Moderné funkcie štýlu

Moderné preložené z angličtiny znamená „moderné“. A hoci to je tento termín najviac známy ako rozhodujúci úžasne krásny štýl, v rôznych krajinách sa nazýva vlastným spôsobom: vo Francúzsku, Ar-Nouveau („NEW ART“), v Nemecku – Yuegdenstil, v Taliansku – Liberty. Moderné pochádzajúce v XIX Centure v protizávažnom klasicizme, je to blízke slobodnému umeniu.

Kto sa rozhodne o takomto dizajne, by mal byť pripravený na náklady, ale výsledok bude drahý, komplexný a krásny interiér.

Čo to je?

Moderný je umelecký štýl XIX storočia, ktorý sa vzťahuje na dekoratívne a aplikované umenie, architektúru a interiérový dizajn. Nemalo by sa zamieňať s modernizmom, ktorého obsah je oveľa viac.

Modernizmus absorboval avantgardné a abstraktné prúdy, naplnil ich nielen dekor apartmánov a architektúry budov, ale aj maľby, literatúry, divadla a iných umení. Ak chcete pochopiť rozlišovaciu a osobitnú podstatu moderného, ​​musíte sa obrátiť na jeho pôvod, naučiť sa príbeh, pochopiť vlastnosti charakteristické len ním.

História štýlu

Ku koncu storočia XIX získal technický pokrok v európskych krajinách s hybnosťou, meniaci sa všetko okolo seba – ekonomický, politický svetový pozri, postoj k umeniu, architektúre, dizajnu. Prísne klasicizmus s dokonalými rovnými čiarami a formulárami, s bezchybnou symetriou, už dlho je dosť, chcel som žiť v novom svete novým spôsobom.

Zároveň v rôznych krajinách – Nemecko, Anglicko, Francúzsko – Miešanie existujúcich štýlov začalo, ale nie okamžite sa podarilo urobiť nový a výkonný smer. Trvalo nejaký čas, že „moderný“ štýl sa stane oddeleným a rozpoznateľným, hoci prvky rôznych prúdov XIX storočia sú v ňom zachytení na tento deň.

Vďaka zliatine mnohých štýlov a kultúrnych dedičstiev rôznych krajín sa moderne považuje za jeden z najkomplexnejších a najkrajších smerov.

Je úžasné, že nový štýl nebol okamžite vnímaný súčasníkmi, mnohí vážne rozlúčili s obvyklým aristokratickým klasicizmom a najprv považovali Ar-Nouveau Chudobný vkus. ale Už do konca spoločnosti XIX storočia moderné vstúpili do architektúry a interiérových návrhov. TRUE, on existoval na dlhú dobu, v dvadsiatych rokoch minulého storočia, záujem o to ostro ochladil, dôvodom to bolo smutné politické a spoločenské podujatia.

Druhá svetová vojna priniesla zrúcaninu a chudobu väčšine obyvateľov Európy, ktorá si nemohla dovoliť nezvyčajný prispôsobený nábytok v štýle AR-NOUVEVY. A oživujúci priemysel uprednostňoval, aby produkoval štandardné produkty, na ktorých bol dopyt. Ťažké a nádherné moderné v súčasnosti sa vrátili do interiérov a architektúry budov, ale dizajnéri XXI storočia už chápu „moderným“ štýlom vlastným spôsobom. A je logické, pretože by bolo dnes divné, aby sa zvážila „moderný“ dekor XIX storočia.

Hlavné rysy

Moderné bolo schopné nájsť významnú „tvár“ mnohých prúdov z Zheshogi, ktorá je ľahké zistiť na určitých značkách.

 • Pre štýl, hladké, tečúce, tečúce čiary, mäkké zaoblené tvary, ktoré sú proti priamem jasným obrysom a výpočet vyhliadok na klasický smer.
 • V dekorácii a interiéri, veľa dreva a všetkého prirodzeného, ​​najnovšie umelé materiály pre neho nie sú prijateľné.
 • Moderné viaže ozdoby, riadky a formy prírody, môžete nájsť bizarné kučery rastlín, hladké linky morských vĺn, kvety, motýle, vážky. Zároveň sa však pozoruje moderovanie, vo všetkých prejavoch dizajnu nie je povolená nadmerná správa.
 • Štýl možno nájsť v láske pre zvolené sklenené okná. Používajú sa na konštrukciu dverí, okien, lampy s použitím drahých variácií autorských práv a jednoduchou imitáciou. Pre túto tému sú prirodzené motívy a abstraktné vzory sú vždy vybrané.
 • Veľké panoramatické alebo klenuté okná sa ponáhľajú na strop. Pri vytváraní čistého štýlu, aj rámové rámy nemajú čisté uhly, sú charakterizované zaoblenými čiarami a nesystematické oddelenie ciev.
 • Oblečené dvere tiež obsahujú abstraktné flexibilné čiary, medzi ktorými sú vložené matné sklo alebo zafarbené sklenené fragmenty.
 • Priestranné široké schody sú dodávané s elegantným kovaným zábradlím, všetko s rovnakým sofistikovaným prírodným ornamentom.

Projekty

Moderné v architektúre a nezvyčajné. Od okamihu jeho výskytu a všeobecného uznania, neexistoval dlho, len 15-20 rokov, Ale podarilo sa nám opustiť Eiffelovu vežu v ​​Paríži, obchode obchodníka Eliseeva v Moskve, dom Zinger v Petrohrade a mnoho ďalších úžasných budov.

V architektúre moderný štýl neznižoval svetovú popularitu, Ako sa to stalo s Art Deco, ale periodicky majstri sa vracia k tejto téme a vytvárajú mimoriadne veľkolepé štruktúry, ako je „tanečný dom“ v Prahe, Múzeum v Manchester (Spojené kráľovstvo), Porta Fira Hotel v Barcelone.

Neskorú modernosť ďaleko od architektonických majstrovských dielmi XIX storočia, dnes je interpretovaný pomerne široký. Projekty moderných prímestských chatiek obsahujú tradičné smery s niektorými charakteristickými vlastnosťami AR. Funkcie štýlu sa zmenili, teraz je to konštruktívnejšie, pragmatické, racionálne. Vynikajúce dekoratívne detaily. Moderné v našom čase sa stane mnohostranným, zdá sa, že niektoré odrody – neoromantizmus, funkcionalizmus, konštruktivizmus.

Dnes existujú také poddruhy ako inadender, ekonomika moderná, severná (škandinávčina), Moskva. Tam sú domy v štýle high-tech, minimalizmus s funkciami charakteristické pre AR.

Dnes sa vývojári často používajú neskoro moderné pre výstavbu krajín Chaty. Na žiadosť zákazníka v budove môžu prevládať ohyby, mäkké zaoblené formy a môžu existovať jasné hrany, ale s chaotickou variáciou obytných blokov spojených v jednej budove. Odporúčame zvážiť projekt moderného dvojpodlažného súkromného domu v modernom štýle.

 • Veľká štruktúra s celkovou rozlohou 653,3 kV. M. Dva plnohodnotné podlahy sú doplnené podkrovím a suterénom.
 • Na prízemí sa nachádza kuchyňa v blízkosti jedáleň v pokovení, sa nachádza obývacia izba, kancelária, kúpeľňa a veľká hala.
 • Na druhom poschodí sú tri spálne, z ktorých každý má vlastnú šatne a inštalatérske miestnosti. V blízkosti detskej spálne, v Erker, herňa sa nachádza.

Pri výstavbe neskorých moderných budov, rámu a akcií vyrobených z lepeného dreva, všetky druhy blokových a panelových produktov sa používajú. Dnes moderné v architektúre vyzerá inak, môžete sa uistiť, že som preskúmala výber moderných projektov:

 • Malá jednopodlažná budova podobná nádhernému domu;

 • Laconic Moderná budova umiestnená v rovnakej rovine;

 • Chaty ARA Nouveau sú ideálne integrované do prírodnej krajiny;

 • Súkromný dvojpodlažný dom s množstvom hladkých línií charakteristických pre „čisté“ moderné;

 • Veľkolepá moderná trojjadrová štruktúra.

Dokončenie a materiály

Moderné v dizajne interiéru nie je menej zaujímavé ako v architektonických budovách. Štýl má svoje vlastné funkcie v oblasti podávania nábytku, dekorácie, dekorových a farebných riešení. Začnime s popisom povrchovej úpravy materiálu AR-NOUMEVEAU. Pred začatím opravy v byte by ste mali vypracovať projekt dizajnu. Malo by to jasne definovať úrovne stropov, výkresu steny, formátu podlahy a potrebné materiály.

Steny sú často tvorené krásnymi zakrivenými čiarami z dreva. V intervale medzi nimi môže byť bezšvíkové tapety, maľovanie alebo dekoratívnu omietku. Ak je to tenký oddiel, matné alebo farebné sklo sa vložia do rámovania obrysu.

Viacúrovňové strečové stropy s navíjaním tvarov sa zdajú objem. Často používané zafarbené vložky zvýraznené zvnútra. Podlahový materiál si môžete vybrať – teplý strom, kameň, je dôležité, aby povlak bol prirodzený. Kvetinová téma sa často odráža v kresle podlahy. Speciálne kombinované s elegantným zafarbeným oknami. Lesklý parkety pokryté viacvrstvovým lakom.

Pre schodisko sa používajú alebo zdobené ohnutými líniami vyrobenými z iných materiálov.

Vlastnosti výberu nábytku

Ak sa moderný používa v čistej forme, nábytok obsahuje charakteristické vlastnosti štýlu – prítomnosť tém rastlín, zakrivených čiar a foriem. Pre výrobu sa používa drevo, občas sa uchyľujú k dýhových produktoch rôznych textúr, kovanie prvky môžu byť prítomné, sklo. Mäkké predmety sú dotiahnuté prírodnými tkaninami. Ponúkame výber nábytku v štýle Novým štýlom, je dobre prezeraný s navíjacími líniami fasád, protichodné jasné geometrické žľazy:

 • Neobvyklý moderný štýl šatníka na elegantných nohách;

 • vyrezávaný stôl z poľa s zjednodušenými formami;

 • Lôžko s veľkou hlavičkou je zdobená typickým vzorom ohnutými riadkami;

 • Extravagantná pohovka kompletná s tabuľkou podporuje scény flóry a fauny;

 • Pokračujte v podpore vyrezávaných drevených stoličiek vyrobených vo forme listov.

Farebná paleta

Farebný rozsah je spriaznený prírodou, preto obsahuje prírodné odtiene. Akcentové škvrny sa uplatňujú v malých množstvách. Kvôli hojnosti dreva v interiére často dominujú hnedé tóny. Používajú sa aj pokojné olivové, práškové, mäty, krém, perly, strieborné odtiene. Niekedy je bohatstvo štýlu zdôrazniť zlatú paletu. Biele a hnedé farby sú kombinované s akoukoľvek miernou farbou.

Experimenty, odchýlky od normy v protizávaží, sú povolené v modernom. Ale to neznamená, že si môžete zariadiť kvetu Banagan. Na pokraji sa môžu konať iba profesionálni dizajnéri, tvoria nezvyčajnú paletu a nezdávajú tŕň.

Dekor a textil

Spočiatku bol štýl dekoratívny samo o sebe, odmietnutie zbytočných šperkov došlo v našom čase. Hojnosť dekorov v miestnostiach sa líši v závislosti od dizajnu patriaceho do skorého alebo neskorého moderného. Zelenina, zvieracie motívy, obrazy elegantných ľudských obrázkov možno nájsť v dekorácii stien, na vzduchových pretekoch schodov, v ráme. Decor môže byť biely, vyrezávaný interiérové ​​dvere, oblúky s farbiacimi vložkami, krby obklopené omietkou alebo starožitnými obrázkami.

Hodinky, riad, vázy, figúrky, svietniky, vyrezávané zrkadlo – všetko je vhodné pre tento štýl, hlavná vec je, že dekorácie vyzerajú drahé a neobsahovali umelé materiály. Ako textílie používali pohovky vankúše rôznych farieb z hrubého hodvábu a bavlny. V spálni sa môže posteľná bielizeň na lôžku zhodovať s príjemným závesom hlavičky. Windows hostil s hustými záclonami v tóne interiéru.

Osvetlenie

Centrálne osvetlenie predpokladá drahý luster s kvetinovými motívmi zdobené krištáľovými príveskymi. Niekedy je nahradené žiariace zvolený sklenený okná, ktorý sa nachádza v strede alebo ihneď v niekoľkých stropných zónach. Pre mäkké rozptýlené svetlo, klasické Sconces, harmonizácia lustrálnych. Mini-lampy sú inštalované na sčervenach.

LED pásky a bodové svietidlá sa uzdravujú interiéry neskorého moderného. Ponúkame zvážiť niekoľko príkladov dizajnu s charakteristikou zariadenia AR-NOUVEAU SVETLOKOVÉHO:

 • Luster je vyrobený vo forme kvetinového koša s ventilmi, zopakujte témy dvoch luxusných podprsenky, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách dverí;
 • Spárované krištáľové lustre s príveskymi definujúcimi dve zóny v kancelárii;
 • Žiariace zafarbené sklo v interiéri.

Registrácia rôznych priestorov

Moderné preferuje veľké priestory, ale aj v nich je schopný vytvoriť dojem pracovného zaťaženia vesmíru drahými a vysoko kvalitnými vecami a zároveň udržať eleganciu interiéru.

Kuchyňa

AR-NOUMENTAUU V MALOCHCHUDENTÁCH NEBEZPEČNOSTI. V strednodobých izbách by mal byť nábytok pre moderný štýl svetlý, nepríjemný, vizuálne svetlo. Biela farba sa ľahko rozpustí vo vesmíre, takže je možné zvoliť kontrastnú povrchovú úpravu stien alebo niekoľko tmavých predmetov. Vo veľkých miestnostiach umožnili viac bohatej farby.

Hladké linky sú vítané, ale v moderných moderných, jednoduché priame formy sú tiež prijateľné.

Obývačka

Pre moderný štýl, výber dominantnej farby, ktorá podlieha všetkým konštrukčným prvkom. Podrobnosti o interiéri priťahujú svoju veľkoleposť a okamžite si všimnú, že sú všetky tematicky spojené s nimi a tvoria jednu integritu situácie. Na príkladoch pripravených obývacích izieb môžete pochopiť vlastnosti dizajnu týchto izieb:

 • Obývacia izba je charakteristická pre navíjacie čiary dekorov v dekorácii stien, zaoblených foriem sofistikovaného a ľahkého nábytku, prítomnosť vitráže a kovania;
 • Bývanie neskorého Ar-Nouveau obsahuje neutrálne a čierne odtiene v kombinácii s čerstvými zelenými;
 • Preťaženie vecí sú charakteristické pre skoré moderné, ale ak sa pozriete, všetky položky sú harmonicky prepojené do jednej témy obývacej izby.

Spálňa

Moderný štýl, ako je vytvorený pre spálňu. Má pohodlný a relaxáciu pohodlný nábytok, útulná atmosféra, tlmená farebná škála a rôzne lampy s mäkkým obklopujúcim svetlom. V príkladoch je možné zvážiť bohatstvo a elegancia takýchto spální.

 • Aristokratická olivová izba So zdržanlivými a zároveň nádherný dekor stien, strop, postele, podlahové zrkadlá. Vysoké sklenené klenuté dvere umožňujú zostať vzduch a svetlo.
 • Sofistikované nastavenie spálne v dizajne neskorého Ar-Nouveau plne spĺňa moderný životný štýl. Štýl je označený elegantným lusterom s linkami plavidiel, lesom zobrazeným na fotografii tapety a kučeravé čelo.
 • Moderná spálňa, ako základom dizajnu, ktorý je vzatý kruh a lopta. Atmosféra laconickej miestnosti je úplne podriadená týmto riadkom a formulárom.

Kúpeľňa

Majitelia malých kúpeľní lepšie preferujú rôzny štýl. Zabezpečiť moderné, miestnosť by mala byť celkom priestranná. V opačnom prípade je všetko ako v konvenčnej kúpeľni, – dlaždice, inštalatérske, nábytku.

 • V dizajne Ar-Nouveau XXI storočia nájdete okná cez múru s výhľadom na megalopolis. Hladké linky inštalatérske, zrkadlá, osvetľovacie zariadenia echo s priamymi tvarmi moderného nábytku.
 • V tomto interiéri, polkruhové, zvlnené, špirálové čiary sú maximálne aplikované. Téma kvetov sa odráža v lampách.
 • Čoskoro moderná v kúpeľni je charakterizovaná lustrálnymi témami rastlín, abstraktným vzorom na stene a pripojenej stropnej konštrukcii.

Floristika je prítomná vo vzoroch v kúpeľni a vo forme živých farieb vo vani.

Krásne príklady v interiéri

Veľkolepý, bohatý štýl úžasne sa prejavoval v architektúre a interiéri. Toto možno overiť zvážením príkladov:

 • Komplexná rozlišujúca stena na tému flóry a fauny v interiéri s dizajnom AR-NOUVEVY;

 • Jedáleň je vyrobená z dreveného materiálu, obdivovať hĺbku krásny dekor vo forme drevenej nite a abstraktných línií na stenách a nábytku;

 • Veľká architektonická štruktúra v modernom štýle môže byť zoradená s kráľovskými komorami;

 • Ďalší nádherný dom pripomínajúci palác;

 • vysoko nadmorská výška moderná budova postavená v štýle Ar-Nouveau;

 • Šokujúca štruktúra aj pre freestyle, ignorovanie tradície.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: