Morský štýl v interiéri a exteriéri domu

Registrácia interiérov v morských témach je veľmi obľúbená so zariadením obytných priestorov. A nie je prekvapujúce, pretože plážový dekor upokojuje, vytvára relaxačnú atmosféru, prispieva k odstráneniu stresu po dlhom pracovnom dni. Ak ste neboli šťastní, aby ste žili na pobreží, nezúfajte – v článku sa pozrieme na originálne nápady, ktoré umožnia cítiť ako skutočný navigátor.

Zvláštnosť

More štýl sú dobre rozpoznateľné medzi všetkými ostatnými. Tento dekor má množstvo charakteristických vlastností, ktoré priamo spôsobujú združenia s morskými rastlinami a zvieratami, nekonečnou hladkou vodou a námorníkmi. Tie obsahujú:

 • Dominantné farby morskej témy – biela, modrá a modrá;
 • použitie textilných prírodných materiálov;
 • veľký počet štylizovaných dekorových prvkov;
 • Jednoduché formy, laconická geometria, hladké rohy;
 • Nábytok z viniča, ratanu a iných prírodných materiálov.

Pre ovládanie miestnosti v námornom dizajne, jedna z možností, ktoré budú diskutované nižšie.

Steny:

 • Vo väčšine prípadov sú steny natreté v jednej farbe, vytvárajúc na jednom z nich farbu alebo priložený dôraz – táto možnosť je optimálna pre spálňu a obývaciu izbu;
 • Dobré riešenie môže byť foto tapety so širokouhlými obrazmi z podlahy do stropu alebo konvenčné tapety s nezmyslom vzor – spravidla táto možnosť sa používa na detských;
 • Použitie dlaždíc – nemusí byť biely, dobre osviežujúci priestor azur, piesok a tyrkysový tón;
 • Štýlovo sa pozerá na dizajn jednej z stenách s dreveným spánkom s umelým efektom.

Podlaha:

 • Dokončenie sexuálnej tabule buď parkoty s imitáciou dreva je klasickým dizajnom podlahovej krytiny v morskom predmete;
 • Koberca alebo koberec na pieskovisko;
 • Zaujímavým riešením bude 3D obraz na podlahe.

Ak chcete zachovať štýlový koncept, keď obkladá vonkajšie povrchy, zvyčajne sa používajú takéto materiály, ktoré sú v ich farbe spojené s piesočnatou plážou.

Strop:

 • Ak sú stropy nízke, je najlepšie ich maľovať do jednej farby;
 • Pri zabezpečovaní stropu vo vysokých miestnostiach môže byť dizajn vyrobený viacvrstvový;
 • Dekor bielych lúčov zadržaných sieťovinou alebo ľahkým závojom vyzerá veľmi efektívne.

Pri výbere nábytku v morských interiéri je preferencia lepšie poskytnúť prirodzené materiály v obmedzenej realizácii. Stôl, šatníková skriňa, komoda, kuchynská súprava – všetky tieto položky musia mať rovné rohy a ploché linky. Mäkké pohovky a postele musia byť monochromatické, štýlový doplnok bude vankúše v modrom modrom prúžku. Špeciálny vrchol dá interiéru textilu – môže radikálne zmeniť celý koncept miestnosti a interiérový stylist. Zvyčajne sa uprednostňuje rímske, valcované alebo priame ciele jednoduchého strihu z prirodzenej hmotnosti. Lôžko a prikrývky môžu byť šité z rôznych materiálov začínajúcich na bielizeň tkaniny a končí zamatou a dokonca aj parolhom, čo je najdôležitejšie – musia mať tematickú tlač.

Marine tému vám umožňuje používať rôzne typy osvetlenia. Tak, v spálni stojí za to umiestniť niekoľko svetelných zdrojov naraz: napríklad, nočné žiarovky vo forme morskej lampy a konvenčný stropný luster.

V detskej zóne bude vhodná malá lampa s morskými časťami a v hale môžete kombinovať niekoľko možností – bodové lampy, ako aj podlahové lampy a veľký lusterový ventilátor.

A, samozrejme, špeciálna atmosféra vnútorných prídavných zariadení na dekor. Tento neobvyklý štýl sa skladá z množstva malých častí, ale morské elementy nie sú vkladať priestor, ale len doplnok, aby interiér jedinečný. Na dekoráciu môžete použiť najrozmanitejšie objekty:

 • Rodinné fotografie umiestnené v zdobených rašitom snímky budú ozdobiť steny v chodbe alebo obývacej izbe;
 • Funkcia Vázy vykoná fľašu zvoleného skla, môžete ju dodatočne zdobiť s decoupage;
 • V interiéri skrinky, v detskej izbe, ako aj v obývacej izbe budú vhodné sochy sémov, morských zvierat, korytnačiek alebo plachetnice;
 • Nástenné hodiny so šípkami – kotvy vyzerajú veľmi pôsobivé;
 • V štýle 100% bude akvárium s tritons a ryby – to nielen zdobí situáciu, ale bude mať tiež priaznivý vplyv na emocionálny stav domácností.
Prečítajte si viac  Rolované obrazovky pre projektor: Účel, druhy a vlastnosti voľby

More štýl je nemysliteľný bez obrázkov s tematickými krajinami. V závislosti od veľkosti miestnosti môže byť obraz jeden, a niekoľko alebo modulárne riešenia sa používajú v priestranných izbách. Zaujímavosťou môže byť použitie surfových dosiek – sú obzvlášť luxusné v plážových interiéri. Mimochodom, môžu nájsť praktické aplikácie – nechať ich vykonávať úlohu zrkadla alebo fotorámik.

Ak chcete vytvoriť unikátne príslušenstvo, môžete si vziať akékoľvek fúkacie materiály: Dôsledne relevantná kombinácia kamienkov, Kor’J, Jutes a Sizale. Specielicky sa pozrieť na rybárske siete. Mimochodom, môžete ich použiť nielen ako nástenný dekor – sú veľmi harmonické, pozerajú sa vo forme inštalácie na strop.

Konštantné atribúty morských tém sú považované za laná a laná. Ich aplikácia vám umožňuje maximalizovať fantáziu. Z týchto materiálov sú nakonfigurované dekor lampy, svietnikov, koberce sú nakonfigurované, že sú umiestnené podľa poslancov a dokonca použitie namiesto vyhrievaného uterákovej koľajnice. Samozrejme, že bude mať mušle. Je absolútne voliteľne zozbierať ich na mori – v týchto dňoch si môžete kúpiť dekorové predmety v akomkoľvek obchode so suvenírmi. Sú relevantné pre zdobenie fotografických rámov a zrkadlových rámov, vytvárať interiérové ​​kompozície a povrchové úpravy kreatívnych svietidiel.

Život akéhokoľvek námorníka je nemysliteľný bez kotvy. To je dôvod, prečo tento dekoratívny prvok môže byť silný prízvuk morského dizajnu.

Obvykle používajte obrazové kotvy na záclonách, vo forme obrazov a nástenných dekorov, prvok sa používa pri konštrukcii kľučiek dverí.

Farebné spektrum

Klasické odtiene v interiéroch morského štýlu sa považujú za bielu, rovnako ako všetky odtiene modrej, zatiaľ čo môžu byť doplnené inými farbami ako prízvuk. V závislosti od individuálnych chutí je dizajn pokojný, kde prevládajú biely, azúrový a tyrkysový tón, alebo jasné s objemovými koralovými a žltými dekorovými objektmi.

Prečítajte si viac  Ako pripojiť MacBook na TV?

Optimálne riešenie bude dokončené v námornej vlna. Tento dizajn vytvára priame asociácie s tichom lagúny a má upokojujúci účinok. Námorné témy v dome zahŕňajú použitie prírodných materiálov, takže v jednom koncepte, farby prírodného dreva a kameňa sa zmenia harmonicky.

Fasáda domu

Vnútorná nálada by sa mala prejaviť na fasáde rezidenčného budovy. Manzióny a chaty v morských témach sa vyznačujú jednoduchosťou riadkov. Tvárenec používa biely kontrast s odtieňmi sivej a modrej. Budova by sa mala podobať búrke neba nad vodou, hĺbku oceánu alebo morskej peny.

Architektúra námorných domov má nasledujúce funkcie:

 • Jednoduché riadky;
 • nízke strechy s podkrovím;
 • prítomnosť otvorenej verandy;
 • prítomnosť niekoľkých vstupov;
 • V dvojpodlažných budovách je balkón, bude to napísané štvorec alebo okrúhle stĺpce.

Windows v námornom dome by mali byť čo najviac. Môžu byť okrúhle vo forme okien, ako aj štandardnej obdĺžnikovej alebo klenutej forme. Rám má tenkú prepojku a farbu bielej, žalúzie sa nepoužívajú. V fasádnej fasáde sa používajú prírodné materiály – Sandstone, Shell, vápenec a prírodný strom. Studačné je široko požadované. Najčastejšie dokončuje možnosť – omietené steny stanovené na rohoch pieskovca, základňa je lemovaná kamienkami alebo divokými kameňmi.

Dno dvojpodlažných budov je často omietnuté a horný je orezaný stromom. Je povolené používať vlečku – musí napodobniť Duranka alebo mať tvar lode. Krv najčastejšie robí kov.

Pre morský štýl je charakterizovaný zdržanlivosťou, čo je dôvod, prečo sa tu nepoužívajú letné prvky a iné vhodné prvky – budú v tejto téme nevhodné. To isté platí pre mozaikové a reliéfné ozdoby.

Urobte exteriér viac štylizovaný pomôže hrubému lanu alebo záchrancovi na fasáde, morské mušle okolo obvodu sa pozerajú na obvod. Ak je to žiaduce, zábradlie môže byť dodatočne zdobené veľkou mriežkou s morskými obyvateľmi zmätenými v ňom.

Interiérové ​​izby

Interiér miestnosti sa vykonáva v bielych a modrých tónoch v rôznych kombináciách.

Chodba

Na chodbe, kde nie je prirodzené svetlo, biele a modré motívy by mali byť aktivované v dizajne. Nevyhnutným atribútom by mal byť vertikálny pás, a je najlepšie ho použiť len na jednej stene. Pre ponorenie do lodnej matematiky môžete zavesiť neobvyklé háčiky a závesy. A dopĺňať obraz zrkadla visí na lane a prútené boxy v blízkosti vstupu.

Obývačka

Pri dokončení obývacej izby by sa mala venovať textilu. Zvyčajne zaveste záclony v modro-bielych pruhoch, ako aj dekoratívne vankúše. Drevený strop nízkych dosiek, ako aj stropné lúče vyzerajú veľmi harmonicky. V hale s veľkým metra, prevaha tmavých farieb je povolená – môže to byť tyrkysový alebo hlboký modrý tón. V malých priestoroch je preferencia lepšie dať jasnú farbu.

Spálňa

Bez pochýb, odpočíva v miestnosti vyrobenej s piesočnatými morskými odtieňmi bude pekné. Tu potrebujete vyskúšať maximum na vytvorenie nastavenia lenivej dovolenky na pláži. Pre túto stenu, strop a podlaha v miestnosti sú vyrobené v jasných farbách, a priviesť ich trochu, zavesiť záclony z nepriehľadného materiálu – ušetria z jasného slnečného svetla.

Prečítajte si viac  Hudobné stĺpce s vchodom Bluetooth a USB: Vlastnosti a kritériá výberu

Textílie musia byť nevyhnutne prirodzené. Pri výbere nábytku je preferencia lepšie dať prirodzený strom. Celkový stylista bude podporovať posteľnú bielizeň s vhodnou tlačou a nočný stolík s morskou soutitútkou umiestnenou na ňom. V posledných rokoch nezvyčajný trend získava popularity – výroba nábytku z lodí. Fanúšikovia kreatívnych interiérov okamžite dostali postele z nich, lavičky, regály a stoly.

Snažte sa pozrieť na takéto výrobky – nie je vylúčené, že tento atribút chýba vo vašom morskom plodoch.

Detí

Marine témy sú veľmi často používané pri výrobe detskej izby. Podrobnosti o takomto interiéri majú pozitívny vplyv na psycho-emocionálny rozvoj detí, stimulujú svoju fantáziu. Mimochodom, je to v tomto dizajne, že poschodová posteľ sa nehodí lepšie, čo v iných interiéri nie je tak ľahké poraziť. Pre chlapcov, najlepšie farebný roztok z bielej a tmavo modrej. Mladý námorník pravdepodobne príde do duší, ktoré boli pozdvihnuté po stenách siete, kotvy, veslá, ako aj záchranných kruhov a iných atribútov. A ak si vložíte dekor do miestnosti vo forme lodných fragmentov, táto miestnosť sa určite stane milovanou zónou pobytu dieťaťa.

Dievčenská izba je lepšie vydať v jemnejšom kľúči. Farba paleta tu by mala obsahovať modré a pastelové odtiene. Pre ponorenie v štýle vyhovujú údaje o morských obyvateľov, interiérových bábik – morské panny. Steny môžu byť vyrobené maľbami, plagátmi alebo fotografickými tapetami.

Kuchyňa

Kuchyňa v morských plodoch musí byť naplnená prirodzeným svetlom. Táto možnosť bude obzvlášť dobrá pre malé priestory. Dosky a kuchynské slúchadlá musia byť vyrobené z prírodných materiálov svetlej farby, zatiaľ čo textúra dreva vo všetkých objektoch nábytku by mala byť zjednotená.

Nie je potrebné preťažiť interiér s nadmernými detailmi – na morskej téme bude dostatok niekoľkých malých plagátov. Možnosť Win-Win bude štylizovaná jedlá. Tento smer v posledných rokoch získava hybnosť. Špecializované obchody všade ponúkajú nezvyčajné zbierky, bohužiaľ, sú najčastejšie obmedzené. Avšak, to nie je potrebné zúfalstvo – môžete vždy maľovať dosky a poháre manuálne.

Kúpeľňa

Najhorúcejšie morské témy sa pozerá do shuffle alebo kúpeľňového bloku. Kvôli častého kontaktu s vlhkosťou, pocit blízkosti vody. Hlavne pri zdobenie priľnavo k modernému alebo klasickému štýlu. Populárne Akonáhle Blue Tile v našich dňoch stráca svoju pozíciu – a úplne zbytočne. Tvárou v tvár jedla vo forme mora alebo neba uvoľňuje, prispieva k zlepšeniu nálady, a maľby s námornou témou, aj samotná skepticita sa zmení na skener.

Tip: Nezabudnite, že krásne obrazy môžu byť stanovené z keramickej dlaždice nielen na stenách, ale aj na podlahe.

V ďalšom videu nájdete prehliadku domu v morskom štýle.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: