pastelových tónov: ružová, modrá, lilac, svetlo zelená, béžová a iná odtiene.

Krásne príklady

Farebný dekor, pre dizajn, ktorý bol použitý špeciálny náter so svetelnými časticami.

Originálne jednofarebné maľby v grafickom štýle. Veľké kvety nádherne pozerajú na hlavu postele.

Ďalší je variant čiernej a bielej dekorácie. Vzor je dokonale doplnený interiérom spálne.

Veľké pivonky diverzifikované dekor pridaním farieb a expresivity.

Veľký vzor, ​​zaberá takmer celú stenu, je pozoruhodne vhodná pre klasický štýl.

Realistické kvety vyniknú na čiernom pozadí a pozoruhodne harmonizujú s klasickým interiérom.

Dobrým príkladom používania maľby ako expresívneho detailu.

Obrázok llies štýlové doplnené moderné interiér.

Ďalší príklad maľby v grafickom štýle.

Jasná a expresívna abstrakcia. Nádherná možnosť pre detskú izbu

Sledujte video o umeleckých maliarskych stenách.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: