Mikrofónové regály: Vlastnosti, odrody, výber a prevádzka

Profesionálny hudobníci a reproduktory používajú podporu mikrofónu. Zvážte ich odrody, aby ste venovali pozornosť pri výbere, ako aj niektoré vlastnosti ich zariadenia.

Čo je mikrofónový stojan?

Mikrofón sa nazýva niektoré zariadenie alebo zariadenie, ktoré drží priamo zvukové zariadenie samotné počas prevádzky. Je potrebné, aby osoba, ktorá stojí pred mikrofónom, bola viac mobilná a mala väčšiu slobodu pohybu. Mikrofónový stojan vám umožňuje uvoľniť ruky pri vykonávaní správy, hudobného nástroja alebo iného predmetu. Stojan tiež poskytuje imobilitu mikrofónu počas zvuku, ktorý je jedným zo záruk vysoko kvalitného zvuku.

Stojan s výsuvným statívom vám umožňuje nastaviť nadmorskú výšku umiestnenia mikrofónu individuálne pre každý vyčnievajúci. Takéto regály sú najčastejšie používané v divadlách, koncertných a konferenčných miestnostiach, nahrávanie štúdiách a iných priestoroch s veľkou plochou. .

Bez mikrofónu stojí žiadne verejné náklady na vonkajšie výkonnosti

Zariadenie a účel

Najjednoduchší stojan na mikrofón sa skladá z mechanickej headsetu (zvyčajne kovovej trubice), na ktorej je namontované uzamykacie zariadenie (svorka) a držiak mikrofónu. Svorky sú najčastejšie vyrobené z ocele a má mäkký ochranný tesnenie. Držiak mikrofónu je zvyčajne plast, pripevnený k závitu pomocou malej upínacej skrutky.

Takéto držiaky môžu byť použité nielen pre samotný mikrofón, ale aj ako stojan pre kamkordér alebo smartfón. Často sa používajú a ako stojan na lampy.

Názory

Všetky regály mikrofónu sú rozdelené do niekoľkých hlavných druhov.

 • Podlahové rovné čiary – Zvyčajne používajú vokálne speváci a hudobníci, aby zlepšili zvuk nástroja. Vonkajšie držiaky mikrofónu môžu mať skladacie nohy. Celkom bežné modely nastaviteľné na výšku a uhol sklonu. Tento dizajn je považovaný za univerzálny a vhodný pre takmer všetky verejné prejavy. Počet a tvar nôh sa tiež môžu líšiť. Stojany môžu byť s tromi alebo štyrmi nohami okrúhlym alebo obdĺžnikovým tvarom.

Často sú držiteľov s plochým základom typu „Plate“.

 • „Žeriav“. Tento typ regálu mikrofónu tiež znamená vonkajšie umiestnenie, ale na rozdiel od predchádzajúceho modelu, okrem posuvnej teleskopickej tyče, je nastaviteľná dĺžka ramena, priamo na ktorú je pripojené audio opakovacie zariadenie. Takéto regály sú široko používané pri vykonávaní rôznych hudobných udalostí.
Prečítajte si viac  Vytvorte projektový projektový apartmán s vlastnými rukami

 • Desktopové modely Držiaky sú charakterizované malou veľkosťou a sú určené na inštaláciu na stôl. Desktopové stojany môžu byť pre jeden, dva a dokonca tri mikrofóny. Takéto modely sa často nachádzajú v rôznych tlačových konferenciách, v rádiu a na iných miestach, kde niekoľko reproduktorov. Jedným z zriedkavo zistených druhov držiakov stolov je konštrukcia „pantograf“, ktorý je priskrutkovaný do tabuľky s skrutkami.

Tento typ je obzvlášť pohodlný pre použitie štúdia.

 • Veľká popularita sa teší Modely „husací krk“, Keď je stojan flexibilný, ako hadica, a môže mať takmer ľubovoľnú formu. Podobné podpory sa často nachádzajú na rôznych konferenciách, seminároch, prednáškach a iných verejných podujatiach.

 • Špeciálny pohľad na stojan – Držiak „Spider“. Je navrhnutý špeciálne pre kondenzátorový mikrofón, ktorý je charakterizovaný špeciálnou citlivosťou. Držiak dostal svoj názov kvôli vonkajšej podobnosti s hmyzom – je to závesný krúžok s tlmičom nárazov, vnútri, ktorý je držiak pre mikrofón, ktorý je umiestnený pozdĺž vnútorného priemeru tenkej vrstvy penovej gumy na absorbovanie Zahraničný hluk a zabráňte vibráciám.

 • Na predaji sa nachádzajú aj špeciálne držitelia pre hudobné nástroje, majú clothespins, ktorý vám umožní zaistiť mikrofón priamo na klávesnici, šoku alebo veterné nástroje.

Tipy na výber

Pri výbere regálu pre mikrofón sa odporúča venovať pozornosť niektorým bodom.

 • Možnosť nastavenia Výška stojana.
 • Žiadaný Dostupnosť upevňovacích armatúr Nainštalovať ďalšie držiteľov, ako aj kryty.
 • Kvalita upevňovacích spojovacích materiálov – Kvalita zvuku mikrofónu závisí od ich spoľahlivosti.
 • Pred nákupom žiaduce Skontrolujte, ktoré maximálne zaťaženie stojí stojan – Hmotnosť mikrofónu môže byť o niečo viac, než môže udržať.
 • Držiak musí byť vybraný v závislosti od mikrofónu. Takže pre konvenčný mikrofón je celkom vhodný pre lacnú plastovú verziu. Pre viac vážnym modelom mikrofónu sa odporúča venovať pozornosť nárazovým regálom. Pre kariónové mikrofóny si môžete vybrať typ montáže „clothespin“ alebo „anglický pin“.
Prečítajte si viac  Mikrofóny Modré mikrofóny: ​​Vlastnosti, Rozsah modelov a tipy na výber

Inštalácia a prevádzka

Aby ste riadne zostavili držiak mikrofónu, nemusíte mať špeciálne zručnosti. Zvyčajne so zariadením je montážna inštrukcia. Ale aj keď ste zachytili čínsku verziu bez prekladu spravidla, proces inštalácie regálu je jednoduchý. Najjednoduchšia vonkajšia verzia mikrofónového regálu sa skladá z výsuvného statívu a stojana, ktorý je potrebné vložiť jeden do druhého a upevniť skrutky skrutiek. Samotný stojan môže byť vo forme nôh s plastovými hrotmi alebo vo forme monolitického kruhu, najčastejšie liatiny. Posledná možnosť je zvyčajne drahšia, ale je považovaná za stabilnejšie a preto spoľahlivejšie. Ak chcete absorbovať vibrácie, stojan môže byť vybavený špeciálnymi gumovými vložkami.

Pri konštrukcii typu „žeriav“, rameno na závesoch 500-600 mm. Čím drahšie model, tým spoľahlivejší je mechanizmus závesu. V závislosti od modelu sa výška stojana môže pohybovať od 200 mm do 1500 mm. Samotný regál je zvyčajne vyrobený z ocele alebo hliníka. Stolové regály mikrofónu v závislosti od konštrukcie môžu byť vybavené konzolou na montáž do tabuľky alebo statívu.

  Najlepšie modely zahŕňali ďalšie doplnky. Najobľúbenejšie sú.

  • Upevňovací adaptér iPad je príjemným doplnkom hudobníkov, ktorí sa špecializujú na virtuálnu hudbu.
  • Strana Zhuravl Umožňuje pripojiť dva mikrofóny v rovnakom čase – pre hlasový hlas a pre jeho hudobný nástroj.
  • Držiak pre slúchadlá – S ním bude toto príslušenstvo vždy po ruke.
  • Stojan na pitie – Toto príjemné pridávanie sa zvyčajne používa v domácich a profesionálnych štúdiách nahrávania.
  • Podšívka absorbujúca hluku na nohách stojana. Najjednoduchšie z nich sú bežné kusy penovej gumy, ktorá nosí na statív, aby sa zabránilo vibráciám.

  Ako si vybrať mikrofónový stojan, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: