Mexický štýl v interiéri

Jas farieb, vášnivosť a veselosť – hlavné črty interiéru v mexickom štýle. Každý z jeho detailov vydáva pozitívnu a energiu. Niekto, takýto množstvo pôvodných ornamentov a špecifických ťahov sa zdajú príliš chytľavé – a dokonca bez chuti. Ale toto je povaha mexického, detinského priamo a vždy nadšeným vnímaním sveta.

Charakterové rysy

V interiéri ruských bytov a domov, takýto štýl nebude nazvať spoločným smerom – je príliš exotický a má zvláštnu južnú mentalitu, nezvyčajné národy chladných krajín. Ale aj tak Mexický štýl, ak používate niektoré z jeho techniky a ľudových motívov v dekorácii a dekor, vytvorí neuveriteľne teplú, pozitívnu atmosféru v obydlia.

Charakteristiky:

 • Prekvapivo farebná a organická kombinácia rôznych farieb v interiéri jednej miestnosti;
 • Základné farby – červená, burgundsko, terakotová, tmavo modrá a tmavo zelená, bohatá žltá, šľachtická hnedá, svetlé farby sú zriedené čistou azúrovou odtieňmi stien, nábytku a záclon;
 • Podlahy sú lemované dlaždice alebo kachľové s mozaikou, zdobené jasnými pôvodnými rohožkami a bambusovými stopami, palmovými vláknami;
 • Pre steny sa aplikuje úľava omietky alebo farby – obzvlášť ocenený hrubý povrch povlaku;
 • Perfektný strop v mexickom žánri – drevený (preferovateľný – reálne lúče);
 • Kuchyňa a kúpeľňa sú takmer vždy lemované vzorovanými dlaždicami alebo dekoratívnou vložkou;
 • Interiérové ​​dvere sú často nahradené bizarným polkruhovým oblúkom, farebnými škvrnitými sklenenými oknami;
 • Okná môžu opakovať kontúry oblúkov, ale prichádzajú a existujú obyčajný formulár s viacfarebnými žalúziami, ich dizajn môže byť iný, ale charakteristika je použitie rolety;
 • Nábytok z obyčajných a cenných hornín: orech, borovica, čerešňa a t. D.; \ T
 • Typické prvky dekor sú výklenky so sviečkami inštalovanými v nich, zrkadlá, figúrky;
 • Hracie steny Naznačujú dekorácie vo forme obrazov vyrobených v národných a moderných štýloch, buďte si istí, ale aj zhodné so spoločnou palete.
Prečítajte si viac  FUJIFILM INSTAX CAMERA

Charakteristické príznaky štýlu sú jedlá a riad z keramiky, vnútorné rastliny (väčšinou kaktus). Ak je dom vytvorený v takomto štýle, potom kaktusy a palmy v rámoch a hlinených nádobách majú kaktusy a palmy.

Navrhuje záver: vytvoriť interiér v mexickom štýle je potrebný so studenou hlavou, jasne distribúciou jednotlivých zložiek farebnej palety, inak, v najlepšom prípade, že dekor bude fúzovaný, najhorší – bez chuti a dokonca.

Možnosti dizajnu izieb

Straight Mexico Style pripúšťa mnoho Liberty pri interpretácii farieb a materiálov.

Ak je to dom, potom jeho izby sa nachádzajú v blízkosti, môžu mať kontrastnú farbu stien. Napríklad spálňa sa vykonáva v teplých hnedo-béžových farbách, obývacia izba je maľovaná v malinovom odtieni a kuchyňa je v oranžových tónoch, v kombinácii so zelenými a ružovými vložkami.

ale Unikátny exotický dizajn môže byť aplikovaný v mestských podmienkach – bez ohľadu na to, či je to veľký byt alebo malé. Dokonca aj v malej modlitbe, poznávanie princípov takéhoto dizajnu, môžete obnoviť neuveriteľne atraktívny obraz izieb s použitím len niekoľkých jasných akcentov a národných ornamentov, ktoré sú súčasťou mexického štýlu.

V interiéri izieb rôznych účelov, nábytok, ktorý by mal byť vysoko kvalitný, trvanlivý, je výhodne hraný významnou úlohou, výhodne – z prírodného dreva. Farba a textúra – akékoľvek, často interiérové ​​položky sú zdobené ozdobami v národnom duchu. Okrem toho, štýl príjem všetky typy skladacích a prútených nábytku, kožené príslušenstvo s jasným neobvyklým čalúnením.

  Pozrime sa, aký dizajn je tradičný pre tento smer.

  Kúpeľňa

  Vlastnosti dizajnu kúpeľne – umývadlá a kúpeľov s ornamentom, nezvyčajné zrkadlá, prítomnosť živých rastlín, kombinácia žltých a modrých odtieňov v podlahe a dekorácie steny. Ale stolové dosky umývadlá a políc sú zvyčajne vyrobené z dreva.

  Kuchyňa

  Drevené slúchadlá a kuchynské skrine, zástera vo forme panelu keramických obkladačiek, pattabiek podlahy a hlinených jedál – hlavné trendy v tvorbe mexickej kuchyne. Dodať Stravovacie zariadenia, hrnce, vázy sú vždy nastavené na vonkajšie police a regály a domáce spotrebiče sú zabudované a skryté za fasádami nábytku.

  Osvetlenie – vstavané svietidlá a prívesné lampy, jedálenský stôl a stoličky – drevené.

  Obývačka

  Pre salónik a obývacia izba vyhovuje dobrým nábytkom s kožou (prírodné alebo umelé) čalúnenie, charakterizované množstvom vankúšov rôznych farieb a veľkostí, lepšie – ručne vyrábané. Steny môžu byť zdobené obrazmi, regály so suveníry, hudobné nástroje, zrkadlové povrchy, podlahy – mozaika a koberce. Dôležitým bodom je nedostatok prázdnych priestorov.

  Prečítajte si viac  Ako pripojiť a aktivovať bezdrôtové slúchadlá?

  Spálňa

  Farebný rozsah spálne musí byť zvolený s opatrnosťou, steny sa odporúča, aby boli natreté v pokojových tónoch: Hyry, žltkastá, béžová, neutrálna modrá, lila alebo ružová. Kompenzácia mifflyness týchto odtieňov je jednoduchá s pomocou vankúšov rôznych farieb, môže to byť aj stolové svietidlá a nástenné svietidlá s plameňmi a škvrnami.

  Príklady interiéru

  Interiérový dizajn v štýle Zhugey Mexiko znamená jedinečné kombinácie, v skutočnosti neprijateľné v iných smeroch.

  • Krásna kuchyňa možnosť v vidieckom dome s národnou pecou, ​​dreveným a orezaným nábytkom, kombináciou hnedých a zelených farieb.

  • Spálňa v pastel, béžové a modré tóny. Posteľ s tavnou hlavičkou, vzorované vankúše a bedspreseads podčiarkuje mexický štýl.

  • Mexiko kúpeľ je vždy originálny, poskytuje drevený nábytok, v tomto prípade – maľované.

  • Moderná mexická obývacia izba je ružová omietka, viacfarebné čalúnenie, pruhované koberce, dekor vo forme keramických svietidiel, panelov a váz.

  Tento smer je úplne bez konvencií, čo je dôvod, prečo dizajn vyžaduje dôsledný prístup, pretože akúkoľvek nepresnosť je plná narušením plnohodnotného mexického obrazu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: