Megafones-Reproduktory: Vlastnosti, Typy a modely, Aplikácia

Reproduktor Megafóny sú zariadenia, ktoré sa používajú v rôznych oblastiach ľudského života. Vďaka nim môžete šíriť zvuk na dlhé vzdialenosti. Dnes v našom článku zvážime vlastnosti týchto zariadení, ako aj zoznámiť sa s najobľúbenejšími modelmi.

Zvláštnosť

Reproduktory Megafóny sú zariadenia, ktoré sú schopné konvertovať elektrické signály do zvuku. V tomto prípade sa koreň šíri zvuk pre určité vzdialenosti. Konštrukcia zariadenia sa skladá z množstva nepostrádateľných častí: vyžarujúce hlavy (vykonávajú úlohu zdroja zvuku) a akustický dizajn (je potrebné zabezpečiť distribúciu zvuku).

Zariadenia, ktoré sa nazývajú reproduktorové megafóny, sú rozdelené do rôznych kategórií v závislosti od ich funkcií. Napríklad v závislosti od typu zvukového žiarenia môžu byť reproduktory rozdelené do nasledujúcich možností:

 • Elektrodynamický (Charakteristickým znakom – prítomnosť cievky, ktorá pôsobí ako difuzérové ​​oscilácie, tento typ je považovaný za najčastejšie a dopyt medzi užívateľmi);
 • Elektrostatický (Hlavná práca v týchto zariadeniach sa vykonáva špeciálnymi tenkými membránami);
 • Piezoelektrický (fungujú v dôsledku tzv. Piezoene efektu);
 • Elektromagnetický (Doverné magnetické pole je dôležité);
 • ionofón (výkyvy vzduchu sa objavujú vďaka elektrickému náboja).

Existuje teda veľký počet reproduktorov, medzi ktorými budete musieť vybrať najvhodnejšie zariadenie, ktoré spĺňa všetky vaše individuálne potreby.

Zobrazenia a modely

Doteraz na trhu nájdete veľký počet typov a modelov RUDERS (napríklad ručné ručné zariadenie, zariadenie s batériou, reproduktorom priamym emisiam, difúzorovou jednotkou a t. D.).

Pridelenie takýchto typov zariadení:

 • jednobunkový – fungujú v jednom rozsahu zvukových frekvencií;
 • Multi-pásma – Hlavy zariadenia môžu pracovať v niekoľkých rozsahoch zvukových frekvencií;
 • Pravidlo – V týchto zariadeniach sa vykonáva úloha akustickej registrácie.

Zvážte najobľúbenejšie a dopyt medzi spotrebiteľmi Model Megafóny-reproduktory.

RM-5s

Tento model sa vzťahuje na kategóriu mini-zariadenia, pretože Má vysoko kompaktné veľkosti – Preto sa dá ľahko prepravovať z miesta na miesto. Zároveň má zariadenie funkcie upozornenia na reč a sirény. Aby ste mohli napájať reproduktor, budete potrebovať iba 6 batérií typu AA. Maximálny zvuk zariadenia je 50 metrov. Balenie obsahuje nielen megafón samotný, ale aj kapacitu pre batérie, pokyny a záručná karta.

Prečítajte si viac  Čo je výklenok a ako ho používať v byte?

ER-66SU

Tento agregát má Rozšírené funkčné plnenie. Napríklad môže fungovať ako MP3 prehrávač, a tiež vybavený špeciálnym USB portom. Súčasne prehrávanie hudby nevytvorí rušenie, aby vykonali hlavné funkcie zariadenia, ako to môže hrať v pozadí. Maximálny rozsah zvuku je 0,5 km, čo je 10-krát viac ako táto charakteristika zariadenia, ktorá bola opísaná vyššie. Reproduktor môžete zapnúť pomocou špeciálnej kanvice umiestnenej na rukoväti.

Mg-66s

Zariadenie je napájané 8 batériami D. Záplaty funkcie ovládania hlasitosti a parameter „Sirens“. Reproduktor môže priebežne pracovať 8 hodín.

V dizajne sa nachádza špeciálny vzdialený mikrofón, vďaka tomu nie je potrebné, aby stroj neustále udržiaval. Súprava obsahuje nosný pás, ktorý zlepšuje pohodlie prevádzky modelu.

Mg220

Reproduktor je ideálny pre vedenie a riadenie masívnej udalosti na ulici. Zariadenie môže reprodukovať frekvencie v rozsahu od 100Hz do 10kHz. Výrobca poskytol použitie nabíjateľných batérií z typu. Zahrnuté s megafónom je nabíjačka, vďaka ktorej môžete dobíjať cez zapaľovač cigariet.

RM-15

Sila zariadenia je 10 wattov. Funkcia modelu obsahuje reč, sirénu, nastavenie úrovne hlasitosti. Jednotka je pomerne trvanlivá a mocná, jeho telo je vyrobené z ABS plastu, čo z neho robí nárazu.

Toto zariadenie vyberiete tých, ktorí potrebujú pomerne jednoduchý reproduktor bez ďalších funkčných funkcií.

V súlade s tým je na trhu zastúpený veľký počet modelov, takže každý užívateľ si môže vybrať megafón, ktorý je vhodný vo všetkých ohľadoch.

Kde sa uplatňujú?

V závislosti od funkčných prvkov megafónov reproduktorov Môžu byť použité v rôznych oblastiach ľudského života.

 • V úlohe nepostrádateľného odkazu V rádiových elektronických zariadeniach (a oba domáce a profesionálne) používať reproduktory.
 • Sú potrebné účastnícke zariadenia Ak chcete prehrať prenos kanála s nízkymi frekvenciami sieťovej siete.
 • Ak potrebujete zariadenie S maximálnym objemom a s vysokým prenosom zvuku, Potom dávajte prednosť Zariadenia týkajúce sa kategórie koncertu.
 • Pre správne fungovanie výstražných a riadiacich systémov Evakuácia Existujú 3 typy agregátov: pre strop, steny a panel. V závislosti od špecifických potrieb by ste si mali vybrať jednu alebo inú možnosť.
 • Používajú sa najmä výkonné zariadenia Ako pouličné reproduktory. U ľudí, ktorých sa nazývajú „Bell“.
 • Agregáty, ktoré majú Ďalšie funkčné funkcie (Konkrétne, nárazové, antispické a iné systémy) sú určené na použitie v extrémnych podmienkach.
Prečítajte si viac  Výber obrazovky pre rozdelené systémy

Takto možno konštatovať, že Megafón Reproduktor sa používa na rôzne účely. Je to integrálne zariadenie pre zástupcov veľkého počtu povolaní (napríklad pre zamestnancov ministerstva núdzových situácií).

Porovnanie modelov Megafón-reproduktory RM-5SS, RM-10SS, RM-14SS vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: