Mikrofóny pre fotoaparát: odrody a tajomstvo voľby

Rozsah vysoko kvalitných a multifunkčných kamier je neúnavne rastie, a zároveň výber spoľahlivých mikrofónov. V súčasnosti mnohí veľkí výrobcovia produkujú praktické mikrofóny, dokonale kopírované s úlohami. V tomto článku sa dozvieme, aký druh odrôd sú rozdelené a ako by mali byť riadne vybrané.

Zvláštnosť

Mikrofón pre moderné kamery má mnoho funkcií, ktoré priťahujú používateľov.

 1. Mikrofóny sú veľké aj miniatúrne. Je obzvlášť vhodné pracovať s takýmito vybavením a v otázkach dopravy sa ukázalo, že je praktické a nezmenené.
 2. Komory Mikrofóny vyrobené podľa aktuálnych značiek sa môžu pochváliť ideálnou montážnou kvalitou. V pôvodných značkových modeloch nebudete spĺňať jednu chybu. Technika je vyrobená zo silných a trvanlivých materiálov, takže to nemusí opraviť alebo zmeniť na nový.
 3. V prevádzke Mikrofóny pre komory sa ukázali byť veľmi jednoduché. Demontujte, ako to alebo toto zariadenie nie je ťažké.
 4. Špeciálne modely vysoko kvalitných mikrofónov sa často podieľajú na profesionálnych aktivitách. Bez takýchto zariadení novinári a korešpondenti nepredstavujú svoju prácu. To označuje vysokú funkčnosť mikrofónov a vynikajúcu kvalitu nahrávania zvuku.
 5. Mikrofóny pre fotoaparáty sú prezentované v bohatom sortimente. Môžete si vybrať užitočný a praktický typ zariadenia kupujúcemu s akýmikoľvek požiadavkami a požiadavkami. Môže to byť milenec a profesionál.

Vážne nedostatky a nedostatky mikrofónov pre fotoaparáty, spravidla, nemajú. Na NESHOFAMI možno pripísať znakom niektorých modelov. Napríklad, populárne malé petakery musia úzkostlivo a starostlivo pripojiť ich, aby neprišli do kontaktu s oblečením. V opačnom prípade bude zvuk zaznamenaný so silným hlukom. Ak je takéto zariadenie nainštalované tesne pod požadovanou značkou, zvuk bude zaznamenaný oveľa tichšie.

Tam je tzv Mikrofón „Cannon“. Hlavná mínus Toto zariadenie je záznam hluku pri pohybe používateľa alebo v veternom počasí. S takýmto zariadením sa neodporúča príliš rýchlo, aby sa pohyboval z miesta na miesto, pretože bude určite negatívne ovplyvniť čistotu a kvalitu zvukových záznamov. Uvedené nuansy možno pripísať skôr na funkcie prevádzky, skôr než vážne nevýhody zariadení.

Hlavnou vecou je správne používať vybrané mikrofóny, aby sa nezobrazovali extra problémy.

Preskúmanie druhov

Ako je uvedené vyššie, súčasné mikrofóny pre fotoaparáty sa vyrábajú v rôznych Úpravy. Každé poddruhy má svoje vlastné charakteristické vlastnosti, funkcie prevádzky a technické možnosti. Všetky uvedené nuansy kupujúceho musia byť nevyhnutne zohľadniť, výberom optimálneho zariadenia. Zoznámte sa s komornými mikrofónmi rôznych typov.

Káblové petter

Najčastejšie mikrofón, ktorý je medzi ľuďmi Nazýva sa „Perekkka“, Je vyrobený všesmerom, hoci na predaj sa môžete stretnúť a smerovať do jedného miesta inštancií. Podobné zariadenie sa stáva vynikajúcim riešením, ak potrebujete nahrávať kvalitný zvuk, ale bez prílišného hluku okolitého prostredia. Mnohé z červených mikrofónov sú navrhnuté tak, aby pracovali v tandeme s fotoaparátmi (digitálne zrkadlo), smartfóny, kamkordéry.

Pri práci s takýmto zariadením sa hlasový záznamník nemá dotýkať jeho povrchu (objaví sa zvuky) a na zníženie rušenia sa odporúča nosiť špeciálny vetra.

Rádiový mikrofón

V tomto modeli, na rozdiel od predchádzajúceho, je tu aj prijímač a vysielač. Ten musí byť upevnený na páse, po ktorom sa navrhovateľ pripojí. Pokiaľ ide o prijímač – je inštalovaný v tzv. Pri prevádzke takéhoto zariadenia sa vysielač z prijímača musí byť udržiavaný v minimálnej vzdialenosti a keď je zvuk stratený, musíte venovať pozornosť nastaveniu prijímača.

Manuálny

Spoločný model určený na všeobecné použitie sa vzťahuje na tradičný typ. Káblové a bezdrôtové (s modulom Bluetooth) sa nachádzajú. Môže sa pochváliť vysoko kvalitným zvukovým detektorom, v ktorom musí byť tlmič na minimalizáciu zahraničných zvukov. Konštrukcia manuálnych mikrofónov pre komory je vyrobené ako spoľahlivé a trvanlivé, takže môžu hladko odolať fyzickej expozícii a nebudú rozbiť. Odporúča sa používať všesmerové modely manuálnych mikrofónov.

„Zbraň“

Takéto meno je spôsobené dlhou rušňovitosťou, ktorá má štrbiny pred kazetou pripomínajúcou brokovnicu. Kvôli pôsobeniu tejto trubice je možné odstrániť zvuky, ktoré prebiehajú o viac ako 30 stupňov na bokoch, ale zvuk pred technikou chytí vynikajúce. Je potrebné si uvedomiť „Cannon“ je externý mikrofón, ktorý je oveľa citlivejší na vplyv vetra, takže sa neodporúča pohybovať s ním v ruke príliš rýchlo.

Najlepšie modely

Každá kategória existuje ich špičkové mikrofóny pre fotoaparáty, ktoré sú veľmi populárne a dopyt medzi spotrebiteľmi. Analyzujeme malé hodnotenie najlepších zariadení, ktoré sa vyznačujú vynikajúcou kvalitou.

MBK-M022

Populárne zariadenie charakterizované malými rozmermi a vynikajúcim frekvenčným výkonom. Mikrofón je navrhnutý špeciálne pre moderné video monitorovacie kamery, ale možno ľahko integrovať do akýchkoľvek technických zariadení, ktoré majú napájacie napätie 12 V. Aktuálna spotreba tohto zariadenia je 6 ma. Model je lacný, než priťahuje mnoho spotrebiteľov.

AZDEN WMS-PRO + I

Kvalitný rádiový systém, charakterizovaný malými veľkosťami. Má reportér a pasty typu mikrofónov. Zariadenie môžete pripojiť k počítaču tabliet alebo smartfónu. Zariadenie patrí do káblového typu, diagárnej schémy – kruhový. Konektor mini-jack 3,5 mm je k dispozícii. Hmotnosť mikrofónu dosiahne 226 g.

Rode videomic ma

Mikrofón určený na pripojenie k moderným smartfónom. Poskytuje dobré nahrávanie zvuku. Charakterizované veľmi malými veľkosťami, čo je vhodné v prevádzke a preprave. Mikrofón je spoľahlivý, trvanlivý a praktický. 1 je prítomný vetruvzdorný, označuje káblový typ. Potravinový diagram – kardioid.

Boya by-m1

Miniatúrny vysoko kvalitný benzínový mikrofón. Môže komunikovať s modernými zrkadlovými kamerami, externými dekodérmi, kamkordérmi, smartfónmi a tabletmi. Technika je Univerzálny A má demokratickú hodnotu. Zariadenie je káblové a váži iba 20,5 g.

Boya by-wm8

Dokončuje najlepšie najlepšie inštancie Populárny bezdrôtový systém, charakterizované vynikajúcou kvalitnou montážou a nahrávaním. Môže nahrávať zvuk aj s vzdialenými alebo pohyblivými zdrojmi. Mikrofón je všesmerný, vhodný pre kamkordér aj zrkadlový fotoaparát. Má kruhovú orientáciu, vybavenú konektorom mini-jack 3,5 mm.

Samozrejme, modely mikrofónu opísané v tomto poradí nie sú všetky existujúce exempláre, ktoré sa vyznačujú slušnými technickými vlastnosťami. V predaji nájdete veľa menej atraktívnych zariadení. Hlavnou vecou je starostlivo vybrať požadovanú možnosť.

Kritériá voľby

Sortiment moderných mikrofónov určených pre videokamery, fotoaparáty, smartfóny a tablety, obrovské. Vzhľadom na najširší výber sú mnohí spotrebitelia „stratení“ pri hľadaní optimálneho modelu, ktorý spĺňa všetky požiadavky. Budeme sa zaoberať tým, aké kritériá na výber komorného mikrofónu by sme sa mali brať do úvahy.

 1. Je dôležité, aby sa vopred rozhodli, ako a za akú techniku ​​sa použije. Pre profesionálne video snímanie stojí za to nájsť drahý a vysoko kvalitný model, ktorý píše zvuk čo najskôr a čistý. Oznámenie o takejto technike. Ak je mikrofón vybraný pre amatérske a domáce použitie, nemá zmysel pre preplatok pre vylepšené zariadenie – vybrať niečo viac cenovo dostupnejšie, ale nie menej dobrá kvalita.
 2. Rozhodnite sa pre seba, techniku Aky druh Bude pre vás najužitočnejší: aktívny alebo pasívny, káblový alebo bezdrôtový. Spočiatku vedieť, ktoré zariadenie budete naozaj potrebné, je ľahšie nájsť perfektnú kópiu na predaj.
 3. DÔLEŽITÉ I Špecifikácie vybraných zariadení. Venujte pozornosť citlivosti mikrofónu, jeho zdrojom energie, konektorom a ďalším dôležitým parametrom. Uistite sa, že vybraná technika sa priblíži na techniku, s ktorou chcete synchronizovať, pretože môžete urobiť chybu zakúpením mikrofónu pre smartfóny, ak si želáte používať v tandeme s videokamerou.
 4. Vyberte si optimálny mikrofón. Zariadenie musí byť vhodné v prevádzke a preprave. Odporúča sa uistiť, že nebudete ľutovať dokonalý nákup následne.
 5. Dôležité kritérium – Kvalita nahrávania zvuku. Pokúste sa vybrať iba takéto mikrofóny pre fotoaparáty, ktoré nepíšu zo zahraničných priestorových zvukov, neotrejú, nerakujte a nepreukazujú škaredé skreslenie zvuku. Ak chcete použiť takúto techniku, bude veľmi nepríjemné. Odporúča sa skontrolovať, ako „píše“ mikrofón stále v obchode, aby ste sa uistili, že jeho zdravie a „svedomitou prácou“.
 6. Výber dokonalého, podľa vášho názoru, modelu, nie ponáhľať. V najšetrnejšej a vyliečite mikrofón. Preskúmajte všetky svoje povrchy, funkčné uzly, konektory a káble (ak existujú). Pozrite sa na kvalitu zostavy zariadenia. Mikrofón musí byť v perfektnom stave, nemali by ste si všimnúť žiadne škrabance, ani čipy, ani poškodené drôty, žiadne náhradné diely. Ak ste si stále všimli nejaké nedostatky, je lepšie vzdať sa akvizície.
 7. Preferujte značkové mikrofóny pre fotoaparáty. Iba produkty z známej spoločnosti budú slúžiť mnoho rokov „Viera a pravda“, nebudú podliehať častým zlyhaniam a prosím, užívateľ s vynikajúcou kvalitou záznamu. Pochybné a externe lacné kópie z „podzemných“ čínskych výrobcov, aby sa nakoniec neodporúča – ich kvalita jasne nebudú potešiť užívateľa, ako je napr.

Odporúča sa kúpiť takéto vybavenie len v špecializovaných predajniach. Nehľadajte vysoko kvalitný model od známej značky na trhu alebo v pochybnom obchode s nekompromisným menom. Tu nájdete tie najlacnejšie produkty, ale ich kvalita je nepravdepodobné, že vám vyhovuje.

Ako sa pripojiť?

Je dôležité správne pripojiť vybraný mikrofón na vyhodnotenie kvality jeho prevádzky. Zvážte, ako by sa to malo urobiť správne na príklade kompaktného „petície“.

 1. Tajne zaistite mikrofón. Najlepšie miesto je pozemok v strede hrudníka (miesto výrezu na sveter alebo 2. gombíky shirt). Ak je mikrofón umiestnený nižšie, potom bude zvuk zaznamenaný výrazne tichý.
 2. Predpokladá sa, že mikrofón-slučka musí byť pripojená nie presne v strede, ale bližšie k jednej zo strán. Ukázalo sa tak, aby sa zabránilo odrazu zvukových vĺn vo vnútri hrudníka a ich pickupom.
 3. Opravte petíciu, aby jeho čelné sklo a čiapky neprišli do kontaktu s oblečením.
 4. Akonáhle budete zabezpečiť predkladateľa petície v strede hrudníka, potom bude drôt určitej dĺžky nakreslený na rekordér alebo fotoaparát. Ak majster dúfa v tesnom tričku alebo tričku, drôt bude dobre viditeľný a ponáhľa sa na video.
 5. Odborníci prichádzajú inak. Namiesto odrezania kábla dole, je odovzdaný z prednej strany pozdĺž tela majstra, obal cez kosti a rameno na zadnej strane. Už za drôtom ide dole na rekordér.

Pripojte kábel k zodpovedajúcemu vstupu fotoaparátu. Aby ste zabránili chybám pri pripájaní a prevádzke mikrofónu pre fotoaparát, Je potrebné sa oboznámiť s jeho návodom na obsluhu.

Aj keď ste si istí, že sa s touto technikou zaoberajú sami, a nepotrebujete tipy, stále nemusíte riskovať – ​​akékoľvek nuansy a vlastnosti používania zariadenia, ktoré nemôžete uhádnuť, bude uvedený v príručke.

V ďalšom videu nájdete podrobný prehľad o kardiéri mikrofóny pre smartphone a fotoaparáty.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: